Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 13:08   #1
plavi222
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2007.
Kako pojačati wifi signal pomoču repeatera - postavke?

Pozdrav svima!

Sljedeca je situacija:
Primarni router (Thomson Speedtouch) nalazi se u hodniku na 1. katu. Signal mi je potreban u jednom prostoru koji se nalazi u dvoristu te kuce. Signala ima, ali jacine 5%, znaci ko da ga nema.

Imam od prije D-Link G684T koji s novim firmwareom ima opciju da sluzi kao repeater.
Moja ideja je sada da mi Thomson bude primarni, a da D-Link sluzi samo kao repeater te da ga postavim izmedju ta dva prostora, kako bi mi D-Link "prenio" signal do prostora u dvoristu.

No nigdje ne mogu naci upute kako to podesiti! Trazio jesam, jucer sam mrdao po postavkama ali nisam uspio, nemam potrebno znanje.

Da li mi moze netko objasniti step-by-step sto je potzrebno uciniti kako bi sve to proradilo?

Unaprijed hvala na odgovorima!
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 19:32   #2
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Registracija: Jul 2007.
Ovo ti je samo moje razmisljanje i moj prijedlog, ako je ikako moguce bolje ti je da se ne zafrkavas sa pokusajem dodatnog pojacavanja signala vec da potegnes do te dvorisne prostorije jedan UTP 5 kabel, i onda si miran, prvo nemas gubitaka nivoa signala (kod wirelessa se to zna dogadjati zbog raznoraznih razloga), drugo nemas prekida signala (kod wirelessa se to zna dogodit), trece brzina downloada i uploada biti ce maksimalna koliko dozvoljava tvoj provajder i prvi komp koji je vec na ADSL-u, razmisli.
Old 16.01.2009., 08:09   #3
plavi222
Registrirani korisnik

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ovo ti je samo moje razmisljanje i moj prijedlog, ako je ikako moguce bolje ti je da se ne zafrkavas sa pokusajem dodatnog pojacavanja signala vec da potegnes do te dvorisne prostorije jedan UTP 5 kabel, i onda si miran, prvo nemas gubitaka nivoa signala (kod wirelessa se to zna dogadjati zbog raznoraznih razloga), drugo nemas prekida signala (kod wirelessa se to zna dogodit), trece brzina downloada i uploada biti ce maksimalna koliko dozvoljava tvoj provajder i prvi komp koji je vec na ADSL-u, razmisli.
Hvala na savjetu, na žalost to mi ne pomaže, nemam mogučnost provlačenja žice. S druge strane, wifi signalom sam glavnim kompom spojen već preko nekoliko mjeseci preko Speedtoucha i još mi se niti jednom nije dogodilo da sam izgubio signal.

Ajmo dalje:
Na D-Linku sam upisao isti SSID kao na glavnom routeru i isti WEP. No ne znam kako i gdje namjestiti IP, kako i gdje namjestiti MAC adresu i da li treba prčkati po gatewayu?

Aj pomozite!

Zasad sam riješio problem tako što sam glavni router stavio u hodnik i promijenio sam iz b/g protokola u b protokol koji ima malo veći domet. Na taj način hvatam signal jačine od oko 15% u dvorišnom prostoru.
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 09:26   #4
vidra
Banned

Registracija: Apr 2008.
na kojoj ti je udlajenosti komp od routera kada iđeš vatati signal vani
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 16.01.2009., 09:58   #5
plavi222
Registrirani korisnik

Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
na kojoj ti je udlajenosti komp od routera kada iđeš vatati signal vani
Signal vani, tj. u dvoristu mi treba za Playstation 3. Udaljenost je 15-20 metara, s time da probija nekoliko nosečih zidova i još mora premostiti razliku u visini. S prvog kata, čak je razlika u visini kao s drugog kata, jer dvorište je isod razine ceste, tj. dvorište je "spušteno".
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:00   #6
zela-surfaš
Banned

Registracija: Mar 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku zela-surfaš
eo ovako bežični internet jeste dobar što nema žica ali zrak je malo jeb... stvar..--- kad je toplije bolji je signal tako je bar kod mene.... ja sam iimo sličnu situaciju ko i ti pa je meni prijatelj mehatroničar pokazao kako da se pojača signal.... prvo ako možeš drži router u toplome a drugo stavi staklenu čašu i u nju žicu za ribanje posuđa a u sredini u toj čaši jednu antenu :... staru ništa posebno.... drži je blizu routera i još jednu istu u blizini laptopa.... eto ti signal neće biti prejak ali bit će dobar.... meni pali za vas neznam
Old 16.01.2009., 22:51   #7
vidra
Banned

Registracija: Apr 2008.
ili jednostavnije ako imaš satelitsku fino povežeš router sa satelitskom i pokriš promjer od 10 km
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 23:02   #8
Forum071
ALLONS-Y, ALONZO!

Forum071 Avatar

Registracija: Jan 2008.
ima koji savjet za pojačati domet wireless adaptera?
"People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linnear, non-subjective viewpoint, it's actually more like a big bowl of wibbly-wobbly, timey-whimey...stuff." ~The Doctor
Forum071 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja