Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 23:35   #2961
Pozdrav! Može pomoć?
Suprug je imao prometnu nesreću, prilikom vožnje motorom u svojoj traci izletio mu je auto i imao je direktan sudar za koji nije kriv. Na žalost nije zvao policiju, uzeo je podatke od gospođe koja je vozila, sutra su zvali osiguranje i dogovoreno je da iziđe vještak i napravi zapisnik (ili što je već). To se dogodilo u 2 mj. Neki dan smo dobili da nam odbijaju odštetni zahtjev, da čak ne odgovara mjesto sudara niti priznaju štetu. Možemo li išta sad više napraviti? Svjedoka je bilo ali eto sad više ne zna niti tko. Imamo od dokumentacije samo taj njegov zahtjev koji je popunio, i dokumentaciju s hitne ( u kojojh zapravo ništa ne piše). Ne pitajte, bio je pod stresom i dobro ulupan pa se valjda jednostavno nije snašao. Prekosutra nam ističe rok za žalbu osiguranju.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:50   #2962
pitanje, imao sam prometnu nesreću, dakle sletio sam sa ceste i poprilično razbio auto, došla policija obavili očevid, naplatili kaznu koju sam na licu mjesta platio, nije bilo ništa oštećeno od znakova, bankina ili slično, to je bilo prije 45 dana, auto ima kasko i odmah sam išao prijaviti štetu u osiguravajuće društvo. Dostavio sam im sve dokumente, skicirao nesreću i ostavio onajzapisnik policijski da sam obavio alkotestiranjei ali još uvijek čekam "službeni"policijski zapisnik, zovem svaki dan i još nije napravljen, imam broj pod kojim se vodi u PU, problem je da kasko ne želi isplatiti štetu do ne dobiju taj zapisnik od mupa, a meni auto u međuvremenu stoji u servisu i na njemu se ništa ne radi...

Zanima me da li je taj službeni zapisnik potreban u osiguranju jer vidim npr. da croatia osiguranje ne uvjetuje isti u slučaju isplate štete? Auto mi je naravno neophodan a ja živčanim jer sam na mrtvoj točki već mjesec i pol dana...
Old 05.12.2017., 12:23   #2963
Koje osiguranje i kolika je procjena štete?

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:25   #2964
euroherc, mislim da je procjena na nekih 60tkn
Old 05.12.2017., 14:54   #2965
U tvom slučaju nebih se čudio da traže 6 svijedoka za poligraf i magnetsku rezonanciju lijevog bubrega svakog sudionika nezgode. Bojim se da će ti za isplatu od Euroherca trebati odvjetnik.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 14:58   #2966
nije mi jasno, nakon svih ovih godina sto svi tupe da je euroherc koma sa kaskom i isplatama, zasto tamo itko radi policu kaska ?

jesu i drugi sad takvi? mislim da znam, da ne pojedem jos jedno gofno.
geronimo666 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:47   #2967
Njemu je ovdje problem PU koja odugovlači sa zapisnikom a ne osiguranje...
Napiši dopis, gore naznači broj predmeta i svoje podatke i traži da se očituju što je sa policijskim zapisnikom jer da ti osiguranje odbija isplatiti iznos bez njega a tebi auto stoji i trpiš štetu..

Ne znam što ti drugo preostaje, kod prometnih i osiguranja treba imat fakat puno strpljenja...
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:51   #2968
dakle oces reci da euroherc ipak nije po default-u koma sa isplatama ?
geronimo666 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:57   #2969
Ne, hoću reći da čovjek gore traži konkretan savjet a ovdje ga se samo plaši sa eurohercom, ništa mu konkretno nije napisano. I tak to često bude na temi. Ak mu budu radili probleme nakon što pribave (ili on pribavi) zapisnik, onda ga treba slat odvjetniku.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:16   #2970
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
ali još uvijek čekam "službeni"policijski zapisnik, zovem svaki dan i još nije napravljen,
"Sudionici prometne nesreće na mjestu događaja ne mogu dobiti presliku Zapisnika o očevidu. Stranka u postupku, sudionik prometne nesreće ili njegov zakonski opunomoćenik, koji u tom slučaju prilaže pisanu punomoć, uz priloženu propisanu državnu pristojbu - taksu, može se pisanom zamolbom ili osobno obratiti policijskoj postaji čiji su službenici obavili očevid i tražiti presliku zapisnika o očevidu prometne nesreće u kojoj je sudjelovao. Po dovršenoj obradi spisa uz ispunjavanje prethodnih uvjeta, u roku od 30 dana nakon prometne nesreće, koji u izuzetnim slučajevima može biti i duži, sudionik može preuzeti zapisnik o očevidu prometne nesreće, koji je izvršila policija."
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.