Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 19:19   #1261
trebati će mi u bližoj budućnosti......mozda i nece, čekam nalaze. pa ako budem trebala na operaciju, da ne moram misliti se
lady in space is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 19:52   #1262
Mislim da je maksimalna cifra 3000kn. Ovisno o dobi, d0 40 godina starosti mislim da je allianz redovno 45kn mjesečno, odnosno 504 godišnje(5% popusta na jednokratnu uplatu). Ja sam ugrabio na akciji, po 342kn
Old 23.07.2017., 23:33   #1263
Pozdrav,

Do sada sam imao besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje.

Dali ostati u HZZO-o i plačati 70kn ili otići u neku drugu osig.kuću?

što je b lista ljekova i što pokriva?(na internetu ne mogu naći razumljivo objašnjenje)
RaZ0R911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:37   #1264
Bok inam, jedan upit vezano za dopunsko osiguranje na teret državnog proračuna.
Naime kako sam nezaposlena i nemam nikakvih prihoda ostvarujem pravo na besplatno dopunsko osiguranje na teret proračuna RH.
Sada u svibnju mi je produžena polica besplatnog DZO na idućih godinu dana.
Kako sam se sada od 01.08 zaposlila na ugovor na određeno 25 sati/tjedno, kada se trebam javiti u HZZO da počnem plaćati policu dopunsko osiguranja?
Članova kućanstva nemam, jer ne zivim s roditeljima, nisam u braku, partnerstvu i sl.
rokica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:52   #1265
Kod zapošljavanja poslodavac te prijavljuje na zdravstveno. Dakle što prije, inače ti budu naplatili korištenje usluga dopunskog osiguranja (ako ih u međuvremenu koristiš) naknadno pa će ti se skupiti troškova. A možeš i otkazati to dopunsko i ugovoriti neko drugo ako želiš.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje JayDeena : 05.08.2017. at 15:22.
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:37   #1266
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Kod zapošljavanja poslodavac te prijavljuje na zdravstveno. Dakle što prije, inače ti budu naplatili korištenje usluga dopunskog osiguranja (ako ih u međuvremenu koristiš) naknadno pa će ti se skupiti troškova. A možeš i otkazati to dopunsko i ugovoriti neko drugo ako želiš.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Hvala na odgovoru.
rokica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:59   #1267
Pozdrav!

Situacija je sljedeća...diplomirala sam 17.7. Imala sam jedan dan kad sam mogla podić potvrdu o diplomi u referadi fakulteta, ali nisam to napravila jer sam bila radila(prek studentskog). Nakon tog dana referada je prestala raditi i tek 18.8. počinje ponovno sa radom, kada će isteći ovih 30 dana koliki je kao rok kada trebam ''obnoviti besplatno dopunsko''.
dobila sam iz hzzo-a informacije da će mi se retroaktivno naplatiti sve medicinske usluge koje sam koristila tj koje ću koristiti od 17.7. do donošenja potvrde.

zanima me jel neko bio u sličnoj situaciji, i da li su mu zbilja sve retroaktivno naplatili?

smiješno mi je i žalosno da iako imam pravo korisiti i dalje redovita studentska prava, zbog tako glupih tehničkih detalja ipak neću moći neko vrijeme...
kyra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 18:44   #1268
nije dopunsko ali je HZZO pitanje, ne nalazim temu di cu pitati pa me slobodno premjestite

promjena lijecnika opce prakse, imam onaj list od novoizabranog lijecnika koji trebam odnijet na Zavod, ali moze li netko drugi taj papir predati ili moram bas ja osobno?
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:43   #1269
Moj 1. post ovdje, samo me zanima jedna stvar u vezi dopunskog zdravstvenog osiguranja, internetska stranica "kompare.hr", kakva su iskustva s njima?

Oni inače kao "opraštaju" 1. ratu kod nekih osiguravajućih kuća, pa me zanima dal je to istinito, jer ispada da je priko njih jeftinije nego kad se direktno raspitujete kod osiguravajućih kuća? Malo čudno što je jeftinije kad idete priko dodatnog posrednika, al izgledaju uvjerljivo?
ivano_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:01   #1270
molim vas ako mi neko može pomoć. napravio bih si dopunsko
u hzzo-u i zanima me postupak. neki mi kažu ispuni prijavnicu odi u banku otvori trajni nalog i to je to. sad me još zanima od kada vrijedi dopunsko. ako treba uplatio bih odma za mjesec. Hvala
HRCKLC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:02   #1271
https://webshop-dopunsko.hzzo.hr/apex/f?p=1402:1:0

Popuniš podatke, idući prozor je biranje načina plaćanja, možeš platit uplatnicom/bankarstvom ili karticom. Prvu uplatu moraš platit kroz 15 dana, koliko ti treba i da polica počne važiti. Dakle 15og dana od dana prijave, pod uvjetom da u tom periodu platiš prvih 70kn. Možeš si u banci staviti trajni nalog, ali i ne moraš, možeš plaćati ručno, samo stavi sebi podsjetnik/alarm da se sjetiš datuma.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:28   #1272
Puno vam Hvala na informacijama. Poz
HRCKLC is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:26   #1273
Lijep pozdrav,
Jednom godišnje imam rutinski pregled u Rebru nakon operacije srca i sad sljedeći tjedan bi trebao ići na pregled, rezerviran je pregled već prije nekoliko mjeseci kad sam imao dopunsko osiguranje i sad prije koji tjedan mi je isteklo i nisam na vrijeme obnovio, tj. došao bih na pregled bez dopunskog.
Pretpostavljam da ću morati platiti pregled, makar je rezerviran pregled kad sam imao dopunsko?
Stronk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.