Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 00:38   #1
Jesenska/zimska garderoba

gotovo je ljeto, jesen je varljiva pa si računam da bi zima mogla svakog trena, možda je uopće ne bude a možda sutra padne snijeg
i moram priznat da sam se navučena na ljetne rasprodaje našla bez love a naravno, nemam šta obuć
šta mislite da je najpametnije i najpotrebnije kupiti sa ograničenjem od recimo 2000 kn?
dobar kaput? čizme? traperice? 5 jeftinih majica ili jednu lijepu toplu vestu?
poučena dosadašnjim greškama želim si dobro isplanirat shoping pa bi svaki savjet dobrodošao, može i slika
što bi vi sa 2000 kn?
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:50   #2
pa ovisi što uopće imaš u ormaru, a ove zime se ionako nosi slojevito, pa nabaci na sebe jedno 5-6 ljetnih majica i štedi za rasprodaju u prvom mjesecu
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 01:00   #3
za 20 dana ti se otvara onaj ludi outlet centar blizu Zagreba
bit će odlične robe na opasnim sniženjima
pa strpi se malo ako ti nije hitno i možeš svašta s 2000 kn
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 03:17   #4
Da mi je trenutno 2000kn extra, ne bi išlo na robu
Al da baš moram birat pala bi kraća zimska jaknica, neke čizmice na petu, i neka haljina koju zimi mogu nosit. Možda i dve.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:00   #5
ja bas ovih dana razmisljam sta si od jesenske garderobe moze priustiti blagajnica u trgovackom centru koja ima 2000 kuna placu, pogotovo ako znamo da moderne cipele na znirance s petom koje su ove sezone must have kostaju 1000 kuna. moze si kupiti dva para takvih cipela i na miru je.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:04   #6
Zar postoji neki modni detalj koji je MUST HAVE?!

Pa ovo postaje sve gore i gore, samoubit ću se, ja sam totalno OUT!!!
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:06   #7
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Zar postoji neki modni detalj koji je MUST HAVE?!
da jedan, bar ih 15 ima. sigurno, piše u kozmu
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:30   #8
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
da jedan, bar ih 15 ima. sigurno, piše u kozmu
da, pa moraš imat čizme za faks/posao i jedne za van, dobro bi došle i neke cipelice za toplije dane, to je već cca 1500kn a tek smo kod nogu
barem jedne kvalitetne traperice, moožda suknjicu=1000kn
2-3 torbe, da ne nosaš baš svaki dan istu=600kn
barem 4 toplije majice, niš preposebne, jedna neka fensasta i jedna topla vestica=1000kn
kaputić i jaknica=1200
i izostavivši šal, kapu, rukavice, gaće, čarape, grudnjake i slično, zima košta bar 5300kn, i to su neke prosječne cjene, o skupljem ni ne razmišljam....
nemam ja tolko love, a kamoli blagajnice i šta sad?
šta od toga je naaajpotrebnije?
na čemu prišparat?
jel rano da sad počnem pit?
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:36   #9
Quote:
mishamu kaže: Pogledaj post
da, pa moraš imat čizme za faks/posao i jedne za van, dobro bi došle i neke cipelice za toplije dane, to je već cca 1500kn a tek smo kod nogu
barem jedne kvalitetne traperice, moožda suknjicu=1000kn
2-3 torbe, da ne nosaš baš svaki dan istu=600kn
barem 4 toplije majice, niš preposebne, jedna neka fensasta i jedna topla vestica=1000kn
kaputić i jaknica=1200
i izostavivši šal, kapu, rukavice, gaće, čarape, grudnjake i slično, zima košta bar 5300kn, i to su neke prosječne cjene, o skupljem ni ne razmišljam....
nemam ja tolko love, a kamoli blagajnice i šta sad?
šta od toga je naaajpotrebnije?
na čemu prišparat?
jel rano da sad počnem pit?

ok..ajmo pomoć...... ajmo prvo vidjeti što ti ne stvarno ne treba.. nije vrag da baš nemaš ništa u ormaru... dakle koji zimski odjevni predmet imaš u ok stanju i ne treba ti novi?
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:37   #10
mislim da možeš obnoviti garderobu djelomično sa tom lovom. ako ne inzistiraš na markama.
a kako ju obnoviti, ovisi o puno toga.
nije isto jel voziš sama ili koristiš javni prijevoz.
to zna svaki koji se dobro smrzo na stanici koji put.
ma ovisi o puno toga.
ako klipsaš puno pjehe kupi bolji kaput - jaknu i čizme, ako se voziš onda daj više na ono ispod kaputa.
imam frendicu koja pohara plac, koji dućan s markama ( na sniženjima) i uvijek izgleda super. fakat dobro kombinira.
tak da mislim da je više caka u pametnom odabiru. nije to baš tak malo para. barem meni.
uživaj u šopingu.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:38   #11
slazem se da se moze obnoviti. ako ti se ne da hodat po ducanima mozes se za 2000 kuna pristojno obuci uz pomoc neckermanovog kataloga, naprimjer.
s tim da ces onda izgledati uredno, a jednostavno (najjeftinija jakna 350 kuna, cipele 400 kuna, traperice 250 kuna, dvije dolcevite 350 kuna, deblja/vunena haljina-tunika 250 kuna (ovo je dobar komad robe, haljina bez rukava koja se moze kombinirati s dolcevitama ili bluzama), bluza 150 kuna, torbica 250 kuna).
ako se zelis malo pristojnije obuci, morat ces potrosit ipak 5000 kuna.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:39   #12
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
slazem se da se moze obnoviti. ako ti se ne da hodat po ducanima mozes se za 2000 kuna pristojno obuci uz pomoc neckermanovog kataloga, naprimjer.



daj nemoj zezat curu
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:43   #13
ako baš jednu jedinu stvar il` dobar kaput il` čizme.
sve ostalo more biti daleko jeftinije.



i rješila si se šopinga par narednih godina.
kaput kakav želim imam, sliku ne stavljam.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:49   #14
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
ok..ajmo pomoć...... ajmo prvo vidjeti što ti ne stvarno ne treba.. nije vrag da baš nemaš ništa u ormaru... dakle koji zimski odjevni predmet imaš u ok stanju i ne treba ti novi?
što imam, hmmm, čizmice od prošle godine su mi se blago rečeno raspale, imam jedne neudobne u kojima baš i ne znam hodat i jedne onak do gležnja sa manjom petom koje su poluok al ih ne znam ukombinirat, što se tiče hlača, stanje je preživljavajuće iako bi dobro došlo nešto novo, suknju nemam niti jednu sa majicama sam prekatastrofa, imam 3 (slovima: tri) zimske majice od nekog tanašnog materijala, ništa toplo ni vuneno imam duži kaput koji nije loš i topal je i lijep i kraću crnu jaknicu ali nju nosim već 4. godinu ali ona je baš odlična, kad sam ju kupila bila je ispred svog vremena, sad je taman torbu imam jednu za faks al je preofucana i jednu pismo ali ju isto ne znam kombinirat, i imam hrpu stvari koje jednostavno nisu za ništa, razvučeno iz teranove, čudne vestice s placa, neki pleteni bolero koji na meni nekako visi i taak....uopće nemam shoping inteligenciju

ali nisam htjela da tema bude toliko o meni, zanima me i šta vi planirate za zimu?
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:49   #15
jutro svima!
mislim da je problem kod nas što svi no name dućani većinom drže iste stvari, modeli cipela su isti samo recimo druge boje,a kvaliteta nula bodova...ono što valja je i skupo.
Recimo cipele da su opićene i kvalitetne nema ispod 700 kn, o čizmama da i ne pričamo...jučer sam išla u potragu za jesensko-zimskim cipelicama i lagano šizila jer svi dućani imaju istu robu...
__________________
pravila o oblikovanju potpisa
cherlindrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:54   #16
Quote:
mishamu kaže: Pogledaj post
što imam....
dakle, ravne čizme trebaš, hlače ako ostane love, majice tj. veste su nužne, a jaknu/kaput ne trebaš kupovati makar ne do prvog mjeseca kad su sniženja. jesam dobro skužila?
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:18   #17
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
slazem se da se moze obnoviti. ako ti se ne da hodat po ducanima mozes se za 2000 kuna pristojno obuci uz pomoc neckermanovog kataloga, naprimjer.
s tim da ces onda izgledati uredno, a jednostavno (najjeftinija jakna 350 kuna, cipele 400 kuna, traperice 250 kuna, dvije dolcevite 350 kuna, vunena haljina-tunika 250 kuna, bluza 150 kuna, torbica 250 kuna).
ako se zelis malo pristojnije obuci, morat ces potrosit ipak 5000 kuna.
hm, koliko god nekermani i ini katalozi bili gledani s podsmijehom od dijela pučanstva - povoljni su, a uredno i jednostavno su sasvim oke epiteti za dio garderobe u ormaru. Dio odjeće baš iz tih razloga i uzimam tamo.
Ne znam gdje bi (osim na placu eventualno) za 700 kn mogla kupiti pulover, majicu/košulju, hlače i zimsku jaknu

OT: Prvo napravi detaljnu inspekciju ormara pa onda radi planove i popise. Al mislim da je uvijek pametno investirati u dobre cipele i kaput
__________________
Beer has food value, but food has no beer value...
Fuk Mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:19   #18
Quote:
Fuk Mi kaže: Pogledaj post

OT: Prvo napravi detaljnu inspekciju ormara pa onda radi planove i popise. Al mislim da je uvijek pametno investirati u dobre cipele i kaput
i traperice.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:22   #19
Quote:
Fuk Mi kaže: Pogledaj post
hm, koliko god nekermani i ini katalozi bili gledani s podsmijehom od dijela pučanstva - povoljni su, a uredno i jednostavno su sasvim oke epiteti za dio garderobe u ormaru. Dio odjeće baš iz tih razloga i uzimam tamo.
Ne znam gdje bi (osim na placu eventualno) za 700 kn mogla kupiti pulover, majicu/košulju, hlače i zimsku jaknu

OT: Prvo napravi detaljnu inspekciju ormara pa onda radi planove i popise. Al mislim da je uvijek pametno investirati u dobre cipele i kaput
upravo su nepovoljni jer majica koja u nekermanu košta npr 300 kn u dućanu se može naći za 200. i tako dalje....
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:28   #20
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
upravo su nepovoljni jer majica koja u nekermanu košta npr 300 kn u dućanu se može naći za 200. i tako dalje....
ma daj?
rijetko idem i u dućan s robom, al` katalozi mi nisu jasni.

¨@ mishamu - jedna od najboljih investicija u doba prosperiteta su bili komadi koje sam ubola u dućanima naših dizajnera. nije ispalo preskupo, imaš što za nosat, a ne izgledaš ko pola grada.
da prošvrljaš što ima i u njih?

meni se "isplati" dat lova za dobar muški šal također.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.