Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice
Korisničko ime
Lozinka

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2008., 08:14   #1
n.gemini
Registrirani korisnik

n.gemini Avatar

Registracija: Aug 2008.
Povišeni trigliceridi i proteini u trudnoći

Zdravo, kolegica mi je u 25. sedmici i radila je nalaze krvi i urina, pa se malo zabrinula:

trigliceridi su 2,66 a normalno je 0,45-2,1
Dr je rekla da je to s obzirom da se nije udebljala iznenadjujuce

holesterol je 6,04 a normalno je 3,1-6,5 on je u granicama ali povišen

u urinu

proteini 0,3 a treba biti neg

prisutne soli fosfata i dosta bakterija.

Sta vi mislite?

Hvala
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 08:33   #2
larazg
15.6.2009 i 29.6.2012.

larazg Avatar

Registracija: Oct 2006.
Trigliceridi

Masnoća iz hrane se hidrolizuje u tankom crevu, apsorbuje i resintetiše u ćelijama crevne sluzokože, ulazi u limfne sudove i u cirkulaciju tj. stiže do jetre. Višak se deponuje u obliku masnih naslaga.

Povišen je nivo kod povećanog unosa hranom, oštećenja funkcija jetre, hroničnog alkoholizma, šećerne bolesti, nefrotskog sindroma, opstrukcije žučnih puteva, uzimanja nekih lekova npr. kontraceptiva, i što je za savremenog čoveka veoma važno istaći stres.

Holesterol

Stvara se u jetri. Njegova koncentracija u krvi je usko povezana sa metabolizmom masti u organizmu a zavisi i od niza drugih faktora: pre svega načina ishrane, nasleđa, rada hormona tj. žlezda sa unutrašnjim lučenjem, funkcije i integriteta vitalnih organa poput jetre i bubrega.

Povišen je kod ishrane bogate masnim materijama, loše kontrolisane šećerne bolesti, snižene funkcije štitne žlezde, hroničnog oštećenja jetre (upala, ciroza) i bubrega (nefrotski sindrom). I neki lekovi mogu da povise nivo holesterola, kao npr. anabolici i kontraceptivi

po meni trebala bi otići na daljnje pretrage
Old 08.10.2008., 08:52   #3
n.gemini
Registrirani korisnik

n.gemini Avatar

da, da ici ce na dalje pretrage, ali smo se upitale sad jer je tek dobila nalaze...
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 08:58   #4
larazg
15.6.2009 i 29.6.2012.

larazg Avatar

Registracija: Oct 2006.
čuj proguglaj malo... nije to dobar nalaz
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 08.10.2008., 09:02   #5
n.gemini
Registrirani korisnik

n.gemini Avatar

A evo trazimo... Thx
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:18   #6
Suncica_B
presretn@ m@m@ m@le Dz@ne

Suncica_B Avatar

Registracija: Dec 2007.
Ne se bedirati!!!!!!!!!

i meni su se pokazali poviseni i trigleciridi i holesterol.. ali sve je to u granicama normale... slicno kao i kod mene...

cak 3 dr. su mi rekli da je to uredu s obzirom da se u trudnoci dobivaju kilogrami , da se unosi kaloricnija hrana, itd...

ipak, savjet je da ukine bijeli kruh, sve masno , tipa majoneza, puter i sl., masne pavlake, masno mlijeko (ja sad pijem o,9%) .. unositi sto vise ribe i maslinovog ulja.. i vec na slijedecoj analizi bi trebalo da se sve vrati na normalu...

bez panike.. vidjet cete da ce vam dr. isto reci...

sto se tice bjelancevina u mokraci, one znaju biti znak upale ili neke bestije i to bi vas trebalo brinuti...
iapk dr. ce vam reci sta i kako dalje..
meni je na zadnjem nalazu urina pisalo nesto bjelancevina - opal i niko nije puno paznje tome pridavao.. kad sam pitala, rekli su mi da su to super nalazi i da ne moze biti sve savrseno.. ipak smo mi trudnice...

e, sad.. kako vidim kod nje nalaz mokrace stvarno ne valja, jer ima i bakterije i sl.

dr. ce vas slati na daljenje pretrage..
helem, za krv se ne sekirati, ali mokraca je vec zabrinjavajuca...

eDIT: bajdvej, ne trebas dobiti neke kile da dobijes holesterol... i ta dr. mi je stvarno presmjesna sa tom izjavom... odite pravom dr., odnosno ginicu
Old 08.10.2008., 13:38   #7
martha
sve me manje ima tu

martha Avatar

Registracija: Apr 2008.
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
Zdravo, kolegica mi je u 25. sedmici i radila je nalaze krvi i urina, pa se malo zabrinula:

trigliceridi su 2,66 a normalno je 0,45-2,1
Dr je rekla da je to s obzirom da se nije udebljala iznenadjujuce

holesterol je 6,04 a normalno je 3,1-6,5 on je u granicama ali povišen

u urinu

proteini 0,3 a treba biti neg

prisutne soli fosfata i dosta bakterija.

Sta vi mislite?

Hvala

a zna li se kakvi su prije bili nalazi?
ja se ne bi preeeeetjerano uzbuđivala-malo smanjit masnoće u prehrani, kolesterol je u granicama...

proteini su meni uvik jako povišeni u mokraći , a zdrava sam-postoji nešto što se zove ortostatska proteinurija-oće reć da u prvom jutarnjem urinu je sve ok, a samim stajanjem i hodanjem se povećava konc proteina-niš strašno, to imam cili život-kad sam išla rodit imala sam 3+++ u mokraći , a normalno je nijedan i sve bilo 5!!!
bakterije su pak znak upale-treba napravit urinokulturu, i ev. popit odgovarajući antibiotik ako treba
ja bi malo smanjila masnoće i ponovila za jedno mjesec dana, a urin odma iz kreveta-prvi jutarnji...sretno
Old 08.10.2008., 13:41   #8
n.gemini
Registrirani korisnik

n.gemini Avatar

da nije jos isla na pregled, nego je samo uzela nalaze, pa je taj ljekar dao taj komentar...
hvala
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:43   #9
Suncica_B
presretn@ m@m@ m@le Dz@ne

Suncica_B Avatar

Registracija: Dec 2007.
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
ja se ne bi preeeeetjerano uzbuđivala-malo smanjit masnoće u prehrani, kolesterol je u granicama...

proteini su meni uvik jako povišeni u mokraći , a zdrava sam-postoji nešto što se zove ortostatska proteinurija-oće reć da u prvom jutarnjem urinu je sve ok, a samim stajanjem i hodanjem se povećava konc proteina-niš strašno, to imam cili život-kad sam išla rodit imala sam 3+++ u mokraći , a normalno je nijedan i sve bilo 5!!!
bakterije su pak znak upale-treba napravit urinokulturu, i ev. popit odgovarajući antibiotik ako treba
ja bi malo smanjila masnoće i ponovila za jedno mjesec dana, a urin odma iz kreveta-prvi jutarnji...sretno

to je ono sto sam i ja rekla...

gemini
, nek se ona ne bedira... a dr. opce prakse ne moze komentirati nalaze trudnice.. jer kod trudnica je npr. normalno da ima oko 14 leukocite, a kod drugih ljudi nije..
Old 08.10.2008., 13:46   #10
n.gemini
Registrirani korisnik

n.gemini Avatar

Quote:
martha kaže: Pogledaj post

prosli mjesec radila urinokulturu jer je bilo bakterija i nalaz sterilan, proteini su bili negativni
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:47   #11
n.gemini
Registrirani korisnik

n.gemini Avatar

Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post

to je ono sto sam i ja rekla...

gemini
, nek se ona ne bedira... a dr. opce prakse ne moze komentirati nalaze trudnice.. jer kod trudnica je npr. normalno da ima oko 14 leukocite, a kod drugih ljudi nije..
Da, hvala
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:25   #12
dabica
26.11.2008.

dabica Avatar

Registracija: Feb 2007.
meni su isto bili povišeni trigliceridi i kolesterol, doktor mi je objasnio da je to u trudnoći normalno uslijed djelovanja nekog hormona (zaboravila sam kojeg).
nemoj se bedirat, pogotovo ako je ogtt test dobar - tako je bilo u mojem slučaju
dabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 07:56   #13
n.gemini
Registrirani korisnik

n.gemini Avatar

Hvala na odgovorima
Bila je kod dr., za trigliceride je rekao da nije problem, samo malo pripaziti na ishranu, ne jesti masno,slatko... Sto se tice proteini dao je terapiju: antibiotik i vaginalete i more caja od brusnice
Nakon terapije uraditi urinokulturu
Pozzzz
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:59   #14
litlle_girl
sretna mama

litlle_girl Avatar

Registracija: Oct 2007.
upravo sam nosila doktorici nalaz mokraće i urina. uglavnom imam bakterije u mokraći i dala mi je piti "Novocef". sad me zanima jeli itko imao slična iskustva sa bakterijama i koliko je ovo opasno za bebu. sutra me opet poslala da odnesem urin na pregled. luda sam zbog ovog... i samo se nadam da će sa bebicom sve biti ok....
please utješite me
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja