Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 15:18   #1
zzo
Registrirani korisnik

zzo Avatar

Registracija: Mar 2007.
Žlijezde na glavi

Postoje li kakve žlijezde na potiljku? Imam dvije ko kvržice na potiljku, simetrično su raspoređene, ali je jedna sigurno 3 puta veća od druge. Izgleda mi kao neka nateknuta žlijezda premda je dosta tvrdo i rekao bi da je kost. Nalaze se na potiljku, recimo tri prsta od mjesta gdje se glava spaja sa vratom da to tako nazovem. Nadam se da me razumijete, ako ne ću pokušati bolje objasniti.
Old 14.11.2008., 20:45   #2
cinober
Registrirani korisnik

cinober Avatar

Registracija: Aug 2007.
nisam sigurna jeli postoje ili ne, ali netko meni poznat je dobio ispupčene kvrge po potiljku. radilo se o bakteriji koju prenose mačke.
odi na zaraznu.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:56   #3
equina
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2008.
Pozdrav za početak..
Evo sam se tek danas prijavila na forum pa ako šta falijem ne uzmi za zlo..
o tvom problemu teško je nešto pametno reći kad ne navodiš nikakve druge eventualne promjene koje na sebi uočavaš...jesi li nedavno imao infekciju, osjećaš li kakve druge tegobe, znojiš li se noću, a prije svega boli li te to i jeli pomično....a i onda mislim da je najbolje poći liječniku jer to je već nešto što bi on trebao da vidi i da te dalje uputi na dijagnostiku...Puno toga tako različitog je moguće da ti je...
Vjerujem da su ti to povećani limfni čvorovi, vjerovatno od nekakve upale, infekcije u predjelu glave i vrata, mogućnost da je dobroćudni tumor išla bi više uz jednu takvu tvorbu, a na kraju moguće je i nešto opasnije. Ipak najvjerovatnoje je ovo prvo a koje ti može ići i bez vele velikih znakova upale, kao temperatura, bolovi i sl..
puno više od ovo mislim da ti pomoći nemogu. Samo ne paničari i pođi pogledat u svoje dr.
equina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 23:24   #4
zzo
Registrirani korisnik

zzo Avatar

Nisu pomične, dvije su, simetrično su raspoređene obe dvije, i po tome zaključujem da je to neki standardni dio glave. Jedan taj dio je malo kao natečen premda na dodir izgleda kao kvrga od udarca recimo. Ta jedna je tako tvrda da bi mogao 95% reć da je kost ili čak nekakva hrskavica . Ne bole na dodir tek kada malo jače stisnem kao da osjeti mnešto premda je stvarno zanemarivo.

Evo, označio sam na slici gdje se nalaze.
http://img206.imageshack.us/img206/658/humanbackbe0.gif

Kada prolazim preko njih na osjet izgledaju kao nekakve hrskavice ili limfni čvorovi. Ja nisam sada 100% siguran, ali kao da sam jednom napipao da mi je druga strana bila nateknuta.

Zadnje uređivanje zzo : 14.11.2008. at 23:31.
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 15.11.2008., 00:16   #5
Pješčani sat
VIP gošća

Pješčani sat Avatar

Registracija: Sep 2006.
dobravečer.
meni je frendica imala nekakve kvrge po glavi, ako se sjećam dobro lojne žlijezde su joj natekle(recimo) pa bi onda imala te kvrge, a kad bi sazrele kvrge bi postalne mobilnije, i onda bi ona otišla u bolnicu na odstranjivanje pod lokalnu. dakle, možda je to? najmudrije je otići liječniku.
Old 15.11.2008., 14:23   #6
equina
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2008.
Pa da, to spada u dobroćudne tvorbe, i ako nije infekcija vjerovatno mu je tako nešto, lipomi, fibromi...Ni dr. ti neće baš napamet reći što je to točno, nego tek kad se odstrani pa što analiza pokaže... to se radi u lokalnoj anesteziji pa ne boli... Ako nije kažem od kakve infekcije
Ma neboj se i javi kasnije šta je bilo
equina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:14   #7
zzo
Registrirani korisnik

zzo Avatar

Evo idem sutra kod doktora da vidi šta je. Nadam se da nije ništa i da se neće trebat odstranjivati
Old 26.11.2008., 22:01   #8
zzo
Registrirani korisnik

zzo Avatar

Evo pošto ste mi rekli da javim šta je bilo n apregledu ovako:

Doktorica je rekla da su vjerovatno nateknuti limfni čvorovi neki i poslala me vaditi krv. Nakon toga je ispalo da je sve u redu osim ure-e koja je iznad granica - ne sjećam se brojki. Nakon toga je doktorica rekla da je po krvnoj slici sve u redu i da bi se čvorovi trebali smanjiti.

Old 13.12.2008., 21:56   #9
pandora_5
Registrirani korisnik

pandora_5 Avatar

da ne otvaram istu temu....i ja imam kvrgu na lijevoj strani skroz na dnu glave. i na desnoj strani. malo bliže uha. i okruglo je i boli kad taknem. prije to nisam primjetila
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:35   #10
Pješčani sat
VIP gošća

Pješčani sat Avatar

uvijek je najpametnije posjetiti lijecnka.
inace, limfni cvorovi se nalaze na vratu- ispod uha, ispod pazuha i na bedrima. ako postoji neka upala u organizmu tijelo se bori protiv nje, limfni cvorovi naticu. mozda je to.
ali kao sto sam vec rekla, lijecnik ce vise moci pomoci.
Old 15.12.2008., 10:50   #11
zzo
Registrirani korisnik

zzo Avatar

Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram istu temu....i ja imam kvrgu na lijevoj strani skroz na dnu glave. i na desnoj strani. malo bliže uha. i okruglo je i boli kad taknem. prije to nisam primjetila
Može biti i potkožni prišt. Meni kad limfni čvorovi nateknu ne boli ništa.

Odi do doktora, najbolje.
Old 20.12.2008., 14:43   #12
rocky_13
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Kada smo već kod kvržica na glavi, ja ih imam nekoliko i ako sam dobro googlao radi se o ateromima
također nekim dobroćudnim tvorbama, jel ima netko iskustva s tim ili možda isti problem, rekli su mi da
je jedini način za riješiti ih se kirurški zahvat
rocky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:14   #13
nevanevičicaa
Registrirani korisnik

nevanevičicaa Avatar

Registracija: Sep 2008.
zašto se to dešava ? meni se to ponekad desi ...
Old 04.01.2011., 11:31   #14
nedodirljiva
nedodirljiva

Registracija: Aug 2007.
I ja imam kvrzicu na vratu vec godinu dana,isla sma doktoru,dali mi neke tablete ali nisu pomogle,vadila sma nalaze i sve je bilo ok,i sada sam primijetila kao da mi se kvrzica povecala i malo pomjerila,ono na vratu bas se primijeti,nekad me od toga zna boliti glava ili mi kad se okrenem bas kvrzica zasmeta.... s tim da moram reci da imam astmu i konstatni kasalj vec godinu dana,moguce je da je i od toga, i bila sam skoro bolesna,tri sedmice sma imala povisenu temperaturu pa neznamda li opet da odem ljekaru ili ne nemam pojma....
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja