Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2004., 19:59   #1
Platonska ljubav

mislim,postoji li više takvo što uopće ili izraz samo podsjeća na davna viktorijanska vremena,kad su žene zavodile ispuštanjem maramice na tle, a muškarci dvobojima branili čast voljenih žena...u to doba, kad je preljub bio kažnjavan najrigoroznijim kaznama, a razvod nešto nezamislivo,možda je platonska ljubav bila jedini mogući vid ljubavi..možda je takav vid bez-tjelesne ljubavi uzvišen, posvećen čak, a možda je to samo krnja ljubav,vatra bez plamena...jeste li ikad "živjeli"platonsku ljubav?
__________________
..in every light, there´s a colour,
in every stone sleeps a crystal..
remember The Shaman when he used to say: Man is a dream of dolphin...
iwanchica is offline  
Old 06.03.2004., 20:03   #2
Platonska ljubav je "izlika" kada ne možemo imati osobu koja nam se sviđa.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 06.03.2004., 20:05   #3
Nisam takvu ljubav nikad imao/dozivio i mislim da takvo sto vise ne postoji...
Cak mi se cini da takva "beztjelesna" ljubav niti nema nekog smisla... mislim, svi razmisljaju zasto bi tako kad mogu i drugacije dok u ona davna vremena nije bilo bas nekog izbora..

Ah ta moderna vremena...

Uzivaj!
_wes_ is offline  
Old 06.03.2004., 20:08   #4
Re: platonska ljubav

Quote:
iwanchica kaže:
mislim,postoji li više takvo što uopće ili izraz samo podsjeća na davna viktorijanska vremena,kad su žene zavodile ispuštanjem maramice na tle, a muškarci dvobojima branili čast voljenih žena...u to doba, kad je preljub bio kažnjavan najrigoroznijim kaznama, a razvod nešto nezamislivo,možda je platonska ljubav bila jedini mogući vid ljubavi..možda je takav vid bez-tjelesne ljubavi uzvišen, posvećen čak, a možda je to samo krnja ljubav,vatra bez plamena...jeste li ikad "živjeli"platonsku ljubav?
u vremenu u kojem živimo, ja bih to prije nazvao naklonošću
prema nekome, koja je nečim onemogućena da preraste u
nešto više
__________________
Imam pive,trnu zubi :D
MrBig is offline  
Old 06.03.2004., 20:10   #5
Re: Re: platonska ljubav

Quote:
MrBig kaže:
u vremenu u kojem živimo, ja bih to prije nazvao naklonošću
prema nekome, koja je nečim onemogućena da preraste u
nešto više
OK. Naklonost prema nekom... moze proc... ali ako to preraste u nesto vise svi al svi odmah i ocekuju nesto vise od platonskog...
_wes_ is offline  
Old 06.03.2004., 20:58   #6
Re: platonska ljubav

Quote:
iwanchica kaže:
mislim,postoji li više takvo što uopće ili izraz samo podsjeća na davna viktorijanska vremena,kad su žene zavodile ispuštanjem maramice na tle, a muškarci dvobojima branili čast voljenih žena...u to doba, kad je preljub bio kažnjavan najrigoroznijim kaznama, a razvod nešto nezamislivo,možda je platonska ljubav bila jedini mogući vid ljubavi..možda je takav vid bez-tjelesne ljubavi uzvišen, posvećen čak, a možda je to samo krnja ljubav,vatra bez plamena...jeste li ikad "živjeli"platonsku ljubav?
Kak ne postoji, to ti je ljubav izmedju muskarca i zene kada se nemoze ostvariti i fizicki dio. Recimo imas muza, i naletis na nekog ozenjenog covjeka, zaljubite se, ali se ne potrosite jer ste oboje ozenjeni i ne zelite prevariti svoje partnere ili ih ostaviti.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Old 06.03.2004., 21:00   #7
Pogledaj Lost in translation u svakom slučaju.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 06.03.2004., 21:04   #8
film je da se useres!

Oskara dobio?!?

Nije mi jasno zbog cega?!?
Tajwy is offline  
Old 06.03.2004., 21:11   #9
Da ta platonska ljubav.. sjecam se... (bila sam late bloomer ), tipovi koji su bili nedodirljivi i face, bili su moja tiha patnja, tema mojih tuznih, ljubavnih pjesama, snova, mokrih, ponekad, ... uglavnom.... to me tak drzalo i raspirivalo mi mastu, tak da je posljedica toga da i danas vjerujem u vitezove

Al, eto, romanticna sam da ga *ebes!!!
Tajwy is offline  
Old 06.03.2004., 23:26   #10
platonska ljubav... mozda ono sta osjecas prema najboljem frendu suprotnog spola ali nisam bas sigurno... prekomplicirano za razmisljat sad o tome....
hana is offline  
Old 07.03.2004., 01:01   #11
Mene nekako osjećaji vuku ka oboje. Oboje u istoj kutiji, pod istim "nebom". Mješavina, kaša obje obje stvari kao dobitna kombinacija. Ne dobitna, ali - najljepša. Najnezamjenjivija. Nejneprocjenjivija. Naj-"ona prava". Jedina, zapravo. Sve ostalo mi je nekako... postojeće, u smislu da priznajem, da ne niječem njihovo postojanje, ali da je isto - nedovoljno dobro. Onako...šturo...bijedno...

Zašto nebi u isto vrijeme mogle postojati i koegzistirati obje? I ta tzv. platonska, svemirska, spokojna, potiho razarajuća, oceansko duboka ljubav - i ona druga, dodirna, mirisna, njušna, čulna, zagasita, uzdisajuća, drhtajuća, izgarajuća ljubav...

Po meni, sve je to povezano. Sve nekako nadopunjava i nadovezuje se jedno na drugo...poput svijetla i sijene...
Leaf is offline  
Old 07.03.2004., 02:23   #12
Quote:
Leaf kaže:
Mene nekako osjećaji vuku ka oboje. Oboje u istoj kutiji, pod istim "nebom". Mješavina, kaša obje obje stvari kao dobitna kombinacija. Ne dobitna, ali - najljepša. Najnezamjenjivija. Nejneprocjenjivija. Naj-"ona prava". Jedina, zapravo. Sve ostalo mi je nekako... postojeće, u smislu da priznajem, da ne niječem njihovo postojanje, ali da je isto - nedovoljno dobro. Onako...šturo...bijedno...

Zašto nebi u isto vrijeme mogle postojati i koegzistirati obje? I ta tzv. platonska, svemirska, spokojna, potiho razarajuća, oceansko duboka ljubav - i ona druga, dodirna, mirisna, njušna, čulna, zagasita, uzdisajuća, drhtajuća, izgarajuća ljubav...

Po meni, sve je to povezano. Sve nekako nadopunjava i nadovezuje se jedno na drugo...poput svijetla i sijene...

Citajuci tvoj post zaboravila sam sta je tema.

Ja vjerujem u postojanje platonskih ljubavi i danas.

Sjecam se nekih svojih djecijih ljubavi.
Nikad se nisu ostvarile,ostale su kao neki nedosanjani san.Cak ni ja sama nisam zeljela da se ostvare,nisam ni razmisljala o fizickom dijelu tih djecijih ljubavi.
Jednostavno sam voljela i mastala i zivila u nevinim snovima.
I bilo je lijepo,ma kako naivno bilo.
Voljela sam iskreno,bez ikakvih primisli,bez sumnji,bez uplitanja razuma.Voljela sam cak i bez neke jake zelje da mi ta ljubav bude uzvracena.Voljela sam bez rezerve,bez ogranicenja.
Voljela sam onako kako danas vise ne znam voljeti.

Danas sam razumnija,sumnjam,nemam toliko povjerenja,zelim da mi ljubav bude uzvracena (sto je i normalno).
(Ovim mislim na neki pocetak veze,ne kad sa nekim provedes nekoliko godina - sto je moje trenutno stanje )
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 07.03.2004., 21:19   #13
Quote:
Leaf kaže:
Mene nekako osjećaji vuku ka oboje. Oboje u istoj kutiji, pod istim "nebom". Mješavina, kaša obje obje stvari kao dobitna kombinacija. Ne dobitna, ali - najljepša. Najnezamjenjivija. Nejneprocjenjivija. Naj-"ona prava". Jedina, zapravo. Sve ostalo mi je nekako... postojeće, u smislu da priznajem, da ne niječem njihovo postojanje, ali da je isto - nedovoljno dobro. Onako...šturo...bijedno...

Zašto nebi u isto vrijeme mogle postojati i koegzistirati obje? I ta tzv. platonska, svemirska, spokojna, potiho razarajuća, oceansko duboka ljubav - i ona druga, dodirna, mirisna, njušna, čulna, zagasita, uzdisajuća, drhtajuća, izgarajuća ljubav...

Po meni, sve je to povezano. Sve nekako nadopunjava i nadovezuje se jedno na drugo...poput svijetla i sijene...
..wow
__________________
..in every light, there´s a colour,
in every stone sleeps a crystal..
remember The Shaman when he used to say: Man is a dream of dolphin...
iwanchica is offline  
Old 07.03.2004., 22:35   #14
Platonska ljubav je svakako hendikepirana, poput paraplegika.*
Kex Doomlich is offline  
Old 07.03.2004., 22:38   #15
..ovak to izgleda kad ljudi zaborave na romantiku
__________________
..in every light, there´s a colour,
in every stone sleeps a crystal..
remember The Shaman when he used to say: Man is a dream of dolphin...
iwanchica is offline  
Old 07.03.2004., 22:41   #16
Quote:
iwanchica kaže:
..ovak to izgleda kad ljudi zaborave na romantiku
Jesam ja glup ili ima u platonskoj ljubavi nešto romantično?
Objasni.
Kex Doomlich is offline  
Old 07.03.2004., 22:47   #17
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Jesam ja glup ili ima u platonskoj ljubavi nešto romantično?
Objasni.
Pa romantično je, onako, mazohistički.
VelmaX is offline  
Old 07.03.2004., 23:04   #18
do nekog određenog doba (čitaj: sredine puberteta) platonska ljubav je nešto najslađe što postoji (odmah iza prve puse sa simpatijom)
ali nakon nekog vremena je samo izvor frustracija, pogotovo ako je neuzvraćena
i može pogodovati jedno razvoju nekog psihičkog poremećaja...poput opsjednutosti tom osobom, depresijom i inim finim stvarima

nije mi jasno u biti na što si mislila: na neuzvraćenu ljubav...koja je zato platonska
(makar ima i fizički konzumiranih neuzvraćenih ljubavi......i stvarno ne znam koja bi bila gora)

ili ono oboje se vole, ali eto zbog nekih okolnosti ne mogu biti skupa
........mislim da ovoga danas ima jako malo, i drago mi je da ima
jer mi se čini da je to nešto najfrustriravajuće što bi mi se moglo dogoditi

i mislim da to nema nikakve veze sa romantikom

i da, mislim da nema mjesta nikakvoj platonskoj ljubavi (recimo) moga dečka s kojim sam u -dodirna, mirisna, njušna, čulna, zagasita, uzdisajuća, drhtajuća, izgarajuća -ljubavi i neke druge ženske
ma zajebi ti takvu bolesnu 'romantiku'
(ili možda nisam shvatila leafa)
__________________
fensi šmensi
messed_up is offline  
Old 07.03.2004., 23:05   #19
Quote:
VelmaX kaže:
Pa romantično je, onako, mazohistički.
Smijem li te zvat Margaret Tačer?
Kex Doomlich is offline  
Old 07.03.2004., 23:34   #20
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Jesam ja glup ili ima u platonskoj ljubavi nešto romantično?
Objasni.
..a hebote, i ovdje ljudi svakim danom sve više počinju ličiti na one iz politike, ko da papaju lude gljive za doručak, ručak, večeru i još u međuobrocima... ..mislila sam na ljubav za koju ni ja nisam sigurna da uopće postoji, a sjećam se iskrica i tragova iz nekih mladih davnih dana...kako bi M@3X rekla "Sjecam se nekih svojih djecijih ljubavi.
Nikad se nisu ostvarile,ostale su kao neki nedosanjani san.Cak ni ja sama nisam zeljela da se ostvare,nisam ni razmisljala o fizickom dijelu tih djecijih ljubavi.
Jednostavno sam voljela i mastala i zivila u nevinim snovima.
I bilo je lijepo,ma kako naivno bilo.
Voljela sam iskreno,bez ikakvih primisli,bez sumnji,bez uplitanja razuma.Voljela sam cak i bez neke jake zelje da mi ta ljubav bude uzvracena.Voljela sam bez rezerve,bez ogranicenja.
Voljela sam onako kako danas vise ne znam voljeti. "
..to te ja pitam..žišku?..i jel to postoji danas uopće...
__________________
..in every light, there´s a colour,
in every stone sleeps a crystal..
remember The Shaman when he used to say: Man is a dream of dolphin...
iwanchica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger