Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje
Korisničko ime
Lozinka

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2008., 11:15   #1
frogy
Registrirani korisnik

frogy Avatar

Registracija: Aug 2005.
Liječenje štitnjače

Molim preporuku za bioenergetičara, travara i sl. koji liječi štitnjaču, odnosno hipotireozu.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:30   #2
Tika
I spy with my little eye

Tika Avatar

Registracija: Jul 2007.
Nema ti tu pomoći sa travama i sl. Liječnik ti je jedino rješenje, a vjeruj mi kad ti kažem da se igrati sa štitnjačom nije najmudrije. Vidjela sam svašta.
Ako pod hitno ne počneš liječiti hipotireozu, zdebljat ćeš se i to jako, neovisno o tome koliko jedeš. Druga stvar, problemi sa štitnjačom nisu izlječivi u potpunosti, odnosno terapija traje neodređeno. (Terapija lijekovima, naravno). Okani se bioenergetičara i odi kod specijaliste. To ti je moja preporuka. Sretno!
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:48   #3
frogy
Registrirani korisnik

frogy Avatar

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nema ti tu pomoći sa travama i sl. Liječnik ti je jedino rješenje, a vjeruj mi kad ti kažem da se igrati sa štitnjačom nije najmudrije. Vidjela sam svašta.
Ako pod hitno ne počneš liječiti hipotireozu, zdebljat ćeš se i to jako, neovisno o tome koliko jedeš. Druga stvar, problemi sa štitnjačom nisu izlječivi u potpunosti, odnosno terapija traje neodređeno. (Terapija lijekovima, naravno). Okani se bioenergetičara i odi kod specijaliste. To ti je moja preporuka. Sretno!

Hvala! Ma hodam ja liječniku već par godina i pod terapijom sam, zdebljala sam se jer mi se u kratkom vremenu pogoršalo, tj. nisam na vrijeme dobila jaču dozu, a ono što me muči je što ću te eutirokse trebati gutati cijeli život i mi mi ni po njima nije baš najbolje.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:05   #4
Tika
I spy with my little eye

Tika Avatar

Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Hvala! Ma hodam ja liječniku već par godina i pod terapijom sam, zdebljala sam se jer mi se u kratkom vremenu pogoršalo, tj. nisam na vrijeme dobila jaču dozu, a ono što me muči je što ću te eutirokse trebati gutati cijeli život i mi mi ni po njima nije baš najbolje.
Trebaju ti "pogoditi" dozu koja ti najviše odgovara. Odi prvo vaditi hormone, a nakon toga specijalisti. Kada ti doza bude odgovarala, nećeš imati nikakvih problema. Pazi da u točno vrijeme uzimaš tablete. To je isto jako bitno.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 03.11.2008., 12:25   #5
frogy
Registrirani korisnik

frogy Avatar

Quote:
Trebaju ti "pogoditi" dozu koja ti najviše odgovara. Odi prvo vaditi hormone, a nakon toga specijalisti. Kada ti doza bude odgovarala, nećeš imati nikakvih problema. Pazi da u točno vrijeme uzimaš tablete. To je isto jako bitno.
Još jednom hvala. Sad mi je specijalist "poduplao" dozu. Naime, dugo mi je dovoljno bilo 25 mg, pa me naručivo na kontrolu svakih 6 mjeseci. Sada mi je i pod terapijom TSH bio visok, pa sam dobila 50 mg dnevno. Valjda će sada biti ok.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:38   #6
Tika
I spy with my little eye

Tika Avatar

Quote:
Još jednom hvala. Sad mi je specijalist "poduplao" dozu. Naime, dugo mi je dovoljno bilo 25 mg, pa me naručivo na kontrolu svakih 6 mjeseci. Sada mi je i pod terapijom TSH bio visok, pa sam dobila 50 mg dnevno. Valjda će sada biti ok.
Nadam se da hoće. Sretno još jednom.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 17:04   #7
normall
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
Quote:
Ako pod hitno ne počneš liječiti hipotireozu, zdebljat ćeš se i to jako, neovisno o tome koliko jedeš
netočno, nitko se od zraka nije udebljao

poremećaj zvan hipotireoza ili usporeni, slab rad štitnjače je hormonski poremećaj i izaziva konstantnu glad (zato se ljudi udebljaju)
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 17:06   #8
Graham
---

Registracija: Oct 2006.
Quote:
Žena je došla na forum za preporuku alternativnim liječenjem, znači da je kod alopatskog liječnika već bila. Ako neznaš pametnije, šuti. Možeš joj preporučiti da ne ostavlja svoju konvencionalnu terapiju, ali kada je već došla tu ako joj nemožeš preporučiti ALTERNATIVU trenutnoj terapiji čemu korist od pametovanja.

Bioenergija može pomoći, kao i homeopatija. Takve stvari ne koštaju puno i svak može isprobati na svojoj koži ako već traži. Odbijati ljude od alternative je vrlo opasno ako već nemogu naći iscjeljenje kroz alopatsku medicinu, jer samim time djeluješ na psihu pacijenata koja dokazano može doprinjeti oporavku. Da tako nije nebi ni bilo efekta PLACEBO kojim se služe i mnogi doktori u US kako je pokazalo zadnje istraživanje.

Ostalo se sve svodi na pametovanje dogmama. Svi protivnici alternative bastupaju kao Kršćani želeći drugima dokazati svoju pamet. Ali nigdje ne daju konstruktivne savjete za rješenje problema.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 21:00   #9
Tika
I spy with my little eye

Tika Avatar

Nešto sam zaboravila reći frogy. Kod poremećaja štitnjače vrlo je važno titirati dozu.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 00:59   #10
pukovnikz
Hrvatski separatist

pukovnikz Avatar

Registracija: May 2008.
Meni je bio povećan TSH na 7do8 i kad mi konačno dali eutiroks nisam ga mogo podnjet a tsh mi skočio na 13 i 14. Reko sebi dosta je bilo eutirokasa. Govorim isključivo za sebe i nikom ništa ne sugeriram!

Nakon svake smjene vlasti, dobijemo bogatije političare i siromašniji narod!
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:51   #11
frogy
Registrirani korisnik

frogy Avatar

Quote:
Nešto sam zaboravila reći frogy. Kod poremećaja štitnjače vrlo je važno titirati dozu.

To znači?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:35   #12
Tika
I spy with my little eye

Tika Avatar

Quote:
To znači?
Općenito titrirati znači odrediti nepoznatu koncentraciju poznate tvari. Dakle u tvom slučaju znači odrediti koncentraciju lijeka koja tebi najviše odgovara. Postupak je dugotrajan, cca 1 godinu i radi se postepeno, naravno. Liječnik bi ti trebao sve objasniti. Nužno je tada ići na kontrole redovito.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 13:35   #13
MoW
For the sake of the Whole

MoW Avatar

Registracija: Aug 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku MoW
@tika Titriranje i lijekovi je neće izliječiti, samo održavati.
Izliječiti je može samo promjena prehrane koja će hormonalno reaktivirati prvo nadbubrežnu žlijezdu, a potom i štitnjaču.
Ovisno o starosti, rezultati su različiti. U principu, ako je osoba mlađa, onda može bolje uspjeti u hormonalnoj reaktivaciji. U svakom slučaju će tada postepeno smanjivati, a ne povečavati dozu lijekova.

Neka pročita lijepo knjigu od E. Hollingsworth: "Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i izbjegnite industriji bolesti".

Trave će isto tako samo kratkotrajno djelovati, možda pozitivno, a možda i ne, s njima se nije za igrati, dok bioenergetičari nisu provjereni postupak.
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 13:44   #14
normall
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Meni je bio povećan TSH na 7do8 i kad mi konačno dali eutiroks nisam ga mogo podnjet a tsh mi skočio na 13 i 14. Reko sebi dosta je bilo eutirokasa. Govorim isključivo za sebe i nikom ništa ne sugeriram!
ljudi se hvataju za slamku kad su bolesni i tvoj post jest sugestija s namjerom koliko god ti to negirao.

vjerojatno ti je TSH skočio jer se baviš duhovnošću, a vi duhovnjaci na farmaceutske lijekove reagirate stresom

možda si ti snagom volje uspio pobjediti bolest, no većina lijek MORA piti doživotno, baviti se sportom, smanjiti nerviranja, psihofizički ojačati organizam.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 16:45   #15
pukovnikz
Hrvatski separatist

pukovnikz Avatar

Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ljudi se hvataju za slamku kad su bolesni i tvoj post jest sugestija s namjerom koliko god ti to negirao.

vjerojatno ti je TSH skočio jer se baviš duhovnošću, a vi duhovnjaci na farmaceutske lijekove reagirate stresom

možda si ti snagom volje uspio pobjediti bolest, no većina lijek MORA piti doživotno, baviti se sportom, smanjiti nerviranja, psihofizički ojačati organizam.
Slažem se!
Inače teško podnosim ljekove!
I to važi za MENE samo!

pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 16:47   #16
pukovnikz
Hrvatski separatist

pukovnikz Avatar

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Opet naglašavam, ne želim da ovo bude nekom sugastija, to je samo moje osobno iskustvo!

pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 19:19   #17
ashwinikumaras
Registrirani korisnik

ashwinikumaras Avatar

Registracija: Jun 2007.
frogy- imao sam isti problem, dosta gadnu hipertireozu. Otišao sam kod bioenergetičarke Biserke Blašković i riješio problem, uz njenu pomoć.

Da malo editiram post . Ti imaš hipo, krivo sam pročitao. U svakom slučaju, poremećaji štitnjaće se dosta dobro lijeće bioenergijom.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 03.01.2009. at 19:35.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 21:47   #18
zdravac
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Pozdrav!

Vidim da tražite savjet u vezi lječenja štitnjače alternativom pa ću Vam ga ja dati zanemarujući one koji pljuju po takvoj vrsti liječenja.
U toku dana umjesto vode morate popiti 1 litru mlakog čaja od majčine dušice,zatim grgljati biljne kapi rosopasa koje se razrjedjuju destiliranom vodom u omjeru 1:1,uzimati biljne kapi za jačanje organizma 3 puta dnevno na bazi propolisa.iđirota,angelike i gospine trave,te čaj za opčenito jačanje organizma kojeg se pripremi 2,5dcl i mlaki se uzima svaka 2 sata samo po jednu jušnu žlicu u toku čitavog dana.Lijep pozdrav i sretno.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:59   #19
Floverka
rubedo

Floverka Avatar

Registracija: Jun 2007.
Preporučila bih ti da za početak razmisliš o mjestu gdje živiš. Naime, štitnjača je vrlo osjetljiva na otrove koje se unose vodom. Ako živiš u području gdje voda nije osobite kvalitete (u području jakih industrijskih zona, kao Sisak npr.) raspitaj se dali netko od tvojih susjeda i sugrađanki pati od sličnog problema. Ako je tako, prvi korak ti je da u domaćinstvu što više izbjegavaš vodu iz gradskog vodovoda ili vlastitog bunara. Ako ne za kuhanje, a onda barem za piće si omogući čistu i kvalitetnu vodu.
Old 03.02.2009., 14:55   #20
alekand
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Sa datog linka preuzeti knjigu i upoznati se

http://rapidshare.com/files/92634822...ji.bolesti.pdf
alekand is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor