Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 11:24   #1
Hrvatski stilisti

Pozdrav lepojke i lepojci.

Imam pitanje; Kako je Boris Banović postao fashion guru? Povezano ili ne, koju je školu završio? Koju uopće školu treba završiti da bi netko bio modni kritičar?

Nadalje, zanima me isto to za Nevena Ciganovića.

Hvala lijepa
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:31   #2
Skola ulice.
Moras visiti na spici non stop, znati sve i svakoga ko prolazi, primjecivati da je ona djevojka u bijeloj haljini u U TOJ ISTOJ haljni prosla tuda i prije dvije subote, biti obucen ko cirkus tako da sa ledja ljudi ne prepoznaju jesi musko ili zensko i naravno... pokoji silikoncic nije na odmet.

I da, ako se zelis baviti time, pripremi pincetu.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:52   #3
Quote:
Ariston kaže:
Koju uopće školu treba završiti da bi netko bio modni kritičar?
strašno mi je uskogrudno kad ljudi ovako prozivaju ljude zanimanja za koje nema definiranog školovanja. da koju je on školu završio da bi to postao?! postoje zanimanja i djelatnosti u kojima se afirmiraš talentom, sklonošću i interesom za nešto + učiš se radeći.

jer - ako ćemo tako - koju školu je sale dragaš završio eda bi postao glazbeni krtičar? a ivan starčević za teve kritičara? hoćeš li sad svim filmskim/glazbenim/kazališnim/književnim kritičarima viriti u diplome i pitati se jesu li oni završili 'školu za glazbenog/filmskog/kazališnog/književnog kritičara'?
kako se postaje sportski komentator? kako se obrazuje - kod nas - za rad u PR-u?

da ne pričam o tome da masa ljudi završi školu za nešto, ali ima jak interes za nešto drugo i afirmira se u toj djelatnosti za koju se nisu školovali.

a definitivno postoje zanimanja u kojima je talent/interes/sklonost puuuuno puuuno važniji od formalnog obrazovanja.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:54   #4
po meni se uopće ne radi o tome ima li školu ili ne, nego je stvar u tome da modu u ovoj zemlji "diktiraju" i kritiziraju oni koji se sami uopće ne znaju lijepo odjenut.
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 12:19   #5
Quote:
Lali Puna kaže:
strašno mi je uskogrudno kad ljudi ovako prozivaju ljude zanimanja za koje nema definiranog školovanja. da koju je on školu završio da bi to postao?! postoje zanimanja i djelatnosti u kojima se afirmiraš talentom, sklonošću i interesom za nešto + učiš se radeći.

jer - ako ćemo tako - koju školu je sale dragaš završio eda bi postao glazbeni krtičar? a ivan starčević za teve kritičara? hoćeš li sad svim filmskim/glazbenim/kazališnim/književnim kritičarima viriti u diplome i pitati se jesu li oni završili 'školu za glazbenog/filmskog/kazališnog/književnog kritičara'?
kako se postaje sportski komentator? kako se obrazuje - kod nas - za rad u PR-u?

da ne pričam o tome da masa ljudi završi školu za nešto, ali ima jak interes za nešto drugo i afirmira se u toj djelatnosti za koju se nisu školovali.

a definitivno postoje zanimanja u kojima je talent/interes/sklonost puuuuno puuuno važniji od formalnog obrazovanja.
Divan odgovor.

Ne prozivam nikoga - još ne. Da bih mogao prozivati nekoga, moram se prvo raspitati, a to upravo radim. Jednostavno me zanima koju je konkretno školu završio dotični gospodin. Ništa više.

Da me trenutno zanima pokoji glazbeni kritičar, pitao bih za njega.Čemu odmah osude, ako sam lijepo pitao?

Quote:
Lili Marlen' kaže:
po meni se uopće ne radi o tome ima li školu ili ne, nego je stvar u tome da modu u ovoj zemlji "diktiraju" i kritiziraju oni koji se sami uopće ne znaju lijepo odjenut.
Da, to je ona pozanta teza da su glazbeni kritičari propali glazbenici. Vidim da je i ovdje primjenjiva.

Lali, što se sportskih novinara kod nas tiče - ili moraš biti sin poznato komentatora i sve je sređeno ili jednostavno na početku studija novinarstva obznaniš glasno kako želiš biti sportski novinar. Profesori će te puštati iz sažaljenja. No, to nije ovdje tema.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:14   #6
Quote:
Ariston kaže:
Da, to je ona pozanta teza da su glazbeni kritičari propali glazbenici. Vidim da je i ovdje primjenjiva.
ma katastrofa...u ovoj zemlji se svatko može bavit svačim...idem napravit trio sa lanom i nižetićem (nema veze što nemam talenta)
ili još bolje, mogu postat fešn guruica
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:21   #7
Quote:
Ariston kaže:
Divan odgovor.

Ne prozivam nikoga - još ne. Da bih mogao prozivati nekoga, moram se prvo raspitati, a to upravo radim. Jednostavno me zanima koju je konkretno školu završio dotični gospodin. Ništa više.
sorry, malo sam ti dodala značenje koje, očito, nisi mislio. nekak sam automatski pomislila da čim netko postavlja pitanje da koju je školu netko završio podrazumijeva da taj nije završio dostatnu/odgovarajuću školu

dakle, nemam pojma koju školu je završio boris banović. niti ostali stilisti. ali itekako znam da postoji masu zanimanja za koja je škola irelevantna.

evo, recimo, nenad korkut je ortoped. a, ako se mene pita, jedini upućen, informiran i kompetentan modni novinar koji jako dobro poznaje i sadašnjost i povijest mode. i što ćemo sad? reći da treba biti ortoped eda bi se bilo kvalitetan modni novinar?

Quote:
nego je stvar u tome da modu u ovoj zemlji "diktiraju" i kritiziraju oni koji se sami uopće ne znaju lijepo odjenut.
modu u ovoj zemlji dikatiraju globalni trendovi. ono što je in u svijetu - in je i kod nas. modu kod nas diktiraju sglobalni proizvođači odjeće. domaći odni kritičari su beznačajni u odnosu na globalne trendove da bi išta diktirali. a mi smo premalo tržište da bi de ičemu oduprijeli te i po čemu iskakali iz svjetskih trendova.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:39   #8
Što se tiče tih globalnih trendova - smatram ih lošim, konformističkim i duboko ih odbijam. Moje pravo. Samim time i ljude koji se bave tim poslom ne gledam objektivno. No, moram naglasiti, ne ljude koji se konkretno bave umjetničkim radom, dizajnom i svime što zahtjeva talenta i umne snage, već ljudima koji to kritiziraju i prozivaju se modnim guruima. Konkretno, dotični gospodin.

Evo, malo se raspitah kod mlade dame koja je u tim krugovima i dobih pozitivan feedback - dečec se ne razumije, a skače iz pašteta.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:45   #9
ovo o čem prvo pišeš, aristone, je presloženo da bih se sad upuštala u diskusije. a i ne da mi se, iskreno.

Quote:
Evo, malo se raspitah kod mlade dame koja je u tim krugovima i dobih pozitivan feedback - dečec se ne razumije, a skače iz pašteta.
ako se i ne kuži, to nije jer je završio krivu školu, if you know what i mean.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:49   #10
Quote:
Lali Puna kaže:
evo, recimo, nenad korkut je ortoped. .

vidis, vidis, a je se stalno pitam sto je on to doktorirao na temu mode kad si nakelji dr ispred imena. jer pretpostavljam po logiici stvari da si nebi nadodao dr kad prica o modi, ako taj dr nema veze s modom, zar ne?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:50   #11
Da, ovo prvo je za neki društveni podforum i više stranica diskusije.

Znam što hoćeš reći, ali me baš konkretno zanimalo što mu je profesija, ako je ima i kako je završio ovdje gdje sad je. Slažem se da ne trebaš školu da nešto rasturaš. Primjerice, ne trebaš studirati novinarstvo da budeš novinar. To sam tvrdio prije - tvrdim i sad kad ga studiram.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:50   #12
Quote:
Billi kaže:
vidis, vidis, a je se stalno pitam sto je on to doktorirao na temu mode kad si nakelji dr ispred imena. jer pretpostavljam po logiici stvari da si nebi nadodao dr kad prica o modi, ako taj dr nema veze s modom, zar ne?
Ako netko studira dizajn i tamo doktorira?
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 14:31   #13
Quote:
Lali Puna kaže:
modu u ovoj zemlji dikatiraju globalni trendovi. ono što je in u svijetu - in je i kod nas. modu kod nas diktiraju sglobalni proizvođači odjeće. domaći odni kritičari su beznačajni u odnosu na globalne trendove da bi išta diktirali. a mi smo premalo tržište da bi de ičemu oduprijeli te i po čemu iskakali iz svjetskih trendova.
nisi baš shvatila moj post...prvenstveno se odnosio na kritiziranje stila odijevanja od strane "modnih kritičara" kod nas,upravo zato je "diktiranje" stavljeno pod navodnicima.
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 14:40   #14
Nikako da nekoga povučem za jezik pa da dođemo na istu temu. Rekla mi je sad dotična dizajnerica mnogo toga što je u krajnju ruku logično.. pa me zanima kojim pravom netko uopće može kritizirati kako se netko odijeva?

Kad se radi o kritici glazbe, onda se kritiziraju izdane pjesme, a ne ono što netko svira u lokalnoj birtiji. Tako bi se i modni kritičari trebali držati modnih pista, a ne ukusa ili neukusa javnih ljudi. Sad sam prenio misli s istog topica na književnosti..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:16   #15
Sad vodimo bitku na dvije fronte.

Stoji sve što si rekla, ali.. ovako ću formulirati svoje pitanje:

Da bi netko bio glazbeni kritičar, on mora poznavati ne samo glazbu svog vremena, već i utjecaj kroz povijest, razvoj kroz povijest, osobe i vrijeme.. etc. Dakle, mora imati mnogo znanja da bi mogao napisati kvalitetnu kritiku, i na kraju krajeva, da bi mogao i dalje pisati kvalitetne kritike. Mora biti kroničar.

Mene zanima kako je ovaj gospodin postao modni kritičar? Ima li velika znanja o razvoju materijala, mode i običaja kroz povijest? Poznaje li tkanine, ima li osjećaja za to što radi?

Jer, iskreno, ono što sam ja vidio ( a vidio sam čak tri puta njegove recenzije na Red Carpetu ) ukazuje na činjenicu da dotični gospodin samo želi senzacionalistički prodrmati taj modni milje, ukazujući na banalnosti, koristeći se pomodnim rječnikom prepunim fraza kojih bi se posramio i jedan trećerazredni novinar koji radi na smrtovnicama.

__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:56   #16
Quote:
Lili Marlen' kaže:
ma katastrofa...u ovoj zemlji se svatko može bavit svačim...idem napravit trio sa lanom i nižetićem (nema veze što nemam talenta)
ili još bolje, mogu postat fešn guruica
JLo
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:59   #17
Quote:
Ariston kaže:
Nikako da nekoga povučem za jezik pa da dođemo na istu temu. Rekla mi je sad dotična dizajnerica mnogo toga što je u krajnju ruku logično.. pa me zanima kojim pravom netko uopće može kritizirati kako se netko odijeva?

Kad se radi o kritici glazbe, onda se kritiziraju izdane pjesme, a ne ono što netko svira u lokalnoj birtiji. Tako bi se i modni kritičari trebali držati modnih pista, a ne ukusa ili neukusa javnih ljudi. Sad sam prenio misli s istog topica na književnosti..
Ne kuzim, pa kritiziraju se i zive svirke?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 18:23   #18
Da, ali uglavnom ljudi ne rade odjeću koju nose. Koliko god oni bili medijski eksponirani. I oprosti, bio sam na desetak koncerata o kojima nitko nije pisao, a ne možeš reći da na njima nisu svirali glazbenici.. štoviše.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 18:26   #19
Quote:
Ariston kaže:
Da, ali uglavnom ljudi ne rade odjeću koju nose. Koliko god oni bili medijski eksponirani. I oprosti, bio sam na desetak koncerata o kojima nitko nije pisao, a ne možeš reći da na njima nisu svirali glazbenici.. štoviše.
Pa, ima i na desetke javnih licnosti, koje nitko ne komentira.
Nego, koje je tvoje rjesenje?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 18:45   #20
Jednostavno ugasim televizor ili promjenim program. Na žalost, ništa se bitno ne promjeni.

Nije mi jasno kako se netko može prozvati fashion guruom.. samo to. I još uvijek mi nitko nije odgovorio na prvo pitanje.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.