Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2004., 16:00   #1
Danska/Kopenhagen

Gledam destinacije, a nigdje ni Danske ni Kopenhagena.

Kuda ići? Gdje povoljno jesti i spavati? Što vidjeti? Koja su dobra mjesta za noćni izlazak ( a da ne bankrotiraš)?

Tko zna odgovore?
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 02:26   #2
Re: Gdje je Danska? Gdje je Kopenhagen?

Quote:
Mooky Sissa kaže:
Gledam destinacije, a nigdje ni Danske ni Kopenhagena.

Kuda ići? Gdje povoljno jesti i spavati? Što vidjeti? Koja su dobra mjesta za noćni izlazak ( a da ne bankrotiraš)?

Tko zna odgovore?
Znam ja ali zar stvarno moras ici u Dansku?

Savjet produzi za Norvesku. Naravno ponesi malo vise love nego za Dansku. Naravno ponesi puno love bilo za Dansku bilo za Norvesku. Izlazak Skala Copenhagen. Jelo? Danska kuhinja je slaba tako da trazis neciju drugu; Recimo McDonalds. Nije preskup barem za onog sa danskom placom. Sve ostalo srednja zalost. Ipak ces zavrsiti u Macu.
Spavati to sredi prije nego krenes; Trazi smjestaj preko neta i skoro svi su u Danskoj zastupljeni na netu i imaju online rezervaciju.

Copenhagen, sta da ti kazem? Najlakse ti je linkovati. Nemas sta posebno vidjeti cijeli sjever ukljucujuci Copenhagen, Stockholm, Oslo, Helsinki je velika laz i uglavnom prosjecni gradovi koji su veoma sivi i poprilicno skupi za svakog pa i za domorodce. Uglavnom iskreno Zagreb ih sije u svemu. Ako te jos nisam nagovorio da ne ides onda ti evo stranica gdje ces saznati o Copenhagenu. Wonderful Copenhagen

Danska?

Posjeti Kolding (250 km sjeverno od Hamburga) koji je prvi veci grad iz pravca Njemacke ka Danskoj. Tamo ces naci interesantan dvorac muzej u centru grada iznad jezera. Cini mi se da se zove Trapholt. Dalje idi do Odense koja se nalazi 50 km istocno od Koldinga na Fyn-u. Treci grad po velicini u Danskoj nesto kao Split ili cak manji. 20 - tak km sjeverno od Copenhagena postoji muzej suvremene umjetnosti Luiziana (Helsingor). To je jedna od rijetkih stvari koja je dobra i zanimljiva u Danskoj.
Jeff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 12:01   #3
Danska
Kopenhagen
Tivoli rollercoasters
Odense
Hamlet
Legoland, Billund
Hercegovina, restoran u centru
Pubovi uz kanal, jazz klubovi, skupa cuga , most za Švedsku...
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 13:03   #4
Quote:
sailor kaže:

Hercegovina, restoran u centru
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 13:11   #5
Odmah preko puta glavne zeljeznicke stanice, da te izsokira cim izadjes iz vlaka.

My personal favorite u Kopenhagenu (inace poprilicno nezanimljivom mjestu), malo groblje, ne mogu se sjetiti kako se zove! bas slatko, mirno, tiho, zeleno, ma divota...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 16:52   #6
meni je kopenhagen bio zakon...bas sam uzivao...ljudi su super..
hosteli su krep..tesko je nac bas pristojan smjestaj...
..
hercegovina..hahahahaha..prvo sta vidis kad izadjes iz kolodvora...nisam mogao vjerovat
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 16:53   #7
da, zaboravio sam na kristijaniju
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 17:27   #8
Quote:
milk kaže:
da, zaboravio sam na kristijaniju

Jeeeeeeeeeeeeeeeee
Znao sam da sam nešto bitno ispustio
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 12:42   #9
Quote:
milk kaže:
meni je kopenhagen bio zakon...bas sam uzivao...ljudi su super..
hosteli su krep..tesko je nac bas pristojan smjestaj...
..
hercegovina..hahahahaha..prvo sta vidis kad izadjes iz kolodvora...nisam mogao vjerovat

Može li malo pojedinosti o toj uživanciji? Ha, Milk? Kakav dobri klub ili slično? A ostalo?

Je li netko jeo u toj Hercegovini? Da ne bi na kraju bilo da je to neki luksuzni restoran, gdje fino napuniš želudac ali iz njega izađeš s gaćama na štapu?
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 11:35   #10
pa iskreno govorec ta hercegovina mi je bila malo van ruke..odmah kraj kolodvora..nije mi se islo do tamo i moljakalo hranu....
..kopenhagen mi se svidio prije svega jer je ziv..ljudi su druzeljubivi..vikendom su svi na ulici s bocom u ruci..nije velik..sve se da obic laganom setnjom onom pjesackom ulicom...nema cuda arhitektonskih ali ima kristijaniju..oazu mira..izgleda kao da si usao u drugi svijet...skupo ???..pa u usporedbi s norveskom i nije bas...izlasci ??..uglavnom sam bio po pubovima...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:41   #11
Quote:
milk kaže:
da, zaboravio sam na kristijaniju
Sto je tamo?


Milk, kakva je ono prica o katancu na frizideru?
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 18:43   #12
Quote:
Mooky Sissa kaže:
Sto je tamo?
Amsterdam u malom

http://www.hippy.com/php/review-148.html
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 10:42   #13
Quote:
sailor kaže:
Amsterdam u malom

http://www.hippy.com/php/review-148.html
Ne mogu otvoriti ovu stranicu. Ima li neka druga?
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:08   #14
meni je Kopenhagen Ok i sva ta skandinavija uopce. Petak navecer na stroget ulici je super. hrpa pijanih cura i svi frendly.

za dansku hranu ne znam ali ima sve ostalo tako da ne kuzim da se mora ici u McShit i tamo se trovati (jel znate da u jednom hamburgeru moze biti meso od 150 razlicitih krava?)

ima Indiski,Thai,kineski takeaway po svuda tako da se moze svasta jesti.

Sjecamse tog Hecegovina restorana.veeeliki natpis.

skupo?? je skupo je piti u baru al se moze na cesti takodjer i sresti ekipu
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 17:20   #15
Taj KOpenhagen je totalna zalost od grada.

Jesti se moze u toliko jeftinih tzv. etnickih restorana da je glupo ici u McShit. Hercegovina je jedan od najpoznatijih restorana, mislim da ima cetiri zvjezdice. S jedne strane gleda na kolodvor, a s druge ima ulaz iz Tivolija. Tivoli je ok, ali preskup. REklamiraju vatromet po noci, ali on traje minutu-dvije i to je to. Ne isplati se zbog toga platiti karta, bolje je ici preko dana. Istina, postoji i Christiania, ali nije to nista tako posebno (pogotovo ako ste bili u Amsterdamu - Christiania je totalno razocarenje).

Navecer se brije po Nyhavnu, gdje je totalna koma. Bogati Danci sjede u restoranima i jedu vecere za 200-300 kn po osobi (hrana nije bogznakaj), pivo kosta 50-60 kn (malo!) , ali ne moze se samo sjesti na pice, hrana je obavezna. Onda je mali prolaz, kao promenada, ljudi secu i odmah do obale i kraj usidrenih brodova sjedi skvadra na podu i pije jeftino pivo iz samoposluge (jeftino = mala piva 11-15 kn) i gleda ove bogate koji sjede 2-3 metra dalje, a ovi bogati jedu i uzivaju da ih sirotinja gleda dok sjedi na podu.

Inace u vecini kafica moras sam ici do sanka po cugu, cekas na red, onda dobijes neku tacnu i sam si nosis za stol, a konobari samo prazne pepeljare (pusacima). Salice su cesto plastik-fantastik, imas osjecaj da si u studentskoj kantini. Moja zena i ja smo rundu kave i caja placali od 60 do 80 kn!

E, da. I naplacuju casu vode (ne mineralne negazirane, nego vode iz vodovoda). Od 5 do 10 kn, ovisno o kaficu. Samo jednom nam nisu naplatili vodu.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 12:04   #16
sve je jeftinije od osla

Dakle... ako je jajeftinije pivo oko 60 kn, sladoled u kornetu na ulici oko 30 kn... onda je sve puno jeftinije...

Bila sam u Oslu 10 dana... i grad je simpa... mali... i sve ovisi o tome sto zelis od njega... sto zelis vidit... kupis sve moguce karte i vozis se dokle god zelis ( imas para...).... i svi znaju ENGLESKI....
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 13:59   #17
Ste navalili na tu Hercegovinu, em je skup em za te novce im ne vrjedi hrana. Ima iha restorancica sto su jeftiniji i ugodniji.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 10:39   #18
Nisam bio u Kopenhagenu u gradu, ali nekoliko puta na aerodromu u prolazu, a on je svjetski.
Letio sam dalje na sjever Danske u Aalborg. Takodjer posjetio Aarhus, Viborg. Ma svi su im gradovi manje vise isti, sve je super cisto, svi govore engleski,ili barem razumiju, ali bas svi!

U Aarhusu (2. grad u Danskoj) postoji jedno kao etno selo (Den Gamble By). Nesto kao selo Asterixa. Sa starinskim kucicama i zanatima iz danske povijesti. Udjite u svaku kucu (koja je ujedno i kao mali muzej), a ljubazni domacini ce vas ponuditi frisko spremljanom kavom, pecenim kolacima, na ulici ce vas zabaviti verglas, dok ce debele guske iz obliznjeg potocica rado pozirati.
Upad je cca 70 kruna (70 kuna) i definitivno se isplati vidjeti.

Jos jedna interesantna destinacija je Skagen, na samom sjeveru Danskog poluotoka, gdje se dodiruju Sjeverno i Balticko more (Skagerak), velike pjescane dine, tuljani u plicaku, ribarske kocarice.....
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 15:04   #19
Kopenhagen je meni bio super, naravno da je skuplji od ostalih destinacija ali je strava. U restoranima je hrana jeftinija do 16-17h popodne , a nakon toga dignu cijene poprilično. Ja nikako ne bih preporučila McDonalds jer ima u Danskoj što za probati -npr. smorebrod - otoreni sendvič , u nekim restoranima ga dobiješ na ogromnom tanjuru sa hrpom mesa i ribe. Cijena do 16-17 h je oko 80 kn... i možeš se itekako dobro najesti. Ne treba jesti u centru već malo izvan strogeta npr. sudentski dio grada. U Malmoe ako odeš vlakom ima dobrih restorana i grad je simpatičan. Sjeverni dio Danske gdje su smješteni i najljepši dvorci je isto puno jeftiniji. Ljudi koji ni u Hrvatskoj ne idu van jesti onda počnu njurgati kako je sve skupo, pa čak i ono što nije.
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 12:06   #20
kako stvari stoje, ja cu na ljeto u dansku, autom. e, sad...kad sam vec gore, zelim si ostvariti zivotni san i otici na norveske fjordove.
jel ima netko da zna nesto o putu. moram na trajekt, pa opet autom. koliko to kosta , kak se ide...pisite sve sto znate, prije nek pocnem kopat po internetu i prisjecivat se svih poznatih i nepoznatih koje imam u tim krajevima.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.