Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
Korisničko ime
Lozinka

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2008., 09:02   #1
chatking
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2008.
Question Osiguranje i zaštita stambenih objekata

Pozdrav!

Novi sam ovdje pa nisam siguran da li ova tema već postoji.

Nedavno sam kupio stan pa me zanimaju Vaša iskustva s osiguranjem stana i stvari u njemu. Na internetu sam uspio pronaći čak 11 različitih osiguravajućih društava u HR koja nude osiguranje na tom području, ali koje od njih izabrati? Koja su na zlu glasu? Koja isplaćuju odštetu normalno, a s kojima se čovjek treba natezati? Na što treba obratiti pažnju prilikom ugovaranja police? Nude li, i koja, osiguravajuća društva custom rješenja (npr. hoću požar, ali neću potres)?

Postoji li jedan jedinstveni način, mjesto ili osoba gdje čovjek može usporediti koliko treba platiti i koliko može dobiti kod različitih osiguravajućih društava za isto ili slično ugovoreno osiguranje?

Također od čega bi sve bilo dobro osigurati stan na 9. katu nebodera? Da li ima smisla osiguranje od poplave? da li se poplava odnosi na izlijevanje npr rijeke iz korita ili na poplavu unutar stana izazvanu puknućem cijevi? koja je razlika između poplave i bujice?

Eto, toliko za početak .o) svaka ideja, razmišljanje ili iskustvo su dobrodošli .o)

ps. stan nije kupljen na kredit, pa mi osiguranje imovine nije bio nužan uvjet...
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:35   #2
atlantis
53% lezbojka

atlantis Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku atlantis
CO ima odlicnu stvar koja se zove obiteljski paket

s obziroma da smo imali zivotno i auto osiguranje kod njih ponudili su nam taj paket...

uglavnom

osiguranje kuce - pozar, poplava, tuca, potres plus svih stvari unutra, plus kvarovi uredjaja... ma sve. doslo nas je kojih 300 kuna godisnje

dva mjeseca nakon prvog osiguranja pukla je cijav od kade i poplavila dio kuce. otisli smo tamo, prijavili stetu, dosao procjenitelj i dobili 4500 kuna za tjedan dana na racun

ja s CO nikad nisam imala problema, dapace tako da cemo i novi stan osigurati kod njih
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:40   #3
chatking
Registrirani korisnik

kad smo već kod puknuća cijevi... u kojim slučajevima se to naplaćuje iz pričuve a u kojima vlasnik stana snosi odgovornost?

inače ja sam nekada imao osiguranje auta kod CO pa isto nije bilo većih problema kad je trebalo naplatiti... ajde, i to je već neki pokazatelj .o) thanx za post!
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:47   #4
atlantis
53% lezbojka

atlantis Avatar

ovo za pricuvu ne znam, mi smo u kuci za sad
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 12.09.2008., 15:13   #5
Lei
...pahuljice padajte...

Lei Avatar

Registracija: Sep 2003.
Ja imam dobro iskustvo s Allianzom. Brzi, efikasni, isplacuju novce direktno na racun i ako imas racune za stvari u stanu refundiraju tocno onoliko koliko pise na racunu, bez obzira sto je racun od prije 4 godine (i sto ta stvar vise, cak niti nova, toliko ne vrijedi)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 16:05   #6
Zvrksa
Zvrksa

Zvrksa Avatar

Registracija: Apr 2007.
ima još netko kakva iskustva? i mene ovo zanima
Old 13.09.2008., 19:24   #7
Neuson
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2007.
I mene ovo zanima. Također me zanima ima li neka univerzalna polica osiguranja stana ili je potrebno kombinirati par komada?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 22:05   #8
chatking
Registrirani korisnik

pa koliko sam ja do sada skužio surfajući, ako sam skužio, obično požar, potres i poplava idu skupa, pa se na to kalemi zaštita aparata, provale i tome slično .o) ali varira od društva do društva... i ako sam dobro skužio premija se računa na osnovu kvadratnih metara stana? ili?
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 15:07   #9
atlantis
53% lezbojka

atlantis Avatar

Quote:
chatking kaže: Pogledaj post
pa koliko sam ja do sada skužio surfajući, ako sam skužio, obično požar, potres i poplava idu skupa, pa se na to kalemi zaštita aparata, provale i tome slično .o) ali varira od društva do društva... i ako sam dobro skužio premija se računa na osnovu kvadratnih metara stana? ili?
kvadratura, starost zgrade/kuce, mislim da i lokacija igra ulogu

i oni ti ponude opcije a ti birash sto ces odabrati

mi smo osigurali kucanske aparate za popravak, ali racunala nismo jer ih sami odrzavamo... i tak... mozesh birati
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 09:52   #10
gena
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2008.
Ja osiguravam stan samo od požara, potresa i oluje i to zbog vinkulacije. Izračunali su mi vrijednost stana po formuli kvadrati * neki iznos koji zovu nova vrijednost i bilo mi je prihvatljivo, možeš i sam odredit vrijednost(manju/veću). Ako hoću kućanstvo imaju neke pakete i cijene kvadrata pa to nešto množe to mi nije bilo interesantno sada u stanu. Najviše mi se sviđa osiguranje od vlasničke odgovornoti..konkretno,dođeš u goste i posklizneš se na mokrom podu i razbiješ se, tužiš vlasnika ili osiguranje. Pojma nisam imala da se to može, ja bi se u takvom slučaju pobrala i rekla ko me hebe smotanu. Ili ako ti na auto glavu padne crijep s kuće štetu naplatiš od osiguranja kuće.
Ja sam izmaltretirala tog lika iz osiguranja a na kraju uzela policu za 150 kn, lagano je popiz...
gena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:05   #11
chatking
Registrirani korisnik

da, to za osiguranje od odgovornosi sam i ja čuo da postoji... samo mi nije jasna jedna stvar: ne bi li u svoj stan trebao pozivati samo prijatelje i/ili rodbinu? dakle nekog tko te po defaultu neće tužit (ako bog da)? ovo s crijpom kuće je ok, ali sa stanom, baš ne znam...
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:20   #12
jagodicabobica2
Banned

Registracija: Oct 2008.
Pa baš i nije točno da je kod osiguranja stana bitna starost i too....
Ako je riječ baš o stanu u zgradi onda je taj stan već osiguran od strane graditelj jer se to mora po zakonu, a vlasnik može osigurati samo unutrašnjost stana...i vrijednost se procjenjuje na temelju kvadrata i po želji vlasnika da li ga smatra luksuznijim ili skromnije opremljenim. Znači postoje dvije varijante... I naravno da se mogu kombinirati paketi osiguranja koji mogu isključiti neke stavke za koje smatrate da vam nisu potrebne kao što se mogu i dodati neke stavke koje se vama čine neophodne... Osiguranje od odgovornosti uključeno je u osiguranje kućanstva i mislim da je to odličn stvar s obzirom da se danas ne može vjerovati ni vlastitom bratu...ljudi djeluju ok naravno kad su normalnim situacijama, ali kad nas nešto izbaci iz normale onda svatko drugačije reagira...
jagodicabobica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 04:57   #13
swatch
Registrirani korisnik

Quote:
chatking kaže: Pogledaj post
kad smo već kod puknuća cijevi... u kojim slučajevima se to naplaćuje iz pričuve a u kojima vlasnik stana snosi odgovornost?

inače ja sam nekada imao osiguranje auta kod CO pa isto nije bilo većih problema kad je trebalo naplatiti... ajde, i to je već neki pokazatelj .o) thanx za post!
Iz pričuve se naplačuje puknuće cijevi i sl. u zajedničkim dijelovima zgrade jer su oni osigurani sredstvima iz pričuve i pokrivaju zajedničke dijelove zgrade.Pukne li cijev od vode nakon ventila u tvom stanu to zajedničko osiguranje neće pokriti.Pukne li kanalizacijska cijev koja se nalazi u zidu i prolazi kroz stan to će osiguranje pokriti jer je zajednički dio zgrade.Postoji dodatno osiguranje kućanstva koje pokriva puknuća cijevi i ostalo u stanu.
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:16   #14
Mopsly
Cura sa zadatkom..

Mopsly Avatar

Registracija: Dec 2005.
Zaštita stambenih objekata

Nisam našla niti jednu otvorenu temu - ako sam slučajno predvidjela molim admine da mi oproste i presele ovo tamo gdje spada...
Dakle, sinoć smo oko 19 sati otišli na 20 minuta iz stana i imali smo provalu...
Pošto smo ga iznenadili (došli smo brzo doma) nije uspio ništa ukrasti - sve si je pripremio, razbacao nam cijeli stan - čak si je i jamstvene listove od laptopa, kamere i sličnog pripremio za uzeti.... Ali nije u tome poanta ove priče... Zanima me na koji način ste vi ostali osigurani? Mi imamo protuprovalna i protupožarna vrata, u jednoj osiguravajućoj kući imamo policu osiguranja i za ovakve slučajeve (razbojstva, krađe,..) ali kad se desi ovako nešto vidim da mi u biti i nije toliko do toga šta će mi ukrasti ili ne nego sama činjenica da mi je netko bio u mom prostoru odvratna... Odmah sam danas naručila nova kakti kvalitetnija PVC vrata (ušao je preko balkona a na drugom smo katu - šta da vam kažem ) i alarmni sustav na senzore topline i pokreta ali što vi ostali imate? Meni susjedi govore da sam luda kaj si sve to postavljam ali ne znam... Ne osjećam se više sigurna bez takvih stvari čak ni doma...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:37   #15
dinosaurus101
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2010.
Pozdrav, da ne dužim kako je došlo do toga, kod mene u zgradi dogovorili su se stanari (večina) da bi na ulazna vrata haustora stavili one kartice kojima se ulazi u zgradu bez ključa. Mi smo nekaj slično imali u firmi i bilo je ok, no ne znam da li to ima smisla stavljati na zgradu. Iskreno nisam to još vidio niti na jednoj zgradi. Molim vas ako imate kakvih iskustva da podijelite samnom, svaki komentar je dobro došao.
dinosaurus101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:44   #16
jones85
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
Quote:
dinosaurus101 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da ne dužim kako je došlo do toga, kod mene u zgradi dogovorili su se stanari (večina) da bi na ulazna vrata haustora stavili one kartice kojima se ulazi u zgradu bez ključa. Mi smo nekaj slično imali u firmi i bilo je ok, no ne znam da li to ima smisla stavljati na zgradu. Iskreno nisam to još vidio niti na jednoj zgradi. Molim vas ako imate kakvih iskustva da podijelite samnom, svaki komentar je dobro došao.
ej imas jos hrpu drugih tema na kojima nisi objavio ovaj post
daj se skuliraj! postavio si pitanje na jednoj temi i to je dovoljno, ne siluj forum bezveze
jones85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:59   #17
dinosaurus101
Registrirani korisnik

oprosti, postavio sam na dva mijesta jer me zanima, nije mi cilj spamati forum nego dobiti koji odgovor više. Mislim da jedno pitanje na dvije teme i nije previše.
NHF
dinosaurus101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:05   #18
Partfiš
Nematikodmenevamtenamte

Partfiš Avatar

Registracija: Jan 2004.
Quote:
dinosaurus101 kaže: Pogledaj post
A sto ustvari zelis cuti? Brava ko brava, otvarala se raticom, kljucem ili ukucavanjem sifre. Ne vidim nista ekstremno u toj zelji samo ne vidim niti neki napredak jer koliko god sama kartica bila prakticnija od kljuca, opet moras imati kljuc za svoj stan pa se ne rjesavas kljuceva skroz nego jos vise kompliciras jer bus prvo vadil novcanik pa trazil kljuc.

Drugo pitanje je sto se desava kada nestane struje/riknu baterije?
Old 25.11.2011., 14:02   #19
dinosaurus101
Registrirani korisnik

hvala na komentaru, kad nestane struje pretpostavljam da ponovo posluži stari dobru ključ lol.
zanimljiva opaska.
Inače meni se to čini kao zgodna stvar, ali nisam dobro upučen u te stvari. Za mene je to potpuna nepoznanica, zato to i pitam. thnx
dinosaurus101 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja