Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 20:35   #1
Thumbs up Da li je magija (energija) u nama?

Imam jedno pitanje i želim ozbiljan i stručan odgovor u nekoliko rečenica !!!!!!!
Da li je magija (energija) u nama i kako ju osloboditi (naučiti) ??????
New Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:43   #2
Super topic.
Već vidim da se neki neće složiti sa mnom.
No da, ja vjerujem da je magija u nama!
Iskreno, ja ti to iz određenih razloga ne mogu točno potpuno objektivno odgovoriti s ljudskog stajališta, no siguran sam da se nalazi u svakom biću na planeti Zemlji.
Ja ne bih magiju nazvao magijom, jer to nije nešto paranormalno, to je stvar duhovnih i većih denziteta od našeg (PA ČAK I NAŠEG! ), i siguran sam da, ako će se ljudi razvijati nadalje samo u tehnološkom smislu, će jednom naći i znanstvene opise i jednadžbe za takve stvari, tj. vjerojatno ih upravo sada nalaze ili su ti zakoni odavnoooo otkriveni. Bit' će da je ovo zadnje.
Pogovoto zato jer stvar koja se dogodila u budućnosti može postati djelom naše prošlosti
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 07:38   #3
Quote:
New Angel kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje i želim ozbiljan i stručan odgovor u nekoliko rečenica !!!!!!!
Da li je magija (energija) u nama i kako ju osloboditi (naučiti) ??????
Telema!

Da, ki,či,prana ili životna energija je u nama, ali je i beskonačan rezervoar te iste energije svugdje u svemiru oko nas.
Stoga čovjek prvo treba očistiti sebe od svih blokada koje onemogućavaju slobodan protok magike između njega i univerzuma.
Druga stvar koju čovjek treba učiniti je naučiti upravljati svojim mislima, razviti kontrolu uma, kako bi mogao tokom neograničenog perioda vremena u svome umu nepromjenjenom održati bilo koju sliku ili misao koju ga je Volja.

Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:17   #4
čemu bi držao mentalnu sliku u svome umu ako je naučio raditi sa energijom?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:59   #5
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
čemu bi držao mentalnu sliku u svome umu ako je naučio raditi sa energijom?
Telema!
Kako bi bilo koju željenu "unutarnju-subjektivnu-mentalnu" realnost pretvorio u "vanjsku-objektivnu-materijalnu" realnost.
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:32   #6
a čemu bi subjektivne realnosti pretvorio u objektivne?
ti bi skoro pa kršio zakon kako je gore tako je dole! prijestupnik!
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:42   #7
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
a čemu bi subjektivne realnosti pretvorio u objektivne?
ti bi skoro pa kršio zakon kako je gore tako je dole! prijestupnik!
Pa to je po meni jedan od važnijih ciljeva magije

Sanjariš do te mjere da usadiš dio tog sna u stvaran svijet A očemu sanjaš na subjektivnoj razini iliti što je tvoja Volja je već druga stvar. način ostvarenja iste na objektivnoj ravni iliti u materijalnoj stvarnosti ne mora biti ni dobra ni loša, već će biti onakva kavom je ti usmjeriš. Ljubawolja je samo napomenuo što jednom kad osvjestiš energiju koja je u tebi (iliti kad je ti postaneš svjestan) napraviti s njom.
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:49   #8
ali materija i astral su prilično subjektivne stvari, mogao bi ih netko u ogledalu zamijenit,a ispada da je jedino razlika u gustoći. mislim da znam da to nije više magija.
nije li čak Aca rekao da will by using the Astral it drowns?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:59   #9
istina je da je puno teorije (i prakse) sabijeno u rečenicu dvije. Ali slažem se da je ovo ukratko i za početak sasvim dobra smjernica shvaćanja energije, u, i oko sebe.

Koga zanima detaljno razumiti teško će do toga na forumu.
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:02   #10
pa imamo emocije (astral), misli (mentalni svijet koji postaje fizički svijet) i tijelo (fizički svijet). njihova magija je niža.
viša magija je bavljenje energijom. chi-em i oblikovanjem njega po Volji. što je tu nejasno?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:07   #11
Quote:
New Angel kaže: Pogledaj post
Da li je magija (energija) u nama i kako ju osloboditi (naučiti) ??????
veci je problem kako ju primiti, nego kako ju osloboditi:

Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
Da, ki,či,prana ili životna energija je u nama, ali je i beskonačan rezervoar te iste energije svugdje u svemiru oko nas.
Stoga čovjek prvo treba očistiti sebe od svih blokada koje onemogućavaju slobodan protok magike između njega i univerzuma.
Agape!


promjene, otvaranja i skidanja tih blokada takodjer dolaze izvana, tempom kojim smo spremni prihvatiti.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:36   #12
ja 'znam' da je u nama jer sam do nekih spoznaja dosla sama, dobro ne sama uz pomoc traume iz djetinjstva+gomila duhovnih knjiga+trava+
i onda sam shvatila da su me sva moja razmisljanja vodila ka magiji...da mi se razmisljanja poklapaju...sa magijom...nikom to nisam rekla...ali ljudi u mojem okruzenju odavno me vec nazivaju vjesticom....kako ljudi vec vole da priljepe etiketu...nikad nisam razmisljala o pojmu 'vjestica' ali uglavnom su uz to neke negativne konotacije...sada vidim da vjestice dublje razumiju prirodu i stvari oko sebe...koji je to blagoslov
evilwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:12   #13
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
njega i univerzuma.

Agape!
i protok energije. Savršeno

MI->univerzum->protok energije->MI->univerzum->protok energije->MI->univerzum->protok energije->...
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:13   #14
Magija jest u nama ali to nije baš spretna tvrdnja. Ona je ekvivalenta tvrdnji da je prostor u nama.

Magija je posvuda oko nas i u nama, ali za razliku od materije i njezinih fizikalnih zakona, ona se proteže i na vanjske svjetove, izvan materije, izvan fizikalnih zakonitosti koje priznaje znanost, izvan prostora i vremena u kojem živimo u tjelesnom obliku. Magija je rad sa svim energijama, i magija je snalaženje u svim svjetovima.

Može li se naučiti? Može ako se želi.
Kada se ne može naučiti? Onda i asamo onda kada pod magijom smatramo nešto što ona nije. Kada smo zavedeni i igramo se psihologije tvrdeći da je sve u umu a da je magija plesna koreografija koja služi radu na sebi.

Rad na sebi je samo kondicioniranje maga. Trening. Priprema.
Rad na sebi je u svrhu da se postigne magijska spoznaja i magijska orjentacija, a ne obrnuto da je magija tu da bismo radili na sebi.

Jedemo da bismo živjeli. Ne živimo da bismo jeli. Premda, ima i takvih.
MlinarevSin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 04:29   #15
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
i protok energije. Savršeno

MI->univerzum->protok energije->MI->univerzum->protok energije->MI->univerzum->protok energije->...
a šta je ovo MI? jel to energija?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 04:30   #16
Quote:
evilwoman kaže: Pogledaj post
ja 'znam' da je u nama jer sam do nekih spoznaja dosla sama, dobro ne sama uz pomoc traume iz djetinjstva+gomila duhovnih knjiga+trava+
i onda sam shvatila da su me sva moja razmisljanja vodila ka magiji...da mi se razmisljanja poklapaju...sa magijom...nikom to nisam rekla...ali ljudi u mojem okruzenju odavno me vec nazivaju vjesticom....kako ljudi vec vole da priljepe etiketu...nikad nisam razmisljala o pojmu 'vjestica' ali uglavnom su uz to neke negativne konotacije...sada vidim da vjestice dublje razumiju prirodu i stvari oko sebe...koji je to blagoslov

znači ti možeš činiti po Volji dok tvoja okolina ne?
ako te sva razmišljanja vode magiji, možda si i šizofrenik. njih isto vodi.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:42   #17
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
a šta je ovo MI? jel to energija?
MI -> bića , energetska
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 02:10   #18
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
MI -> bića , energetska
smrt svim bićima koja nisu vrijedna kao jedno.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 08:26   #19
Wink magic magic

It is quite simple: Imagination is the magic in me.
__________________
Scotty, beam them down !

Zadnje uređivanje Barbabianca : 23.10.2008. at 08:35.
Barbabianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 08:56   #20
Quote:
New Angel kaže: Pogledaj post
Da li je magija (energija) u nama i kako ju osloboditi (naučiti) ??????
Pa ja mislim da je odgovor pred nasim ocima. Doslovno.
Zar nije sve sto vidimo i osjetimo razodevanje te energije i magije?
Znaci oslobodjena jest. Kako je nauciti kontrolirati? E to je vec nesto drugo...a i odgovor bi bio subjektivan...
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.