Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > RPG
Korisničko ime
Lozinka

RPG Fencing. Fighting. Torture. Poison. True love. Hate. Revenge. Giants. Hunters. Bad men. Good men. Beautifulest ladies. Snakes. Spiders. Beasts of all natures and descriptions. Pain. Death. Brave men. Coward men. Strongest men. Chases. Escapes. Lies. Truths. Passion. Miracles. ...i sve o njima.

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2004., 10:28   #1
Glupinickname
Ponekad nisam na forumu

Glupinickname Avatar

Registracija: Dec 2002.
RPG muzika?

Kaj obicno i dal ista, pustate na kompu ili CD playeru kad igrate RPG igre? Ak da, jel imate any favorites?

mi cemo npr. danas igrati Oriental Adventures D&D (konacno! niti nakon tri mjeseca pauze!BUT I'M NOT BITTER!). to znaci da cese na frendovu kompu vriti soundtrack od Tigra i zmaja. A sta drugo?Takodjer, danas sam na SLO2 cuo kak izvode O Fortuna iz Carmine burane gustava Orffa i to mi se definitivno ucinilo kao nesto kaj bi fino pasalo u nekakav D&D session.

Vi?
Old 29.02.2004., 10:58   #2
skellington
"Here Lies Poor Old Jack"

skellington Avatar

Registracija: Jan 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku skellington
mi pustimo neku glazbu, ali najcesce dodje do toga da glazba prestane svirat, a mi smo ufurani u igru i uopce ne skuzimo da je glazba prestala

pase soundtrack iz LOTR-a. sva tri dijela. onda, soundtrack iz neverwinter nights. i razna klasika. poanta je da ima sto manje rijeci tj, pjevanja, da je uglavnom instrumental.

kaj se carmine burane tice (btw, skladatelj je CARL orff, a ne gustav ), nas dm je dirigent, a nas tri od pet igraca pjevamo u zboru i pjevali smo carminu milijardu puta i uzasno nam ide na neku stvar, tako da je nemremo slusat.

inace, ako mozes, nabavi si "catulli carmina", isto od orffa, to bi vam se moglo svidjet za vrijeme sessiona. puno je zanimljivije i bolje od carmine burane. IMHO.
···
skellington is offline  
Old 29.02.2004., 11:25   #3
Dustflower
rain painter

Dustflower Avatar

A zavisi sta se igra Ako se igra nesto orijentalno, dead can dance je super izbor, a vi iz zagreba mozete u gradskoj knjiznici - glazbeni odjel uzeti bilo koju tradicionalnu azijsku glazbu. Ako igrate moderniji setting, cyberpunk ili nesto, imate industrial bendova koji se odlicno uklapaju (Frontline Assembly,KMFDM) , za gothic settinge, nesto dark ambienta ce uciniti svoje, a za klasicni rpg, mozete cak izvuci muziku iz black isle rpg-ova koja je u acm formatu, pa je konvertirate u wav. A ima i super originalnih trubadurskih i renesansih skladbi, te klasika tipa wagner i sl.

Ako niste znali vampire:the masquerade ima i sluzbeni soundtrack, ali koliko je pogodan za igranje ne znam, to je vise kao nekakav tribute svakom klanu njihova pjesma
link na Amazonu

Opcenito instrumentali su zakon, ako ima vokala, moze odvlaciti paznju i slazem se da je carmina burana zakon za rpg, ali treba je dobro uklopiti u igru

Bas me potakao ovaj topic da malo pogledam po netu sto drugi ljudi koriste, pa sam nasla listu za cyberpunk settinge, ako ce kome biti od koristi link i za obicne fantasy settinge link
Dustflower is offline  
Old 29.02.2004., 11:36   #4
Arathorn
...is Richard!

Arathorn Avatar

Lokacija: Churning sea of Absu, place of weeping death (Kaštel Sućurac)
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Arathorn
Kako je moja ekipa većinom sastavljena od metalaca, punkera, grindera i inih subkulturnih spodoba, tako je većinom i izbor glazbe takav. Kad igramo kod jednog prijatelja, obično se vrti System of a Down or something like that, i to jako glasno. Osobno me to iritira, najdržai su mi sessioni gdje mi glasna glazba ne odvlači pozornost. Iako, neki soundtrackovi i albumi kada sviraju u pozadini pridonose atmosferičnosti. Tako obožavam poslušati Carminu Buranu (nedavno me cura počastila originalnim CD-om , BG i Icewind dale soundtrackove, atmosferični death metal, Therion, Opeth i slične bendove.

Jednom kada smo igrali kod mene doma bili smo iznenađeni naglim nestankom struje (grrr...isto kao i sinoć, taman kada sam oborio rekord u mlaćenju pingua ). Našao sam negdje voštanice i igrali smo do ranog jutra uz njih, dok smo se toliko zabavljali da su me susjedi proklinjali idući 666 dana. To je bio nazabavniji session koji sam ikada odigrao.
Arathorn is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 29.02.2004., 12:15   #5
Blackadder
Trust me...

Blackadder Avatar

Koju glazbu puštamo?!? To mora da je neka šala. Tam gdje ja igram glazba ne treba, a u slučaju krajnje nužde je pjevamo mi (tj. bard) . I ništa nam ne fali. Jel tako Watashi?
Old 29.02.2004., 18:36   #6
-Almighty_Watashi-
Mad warrior jester

-Almighty_Watashi- Avatar

Registracija: Jan 2004.
Pa ja kad sam prvi put dosho tamo je pitchila neka klasika i to mi je bilo opaljeno jer sam josh neuk se uglavnom koncentriro na opise, atmosferu i tak miljon detalja koje inace volim al kad kenem igrat zaboravim obratit paznju. Uglavnom, ostali su se poceli zalit pa smo muziku prebacili na neke hitiche i kajaznam. Otkad igramo na novoj lokaciji, muzike nema al stvarno nije da fali. Da imamo bskrajne opise svakog drveta kraj kojeg prodjemo, onda bi pasala neka ambijentalna glaba i malo droge

Meni je najbolje sjela muzika kad smo igrali kod glupognikknamea i on je opisivo od nasheg depresivnog thiefling executionera dejt s lokalnom konobaricom i kroz peripetije u zabavnom parku su u pozadini svirale irske narodne. Bilo je vech 1 ujutro al meni je bio osjecaj ko da je stvarno 2 popodne u aftersrednjevjekovnom zabavnom parku
Advertisement

Advertisement

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja