Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 15:44   #6221
Usponi i padovi. :-) Svi se učimo.

Baba i deda su se napokon primirili i počeli sakrivati tablet. Priupitaju da li je jadan gledao TV danas? :-) Tuga, tragedija. Ne forsiraju.

Poštujem svačiji pristup, moj je da ako smo došli kod babe i djeda da vide unuka, onda će oni i da se igraju sa njim. Mogu da crtaju, da se igraju kockicama, prošetaju, izbora je mnogo. U dva-tri sata se svi pomalo bavimo njime, ali nema buljenja u crtane i muž i ja nismo tu da bi ga mi zabavljali.

Meni nije OK nametati svoje dijete nekome, ali isto tako nije mi OK ni da ja glumim dežurnu bebisiterku, takve scene mi uvijek djeluju kao pozorišni komadi. Roditelj i dijete se igraju na pozorišnim daskama, dok baba i djed uživaju sve posmatrajući iz prvog reda. Ja sam više za interakciju. Naravno dok su svi zdravi i sposobni.

O da, veliko hvala TV emisijama koje u 3 minute obrade ozbiljne teme, u mom slučaju Uticaj televizije i teknike na dijecu i njihov razvoj. Džaba naša priča, TV moron to objasni u par rečenica, isprepada babu i riješi problem u 3 minute.
Old 31.03.2017., 14:10   #6222
U nedelju slavimo rockas od mog tate. Jedva cekam nakon proslog vikenda, sve drugo bu mi kamilica. Nadam se.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:07   #6223
Mislim, mene više ova moja svekriva izluđuje do maksimuma. Opet sam saznala da je objavljivala slike od male. i to ne jednu već 15 komada sa ročkasa (od male).
Mislim da bi se maloj posvetila dok je konačno vidi (jednom na par mj) onda se ja igram sa njom ona slika i priča na glupi mobitel i viče kak voli svoju malu ljubav...... aaaaaaaaaaaaaaaa ide mi na živce. Jer kao prvo. TO je moje dijete, i ja je volim najviše na svijetu. Može biti jedino ljubav bakina i ništa drugo.
To dijete kad je ne vidi ni ne zovne je nikako. Iako postoji viber, skype i ostalo. Čuju se samo sa sinom. Jedino kad ja kažem maloj ajde odi sad baku nazvati. Mislim da si je tak stvarno željna čuti zvala bi je bar 1x na tjedan. Bitno da okolo govori da ja nedam se se viđaju.
I da najbitnije je da svi na fbu vide kak ima ona prekrasnu unuku, mislim hallo napravi si kontakt sa njom. A ne skupljat jeb.... likove na slike.
Ugl. sad mi je malo lakše.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:21   #6224
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Mislim, mene više ova moja svekriva izluđuje do maksimuma. Opet sam saznala da je objavljivala slike od male. i to ne jednu već 15 komada sa ročkasa (od male).
Mislim da bi se maloj posvetila dok je konačno vidi (jednom na par mj) onda se ja igram sa njom ona slika i priča na glupi mobitel i viče kak voli svoju malu ljubav...... aaaaaaaaaaaaaaaa ide mi na živce. Jer kao prvo. TO je moje dijete, i ja je volim najviše na svijetu. Može biti jedino ljubav bakina i ništa drugo.
To dijete kad je ne vidi ni ne zovne je nikako. Iako postoji viber, skype i ostalo. Čuju se samo sa sinom. Jedino kad ja kažem maloj ajde odi sad baku nazvati. Mislim da si je tak stvarno željna čuti zvala bi je bar 1x na tjedan. Bitno da okolo govori da ja nedam se se viđaju.
I da najbitnije je da svi na fbu vide kak ima ona prekrasnu unuku, mislim hallo napravi si kontakt sa njom. A ne skupljat jeb.... likove na slike.
Ugl. sad mi je malo lakše.
onda kad dijete odraste pa kad je ne bude šljivila ni pišljiva boba, biti će iščuđavanja.

Apropo baka i djedova.. Naši imaju dvije bake i jednog djeda, a kao da nemaju. Nevjerojatno kako su nezainteresirani za njih. Dobro, moj tata čak i pokazuje ljubav, brigu, a bake 0 bodova. I to tako očajno izgleda kad se trude jednom godišnje pokazat da im je stalo.

Stariji je čak i bio na čuvanju kod svekra i svekrve dok svekar nije umro. Onda sam shvatila da je on zapravo bio taj koji je inzistirao na provođenju vremena sa unukom.
Mlađeg kao obožava ko fol, ali ne želi ga niti blizu. Uzela ga u ruke za potrebe fotkanja i to je to. Doslovno mi se srce slama kad vidim kakav odnos neka djeca imaju sa svojim bakama i djedovima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:43   #6225
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Doslovno mi se srce slama kad vidim kakav odnos neka djeca imaju sa svojim bakama i djedovima
Ima više takvih slučajeva na forumu i baš mi bude žao kad to pročitam Svaki put kad se uhvatim kako me nerviraju razni modaliteti te nepresušne, granično lude ljubavi kojom naši starci obasipaju malog i koliko vremena s njim provode i kako bi sve napravili za njega i kad se počnem pitati kakvu će štetu takav tretman napraviti, sjetim se kako može biti i drugačije pa se skuliram i pomislim kako je to zapravo jako lijepo i za njih i za njega. Malo umjerenosti im ne bi škodilo, ali stvarno ima gorih stvari u životu...
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:54   #6226
Lijepo je kad je dijete povezano sa bakom i djedom. To je bitna komponenta u zivotu. Ne kazem da ce ovi drugi nesto posebno patiti, ali nikad nece osjetiti to sto osjecaju djeca sa bakama i djedovima kojima je stalo do njihm

Ni sama to nisam imala, pa ne znam kako je to. Ali imala sam tetu koja mi je bila ko baka i sad 5 godina nakon njene smrti i dalje neizmjerno fali.

Lijepo je imati nekog u zivotu tko obozava vasu djecu, kojima se djeca vesele kad ih vide.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:46   #6227
Maknuli smo nocnu pelenu pred cca. mjesec dana. Baka i deda izrazili zelju da spava kod njih. Znaju da se nekad zapiski, al ok su s tim. Posaljemo s malim nepropusnu podlogu za ispod plahte. Noc je ipak prosla dobro i ostao je suh.
Ja sretna.
Danas dodemo po njega. Baka opisuje rituale i doda "a gacice za spavanje su isto ostale suhe"'. Ja pitam kakve gacice? Pa pelene, ostalo mi je od prije, pa sam stavila.
Reko okej, znas da ga skidamo iz toga, ali dobro, sad si stavila i drugi put nemoj. Trazim ju da mi da preostalu pelenu. Nece. Velim joj da zelim tu pelenu i ne zelim da mu stavlja. Ona nemudro zakljuci kak mi nije trebala nis reci i da bu mi drugi put presutila. I osim toga, ona bu sama kupila pelene. Velim joj da u tom slucaju mali nece vise spavati kod njih. Ona kaze da onda ne mora.
Na tom je ostalo, muz i moj tata su okrenuli temu....
Al kaj se mene tice, do daljnjeg je to to kaj se tice spavanja kod bake i dede

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:19   #6228
Po stoti put moram objašnjavati da ga ne tove, da ne može pojesti i ručak i voće i barnija, i kiki, i čokoladno jaje i ...

Zašto? Šta će mu?

Izvedite ga napolje, odvedite ga u šetnju.

On voli jesti, još ako mu se upali crtani film, možeš ga šopati ko prosječnog labradora. Lopatom ako treba.

Nema šanse da bi otišli po njega pješke u vrtić i prošetali ili otišli u park.
Divni su, ne misle loše, ali nikakve realne vajde od njih. Još kad me krenu pilati: zašto vozim biciklo, zašto ga dižem, zašto toliko hodam, porodiću se prije termina... Pa dignite se sa kauča, ugasite tu seriju i vi prošetajte sa njim.

Jedva čekam da muževa sestra ostane trudna i rodi, jer onda će morati.

Voljela bih da jednom sedmično odu po njega u vrtić i prošetaju bilo do naše ili njihove kuće, da jednom u 15 dana odu sa njim u park. I da prestanu davati slatkiše, da prestanu pitati, da prestanu, nuditi. Ako on traži daj mu 1 stvar i reci dosta je. Ima 2 godine, šta će mu 200 gr šećera?

Ljudi su u penziji, uživaju, imaju svoj ritam, rade šta žele i na sve to imaju puno pravo. Ali, malo aktivnosti ih neće ubiti.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
Old 11.09.2017., 16:37   #6229
Jucer smo bili kod mojih na rucku i malo produzili ostanak jer smo isli kasnije na rockad u blizini...
Porucali smo i ostalo je jos cca 2 i pol sata do rockasa. Velim super, idem s njim u park (preko ceste!!!!) i pitam jel hoce i oni ici. Ne da im se.... okej.
Vratimo se iz parka, spremimo i na izlazu naricanje da kad cemo ga opet dovesti... pa jebote, mogli ste se druziti jos dva sata ekstra, al vam se nije dalo... kakvo sad cviljenje? (Nisam to rekla na glas)

Edit: a da nismo isli u park,opet bi se ja igrala s njim....

Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:59   #6230
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Jucer smo bili kod mojih na rucku i malo produzili ostanak jer smo isli kasnije na rockad u blizini...
Porucali smo i ostalo je jos cca 2 i pol sata do rockasa. Velim super, idem s njim u park (preko ceste!!!!) i pitam jel hoce i oni ici. Ne da im se.... okej.
Vratimo se iz parka, spremimo i na izlazu naricanje da kad cemo ga opet dovesti... pa jebote, mogli ste se druziti jos dva sata ekstra, al vam se nije dalo... kakvo sad cviljenje? (Nisam to rekla na glas)

Edit: a da nismo isli u park,opet bi se ja igrala s njim....

Pa trebala si reci na glas.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:55   #6231
Ma samo sam rekla da se i tak vide drugi vikend... da, trebala sam reci. Al taj cas sam samo htjela sto prije krenuti da ne zakasnimo pa nisam ni razmisljala. Sad sam izvrtila film kad sam vidla temu

Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:47   #6232
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Po stoti put moram objašnjavati da ga ne tove, da ne može pojesti i ručak i voće i barnija, i kiki, i čokoladno jaje i ...

Zašto? Šta će mu?

Izvedite ga napolje, odvedite ga u šetnju.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
Isti problem...s tim da mala ima problema sa želucem pa kad pretjeraju onda navečer sve povrati. Ja to ne kužim, kao da niječu da ikakav problem postoji. Ljubav ide kroz želudac. Što više utrpaš u nju, to će te više voljeti

Prije sam si mislila da bi bilo lijepo kad bi je izveli van. Sad sam već odustala.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:53   #6233
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Isti problem...s tim da mala ima problema sa želucem pa kad pretjeraju onda navečer sve povrati. Ja to ne kužim, kao da niječu da ikakav problem postoji. Ljubav ide kroz želudac. Što više utrpaš u nju, to će te više voljeti

Prije sam si mislila da bi bilo lijepo kad bi je izveli van. Sad sam već odustala.
mi se skoro stalno nalazimo vani,u parkicima, na skolskom igralistu,...sa svima, pa i bakama, djedom tako da takav problem ne postoji. Iako oni svi vole biti vani.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:57   #6234
mojem baka uredno nekaj donese i u parkić. onda mu ja velim da lijepo podijeli sa cijelim parkićem, pa svatko dobije doslovno zalogaj.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:55   #6235
Ima 5 mjeseci i koprca na sve strane. Ogrebao se po nozi.
Mm baka me pitala jesam li ga ja ubola škarama dok sam mu kidala nokte.
CynicalBlonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:34   #6236
Svekrva ti je za bježanje... Negdje daleko.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:13   #6237
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Svekrva ti je za bježanje... Negdje daleko.
Nije sveki nego baka
CynicalBlonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:52   #6238
Stvarno čudne priče ovdje čitam. Moji i njeni su dostupni 24/7 čak joj je majka uzela 2 tjedna godišnjeg kako bi došla iz drugog grada i pomogla svojoj kćerkici (mojoj dragoj) nakon poroda.
Mene spase.
Otac.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
oukazadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:59   #6239
Quote:
Maknuli smo nocnu pelenu pred cca. mjesec dana. Baka i deda izrazili zelju da spava kod njih. Znaju da se nekad zapiski, al ok su s tim. Posaljemo s malim nepropusnu podlogu za ispod plahte. Noc je ipak prosla dobro i ostao je suh.
Ja sretna.
Danas dodemo po njega. Baka opisuje rituale i doda "a gacice za spavanje su isto ostale suhe"'. Ja pitam kakve gacice? Pa pelene, ostalo mi je od prije, pa sam stavila.
Reko okej, znas da ga skidamo iz toga, ali dobro, sad si stavila i drugi put nemoj. Trazim ju da mi da preostalu pelenu. Nece. Velim joj da zelim tu pelenu i ne zelim da mu stavlja. Ona nemudro zakljuci kak mi nije trebala nis reci i da bu mi drugi put presutila. I osim toga, ona bu sama kupila pelene. Velim joj da u tom slucaju mali nece vise spavati kod njih. Ona kaze da onda ne mora.
Na tom je ostalo, muz i moj tata su okrenuli temu....
Al kaj se mene tice, do daljnjeg je to to kaj se tice spavanja kod bake i dede

I tako je baka isplanirala da ce mali spavati kod njih nadolazeci vikend. Kao doci ce ranije Sv. Nikola pa ce mali spavati. Reko nece. Zasto? Nema ona pojma... podsjetila sam ju na kvotanu situaciju. Veli da sam ja to krivo shvatila, nije to bilo tak. Hoe yes no. Jos bi i posumnjala da eto nisam nasla ovaj post, a i muz je bio kraj mene. Naravno, uvredila se.
Jebi ga, muz i ja sad pusimo Rundeka u paru, al nema sanse da ovo pustim. Dokazivala je svoju "moc" i "bit ce kako ja kazem" dok sam zivjela tamo, nema sanse da cu dozvoliti nadjebavanje preko malog. Sad samo cekam pasivno agresivni ispad pred njim s pitanjem a jel bi on spavao kod bake... pa da onda stopiram druzenja do daljnjeg.

Zadnje uređivanje Nykas : 28.11.2017. at 12:16.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:04   #6240
Quote:
I tako je baka isplanirala da ce mali spavati kod njih nadolazeci vikend. Kao doci ce ranije Sv. Nikola pa ce mali spavati. Reko nece. Zasto? Nema ona pojma... podsjetila sam ju na kvotanu situaciju. Veli da sam ja to krivo shvatila, nije to bilo tak. Hoe yes no. Jos bi i posumnjala da eto nisam nasla ovaj post, a i muz je bio kraj mene. Naravno, uvredila se.
Jebi ga, muz i ja sad pusimo Rundeka u paru, al nema sanse da ovo pustim. Dokazivala je svoju "moc" i "bit ce kako ja kazem" dok sam zivjela tamo, nema sanse da cu dozvoliti nadjebavanje preko malog. Sad samo cekam pasivno agresivni ispad pred njim s pitanjem a jel bi on spavao kod bake... pa da onda stopiram druzenja do daljnjeg.
Sličnu situaciju sam imala i ja samo nije bila u pitanju pelena nego "smije pojesti jednog bananka dnevno". Pa smo ušli u stan, a mala po jednog bananka u svakoj ruci i još meljava oko usta.

Do daljnjeg nema spavanja. Pa su se nadurili.

tak da, high five @Nykas!
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.