Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2004., 14:40   #1
Arrow Arhitekti - troškovi i potražnja

Koliko košta cca angažiranje arhitekta za izgradnju obiteljske hiže veličine cca 140/160m2 ?
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 14:58   #2
sukladno tome ( da ne otvaram zaseban topic, bezveze) - koliko košta najam arhitekta za unutrašnje uređenje stana?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 09:23   #3
za manji stan najniza cijena je 1200eura, sve ukljuceno u cijenu.

za kucu po dogovoru, zavisi sto sve oces...
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 15:53   #4
Ja sam dobio informaciju da se mogu naci arhitekti za cca. 6 EUR/m2.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 17:05   #5
mogu, mogu kako da ne, samo sto onda platis tog jeftinog i dodjes opet kod drugog da ti napravi projekt kako spada.

koliko para, toliko muzike...
p.s. ne cini li ti se da je to ipak prejeftino?
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 17:51   #6
Kako ja cuh:

-osnovni projekt za gradjevinsku dozvolu cca 10 eurica pa na vise po m2 BRP
-izvedbeni projekt cca 20 eurica po m2 BRP
-interijeri cca 30+ eurica po m2
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 05:53   #7
Re: Trošak arhitekta ?

Quote:
Prijatelj kaže:
Koliko košta cca angažiranje arhitekta za izgradnju obiteljske hiže veličine cca 140/160m2 ?
ovisi sto ti treba
ako ces samo idejni projekat, objasni sto bi otprilike htio, pa cu ti poslati
imam dosta projekata, a sad bas pravim portfolio, pa su mi pri ruci (i u kompu)



goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 16:30   #8
Quote:
tilla kaže:
mogu, mogu kako da ne, samo sto onda platis tog jeftinog i dodjes opet kod drugog da ti napravi projekt kako spada.

koliko para, toliko muzike...
p.s. ne cini li ti se da je to ipak prejeftino?
Ne cini mi se prejeftino 6 EUR/m2.
Stovise cini mi se skupo, a evo i zasto:

Za jednu kucu nije nista cudno da ima 200 m2 bruto razvijene povrsine. To znaci da arhitekt dobije 1200 EUR. To je nemali novac. Kad se uzme u obzir da on projekt ne radi cijeli mjesec, vidi se da je to veliki novac. Ni jedan arhitekt ne radi jednu kucu istovremeno nego 5-10 komada.
Pomnozite to malo sa cijenom od 6 EUR pa izracunajte.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 12:46   #9
je, je kuca se radi u 2 dana, niko ali niko ne moze napraviti 100 kuca godisnje. po0gotovo ne u rh.
kako mislis 1200 eura je puno novaca? pa ne ostane ti to u dzepu kad se sve prijavi.ne radi jedan arh. vec dvoje, troje,
plus placa se staticar, ili sto sve vec treba pa projekt.

iznimno je malo novaca, nije po cjeniku komore, ispod svake cjene, i onaj tko to radi ( a da nije frendovska cjiena) negdje mulja.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 13:36   #10
Re: Re: Trošak arhitekta ?

Quote:
goga kaže:
ovisi sto ti treba
ako ces samo idejni projekat, objasni sto bi otprilike htio, pa cu ti poslati
imam dosta projekata, a sad bas pravim portfolio, pa su mi pri ruci (i u kompu)



Nisam još 100% siguran. Zasad sam skupa s još jednima našao zgodan grunt i trenutno ispitujemo dali se mogu napraviti odvojene kuče ili dvojni objekt. (širina zemlje za jedan objekt mora biti min 20m) Dio grunta je u zelenoj zoni. Meni su drvene kuče najugodnije. Kombinacija drvo/zidano mi se čini nekako najbolja, ali ne one rustikalne već modernije. Samo što tam ne smije biti ravni krov.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 21:37   #11
Quote:
tilla kaže:
je, je kuca se radi u 2 dana, niko ali niko ne moze napraviti 100 kuca godisnje. po0gotovo ne u rh.
kako mislis 1200 eura je puno novaca? pa ne ostane ti to u dzepu kad se sve prijavi.ne radi jedan arh. vec dvoje, troje,
plus placa se staticar, ili sto sve vec treba pa projekt.

iznimno je malo novaca, nije po cjeniku komore, ispod svake cjene, i onaj tko to radi ( a da nije frendovska cjiena) negdje mulja.
Ne znam koliko kuca se moze napraviti godisnje u Hrvatskoj. Mozda ahitekti naprave manje kuca nego sto bi mogli, no to znaci da smo prekapacitirani sa tim kadrom.

Ja ne mogu placati arhitekta kada ne radi, nego placam sat njegovoga rada. Cijena projekta se formira na osnovu sati utrosenih na njegovu izradu, a ne na temelju koliko je arhitekta radilo na njemu.

Od zaradjenih 20-tak tisuca kuna mjesecno, ostati ce mu nekih 12-tak i vise tisuca, a to nije lose.

Dakle, 6 EUR je nemalo.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 08:33   #12
kad to prijavi , isto kao i advokati , po poreznoj živa sirotinja.nemojte me nasmijavati. u susjedstvu gledam kuću i sada kad je gotova trebalo bi arhitekta zabiti na fasadu i ostaviti tako da visi. koliko propusta, hrpa jedna, neke su sami zidari u radu ispravili. jedan mali primjer vrata za drugu etažu se ne otvaraju skruz nego ih onako odškrineš. naime stepenice su im preblizu veli da je zaboravio na njih.
kuća 120 m/2 u jednoj etaži, arhitekt odnio 6000 DM (još su marke bile)
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 12:37   #13
Quote:
Flo_Master kaže:
i

Ja ne mogu placati arhitekta kada ne radi, nego placam sat njegovoga rada. Cijena projekta se formira na osnovu sati utrosenih na njegovu izradu, a ne na temelju koliko je arhitekta radilo na njemu.

sve je to u redu, ali nemoguce je napravit projekt u 3 dana. naravno da se ne gleda koliko je arh. radilo na projektu kuce (gleda se na velikim) ali 6eura je nemoguce cijena, postavi to kako god oces.

ne postoji covjek koji moze smislit, nacrtat 10-ak kuca mjesecno. toliko...




tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 15:56   #14
Manji proj. biro sa par zaposlenih uzima cca 10 Eura po kvadratu
Cijene idu naviše - > ovisi o zvučnosti imena arhitekta.

Kod nas je jako puno ovlaštenih arhitekata dipl. ing gradj. ili ing.građ, a ne dipl. ing arh. koji su naravno skuplji.

Jest da tu nema govora o nekoj ekskluzivi i originalnosti jer se u biti radi više poslova odjednom. Svaka veća angažiranost se dodatno plaća- kolko para tolko muzike.

Također kao i drugdje i tu je uglavnom kupac uvijek u pravu, a ima seljačina na kvadrat, pa ako plati dobije ono šta želi, ako se može uklopit u odgovarajuće propise. I tako je kod nas običaj napravit papire pa radit odoka kako se komu sviđa.

Eto tako.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 17:30   #15
Kuća 160 m2, to je cca 300 m2 BRP - a. Projekti za građevinsku dozvolu, izvedbeni projekti, urđenje kompl. interijera i nadzor košta 10 000 €.
berlusconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 08:08   #16
Ova cijena koju sam gore napisao od 10 ojrića je za glavni projekt koji je potreban za ishodjenje gradjevinske dozvole
U to su uključeni projekti arhitektonski , gradjevinski, projekt elektroinstalacija i hidroinstalacija
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 16:44   #17
Trazim/iskustva arhitekta/tvrtku za kucu

Eto, odlucih se na gradnju kuce, pa me zanimaju vase preporuke/vlastita iskustva oko izbora arhitekta/tvrtke za projekt.

Dakle, kuca planiram da ce biti cca 200 kvadrata, a zelim je izvesti pomalo modernistički. Stoga bih trebao nekog inovativnog arhitektu, s bogatim sugestijama i idejama. Takodjer, zanima me "potpuna usluga" - projektiranje, nadgledanje, unutarnje uredjenje...

Pa sad, ako netko ima prijatelja/rodjaka/firmu koja se time bavi, ili ako je i sam gradio kucu, pa je naletio na dobru firmu, neka se javi.

Svaka je sugestija dobrodosla.

Tomislav
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 22:44   #18
A da mi sad svi predlozimo nase projektante iz gradova gdije zivimo , i onda ti na kraju kazes :
Oh oprostite , ja zivim na Nauru.
Mislim da je puno lakse da kazes u kom gradu ti triba .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 11:32   #19
Trebam arhitekta za gradnju kuce. Zagreb

E, hvala ti puno...Ni na kraj pameti da bih mozda terbao i reci i grad... Dakle, Zagreb.

Kolegica mi je isla u tvrtku Lighthouse (oni sto su radili spicu za MTV), navodno da rade design/projektiranje/nadgledanje, i cijena je cca 6000EUR za kucu od 200m2
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 00:27   #20
Question Arhitekti

Imam u planu gradnju kuce. Ima li neko ime i adresu nekog Arhitekta u Splitu koji je u stanju napravit projekat za obiteljsku kucu srednjih gabarita s jednim katom, a da mu nije ispod casti. Ipak necu radit vilu! Hvala!
__________________
Pravda je spora, ali nezaustavljiva!
Sea_Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.