Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2005., 14:47   #1
Yasmin

Quote:
Tinach kaže:
Jel neka od vas probala te nove pilule? Čitala sam nešt o njima na njihovom sajtu , naravno da svaki cigo svoga konja hvali...
Mene zanima, ako koja zna iz iskustva jel istina to o laganom gubljenju težine i kolika je cijena..
Zahvaljujem

hm. ginekologica mi je rekla da su jako dobre, pogotovo za mlade djevojke.
sumnjam to za gubljenje težine, ali ona tvrdi da imaju najmanju razinu hormona do sad..
pa ćemo vidit.
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 14:55   #2
Re: Yasmin

Quote:
Tinach kaže:
Jel neka od vas probala te nove pilule? Čitala sam nešt o njima na njihovom sajtu , naravno da svaki cigo svoga konja hvali...
Mene zanima, ako koja zna iz iskustva jel istina to o laganom gubljenju težine i kolika je cijena..
Zahvaljujem
Ja ih uzimam vec neko vrijeme. Cijena? Ovisi gdje zivis, ja nisam u HR, pa je bedasto da ti pisem koliko placam. Gubljenje tezine? Bullshit. Gubiti ces tezinu ak' ne zderes, a ne od pilula. Moje iskustvo? Nis' posebno, ne vidim nikakvu razliku u odnosu na druge pilule koje sam konzumirala.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:22   #3
inace,meni je ginekolog privatnik preporucio umjesto diana yasmin.nakon malo razmisljanja,odustala sam od pilula uopce.osim kaj sam pod njima bila vjecno u depresiji,neke velike promjene u tenu i kosi nisam vidjela.
btw,nije li isti proizvodac od diane i yasmin???
 
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 11:01   #4
http://www.acne.org/rate_item.php?item_id=165&page=1
http://www.medications.com/index.php...asmin/comments

na ovim linkovima možete pročitati iskustva s yasmin, uglavnom je pozitiva što se riješite prišteva i masne kose, a negativno depra i nedostatak libida, pa ko voli...

ja ću od slijedećeg tjedna na yasmin, pa javljam rezultate , a ako vas ima još javljajte se.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 12:54   #5
noemi, kakva su tvoja iskustva s yasmin?
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 13:03   #6
Quote:
Noemi kaže:
Cemu pauza?

Ako su jajnici policisticni,pod kontrolom hormona iz pilula,zasto raditi pauzu?

Samo umjesto Cilesta pocnes s Yasminom ili kojim drugim tabletama trebas.
Iskreno nemam pojma ja sam sada 3 mjeseca bila na Dianama i loše sam reagirala na njih od jučer pijem Yasmin pa ćemo vidjeti šta će biti. Isto imam policistične jajnike i nisam radila nikakvu pauzu. Kad sam popila svih 21 Diane poslje pauze od 7 dana samo sam nastavila piti Yasmin.
Iskreno ti ginekolozi danas uopće niti ne paze nego samo baljezgaju gluposti....
__________________
I didn't lose my mind it was mine to give away
Ayumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 18:09   #7
Quote:
me_in_honey kaže:
http://www.acne.org/rate_item.php?item_id=165&page=1
http://www.medications.com/index.php...asmin/comments

na ovim linkovima možete pročitati iskustva s yasmin, uglavnom je pozitiva što se riješite prišteva i masne kose, a negativno depra i nedostatak libida, pa ko voli...
.
oh krasno.
a ja to sad kao krecem pit...

sta ce mi antibebi pilule ako ce mi smanjit libido i necu se sexat ?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 00:28   #8
Quote:
Crow Jane kaže:
Imala sam osjecaj da je bubnul onak ko iz topa: 2 mjeseca pauze pa Yasmin. Onak, bez argumenata.
a vidis, mene je moja dr. sam tak, bez pauze prebacila s cilesta na yasmin . Jos sam k tome, bas na tom prijelazu, bila na putu, pa nisam radila ni onih standardnih 7 dana pauze, nego sam samo nastavila. I rekla zena da mogu tak napravit, da nije bad. I super mi je sad na yasminu, cini mi se da nema vise toliko promjena raspolozenja .

to ti je moje iskustvo, ti procijeni... mislim da ne bi trebao biti neki bad da ih pocnes piti sad nakon mjesec dana pauze.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 10:55   #9
Quote:
Leda kaže:
a vidis, mene je moja dr. sam tak, bez pauze prebacila s cilesta na yasmin . Jos sam k tome, bas na tom prijelazu, bila na putu, pa nisam radila ni onih standardnih 7 dana pauze, nego sam samo nastavila. I rekla zena da mogu tak napravit, da nije bad. I super mi je sad na yasminu, cini mi se da nema vise toliko promjena raspolozenja .

to ti je moje iskustvo, ti procijeni... mislim da ne bi trebao biti neki bad da ih pocnes piti sad nakon mjesec dana pauze.
Super!

Khm, nakon 3 god cilesta, puca me PMS na pauzi. Pa to je katastrofa. Pocinjem pit Yasmin, pa kud puklo.

Btw, nabavih primjerak u inozemstvu. Tu na uputstvima pise da je rizicno za zene preko 40 - pusacice. Pa ko je onda tu lud.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 04:44   #10
Quote:
klio kaže:
Trinquillar jos nisam probala. al kako stvari stoje s ovima cini mi se da ću, ako mi ne bude bolje, probat to.
Ja više ne znam jesam li paranoična s tim tabletama ili šta, al nema da me koja nuspojava zaobiđe i usput otkrivam nove

Jedanput sam bila naletila na web site na kojem postaju zene koje koriste Yasmin. Neke od njih tvrde da su imale stravicne nuspojave. Znam da se radilo o velikim promjenama raspolozenja, a neke su imale i psihoticne epizode.

Po svemu sudeci tebi je Yasmin prejak. Vjerojatno ces ga morati promjeniti. Nitko ne treba patiti od mucnina i svih tih nuspojava.


Ali opet, treba proci neko odredjeno vrijeme da se naviknes na hormonalnu kontracepciju. Daj si rok od mjesec/dva dana. Jedi zdravo, vjezbaj...ako ne pomogne...natrag ginicu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 18:24   #11
Quote:
Crow Jane kaže:


Psihotične epizode?! Imaš di kakav link na to?

Kaj se tiče zadržavanja vode - doslovno moram na wc svakih pol vure - znači s te strane šljakaju
Kad je moja sestra mijenjala pills htjela je traziti Yasmin od svoje ginicke, ali nakon malo surfanja netom odustala je od toga. A i ginicka je rekla da radije probla s nekim drugima, pa kasnije moze probati i Y ako bas zeli i nist drugo ne bude radilo.

Evo neki od njih:

http://www.healthboards.com/boards/a.../t-216336.html

http://discuss.gromco.com/snl/tz35041.html

http://www.medications.co.uk/go/se/Yasmin
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 17:27   #12
Sad kad ste poplašile pola ženske populacije...objasnite mi, kako Yasmin tablete mogu biti TOLIKO jake, ako u uputstvu pišu da imaju najmanju koncentraciju hormona...e sad..tko tu koga..

Druga stvar, sigurno niste uzele u obzir da jednostavno čitanje i iščitavanje nuspojava, strah od njih, slušanje drugih iskustava, može dovesti do te pojave nuspojava (npr, bolovi, mučnine itd) jer je riječ o ništa drugom nego psihi ljudi..
..opet se ne uzima u obzir da osobe reagiraju različito na lijekove....itd..itd..

Od sinoć pijem yasmin..što se tiče nuspojava trenutnih, poživčanila sam na dečka, što vjerojatno nema veze s tabletama A ostalo..budemo vidjeli

Prva asocijacija nakon čitanja mora tema i postova o kontrac. tabletama bi bila ne - zaštita i uživanje nego NUSPOJAVA
pa se ni ne čudim zašto svaka druga ima nusp... eto
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 09:05   #13
Hej, Zlatica! Imaš zakon avatar
Pomogla bi ti, ali ne znam, prilično sam nova u svem tome.

Imam i ja jedno pitanje, isto sam na yasmin, evo tjedan dana i nekad imam baš gadne epizode mučnina
Pa me zanima, svi mi okolo govore da treba proć mjesec-dva da se tijelo navikne na tablete (jer ih prvi put pijem), a mene zanima jel stvarno moram čekat toliko? Mislim, jel to uobičajena "procedura"? Ili je to od početka alarm da mi ne odgovaraju?

Hvala

* kak je drugim ženama na yasmin, npr. miss OkatoZlo ?
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 09:08   #14
Ima nešto u tim životinjastim avatarima i yasmin tabletama
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 00:36   #15
Quote:
bLOODSTONE kaže:
Hej, Zlatica! Imaš zakon avatar
Pomogla bi ti, ali ne znam, prilično sam nova u svem tome.

Imam i ja jedno pitanje, isto sam na yasmin, evo tjedan dana i nekad imam baš gadne epizode mučnina
Pa me zanima, svi mi okolo govore da treba proć mjesec-dva da se tijelo navikne na tablete (jer ih prvi put pijem), a mene zanima jel stvarno moram čekat toliko? Mislim, jel to uobičajena "procedura"? Ili je to od početka alarm da mi ne odgovaraju?

Hvala

* kak je drugim ženama na yasmin, npr. miss OkatoZlo ?

Hvala na komplimentu.

Pa treba proci neko vrijeme, da. Izdrzi mjesec pa ces vidjeti kako ces se onda osjecati. Poslije nije strasno. Bar ja nisam imala ni mucnine ni nis.

Drz se, koka.
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 13:09   #16
mislim da u upustvima od yasmin piše da, ako se s drugih pilula prelazi na njih, normalno radiš pauzu od 7 dana i počneš piti yasmin na isti dan kad si trebala one prethodne, jasno???

inače ja ih koristim drugi mjesec, i zasad ok, srce mi zna brzo lupati tu i tamo, nadam se da će to prestati.
već sam rekla od ovih pilula, za razliku od fakin logesta , nemam više depresivnih epizoda koje su me na logestu naprosto izluđivale (depresivna + luda, pa se mislite )
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 12:32   #17
Quote:
me_in_honey kaže:
možeš vidjeti u mojim ranijim postovima-meni su se te nabrojane nuspojave događale baš sa logestom, a na yasminkama mi je dosta bolje.
opet, možda meni paše malo veća doza hormona, dok ih ti npr. ne podnosiš, logest ti ima manju dozu, pa probaj ili se ipak konzultiraj s ginkom.
sta nema yasmin manju dozu nego logest? ili yasmin samo ima taj neki novi umjetno stvoreni hormon slican ovom nasem lala?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 13:12   #18
Quote:
hana kaže:
sta nema yasmin manju dozu nego logest? ili yasmin samo ima taj neki novi umjetno stvoreni hormon slican ovom nasem lala?
LOGEST
Sastav:
1 film tableta sadrži:
0,075 mg gestodena i 0,02 mg etinil estradiola.

YASMIN
Sastav:
1 film tableta sadrži:
3 mg drospirenona + 0,03 mg etinil estradiola


progesteron ti je ovaj prvi hormon u sastavu pilula, koliko ja kužim razlikuje se od pilule do pilule, a estrogen je drugi, on je isti kod svih
kod logesta je manje i jednog i drugog.
mislim da se ustvari gleda estrogen i da su pilule s količinom manjom od 0,05 mg, pilule nove generacije i imaju manje nuspojava.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 13:29   #19
Neće mi od logest početi rasti brada? Znam da je malo hormona, pa i manje od yasmin, no, neke cure su se izjasnile da im je na logest počela rasti brada i brkovi Zato mi je bed, pošto mi je ginićka rekla da od yasmin te nuspojave nisu moguće...
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:30   #20
meni su Sise narasle. Yasmin kao da ispunjava zelje.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.