Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2004., 22:10   #1
Gušim se u šlajmu. Bez smajlija.

Ozbiljno, ne znam koje spolovilo mi se događa.

Još prije 3 tjedna obolio sam od neke upale, kašljo sam kok reten svakih 20 sekundi, pio čajeve, angi-sept cuclo....nikad mi bio zaštopan nos nit sam imao temperaturu tak da sam u tom razjebanom stanju morao ić u školu.

I dalje kašljem, ne onak često, ali ne suho nego mokro. I imam neki fakin šlajm u grlu tolko nisko da ga jednostavno nemrem ispljuvat i koji se digne do grla tek kad se malo jače zakašljem. Užas, danas sam čitao novine, kašljem malo, šlajm ili kaj to već je se digne, i ja nemrem nit gutat nit disat, skoro mi u pluća otišlo. Dižem se, idem popit vode, otvaram slavinu, točim vode, ovo još ne ide. Pijem vode i sve ok.

Skoro sam se ugušio jebote.

U školi isto, čim počnem malo jače kašljat to sluzavo smeće se digne. Samo je pitanje kad ću se ugušit.

Ujutro kad se dignem redovito mi se kašlje i kako sam u polusnu, tako malo jače kašljem pa mi krene na povraćanje, tako da mi se svako jutro povraća. Naravno, skontroliram to tako da popijem vode.

Sad mene zanima kaj mi je, kaj da radim s tim i to
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 22:26   #2
Jesi razmisljao otici lijecniku?

Pij puno tekucine i pokusaj to iskasljavati. I odi doktoru da ti da nesto
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 08:12   #3
Spajk, ti ćeš nam odapet jednog dana. Te piva prije zubara, te se gušiš, a za koji tjedan će bit i prva spolna boleština.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 09:42   #4
Quote:
Jesi razmišljao otići liječniku? Pij puno tekućine i pokušaj to iskašljavati. I odi doktoru da ti da nešto.


Spike, moj savjet bi ti isto bio kao i lahorin. Vidim da je ona sva stručna što se tiče medicine i zdravlja - svaka pohvala.
I moj savjet ti je da otiđeš kod liječnika, jer ako iskašljavaš i kašlješ već duže od 3 tjedna, a prije toga si imao nekakvu upalu, vrijeme ti je da se zabrineš, jer i kašalj može otići i na pluća, a i na bronhije. Nije bitno da li imaš temperaturu, nego se prošeći kod liječnika. Nadam se da će sve biti u redu. Jer sa kašljem se nije za igrati.
__________________
Sve se može kada se hoće, a kada se neće, onda se neće. Trnovit je put do uspjeha ili do zvijezda.
imrsa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 10:46   #5
kasikica meda. i tako par dana. ili u caj .. garantirano pomaze

i prestani pusiti..
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 11:45   #6
odi u ljekarnu i kupi bisoleks tablete.djeluju brzo i ucinkovito.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 11:56   #7
Imam sto savjeta, ali ti ih necu napisati dok ne posjetish lijechnika.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 14:55   #8
to ti je vjerovatno neki bronhitis,ili cak moze biti i alergija,nekima je takav kasalj simptom za alergiju.al moras ic doktoru da ti da nest za taj kasalj.a ako bas neces doktoru onda u ljekarnu i kupuj sirup.meni je pomogao,imala sam isto takve probleme s kasljanjem.
__________________
f.u.b.a.r.* :amen:
*fucked up beyond all recognition
moj blogic
poison ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 15:03   #9
eh da, bitno je napomenuti da ne pušim. (weee)

pijem sirup, nisam bio kod dr.med-a još
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 11:20   #10
Meni je tako bilo prosle godine ..Ja bolujem od asthme i koristim redovno sve lijekove ,ali tad mi nista nije pomoglo, ni ventolini i ista drugo.
Dok mi nisu prepisali antibiotik eritromicin.
Doslovno sam kasnjala cetri dana i noci bez prestanka.
U svakom slucaju idi doktoru.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 11:27   #11
Ja sam kasljala vise od 4 tjedna od ambrozije. Strahovito je bilo. Sto je najgore morala sam biti na praksi, a rebra su me tako pocela boljeti da sam vec pocela sumnjati na prijelom jer nisam mogla niti spavati na boku, niti se dotaknuti po rebrima, niti malo jace udahnuti, kad sam kasljala hvatala sam se rukama za trup da si olaksam malo. Sve u svemu, horror, a vjerojatno me ceka i ove jeseni.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 12:51   #12
I meni je tak bilo prosle godine pocetkom kolovoza. Jednostavno se 3 tjedna (pazi, dan i noc!!!) nisam mogla zaustaviti kasljati. Nisam jela, nisam spavala, nisam se posteno okupala u moru! Isto sam mislila da sam alergicna na ambroziju, ali posto mi se to prvi puta dogodilo, i bila sam na ljetovanju u Zadru, nisam znala sto napraviti. Tamo (domaci) su mi tvrdili da ambrozije nema u dalmaciji i da nemogu biti alergicna na nju, te da ne cvjeta u kolovozu, nego je vjerovatno nesto drugo u pitanju!
Kod doktora sam dobila 5 razlicitih ljekova koji naravno uopce nisu pomogli. Ja sam i dalje kasljala non-stop. Redoviti bih ostajala bez zraka i doslovno se, gusila!
Na koncu, (dva dana pred kraj ljetovanja od 3 tjedna) se to sve smirilo (samo od sebe) tako da kad sam se vratila doma, vise nisam kasljala! Sve bih dala da znam od cega je to bilo!

Vec se sad bojim da ce se ove godine dogoditi isto..........
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 15:43   #13
Sad ću vam ispričati nešto što mi se danas ujutro dogodilo, bez ikakvih pretjerivanja ili izigravanja frajerstva…

Probudio sam se u sred noći, kao i obično, radi problema sa šlajmom. Dobro sam se iskašljao i po prvi put šlajm mi se našao u ustima, nekakav slankast je bio. Odem ja lijepo na prozor i ispljunem ga. Ništa, back to bed.

Probudim se za pet minuta. Ja sam mislio da je bilo za pet minuta, a zapravo je bilo 20 do 7. Opet problem sa šlajmom. Idem ga riješit kao i prošli put, da se zakašljem ko životinja, šlajm izleti, ali ne u usta nego se zalijepi za grkljan. Ja ga pokušam onako, seljači «rrrrrrrrrrrrrrrrrgg» povuć, al nemrem!
Vidim frka, idem prema vratima, disat i dalje ne mogu. Dolazim do kuhinje, otvaram pipu i točim si čašu vode, al ne mogu popit, jednostavno ne ide, ne mogu povuć vodu jer ne mogu usisat zrak. Pokušam disat na usta i na nos, neće nikako. Već je prošlo dobih 30-ak sekundi, a od zraka ništa, panika me čopila. Stara otvara vrata svoje sobe, izlazi, za njom cucak koji laje na mene, vidi da se gušim.

Stara vidi da nemrem doć do zraka, pita «Kaj je bilo?!» ili nešto u tom stilu, nisam previše primao podražaje iz okoline, ja nemrem govorit, neg idem onak ko mucavac jer ne mogu doć do zraka «uuuuuk uuuuuuk». Stara isto nataka čašu vode, drži me za grlo, al ja ne mogu popit.
A u *****, već minuta prošla, ja nemam zraka, šlajm zapriječio prolaz zraku.

Stara isto u panici, dere se na granici plača i ljutnje na mene da dišem, ja jednostavno ne mogu! «Umrijet ću.» To sam si rekao.
Pokušavam disati, no ne ide, kao da me netko guši, ne mogu povuć zrak. Stara se sjetila ideje da mi gurne prst u grlo da sve to fino zbljujem van. I gura mi prst u grlo, ide mi na povraćanje, ali ne mogu povratit! Ne kužim zakaj, valjda je sfinkter jebeno prejak i ne pušta, možda mozak zaključao sve prolaze grkljanom, jednostavno ne ide. Ja vidim da nema pomoći, gotov sam.

2 minute bez zraka.

Otvaram vrata da odem na dvorište iz kuhinje, pokušavam udahnuti. Nisam gledao ljepote svijeta, nisam razmišljao o Bogu, niti mi je cijeli život preletio pred očima. Jednostavno sam si govorio «Umrijet ću. Jebo mu bog mater.». Stara i dalje gura prste niz grlo, ja ne mogu povratit iako se vidi da imam refleks za povraćanje, idem onak «bljuuu» al nikaj ne ide van. Stara me počne masirat po grlu valjda, i gurat prst dublje, ne znam kaj je radila, već sam 2 i pol minute bez jebenog zraka. Ja padam na zemlju.

Ne mogu se više držat na nogama i jednostavno se predajem zemlji.

Tad pronalazim malu, sasvim malu rupu u šlajmu, i uzimam prvi mali dah. Toliko mali, kao da uzmeš zraka u 0.1 sekundi. Meni je bilo dovoljno.

Digao sam se. Pljujem slinu nadajući se da ima nešto šlajma među njom. Nisam vidio ništa zeleno, samo bijelu slinu, možda je šlajm bio bijeli i polako počinjem sve jače i jače disati. Stara mi gurka vodu pod nos da pijem, ja uzimam, i nakon 2 i pol minute bez zraka sjedam na stolicu.

Sjeo sam za stolicu i nisam progovorio ni riječi. Ne od šoka, nego zato jer nisam mogao. Pokušavao sam nešto reći, no sve što bi izlazilo je «bluuu akkk ram». Bilo je užasno, čak sam najednom pomislio da se radi o noćnoj mori. No nije se radilo o lošem snu, bila je to stvarnost.

Nakon subjektivne 2 sekunde (zapravo je prošlo 10 minute) predamnom se stvorio čaj od kamilice koji sam nabrzaka popio i reko starom da idem na pripreme nekak jedva, brijem da sam 30 sekundi govorio te 3 riječi. «Idem na pripreme».

Stara kaže da ne idem da ostanem dok ne skuha još vrućeg čaja i doručak neki, ja reko da neću stić i da moram ić na pripreme, ono kao da se gušenje nije ni dogodilo jebote!
Popijem vrući čaj ipak i doručak pojedem i krenem na bus.

Na pol puta skužim da nisam uzeo novčanik. U novčaniku je pokaz.
Ništa, idem doma po novčanik i prek tramvaja, na borongaj neću stić...

Zvnim na vrata, čujem da se stara munjevito diže, već misli da je opet neka frka, gleda me izbezumljeno, ja kažem «Zaboravio sam pokaz» i odem prek dubrave do priprema.

Bio sam u smrtnom strahu reći išta, slučajno se zakašljati, jer sam bio svjestan da mogu umrijeti bilo kojeg trenutka puta prema tamo. Stvar se smirila, a svima kojima sam prodao priču nisu mi vjerovali i još su me zajebavali da nakon minute padaš u psihotično stanje i kaj ja njima imam srat.

A ja skoro umro.
Reko jebo prijatelje.

Stvar sa gušenjem se ponovila kad sam išao doma uz dva frenda kad me čopio napad šlajma, kad sam ga iskašljao u grlo (ODAKLE DOLAZI AKO GA ISKAŠLJAVAM U GRLO?!?!) no bez zraka sam bio samo 15 sekundi.

Bojim se.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 17:47   #14
Vidis, slajm do grla a ti jos uvijek cekas.....
Vjerojatno to ova danasnja/nocasnja epizoda nije dala dosta straha! Da je vec bi bio kod doktora.

Vjerujem da bi se rijesio svih muka u jednom danu s nekom dobrom terapijom, ali ti izgleda volis uzgajati svoju bolestinu......
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 19:10   #15
Ma stara mi je razgovarala sa frendicom pedijatricom koja joj je rekla da si odem po neki sirup (zaboravio kak se zove, prozirno-rozi je, oduran okus) koji inhibira reflekse kašlja.

To je za suhi kašalj.

Frend mi veli da sam trebao uzet onaj sirup za kašalj sa sekretom koji rastapa sekret i olakšava njegovo iskašljavanje. I da mi zato ovo ne pomaže.


Na plivazdravlje.hr za astmu piše:
Mišići vrata se stežu, te govor postaje otežan ili nemoguć. Kraj napadaja je često obilježen kašljem s iskašljavanjem guste sluzi. Astma se obično pogoršava noću, a napadaji se javljaju između 2 i 4 sata ujutro.

edit: možda je i ovo
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 19:29   #16
Daj ti lijepo proseci do doktora i nemoj eksperimentirati na svoju ruku.

BTW, treba ti onaj drugi sirup, a ne za suhi kasalj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 20:26   #17
Pholcodin uzimam.

Super, 50 kuna bačeno niz vjetar.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 20:39   #18
Quote:
*_spike kaže:
Pholcodin uzimam.

Super, 50 kuna bačeno niz vjetar.
Da si lijepo otisao kod doktora, ne bi bacio 50 kn u vjetar, a bio bi postedjen i epizode gusenja vlastitim sekretom

Ali neeee, necu ti ja propovijedati
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 20:41   #19
Točno to.

Ma nisam po taj sirup išao ja, nego je moja stara zvala pedijatricu koja mi je po simptomima rekla da to uzmem. Sad vidim da to možda i nije dobra ideja.

Trebala je doć danas do mene da me pregleda, ali ima nekih problema u obiteljskom zdravlju pa nije stigla još.

Grozno. Čim počnem kašljat sekret mi se digne i od disanja ni d.
A ništa, ako se sutra ne javim, bar ćete znat kaj je...
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 20:44   #20
Probaj se inhalirati, to ce pomoci rjesavanju sekreta, pij puno tekucine i sutra put doktora
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.