Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 21:20   #1
Vodič za online kupnju traperica

Sa nekoliko forumaša sam u zadnjih mjesec dana vodio rasprave preko PM o veličinama traperica,koju veličinu naručiti,koji model,marku i sl. Ja sam se mnogo puta zeznuo pa :
Predlažem da postoji posebna tema,namijenjena samo veličinama i modelima.
Ako se raspravlja o markama,može se raspravljat samo o veličinama i modelima za pojedinu marku,ali ne o kvaliteti i cijenama istih. Dakle,da tema budu samo modeli i veličine,može i načini mjerenja,ali nikakve druge rasprave.
Na internetu ima super povoljnih,odličnih traperica i bilo bi super da postoji vodič za online kupnju gdje se možemo detaljno informirat i odbarat model koji bi nam savršeno odgovarao,a da ga prije toga nismo ni probali.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:37   #2
Da pokrenem raspravu.
D&G traperice često imaju slijedeću etiketu:
[IMG][/IMG]

Najčešće prvo pazim što piše uz legs i biram legs: straight. To je stvar ukusa i za mene su ako idu u mrkvu pomalo punkerski,a ako idu u trapez pomalo gayish. Zato volim ravan kroj. Ako nije navedeno,onda je često dobro obratit pozornost na širinu nogavice(hem). Obično su veličine 20-21 cm straight leg cut,manje od 20 cm idu u mrkvu,a one preko 21 cm( često 23 cm i više) idu u trapez. Takva usporedba nije 100% sigurna,ali je sigurnost tim bolja ukoliko piše fit i hips:tight.

Low rise u pravilu znači nižeg struka. Dakle ako netko pošalje mjere ukupne duljine i širine traperica to nije dovoljno. Uglavnom vam treba manja ukupna duljina ako su traperice nižeg struka. Za usporedbu neke koje su višeg struka mi odgovaraju 110 cm duljina,a neke low rise tek 87 cm,a da još uvijek nisu prekratke.

Ako piše fit tight,onda vam obično treba broj veći nego za regular fit traperice.Konkretno za D&G meni odgovaraju regular fit 34,a tight fit 35.

Kad budem imao vremena pozabavim se i drugim markama.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:33   #3
Sve ok Vidim da si se stvarno potrudio pa možda nekome i pomogne. Izbrisat ću naše offtopic postove.
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:30   #4
1.)Waist Measurement
2.)Seat / hips Measurement
3.)Waist to Hip Measurement
4.)Front Rise Measurement
5.)Back Rise Measurement
6.)Thigh at Fullest Place
7.)Inseam Length
8.)Leg Opening (hem)

Da ne opisujem kako se što mjeri, slike 'govore 1000 riječi' :
1.)2.)
3.)4.)
5.)6.)
7.) 8.)

Najčešće za veličinu navode samo jedan broj: 29(43),30(44),31(45),32(46),33(47),34(48),35(49),3 6(50),37(51),38(52),itd..Mislim da su 29,30,31 itd. univerzalne oznake i vrijede za muške i ženske traperice. U zagradama je odgovarajuća talijanska veličina za muške traperice(za ženske nisam siguran).
Ako su traperice broj 34, to odgovara dvostrukoj 'waist measurement'.
Dakle, 34 inch = 34 x 2,54 cm ~ 86 cm. Zatim: 86 cm/2 = 43 cm.
Dakle, broj 34 odgovara širini u struku 43 cm. Poželjno je da su prije etiketiranja bile već oprane.

Zadnje uređivanje black_man : 15.12.2008. at 00:28.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 00:00   #5
Koliko sam informiran,proizvode se uglavnom dvije inseam veličine(pod 7) :
32 i 34,što odgovara duljini od 32,odnosno 34 incha. Najčešće ukoliko nije posebno navedeno,veličina je 34,a ako je 32 onda posebno piše L32.

Kod Diesel traperica informacije:
2.)Seat / hips Measurement
3.)Waist to Hip Measurement
4.)Front Rise Measurement
5.)Back Rise Measurement
su sadržane u nazivu modela (Safado,Viker,itd) i najčešće ne ovise o veličini otisnutoj na trapericama
( niti o Waist Measurement-W, niti o Inseam Length-L )
Dakle kupite li Safado iz nove kolekcije ili stare 6 godina,te mjere bi trebale biti iste.Tako će i biti,dok se budu prozvodile samo u Italiji,jer kad proizvodnja preseli drugdje oscilacije će se događati.

Isti model npr. Safado, može imat različite veličine 6.)Thigh at Fullest Place i 8.)Leg Opening (hem).
Zato je pri online kupnji najbolje prvo znati naziv modela,time u pravilu znaš sve mjere: 2,3,4,5 i u biti odgovara li ti uopće kroj traperica...zatim odrediti mjeru 8) i tek se onda se odlučiti za veličinu pod 1.)
Veličina 7.) je jedina konstantna i uvijek se uzima ista ovisno o vlastitoj visini(kao što se vidi sa crteža ne odgovara ukupnoj duljini traperica,koja varira od modela do modela ovisno o visini struka)

Bilo bi lijepo kada bi ljudi koji imaju različite modele Diesel traperica,ovdje naveli veličine 2.),3.),4.),5.) za modele koje imaju jer bi drugima olakšali kupnju istih na nekim online siteovima.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.