Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 05:20   #1
Šlic
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2008.
Kako instalirati igricu sa 2 CD-a

Skinio sam igricu u na 2 CD-a, sa 4 fajla CD1.mdf, CD1.mds i CD2.mdf, CD2.mds
Ne znam kako da to instaliram. Prvo sam pokušao pokrenuti te fajlove sa emulatorima poput DeamonTools i Alcohol, ali mi se samo otvori meni za igricu i ponudi mi 'Play Now', 'Quit' što dakako ne ide. Onda sam pokušao pokrenuti instalaciju tako što sam otvorio CD1.mdf sa winISO-om i tamo pronašao setup.exe fajl koji je pokrenio instalaciju sasvim fino, no onda instalacija dođe do kojih 46% i traži mi da ubacim CD2 i stisnem 'OK' ili 'Cancel', ja naravno ne znam kako da 'ubacim' CD2 i tu moram prekinuti instalaciju.
Netko zna što da radim?
Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 08:49   #2
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Registracija: Jul 2007.
Vjerojatno si mislio na 2 DVD-a, bilo bi ti najlakse da si svaki dio zaprzio na CD ili DVD, i onda kad si pokrenuo setup sa prvog CD-a ili DVD-a, kad zatrazi drugi stavis drugi u DVD citac i on ce nastaviti sa instalacijom.
Druga mogucnost ti je da sa tim WinISOm oba CD-a ili DVD-a iskopiras (raspakiras) iz imagea u isti folder na HDD i onda pokrenes setup sa HDD-a ili mountas sa DeamonToolsom ili Alcoholom, ako je sve u jednom folderu nece te traziti drugi CD ili DVD.
Ako ti jos nesto nije jasno pitaj.
Old 30.11.2008., 10:59   #3
InvisibleMan04
Registrirani korisnik

InvisibleMan04 Avatar

Registracija: Nov 2008.
Wink

Pa što nije najlakše da kad te pita za drugi CD, mount-aš ga u Alcohol ili Daemon Tools i stisneš OK i on bi triba onda nastaviti instalaciju.
Old 30.11.2008., 13:54   #4
Šlic
Registrirani korisnik

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si mislio na 2 DVD-a, bilo bi ti najlakse da si svaki dio zaprzio na CD ili DVD, i onda kad si pokrenuo setup sa prvog CD-a ili DVD-a, kad zatrazi drugi stavis drugi u DVD citac i on ce nastaviti sa instalacijom.
Druga mogucnost ti je da sa tim WinISOm oba CD-a ili DVD-a iskopiras (raspakiras) iz imagea u isti folder na HDD i onda pokrenes setup sa HDD-a ili mountas sa DeamonToolsom ili Alcoholom, ako je sve u jednom folderu nece te traziti drugi CD ili DVD.
Ako ti jos nesto nije jasno pitaj.
Probao sam sve otpakirati sa winISO-om u jedan fajl, no i dalje isti problem, instalacija stane na pola i traži 2 CD. Iako ti kažeš da su vjerojatno u pitanju DVD-i, ne znam kako bi to mogao saznati. Veličina svakog je oko 700 MB.

Što se tiče prženja na CD/DVD, ne znam kako bi to točno napravio? Dali da ga samo spržim, jer inače kada su takve stvari u pitanju odem u Nero, stavim 'open' i on mi automatski počne pržiti, no ovaj format mu nije kompatibilan.

Quote:
InvisibleMan04 kaže: Pogledaj post
Pa što nije najlakše da kad te pita za drugi CD, mount-aš ga u Alcohol ili Daemon Tools i stisneš OK i on bi triba onda nastaviti instalaciju.
Dobra ideja, ali fora je u tome što kada traje instalacija zauzme mi cijeli ekran i ne mogu ništa drugo raditi.
Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 30.11.2008., 13:56   #5
No_Brains_at_all
FUBAR

No_Brains_at_all Avatar

Registracija: Jun 2006.
Instaliraj daemon tools,nakon instalacije mountaj prvi cd i pokreni instalaciju,kada te pita da ubacish cd2 stisni ctrl+esc(pojavi ti se start bar) i to ti omoguchi da vidish daemon tool ikonu u systrayu,desni klik na ikonu mount image nadji di je cd2 i izaberi.Nakon toga stisni OK da se instalacija nastavi.
Old 30.11.2008., 14:34   #6
Šlic
Registrirani korisnik

Ništa ne uspjeva. Probao sam snimiti 2. disk na DVD i onda ga ubaciti za vrijeme instalacije, probao sam stisnuti ctrl+esc i onda preko deamon toolsa pokrenuti, no i dalje ne reagira. Čak sam posebno otpakirao CD-e u dva odvojena foldera i onda uz pomoć ctrl+esc pokretati razne fajlove iz foldera drugog cd-a, no i dalje ništa.
Možda nije kompatibilan sa mojim kompom ili tako nešto.
Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:41   #7
No_Brains_at_all
FUBAR

No_Brains_at_all Avatar

Registracija: Jun 2006.
Quote:
Šlic kaže: Pogledaj post
Ništa ne uspjeva. Probao sam snimiti 2. disk na DVD i onda ga ubaciti za vrijeme instalacije, probao sam stisnuti ctrl+esc i onda preko deamon toolsa pokrenuti, no i dalje ne reagira. Čak sam posebno otpakirao CD-e u dva odvojena foldera i onda uz pomoć ctrl+esc pokretati razne fajlove iz foldera drugog cd-a, no i dalje ništa.
Možda nije kompatibilan sa mojim kompom ili tako nešto.
Kada idesh mountati drugi cd koliko fileova ti pokazhe u folderu(imash mds i mdf mozda si mountao krivi)
Old 30.11.2008., 15:46   #8
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Ako su fileovi 700MB onda je 1 CD, to jest 2 CD-a, nemoras ici u Nero, ako ih WinISO cita onda sigurno imas opciju i da ih iz WinISO mozes zaprziti, pogledaj u padajucim menima na vrhu WinISA ili ikonicama, mora postojati ta opcija, u PowerISO i UltraISO postoji.
Ocito je igra napravljena za dva CD-e i morat ces ih snimiti na 2 CD-a, pa onda sa CD-a i instalirat.
Old 04.03.2010., 19:27   #9
Filmoljubac_95
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2009.
ja imam malo drukciji problem skinio sam igru al ima vise fajlova s istim imenompomoc plss!!!!!!!
Filmoljubac_95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:04   #10
poske
Registrirani korisnik

poske Avatar

Registracija: Jun 2009.
Pomocu Daemon toolsa moras otvoriti prvi MDS datoteku kad trazi drugi cd onda pomocu Daemon toolsa otvoris drugu MSD datoteku i stisnes OK.Ako su ti cd-i ispravni moralo bi da radi.

Filmoljubac 95@
ako su ti fajlovi 001 002 itd onda ih sastavis sa HISPLIT-om
poske is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 17:38   #11
emsoo
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2011.
a da se uradi. samo sto u mene imaju 3 file

i u mene je isti problem kao i u tebe i neznam sta treba da se uradi. samo sto u mene imaju 3 file tj.1 file 1 CD, a ona druga 2 drugi CD. Sve sam uradio kao i ti i mi instalirava dođe mi do nekih 30% i pise da ubacim drugi disc. e sad posto nemam disca a nista drugo ne uspijeva batalio sam stvar posto nemam zivaca da przim igricu na cd. Ako neko zna sta treba bili bi mu zahvalni.u pitanju je igrica rome total war
emsoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 17:47   #12
Mentolman
Registrirani korisnik

Mentolman Avatar

Registracija: Dec 2010.
Quote:
emsoo kaže: Pogledaj post
i u mene je isti problem kao i u tebe i neznam sta treba da se uradi. samo sto u mene imaju 3 file tj.1 file 1 CD, a ona druga 2 drugi CD. Sve sam uradio kao i ti i mi instalirava dođe mi do nekih 30% i pise da ubacim drugi disc. e sad posto nemam disca a nista drugo ne uspijeva batalio sam stvar posto nemam zivaca da przim igricu na cd. Ako neko zna sta treba bili bi mu zahvalni.u pitanju je igrica rome total war
dali ti je igra u iso file-u ili tako nečem ??
kako si pokrenio prvi disk ?
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 18:18   #13
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Quote:
emsoo kaže: Pogledaj post
Ako zelis bez problema instalirati igricu snimi ta 3 CD-a i instaliraj igru.
Old 18.09.2012., 16:40   #14
C-Sharp
Web Designer, Programmer

C-Sharp Avatar

Registracija: Sep 2012.
Pošalji poruku preko Skype korisniku C-Sharp
Sve u jednu mapu i deri!
C-Sharp is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement