Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 18:03   #121
Dobar dan, zanima me dali ima koja mama da joj djete ima refux i nakon godine dana? Mi 4mamo 16mj i jos patimo od toga, 4mj smo bez zantaca,
vea1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 21:11   #122
na ovoj temi sam pisala prije otprilike godinu dana i moram napomenit da gaviscon sirup sadrži parabene. da sam tada išla za tim, sigurno ga ne bi davala svojoj bebi, pa pišem napomenu radi drugih koji ga daju, ili možda planiraju dat, svojoj dici.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:08   #123
Beba 8 mjeseci-refluks?!?

Pozdrav, molila bih savjet.
Bebac ima 8 mjeseci. Dugo je imao grčeve, skoro 5 mjeseci, ali nikad nije bljuckao ni povraćao...zato mi nikad refluks nije padao na pamet. Do sad.
Isključivo je dojen, sa 6 mjeseci smo krenuli sa dohranom ali jako slabo je prihvaća. Tek odnedavno (dobio je ima koji dan dva donja zubića) otvori usta i proba, ali pojede možda sve ukupno žličicu do dvije.
Prije 20-ak dana počeo je jako kašljati, cijelu noć je kašljao, svaki sat, bio je pun neke prozirne sluzi koju je iskašljavao i par puta povratio sluz...inhalirala sam ga i čistila mu nos, bez temperature, nije ni jeo (jako malo dojio i davala sam mu vodu sa špricom da ne dehidrira), pedijatrica je posumnjala čak i na hripavac..radili smo briseve, nije hripavac, u nosu izolirana bakterija moraxella (koja je tipična vrtićka/školska bakterija, stariji brat ide u prvi razred), popio tri dana sumamed...koristili smo i homeopatiju.
Uglavnom stanje je puno puno bolje, jede normalno, proba i koju žličicu dohrane, živahan je (posjeo se nekidan), ali i dalje povremeno jako kašlje, pogotovo po noći, probudi ga kašalj i gušenje, prepadne se, krenu suze i bori se za dah...spava na povišenom...to kratko traje (srećom), događa se recimo dva puta na noć, ponekad i kad spava popodne...
ja ga podignem, tješim, nosim, znala sam ga i inhalirati, onda se smiri i zaspe...po danu kad je budan zakašlje se koji put ali nije tako dramatično.
Od rođenja doji jako efikasno, samo za glad, guta brzo, čini se da imam jaki let down ali nikad se nije zagrcnuo dok doji...ni bljucnio. Dobiva normalno na težini, sad je dug 72 cm i težak 8200 grama.
Da li je moguće da se radi o refluksu i šta nam je dalje činiti? Čitala sam da refluks može biti povezan i sa slabim trbušnim mišićima...a on se evo relativno kasno posjeo (punih 8.mjeseci) i ima dijastazu (razmaknute trbušne mišiće)...
Čitala sam da zapravo terapije i nema i da bi trebalo sve samo od sebe prestati do godine dana, ali me strah zbog tog noćnog buđenja, kašljanja i gušenja i strah me da trpi bolove
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:23   #124
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Čitala sam da zapravo terapije i nema i da bi trebalo sve samo od sebe prestati do godine dana, ali me strah zbog tog noćnog buđenja, kašljanja i gušenja i strah me da trpi bolove
Nisam stručnjak, samo sam mama čije dijete ima problema s bronhitisima i blagom astmom te refluksom. Mi refluks nismo primjetili kad je bila mala (mada je znala bljucati u mlazovima, ali dobivala je na težini sasvim normalno, tako da sam to povraćanje povezivala s prejedanjem (dojila je)).
Refluks joj je dijagnosticiran kad je bila 4-5 godina jer jedno je vrijeme svaku drugu noć povratila. Obišli smo sve doktore dok nisamo stigli do jednog koji je pri prvom pogledu u grlo rekao da ima refluks (izbrazdana stražnja strana grla jer se kiselina vraća u kapljicama natrag u grlo). Terapija:dijeta (ne masna teška hrana, ništa kiselo, kečap, citrusi i sl., ne jesti poslije 18 sati).

Čitajući o vašem malom koji kašlje tijekom noći rekla bih da je to povezano sa sluzi koja mu se nakuplja tijekom dana. Moja mala je u takvom stanju bila nedavno (sličan tijek bolesti, sumamed tri dana, prvo suhi kašalj, curenje nosa no ne pretjerano, slijevalo joj se unatrag, zatim mokri kašalj koji ju je mučio najviše tijekom noći (u napadima)).
Kašalj se zna dosta dugo zdržati poslije popijene terapije, tako da nije neuobičajeno da ga muči tijekom noći iako je tijekom dana relativno ok.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:39   #125
Hvala vam na odgovoru, i ja sam promislila da je jednostavno riječ samo o sporom oporavku od te bakterije, ali otkad sam čitala o refluksu (ja sam mislila da uz refluks obavezno ide bljuckanje i povraćanje ali navodno postoji i "tihi refluks") nešto mi ne da mira...Noćas 3 buđenja za kašalj i gušenje i dva za dojenje...čujem kako nešto u njemu kao da krcka, štucka dok se bori za dah(ne znam kako da to objasnim) i ima i kao neki nagon za povraćanjem ali ne izađe ništa...ujutro sve normalno, igra se na podu...Mislim se da pedijatra pitam uputnicu za alergologa i gastroenterologa?
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:27   #126
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Mislim se da pedijatra pitam uputnicu za alergologa i gastroenterologa?
Ja bih pričekala da se dijete potpuno oporavi, dajte mu malo vremena. Posavjatujete se sa pedijatrom, pa vidite što će reći. Ali ja bih brzala, pogotovo ako dijete nije učestalo bolesno, ovo bi mogla biti vroza koja je krenula ukrivo. Koliko sam shvatila dijete ne gubi na težini, normalno dobiva, ne bljuca pretjerano, ne dobiva osip od hrane koji proba.

Ukoliko ga sluz toliko muči, al ne može je povratiti (to bi mu bilo olakšanje, zna po maloj, odmah bi lakše prodisala), trebalo bi mu nešto za iskašljavanje. Budući da je mali, ja ne bih ništa na svoju ruku preporučala niti uzimala, javite se predijatru. Inhalacije fiziološkom pomažu, no nekad nisu dovoljne (ako se sluz priljepi za bronhe),puuuuuno tekućine pod obavezno.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2019., 03:32   #127
Pozdrav, dali ima friskih iskustava? Beba ima mjesec ipo pedijatrica pretpostavlja da je u pitanju tihi refluks. Dali ima tko iskustva s Novalacom AR, dali pomaze?
Sara331 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.