Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 01:02   #1
seceruuu
Registrirani korisnik

seceruuu Avatar

Registracija: Feb 2007.
Creaton ili Tondach crijep?

Imam dvoumicu oko crijepa dali creaton ( za njega sam čitala da je jako kvalitetan) ( ima li tko kakva iskustva) ili tondach mediteran plus?
Creaton balance crveni 6,82 kn kom * 9 kom po m/2 = 61,38 kn m/2
Mediteran plus crveni 5,29 kn kom * 9,5 kom po m/2 = 50,29 kn m/2
--------------
Razlika: 11,09 kn po m/2
Dali se isplati kupiti ovaj skuplji?
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:04   #2
ravnalo
petrinja

ravnalo Avatar

Registracija: Jan 2008.
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Imam dvoumicu oko crijepa dali creaton ( za njega sam čitala da je jako kvalitetan) ( ima li tko kakva iskustva) ili tondach mediteran plus?
Creaton balance crveni 6,82 kn kom * 9 kom po m/2 = 61,38 kn m/2
Mediteran plus crveni 5,29 kn kom * 9,5 kom po m/2 = 50,29 kn m/2
--------------
Razlika: 11,09 kn po m/2
Dali se isplati kupiti ovaj skuplji?
i creaton i tondach se rade iz iste gline u mađarskoj i sa potpuno istim postupkom pečenja tj. sušenja vrućim zrakom... jedina, možda bitna razlika je što rapido i klassik imaju nešto dublje i ujedno sigurnije utore za odvod vode čime su sigurniji kod blažih nagiba krova
hoću reći, ako ti krovna ploha nije ispod 25° koji god izabereš nećeš fulati
Old 10.10.2008., 23:40   #3
adrian1
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2008.
tondach
Old 11.10.2008., 17:29   #4
amater_total
Registrirani korisnik

Registracija: May 2007.
Ja bih tondach...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom

Old 17.10.2008., 22:56   #5
seceruuu
Registrirani korisnik

seceruuu Avatar

Registracija: Feb 2007.
upravo i je u tome problem jer pad našeg krova mora biti 16 stupnjeva a mislim da se to može samo s creatonim ili?
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:38   #6
adrian1
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2008.
Kod Tondach mediterana ti je minimalni nagib krova vec od 15 stupnjeva
Old 18.10.2008., 08:35   #7
ravnalo
petrinja

ravnalo Avatar

Registracija: Jan 2008.
je 15°, ali sa hidro izolacijom
i ne bih ga preporučio za kontinentalni dio s tim nagibom. kiša je već manji problem, ali snijeg
toplina koja se gubi iz objekta otapa prvi sloj na pokrovu, sve do napusta, dok je vanjski još uvijek hladan i dolazi do podljevanja...
opet, ako se radi o krovištu sa termo izolacijom, trebalo bi biti sve ok.
Old 20.10.2008., 23:13   #8
marko2801
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
creaton je za klasu bolji od tondacha i proizvodi se u njemackoj a ima i duzu garanciju. samo jedan odredeni dio manji se proizvodi u madzarskoj
marko2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:16   #9
perimir
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Nije točno da se manji dio crijepa creaton proizvodi u madžarskoj, sav crijep koji creaton prodaje u hr je iz madžarske. Tondach se proizvodi u bedekovčini i đakovu u najsuvremenijim tvornicama, a dio se uvozi iz austrije !!! tondach je daleko bolji !!!!
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:22   #10
skipjack
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Quote:
perimir kaže: Pogledaj post
Nije točno da se manji dio crijepa creaton proizvodi u madžarskoj, sav crijep koji creaton prodaje u hr je iz madžarske. Tondach se proizvodi u bedekovčini i đakovu u najsuvremenijim tvornicama, a dio se uvozi iz austrije !!! tondach je daleko bolji !!!!
bas mi je lijepo vidjeti kako netko tvrdi za nesto sto nije siguran, odnosno vjerojatno radi za Tondach.

u biti, zasto bi nesto bilo nekvalitetno ako se proizvodi u Madjarskoj?
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:39   #11
krule
Banned

Registracija: Dec 2006.
Tondach je jako kvalitetan crijep...i dosta sam radio s njim...
ovdje u primorju koriste dosta tip mediteran podtip CARMEN...jako jako jako dobar...ali zato i skuplji...ali krov se radi za bar 40 godina
Old 08.11.2008., 21:18   #12
marko2801
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
Quote:
perimir kaže: Pogledaj post
nemas pojma, imam originalni katalog creatona i valjda znam citat sta se gdje proizvodi
marko2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 22:09   #13
Hadrijan 69
Registrirani korisnik

Hadrijan 69 Avatar

Registracija: Oct 2008.
Za TONDACH
Hadrijan 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:54   #14
perimir
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Quote:
marko2801 kaže: Pogledaj post
nemas pojma, imam originalni katalog creatona i valjda znam citat sta se gdje proizvodi
U obitelji smo pokrivali nekoliko krovova sa tondach-om i nitko se nije pokajao, a inace, nisi dobro procitao gdje se sto proizvodi. Nemam nista protiv madžara i madžarica (naročito !!) ali "kupujmo hrvatsko".

U tvornicama u hr (ne samo onima koje proizvode crijep) rade naši ljudi i zarađuju plaće i to je posebno važno sada - vidi recesija!!!!
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:04   #15
dmd
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Moji starci imaju Tondach na krovu već nekolko godina i još uvijek su prezadovoljni. Istina da je malo potamnio, ali nas to ne smeta, važno je to da on obavlja svoju funkciju. a i nije loše za vidjeti, meni se osobno to sviđa, izgleda prirodnije.
ali ne znam koju vrstu imaju - imamo na krovu, to bi trebala pitat.
dmd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 12:05   #16
viz
Registrirani korisnik

viz Avatar

Registracija: Jan 2009.
Planiram raditi kuću. Idaja je da se potkrovlje ne iskorištava u stambene svrhe - dakle da se ne grije. Lokacija je okolica ZG.
Koji crijep je najpravilnije staviti kako bi se dobila dobra zaštita od kiše i snijega (zadnja ploča će biti dobro toplinski izolirana, a potkrovlje sa otvorima za provjetravanje, bez prodora dimnjaka)?
Išao bih na ekonomičniju opciju bez daskanja krova i hidroizolacijskih folija, te na što manji nagib krova.
Razmišljam o Creaton Balance ili Tondach Venera. Jel to dobar izbor i koji bi min. kut krov trebao tad imati?
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 08:37   #17
Zvon
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
Nejdi bez potkonstrukcije, jer ti bude tavan pun snijega. Ovi crijepovi "ne dihtaju" baš kao nekadašnji. Stavite barem foliju ako već nećeš daske.
I svaki crijep zahtjeva što veći nagib. Za niske nagibe tu je lim i slično.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:19   #18
Roofmaker
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Quote:
viz kaže: Pogledaj post
Planiram raditi kuću. Idaja je da se potkrovlje ne iskorištava u stambene svrhe - dakle da se ne grije. Lokacija je okolica ZG.
Koji crijep je najpravilnije staviti kako bi se dobila dobra zaštita od kiše i snijega (zadnja ploča će biti dobro toplinski izolirana, a potkrovlje sa otvorima za provjetravanje, bez prodora dimnjaka)?
Išao bih na ekonomičniju opciju bez daskanja krova i hidroizolacijskih folija, te na što manji nagib krova.
Razmišljam o Creaton Balance ili Tondach Venera. Jel to dobar izbor i koji bi min. kut krov trebao tad imati?
Dovoljna je armirana folija preko rogova, kontra letva (min 5x5 cm) uzduž rogova i letva preko toga. Možeš i direktno sa letvama preko rogova ali u tom slučaju svaki eventualni prodor vode završava na tavanu.
Min. kut cca 20-25 stupnjeva
Roofmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:28   #19
viz
Registrirani korisnik

viz Avatar

Registracija: Jan 2009.
Hvala Vam obojici na odgovoru.
Kako je ideja gradnje prizemnice od 150m2 tipa bungalow - nije zgodno ići visoko sa krovom (ne želim da bude kao dvorac ili crkva).
Crijep mi se čini kao neki tredicionalni provjereni pokrivač - zaštita od kiše, snjega, sunca i sl.
Stoga je opcija s niskim nagibom bila 1. razmatrana - proizvođači crijepa navode nagibe od 20 - 22° bez potkonstrukcije.
Ako iz iskustva loše dihtaju, onda bez armirane folije ne budem išao (kontra letva je valjda zbog razmaka između folije i crijepa). Jel bi OSB ploče puno poskupjele izvedbu krovišta? Njima bi dobio zaštitu folije odozdo. Trebaju li se i one impregnirati kao npr. crnogorična krovna građa? Jel betonski crijep u ovom slučaju možda bolji izbor?
Lim je opcija - zamjena za crijep. No skuplji je, treba dobro izvesti uzemljenje, zbog brze izmjene topline zna se kondenzirati vlaga na donjoj strani (noću kad zahladni) pa treba imati topl. izolaciju s donje strane, bučan je kod naglog istezanja i stezanja, te kod kiše.
Ravni krov sa hidroizolacijom i toplinskom izolacijom je možda dobro rješenje, ali mislim da se greške i popravak teško izvodi. Kolko je povoljniji isto je upitno.
Imate li iskustva s time?
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:38   #20
Jadran31
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2009.
Thumbs up

Definitivno Tondach.
Danas su nam majstori završili postavljati crijep(venera boja aker antik) na kući kraj Malinske,po njihovim izjavama oduševljeni su crijepom,da je izrazito čvrst,lako se slaže jer ima i mogučnost pomicanja cca 2 cm te estetski izgleda jako dobro.Moram pohvaliti i profesionalnost njihovih terenskih komercijalista,koji u mom slučaju stvarno je bio na razini takve firme jer kad god mi je trebala bilo kakva pomoć uvijek je bo na raspolaganju i dostupan.Tako da ja bi svakako preporučio Tondach.
Jadran31 is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja