Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika
Korisničko ime
Lozinka

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 17:01   #1
Simon G.
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2009.
digitalni signal

Kupio sam Philips 26PFL7532D/12 televizor (znam da sam se vjerovatno sjebo), zanima me ponajprije zašto ne mogu gledat digitalne programe tj. mogu li popravit taj loš digitalni signal, a i zanima me vaše mišljenje o televiziji i koje su njene mogućnosti .

unaprijed zahvaljujem na pomoći...
Simon G. is offline  
Old 07.01.2009., 08:32   #2
DeeJay Dee
Know-how Dibidus

DeeJay Dee Avatar

Registracija: Feb 2008.
jel ti lošo signal il ih nemreš opće lovit? to je bitna razlika..
ak nemreš lovit, probaj country prijema s CRO promijenit na F, D, A, CH, I i sl. meniji mogu ostat na HR.
DeeJay Dee is online now  
Old 07.01.2009., 10:13   #3
Simon G.
Registrirani korisnik

ma piše mi ''No signal or bad signal condition. Please check antenna connection or position.''
a antenu imam samo satelitsku koja je dobro spojena, i onda provjerim kakav je signal i uvijek piše da je poor...
Simon G. is offline  
Old 07.01.2009., 10:20   #4
MytByte
Registrirani korisnik

MytByte Avatar

Registracija: Nov 2006.
ne razumijem...pokušavaš uhvatiti satelitski signal na tom televizoru???...nešto si krivo pokopčao (u glavi) kad kažeš digitalni signal. misliš na zemaljski ili satelitski...?
MytByte is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 07.01.2009., 10:29   #5
Simon G.
Registrirani korisnik

pa želim gledat programe u HD rezoluciji, a ovaj je televizor HD ready i mogu prebacivat iz analognog u digitalni način rada, i kad prebacim u digitalni nemam jak signal, pa pitam kako se to može popravit (ako se može)...
Simon G. is offline  
Old 07.01.2009., 10:41   #6
MytByte
Registrirani korisnik

MytByte Avatar

ma da svi bi mi to htjeli , ali koje HD programe, otkuda? sa satelita, sa zemaljske antene? kakvu žicu si spojio u TV?

HDReady ne znači da imaš ugrađen prijemnik koji može primiiti i prikazati HD emitiranje nego da možeš spojiti vanjski HD prijemnik/plejer (što se zove HD TV) i od njega dobiti sliku u HD kvaliteti...
MytByte is offline  
Old 07.01.2009., 10:45   #7
DoomsdayST
Registrirani korisnik

DoomsdayST Avatar

Registracija: Jun 2006.
A moj Simone, ako nas ne za'ebaješ, ona mraš dobro zagrijat stolicu i pohvatat te razlučit pojmove...

DVB-T zemaljski digitalni signal možeš hvatat na istu antenu ka i analogni, ako je dobro usmjerena, ako nema previše gušenja ili nekih drugih problema koje antenski sustavi znaju imat...

Satelitski ili DVB-S program nemožeš vatat ni pod razno... HD tuner isto nemaš...

DoomsdayST is offline  
Old 07.01.2009., 10:59   #8
MytByte
Registrirani korisnik

MytByte Avatar

dakle, u pravu je da se shebo u odnosu na očekivanja
MytByte is offline  
Old 07.01.2009., 12:58   #9
happydayhr
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2003.
Nema više glasa od njega hihihi
happydayhr is offline  
Old 07.01.2009., 14:37   #10
surfer
Registrirani korisnik

surfer Avatar

Registracija: Sep 2008.
Zna li tko kakva je buducnost Bosanskih, Slovenskih i Srpskih televizija i kako ce se to odraziti na nase prijemnike nakon 2011. godine kada Hrvatska predje na "full" digitalnu televiziju?
surfer is offline  
Old 07.01.2009., 15:26   #11
DeeJay Dee
Know-how Dibidus

DeeJay Dee Avatar

Registracija: Feb 2008.
ako pređu na digitaliju do tad, gledaćeš njihov DVB-T kao i kod nas (u što čisto sumnjam), ak ne onda analogiju kao i dosad, ne vidim točno kaj te tu muči u vezi "naših prijemnika", sve ko i danas-primaš i jedno i drugo i sve 5. naravno, ak su ti svi oni u dometu.
inače telkači i danas (pa i još određeno vrijeme i ubuduće) imaju najmanje analogni tuner, mnogi combo (uz analogiju još i dvb-t), a ne znam još niti jednog koji bi imao samo dvb-t/c/s u sebi, bez analogije...?
DeeJay Dee is online now  
Old 07.01.2009., 15:29   #12
MytByte
Registrirani korisnik

MytByte Avatar

pa valjda će svi prijeći na DVB-T uskoro, slovenci već jesu, ali u mpeg-4 formatu, dakle njih većina s jeftinim mpeg-2 prijemnicima neće moći pratiti... ne znam za SRB/BiH...
MytByte is offline  
Old 07.01.2009., 15:53   #13
STony
1950

Registracija: Oct 2008.
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
ne vidim točno kaj te tu muči u vezi "naših prijemnika"
Možda je @surfer blizu granice pa vata našu analogiju...
STony is offline  
Old 07.01.2009., 16:09   #14
surfer
Registrirani korisnik

surfer Avatar

Surfer je u centru zbivanja, barem sta se tice frkvencije (Bjelovar). Pa tako moje antene hvataju signal sa svih okolnih odasiljaca! Hvala na odgovorima!
surfer is offline  
Old 11.01.2009., 12:13   #15
Simon G.
Registrirani korisnik

znači ako želim gledat digitalne programe moram kupit digitalni prijamnik ???
Simon G. is offline  
Old 11.01.2009., 13:01   #16
surfer
Registrirani korisnik

surfer Avatar

Da, jer ga ocito tvoj TV nema u sebi ugradjen!!
surfer is offline  
Old 11.01.2009., 13:30   #17
HasoMujo
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2008.
Bok svima,

Quote:
Simon G. kaže: Pogledaj post
znači ako želim gledat digitalne programe moram kupit digitalni prijamnik ???
Da li tvoj novi TV ima na sebi oznaku (na kutiji, uputama, kutiji) da ima ugradjen DVB-T tuner?

Ako ima onda se radi o MPEG-2 DVB-T tuneru koji omogucava gledanje naseg hrvatskog OiV DVB-T programa (HTV1, HTV2, RTL, NOVA) ako imas signal u svojem dijelu zemlje (do 2011 kada se u potpunosti gase analogni signal svi ce djelovi Hrvatske biti pokriveni digitalnim DVB-T signalom)?

Ja sam 100% siguran da ga imas jer si i sam napisao da mozes prebacivati analogno/digitalno na daljinskome sto zasigurno znaci da imas i stari analogni tuner i novi digitalni DVB-T MPEG-2 tuner!

DVB-T HD je nesto sasvim drugo i to (100% sigurno tvoj TV nema). Za sada se ne isplati kupovati vanjski DVB-T MPEG4 tuner (potreban za HD prijem) jer kod nas postoji samo jadni HTV HD promo (prosle godine u HD-u je bilo samo prenoseno Euro 2008 prvenstvo a za Olimpijske igre 2008 su nas prevarili - kakavo cudo od nasih nesposobnjakovica)...

P.S.
Ako ne hvatas DVB-T to moze biti ne samo da nemas signala gdje se nalazis vec i da si izabrao krivu zemlji za prijem - u 99% slucajeva to se rijesi ako posvatis Njemacku ili Austriju kao zemlju gledanja!
HasoMujo is offline  
Old 21.02.2010., 18:37   #18
matre
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Primam hrvatski digitalni signal na 53 kanalu, ali također se emitiraju analogni(OBN,BHT,HTV) tako da mi tianalogni ometaju digitalni u toj mjeri da se uopce ne moze gledati pa me zanima moze li se taj problem ikako rjesiti.
Hvala.
matre is offline  
Old 21.02.2010., 20:12   #19
MytByte
Registrirani korisnik

MytByte Avatar

kako idu hrvatski DVB-T signal i analogni HRT na istoj frekvenciji? mislim da nam nisi rekao cijelu priču...
MytByte is offline  
Old 21.02.2010., 22:36   #20
Ord Mantel
Elementarna nepogoda

Ord Mantel Avatar

Registracija: Dec 2009.
Teško da će itko ovdje išta shvatiti ako onaj koji postavlja pitanje ne napiše svoju lokaciju (i eventualno odašiljač sa kojeg pokušava uhvatiti signal). Nije svugdje isto i ovako to izgleda kao vrtnja bez ikakvog reda.
Ord Mantel is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja