Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 09:56   #1
Eden Lake (2008)

Sada sam naišao na ovaj film. Čini mi se jako aktualan s obzirom na ovo što se događa kod nas (maloljetničko nasilje). Bilo bi dobro da ga naši distributeri otkupe, ali ne nadam se tome previše. Evo linkova:

http://www.imdb.com/title/tt1020530/

Trailer:

http://0-a.mymovies.net/player/defau...78&filmid=7616
gelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 19:57   #2
NAJBOLJI FILM GODINE
Ne mogu vjerovat kako dobro
Jako tužan kraj
__________________
_
Cheesypoof is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 01:39   #3
Ovo je odlican film. Prvo sam mislila da ce biti neki dosadan, ali je tema odlicno razradena, kraj je veoma tezak i sokantan. Mene je naljutio i pocnes razmisljati kako se takvo nesto zaista moze dogoditi (vec se djelomicno dogada).
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 01:43   #4
E da, kome se svida ovaj , preporucam mu Ils tj. Them na engleskom koji je raden po stvarnom dogadaju o skupini klinaca koji su maltretirali i ubili neki par u Rumunjskoj.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:45   #5
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
E da, kome se svida ovaj , preporucam mu Ils tj. Them na engleskom koji je raden po stvarnom dogadaju o skupini klinaca koji su maltretirali i ubili neki par u Rumunjskoj.
Da,jako dobar film...makar nit nedavno napravljen remake Strangers nije loš (barem pretpostavljam da je remake s obzirom da su na istu temu)
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:52   #6
Quote:
-bonjovi4ever- kaže: Pogledaj post
Da,jako dobar film...makar nit nedavno napravljen remake Strangers nije loš (barem pretpostavljam da je remake s obzirom da su na istu temu)
žanr s uljezima u kuči nije ništa novo pa se ne može nazvat remake..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:40   #7
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
žanr s uljezima u kuči nije ništa novo pa se ne može nazvat remake..
dobro,ak ti bude lakše, Strangers je američka verzija filma Ils.
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:32   #8
Quote:
-bonjovi4ever- kaže: Pogledaj post
dobro,ak ti bude lakše, Strangers je američka verzija filma Ils.
Scenarij za The Strangers je kružio među hollywoodskim producentima nekoliko godina prije nego se film počeo snimati - sjećam se kako je to navelo više korisnika na imdb forumima koji su imali taj scenarij još oko 2006. godine (film je trebao izaći početkom 2007. godine). Nema šanse da je to remake filma "Ils". Jednostavno se dogodila podudarnost.

Osim toga, sprema se američki remake "Ils"-a, navodno će se zvati "Six".
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:35   #9
Quote:
Vepar kaže: Pogledaj post
Scenarij za The Strangers je kružio među hollywoodskim producentima nekoliko godina prije nego se film počeo snimati - sjećam se kako je to navelo više korisnika na imdb forumima koji su imali taj scenarij još oko 2006. godine (film je trebao izaći početkom 2007. godine). Nema šanse da je to remake filma "Ils". Jednostavno se dogodila podudarnost.

Osim toga, sprema se američki remake "Ils"-a, navodno će se zvati "Six".
Da,sad sam i ja u wikipediji vidjel da su Strangers snimani krajem '06 i završeni početkom '07,ali je zbog nekih komplikacija dvaput bilo odgođeno njihovo puštanje u kina skroz do sredine 2008...moguće da su zbog te podudarnosti sa Ils (taj film je tek u ožujku '07 pušten u kina u Americi) odlučili odgoditi prikazivanje Strangersa jer bi malo čudno ispalo da se u gotovo isto vrijeme obadva filma prikazuju u kinima...barem ja nigdje nisam našel neki drugi razlog zbog kojeg je dvaput bilo odgođeno puštanje filma u kina s obzirom da je snimanje filma završeno još početkom 2007.
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:21   #10
Odlican film 9/10 .. kraj je stvarno neocekivajuci, i malo me razocarao.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 18:38   #11
Srednja žalost,Ils ili Vacancy su mi duplo bolji.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 00:12   #12
Super film, par predobrih scena (nož u usta i ono kad se nabije na šiljak), sam kraj malo glup, očekivan.
cartman682 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:29   #13
A na kraju mi je vec islo sve na zivce, posebno zenska, kao pametno radi, pametno, i onda na kraju sve zajebe. Mah. Sta uopce gledam ovakve filmove kad se samo nazivciram
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 13:00   #14
Quote:
Cheesypoof kaže: Pogledaj post
NAJBOLJI FILM GODINE
Ne mogu vjerovat kako dobro
Jako tužan kraj
slazem se sto se tice kraja nekako me ostavio paf
~Razor~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 14:01   #15
Odličan film s par vrlo dobrih scena koje su uglavnom uzete iz Descenta. Mulci su najbolji dio, onaj glavni hooligan je genijalno odradio posao.
Već vidim kako će se svaki sljedeći horror/thriller s djecom kao negativcima uspoređivati s Ilsom, ali će ga teško nadmašiti
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:18   #16
gledala oba i Ils i Eden lake...8/10...možda sam imala previsoka očekivanja
jesenja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 13:34   #17
OVO JE ZA SVE ONE KOJE TREBA USPAVAT.

Quote:
Cheesypoof kaže: Pogledaj post
NAJBOLJI FILM GODINE
Ne mogu vjerovat kako dobro
Jako tužan kraj
STA JE TEBI ?!?! JESI MUTAV IL KOJI TI JE KU?!?! ti stari stvarno nisi normalan i tebe bi trebalo osakatit da vise nikad ne pises. najbolji film godine??? po cemu?!?!? razumjem jedino ako je po tome sto si ti nadobudni 13-ogodisnjak, al to me onda dovodi u poziciju da se izgubim s ovog jeb**** foruma il bar da više nikad ne slušam tudje komentare.

najgora stvar je to da je 8 od 10 ljudi (citaj seljacina) komentiralo ovaj film kao SUPER !!! znaci 80% vas ima pozitivno mišljenje o ovom...pa to je da si zile rezes dragi moj prijatelju kad shvatis da 80% ljudi nema pojma sta je dobar film, sta je dobar, atmosferican horor...ili triler svedno je. Pa ovo bi kao dobro opisao jedino sa zoljom uperenom u glavu.
Neznam....uff....negog bi zlostavljo sad...
Sigurno je to da nebih pisao ovaj post da mi nije pun ku situacija u kojima ljudi u većini pohvale film pa ga poslje još i preporučuju. recimo u threadu "koji horor preporučujete" kad malo proscrollas po zadnjih 5-6 stranica, eden lake se pojavljuje u 7-8 navrata, više nego većina ostalih. da ti pamet stane covjece boziji!!!!!! ako niste svi skupa klinci do 15-te, crijeva bi vam kroz usta čupo van.

Sto se filma tice, jednostavno sam toliko puko da sam si obeco da cu doc na forum i proc svaki isusov detalj koji mi je bi neobjašnjivo težak za probavit, svaki detalj koji me iživciro do besvjesti, i zbog kojeg sam vam je*o svima sve po spisku dok sam ga gledo.

SPOILER
vec u 5 min se vidi scena u kojoj zenska tuce svog klinca zbog neposluha sto je ocito (hhahaha) retardiran pokusaj da se gledatelja interludira u radnju, odnosno običaje tog mjesta, sto je tako tako tako glupo, jer tko od nas nije dobio batine bar jednom uzivotu? tako da ovo ispada kao nesto "tabu" a ustvari nije ni blizu. da je cijelo mjesto doslo u parkic i imalo za ritual tuc svoju djecu, to bi bilo nesto ovako - ne nula, nego minus 20 bodova.

Iduća scena je noooormalno kad mali izvadi pimpek trebi a ovaj tip ništa ne poduzme. Dakle tip se neće NITI MAKNUT OD KLINACA, NITI REAGIRAT NA PROVOKACIJE. razumljivo jedino ako ga je uhvatila trenutna rosenzweig-newton-papak-swarovski paraliza.

Idući dan ujutro oni doručkuju a konobarica (vjerovatno ksenohejterica ) se u 2 sek promjeni i pocne agresivno i nasrtljivo ponasat al sa onim nekim popratnim zlokobnim osjecajem. tad sam jos uvjek opravdavo film i reko ajd dobro možda žena ima čir u želucu.

Zatim, ok klinci su im oteli auto, i ok zajebavat će se po šumi s autom jer nemaju di s njim (ipak su još klinci) i razumljivo je da će prije il poslje naletit jedni na druge ako ih ovi traže a oni se vozikaju po šumi. ALI kad im ovi otmu auto natrag, pa kad se u "ko-bi-reko" klišej sceni zaglavi u blatu tako da ih klinci mogu stic i sjebat im svjetla...djetinjasto...vidjeno vec miljardu puta.

da skratim.. Najviše me se "dojmilo" to što po onoj SUMETINI (na mapi se tocno vidi koliko je ogromna) svako malo medjusobno nalijeću jedni na druge. Ko da svi trce oko jednog jedinog jeb**** drva.

Pred kraj kad zenska izleti na cestu onakva krvava pred auto, i veli tipu da su joj ubili decka i da ganjaju nju. Zamislite samo sebe u toj situaciji...a onda odite pogledat film i zapamtite tu hladnokrvnost jer u pravom svijetu ona ne postoji. jedino ako si gluh il nagluh....

Normalno kraj - od svih drugih kuca, drva, stupova, auta, ona se zabija s autom pred kucu i upada na feštu na kojoj su familije od svih klinaca koji su je progonili tako dirljivo i realno i potpuno nepredvidivo jel da?? da....

SPOILER

eto da znate da ima normalnih ljudi... koji su malo pukli
Charlly987 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.02.2009., 19:01   #18
Odličan film, svakako pogledati
Sigurno vas neće ostaviti ravnodušnima!
Baš sam se sva naježila i zamislila nakon njega
__________________
a rolling stone gathers no moss
Ziki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 19:16   #19
Charlly987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 19:34   #20
Quote:
Charlly987 kaže: Pogledaj post
Ako se tebe nije dojmio, ne znači da je film loš.
Anyway, ti si tu skoro jedini kojem se film nije svidio, pogledaj si kritike malo gore.
Film svakako vrijedi pogledati
__________________
a rolling stone gathers no moss
Ziki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.