Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija
Korisničko ime
Lozinka

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2008., 10:44   #1
Transparency.
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Gasi mi se monitor

Problem koji me već duže vrijeme muči je taj što za vrijeme igranja igrica monitor se nakon određenog vremena ugasi a procesor i dalje radi te se čuju zvukovi od igrice u pozadini...Monitor kao da jednostavno ode u stand by i ne mogu ga upalit dalje...lampica na njemu i dalje blinka ali se ne može upalit... :S pomaže samo gašenje računara na tipku...U čemu je tu problem ?

Čitao sam razne komentare u vezi tog...neki kažu da je do grafičke tj. pregrijava se ...neki kažu da cooleri nisu uredu (termalna pasta)...neki kažu da napajanje nije dobro itd. itd.

Može mi neko reći u čemu je problem ? ako je imao isti problem, kako ga je riješio ?
Konfiguracija mi je AMD Athlon XP 2600+ , grafička ATI Radeon 9600 a monitor je Samsung Sync Master 793df

Zadnje uređivanje Gilbert : 21.12.2008. at 11:20. Reason: Ne pisati boldano
Transparency. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 14:41   #2
mrcina 22222
Registrirani korisnik

mrcina 22222 Avatar

Registracija: Oct 2004.
Quote:
Transparency. kaže: Pogledaj post
Problem koji me već duže vrijeme muči je taj što za vrijeme igranja igrica monitor se nakon određenog vremena ugasi a procesor i dalje radi te se čuju zvukovi od igrice u pozadini...Monitor kao da jednostavno ode u stand by i ne mogu ga upalit dalje...lampica na njemu i dalje blinka ali se ne može upalit... :S pomaže samo gašenje računara na tipku...U čemu je tu problem ?

Čitao sam razne komentare u vezi tog...neki kažu da je do grafičke tj. pregrijava se ...neki kažu da cooleri nisu uredu (termalna pasta)...neki kažu da napajanje nije dobro itd. itd.

Može mi neko reći u čemu je problem ? ako je imao isti problem, kako ga je riješio ?
Konfiguracija mi je AMD Athlon XP 2600+ , grafička ATI Radeon 9600 a monitor je Samsung Sync Master 793df
dozvolio si kompu da ti monitor ode u spavanje a nakon toga i grafička se sruši u hibernaciju i onda ti niš ne pomaže.

otiđi u setingse napajanja i stavi sve na nulu tj nedozvoli spavanje ničemu i riješio si problem.
ja sam to imao na tv gledam gledam a monitor u crno fuck brzo i spriječim daljnje posljedice istog kao kod tebe.
sve sam promijenio u postavkama i od tad nema zajebancije samnom.
Old 21.12.2008., 19:40   #3
Transparency.
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
dozvolio si kompu da ti monitor ode u spavanje a nakon toga i grafička se sruši u hibernaciju i onda ti niš ne pomaže.

otiđi u setingse napajanja i stavi sve na nulu tj nedozvoli spavanje ničemu i riješio si problem.
ja sam to imao na tv gledam gledam a monitor u crno fuck brzo i spriječim daljnje posljedice istog kao kod tebe.
sve sam promijenio u postavkama i od tad nema zajebancije samnom.
Hmm, ok.

Na što tačno misliš, settingsi napajanja ?

Znam za power options ali tu nema ništa posebno ^^

Možeš mi malo bolje objasniti pls
Transparency. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:14   #4
mrcina 22222
Registrirani korisnik

mrcina 22222 Avatar

Registracija: Oct 2004.
Quote:
Transparency. kaže: Pogledaj post
Hmm, ok.

Na što tačno misliš, settingsi napajanja ?

Znam za power options ali tu nema ništa posebno ^^

Možeš mi malo bolje objasniti pls

odeš u propertise displey menagera ili grafičke kartice pa odeš pod screen saver tu ga isključiš totalno.

tu imaš link na power settings tu odeš uzmeš stavku high performance klikneš na change plan setings te tu
sve posključiš da ti turn off displey(monitor) na NEVER

onda odeš na puth the computer to sleep i tu staviš NEVER

e sad ako ti se ponovo ugasi monitor dok radiš ili gledaš TV ako je pod garancijom nosi u servis nekaj je prdnulo.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja