Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 17:59   #1
Sex Pistols- Ubojstvo groupie djevojke

Tko je gledao? Kak vam se sviđa na koji način su predstavljeni Sid i Nancy, te sam bend? Koga podržavate njega ili nju? Jesu li zaista bili stvoreni jedno za drugo ili su svjesno upali u zajedničku zamku i skončali (ne)slavno??
Romantika, akcija, dobra mjuza, istinita priča i još mnogo toga ovaj film čini jednom solidnom biografijom koju svakako nek pogledaju koji nisu, a onda se javite tu molim
__________________
Ja TvOj RaBoTnIk 0.o
CHUZZZLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:02   #2
Film sam pogledala po prvi put prije 10-ak dana,mada sam za njega čula jaaaako davno,dok sam još bila klinka....Šta reći,malo mu nedostaje pa da bude remek-djelo,po mojem skromnom mišljenju. Gluma Gary Oldmana je čisto savršenstvo,režija skoro pa isto,duh te epohe panka vjerno je prenesen (atmosfera filma nama se sada čini kao da se odvija na Mjesecu,toliko je danas,u eri kada se svaka šuša iz svijeta umjetnosti pokušava uvući u d... državnom establishmentu, nevjerovatno da su postojali i tipovi kojima se živo fućkalo za sve i čiji je prezir prema "eliti" bio neizmjeran koliko i količina droge koju su mogli ušmrkati).

Scena kada se njjih dvoje ljube među kantama za smeće dok oko njih s neba padaju ruže...pa mislim da je po ljepoti i lirizmu ekvivalent najljepšim prizorima iz Shakespeara.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 13:24   #3
kakko se zove ovaj film na englesko???
__________________
Kakav je to bend bio! Danas je stvarno teško uopće zamisliti ovakvu bandu frajera, luđaka, alkoholičara, rokera i ego tripera. U vrijeme plastične pop produkcije koja je za sobom povukla sve podžanrove glazbe, ovakvu opasnost i ludost poput Guns 'N Roses doista je teško uopće zamisliti.
I_GnR_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 13:46   #4
Quote:
I_GnR_I kaže: Pogledaj post
kakko se zove ovaj film na englesko???
Sid And Nancy
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 13:54   #5
Joj, nisam pogledala film!

Al volim Pistolse!
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:49   #6
Meni je film ok ali cuo sam da redatelj kod snimanja nije pitao nista o cinjenicama i dogadjajima iz Sidovog zivota Johnny Rottena koji mu je bio najbolji prijatelj, stoga ovaj smatra da su mnoge stvari u filmu netocne. Cudim se da se bez toga uopce upustio u snimanje filma... Ali ovak kao film ok je stvarno
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:53   #7
Uuuu, to je bio "must see" film u mom društvu. Gary Oldman je savršen.
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:48   #8
Gary Oldman
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 16:06   #9
Hmm, netko je napiso da su u onoj sceni ruže na njih padale, ja brijem da je smeće padalo to je najromantičnija scena. Inače, dvoumila sam se jel nancy u filmu glumi glumac il glumica hehehe (malo podsjeća faca na onog Zeda iz policijske). Znam da su svi prvi put otkačili na Sida, je on zgodan, al meni je ipak Rotten erm..privlačniji
Inače postoji pisana biografija, pa su na nekom forumu ljudi dosta stajali na stranu Nancy (malo freaky pošto je ona udesila Sida, po mom mišljenju).
Početak filma kad Sid i Johnny klošare po cesti, tj. kad je ovaj još "normalan" mi je naj naj naaj.
A ovaj redatelj je fkt napravil lapsus ak je na slijepo snimil film
__________________
Ja TvOj RaBoTnIk 0.o
CHUZZZLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 06:00   #10
Film je dobar ali previše se bazira na drogu i samo drogu.Bilo je tamo više od droge
Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:11   #11
veceras je na tv 1000, sid tj gary oldman stvarno rula
khm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:37   #12
gledala sam ga jako davno, skoro da ga se ni ne sjecam
ali da, mislim da ju je sid ubio, vidjela sam negdje na netu dokumente sa njegovim izjavama neposredno nakon dolaska policije, gdje, izmedju ostalog kaze kako ju je uboo ali da je nije mislio ubiti, i kako ju je volio ali da ga je tretirala kao smece
na pitanje zasto je, nakon sto ju je nasao to jutro, jos uvijek zivu ali sa nozem u stomaku i u lokvi krvi, je otisao da kupi droge, umjesto da je odmah zvao pomoc, odgovorio je "da, bas sam supak" (mislim wtf?! neko gore kaze da je u filmu previse fokusa na droge, i dont think so, droge su dominirale svaki aspekt njihovih zivota)

osim toga vece ranije nego sto ju je u kupatilu nasao polumrtvu, bili su drogirani izvan granica razuma, ona je sjedila na krevetu sa nozem, svadjali su se..
sve u svemu, jako tuzno
pouka za mlade bi bila da droge nisu kul, iako, dok sam ja bila teen, ovaj film je na mnoge imao suprotan efekat
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 11:33   #13
Gledala sam ga prije dobrih 10+godina i imala o njemu sasvim jednu drugu predodzbu...i onda jucer naletim navecer na njega na TV1000, rekoh da ga opet pogledam, da se sjetim svojih punk dana...i nakon gledanja filma ostao mi je jedan stvarno gorak okus...Gary je odlican, jedan od mojih najdrazih glumaca all together, ali film toliko brutalno realno pokazuje zivot dvoje ovisnika da ti je tesko samo to gledat, njihove otuzne zivote, isprazne razgovore koji se vrte oko psovanja, sexa i droge...nista cool ja ne vidim vise u tom...nekad smo se odusevljavali "ljubavnom" pricom Sida & Nancy - Bonnie & Clyde novog doba...sad kad sam tog gledala vidim samo dvoje izgubljenih, otuznih ljudi...doslo mi je par puta da prekinem gledanje, al rekoh necu, for old times sake...u svakom slucaju dobro upozorenje ljudima koji su na pragu ulaska u svijet i pakao droge, da nema bas nikakve romantike niti niceg cool u svemu tom, nego crna rupa u koje upadnu ovisnici i zacarani krug, s tek ponekim trenucima lucidnosti...sasvim je svejedno jel se to dogada nekom obicnom ili basistu poznate grupe, u ovom slucaju SPa...ali glume...Courtney je pretpostavljam bila urokana dok je snimala film, ali i Gary i Chloe su mi vrlo realno djelovali u svemu tom......morala sam stisavat tv kad se nancy dere, sto je svako malo...koju iritantnu frekvenciju glasa zena ima
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 03:01   #14
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Gledala sam ga prije dobrih 10+godina i imala o njemu sasvim jednu drugu predodzbu...i onda jucer naletim navecer na njega na TV1000, rekoh da ga opet pogledam, da se sjetim svojih punk dana...i nakon gledanja filma ostao mi je jedan stvarno gorak okus...Gary je odlican, jedan od mojih najdrazih glumaca all together, ali film toliko brutalno realno pokazuje zivot dvoje ovisnika da ti je tesko samo to gledat, njihove otuzne zivote, isprazne razgovore koji se vrte oko psovanja, sexa i droge...nista cool ja ne vidim vise u tom...nekad smo se odusevljavali "ljubavnom" pricom Sida & Nancy - Bonnie & Clyde novog doba...sad kad sam tog gledala vidim samo dvoje izgubljenih, otuznih ljudi...doslo mi je par puta da prekinem gledanje, al rekoh necu, for old times sake...u svakom slucaju dobro upozorenje ljudima koji su na pragu ulaska u svijet i pakao droge, da nema bas nikakve romantike niti niceg cool u svemu tom, nego crna rupa u koje upadnu ovisnici i zacarani krug, s tek ponekim trenucima lucidnosti...sasvim je svejedno jel se to dogada nekom obicnom ili basistu poznate grupe, u ovom slucaju SPa...ali glume...Courtney je pretpostavljam bila urokana dok je snimala film, ali i Gary i Chloe su mi vrlo realno djelovali u svemu tom......morala sam stisavat tv kad se nancy dere, sto je svako malo...koju iritantnu frekvenciju glasa zena ima


mislim da bi ovaj film trebao imati starosnu granicu 25 godina, cisto da se djeca ne loze bezveze
i ja kada sam bila mala to mi je bilo super cool, a sad, tako tuzno i tragicno..
sto mi opet govori da film ipak ne moze sluziti kao upozorenje ljudima koji su na pragu ulaska u svijet i pakao droge, jer je onda uglavnom rijec o veoma mladim ljudima-tinejdzerima, na koje ovakav film-ocito u mome i tvome primjeru, a i sire- ima upravo suprotan efekat
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:10   #15
Vidio sam na slikama da je Nancy bila poprilicno ruzna al ova glumica sto ju glumi je ajmeee ruzna
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:04   #16
Uff, imate prav... Ja sam junior, a prvo što je u meni taj film potaknuo je bunt i želju za takvim životom. Druga je stvar kaj sam svjesna toga i ne bum se povodila za takvim životnim primjerima, ali moji vršnjaci se danas itekako žele stavit u njihove uloge, ne birajući sredstva (ehm, opojna, dakako..). Poslije nekog vremena sam ponovno pogledala film, isključila 99% narko scena i fokusirala se na stil, koncerte, periferne uloge i događaje. E, to me se najviše dojmilo.
Evo još malo pametovanja: smatram da punk nije sex, droga i sid vicious (ove prve dve ostavite hipijima). punk je stil i stav svakog od nas, samo ovisi hoćemo li se ponašat u skladu s tim.
ps: nancy je zed!!
__________________
Ja TvOj RaBoTnIk 0.o
CHUZZZLE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.