Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 01:23   #201
Činilo se da maleni prihvaća jaja, čak ih je i grijao. Ne znam sad da bi baš on razbio jaja. No opet, tko će to znati.

Sad ne znam jel mama golubica misli da smo joj mi razbili jaja. Nema je već par dana. Katastrofa.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 12:37   #202
Splayed legs(mlada gugutka)

Pozdrav...

Prije nekih mj.dana,oko 4.5.o.g.dvije gugutke su izlegle dva jaja u gnijezdu na nadstrešnici mog balkona.Iz jednog se izlegla ptica,od drugog nije bilo ništa.E sad,ta ptica koja se izlegla,vidio sam prije par dana da ima ozbiljnu deformaciju,malo sam pogledao po netu i vidio da je to tzv. splayed legs deformacija.Ne znam kako bi preveo,iščašenje ili...

Stvar izgleda pre ružno,deformacija je katastrofa.Lijeva noga izbačena skroz u stranu,desna je kako treba u tom smislu,ali su prsti skvrčeni...

Pticu još hrane usta na usta,roditelji su joj napustili gnijezdo prije nekih 6-7 dana ali redovno je obilaze i hrane.

Za koji dan će je,pretpostavljam,prestati hraniti,kada će vjerojatno zauvijek i otići od mlade ptice.Sada,ja sam vidio na netu da se savijeni prsti daju ispraviti,podmetne se nešto plosnato pod prste i fiksira selotejpom ili sl...Drugo,vidio sam i da se u takvim slučajevima noge približe i povežu jedna sa drugom te se tako ostavi tjednima,pa se vidi da li je stvar nakon toga bolja ili nije...

Ali,vrlo je osjetljivo,ptica je krhka,nemirna i treba možda imati neko iskustvo u postupanju sa pticama,tako da ja sada tražim ako eventualno postoji netko zainteresiran tko bi to došao kod mene uraditi na dobrovoljnoj bazi...Živim u zapadnom dijelu Rijeke,tj. u Kastvu...

Postoji link na jedan forum (eng) na tu temu...Dva identična slučaja sam našao,isto sa lijevom i desnom nogom.Prvi slučaj,vet je preporučio amputaciju noge,čovjek nije htio,ali,mlada ptica je odletila iz stana sa 4. kata u park ispod zgrade,a dok je čovjek došao dolje da je uzme,naišla je mačka i to je bio kraj...Dr.slučaj,čovjek je uspio ispraviti prste noge,ali deformaciju dr.noge,koja je otišla u stranu,nije,a isto je odbio savjet veta za amputaciju...Tako da je ptica ostala deformirana kod njega,i kaže de je ne drži puno u krletki,da voli pratiti ukućane hramljući od sobe do sobe,uglavnom sve je dobro koliko može biti u toj situaciji...

http://www.pigeons.biz/forums/f23/sp...g-38857-8.html

Tu se radi o ljudima koji uistinu vole ptice i koji ne pitaju za cijenu,tj.idu veterinaru i td...Koga zanima,može pročitati.

I da,ukoliko bi netko htio preuzeti pticu koja je sada kod mene,ja bih je dao...Ako nema zainteresiranih,i ako se situacija sa deformacijom ne poboljša u smislu da ptica može opstati u prirodi,ja je ne bih negdje vani ostavio ili dao uspavati ili sl.,savijest mi to ne dozvoljava,tako da bi je zadržao takvu kakva je,šta da radim?...Ipak,ukoliko tko uzme pticu,mislim da neće požaliti,vrlo je drago stvorenje,živahna je,interesira se za okruženje,pokušava letjeti,uređuje si perje,željno jede kad joj majka dođe,sve nesvjesna da je u velikom problemu...Stalno leži na gnijezdu,u nemogućnosti da stoji na nogama,brzo se zaprlja izmetom,treba je prati svaki dan...Tužna sudbina...

Ipak,najbolje bi bilo prije svega pokušati popraviti deformacije,ukoliko se to bude moglo,jer je sada najbolje vrijeme za to,što kasnije to gore po pticu...A poslije kako već bude...

Unaprijed hvala za pomoć....
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:18   #203
http://www.awap.hr/awap/

Možda ti ova udruga može pomoći
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:37   #204
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne voli biti sam pa samo cijuče, a ja ne mogu s njim stajati non-stop na balkonu. Mislila sam ga unijeti unutra, ali nisam znala hoće mu biti šok, pa nisam. Tako da je status quo još uvijek, osim što eto, malo prošeta okolo gnijezda.

Naučio je da se gnijezdo čisti, pa se sad sam makne kad se mijenja novina. Ne šta je moj, ali pametan je

Zove se Gugi.
Stvarno je pametna zvijerčica Malo kasnim s odgovorom, ali nema veze, moram te pohvaliti, stvarno si odgojila lijepog golubića

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Mislim da bi mi bilo jednostavnije skratiti posao pa fotke odmah staviti na pdf Fotoalbum ljubimaca. Jer, kako je krenulo (pjevanje, češkanje, pripovijedanje, čišenje, intenzivna želja zamijeniti mu roditelje, uspostavljena komunikacija... znači samo jedno ljubimac je stigao u kuću.
Meadow mi je poslala 3 fotke, ali su dvije identične, tako da je ponekad točno i 3 = 2.

Inače, Gugi je rođen (tako kaže Meadow, a znamo da se ljubimci rađaju, dok se ostali golubovi legu ) 27. ožujka 2017. tako da mu možemo izraditi horoskop.


Mogu samo primijetiti da je Gugi jako lijep golubić, na ponos i diku svoje Meadow!
Je li znqamo u koliko sati? Kažu da je i podznak jako bitan

Baš je lijep. Nadam se da mu Meadow i dalje pjeva, a sada već mogu i u duetu
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:51   #205
Odletio je on odavno, tako da više ne pjevam.

Ali dođe svaki dan pojesti i napiti se. Nekidan ga je valjda sunce ošamutilo, nije mogao letjeti, pa je došao i tu stajao na balkonu dva dana. Nije se odmah dao maziti, ali sam ga ulovila. Valjda mu je na balkonu bilo dosadno, pa je u jednom trenutku ušao u kuću i napravio đir po dnevnom boravku. Baš se udomaćio, sve je okolo promatrao. Htio se popeti na zidni ormar, ali onda sam ga iznijela vani.

Totalno je kućni tip. Najbolje da mu kupim neku gajbu za unutarnje izležavanje.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:09   #206
sooo... we're gonna need a bigger boat.

tj. , trebam veće (povoljnije po kg) pakiranje suncokretovih sjemenki. gdje nabaviti, zg? ne znam jel se to sprema oštra zima ili što, ali kod mene je takva navala da mi par kila više nije dosta za zimu. niti za mjesec. skoro ni za tjedan.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:27   #207
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Odletio je on odavno, tako da više ne pjevam.

Ali dođe svaki dan pojesti i napiti se. Nekidan ga je valjda sunce ošamutilo, nije mogao letjeti, pa je došao i tu stajao na balkonu dva dana. Nije se odmah dao maziti, ali sam ga ulovila. Valjda mu je na balkonu bilo dosadno, pa je u jednom trenutku ušao u kuću i napravio đir po dnevnom boravku. Baš se udomaćio, sve je okolo promatrao. Htio se popeti na zidni ormar, ali onda sam ga iznijela vani.

Totalno je kućni tip. Najbolje da mu kupim neku gajbu za unutarnje izležavanje.
Nadam se da se još uvijek družite
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:06   #208
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
sooo... we're gonna need a bigger boat.

tj. , trebam veće (povoljnije po kg) pakiranje suncokretovih sjemenki. gdje nabaviti, zg? ne znam jel se to sprema oštra zima ili što, ali kod mene je takva navala da mi par kila više nije dosta za zimu. niti za mjesec. skoro ni za tjedan.
e
ja nabavljam u poljoapoteci Pod Zidom ispod Dolca u rinfuzi
kilogram je 12 i pol kuna
Ak+neko zna bolji izvor molim napisite
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:06   #209
nije velika razlika, u SKonzumu Radnička kila je 15 kn.
osim ako su one vreće čistog suncokreta koje sam nedavno iskopala odostraga na polici doista bile posljednje koje su imali, pa će se onda ipak morati tražiti dalje. obišla sam Interspar, Kaufland, Lidl (više poslovnica), nigdje ih nema. u Pet centru su bezobrazno skupi, duplo.

ove zime kod mene jedu puno više nego inače, makar nije doista pošteno zahladilo.

s druge strane, jako me veseli kad mi dođu nove vrste. ove god po prvi put šumski brgljez, Sitta Europaea. lijepa ptičica, malo veća od velikih sjenica, pristojno joj se izmiču svi ostali
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 02:06   #210
S čežnjom se prisjećam dana kad sam hranila ptice oko kuće. Sad oko zgrade imam samo vrane.

Pazite na svoje ptičice!
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:15   #211
o da, gledati ih ovako je najbolji dio zime zbog njih nikad neću zastakliti balkon, makar bi bilo korisno...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:14   #212
imam futterboy hranilicu sa suncokretovim sjemenkama u ljusci, pa provjeravam da li je to ok za sjenice i ekipu ili su oljuštene sjemeke bolje?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:39   #213
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
imam futterboy hranilicu sa suncokretovim sjemenkama u ljusci, pa provjeravam da li je to ok za sjenice i ekipu ili su oljuštene sjemeke bolje?
futterboy je odličan, između ostalog i zato jer na njega ne mogu sletjeti golubovi. i ne, ne trebaš kupovati oljuštene sjemenke, lako si ih same očiste.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 13:51   #214
sjenice bacaju neoljuštene suncokretove sjemenke iz futterboya, očito im se ne da čistiti odnosno konopljine ili od kikirikija su bolje
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2019., 21:43   #215
sjenice i dalje dolaze, pogotovo kad je hladnije vrijeme i kiša

kakva je vaša populacija, smetaju li vrane?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 15:33   #216
kesten sirovi kuhani

Bok društvo, zna li tko je li i koliko pitomi kesten pogodan kao hrana za ptice (sjenice, vrpace, crvendaće i sl 'domaće')? ...i to kao a) kuhani ili b) kao sirovi (razrezan, očišćen). c) 'pišljivi' kuhani? Vidim da nestaju s hranilice, ali eto, mislim se, bolje da pitam. ...da nije nešto kao s kruhom, rižom.
Novi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2020., 18:23   #217
Gdje bi u gradu bilo OK postaviti hranilicu za ptice tipa ove (Futterboy mješavina za ptice
https://www.lidl.hr/p/p47914?product...untryCode=HR)? U parkiću na neku granu? Mislila sam na balkon ali ne želim navuć vrane i golubove, susjedi bi me ubili.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2020., 18:41   #218
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Gdje bi u gradu bilo OK postaviti hranilicu za ptice tipa ove (Futterboy mješavina za ptice
https://www.lidl.hr/p/p47914?product...untryCode=HR)? U parkiću na neku granu? Mislila sam na balkon ali ne želim navuć vrane i golubove, susjedi bi me ubili.
slobodno je stavi na zid balkona, veličina ovog dijela na koji se slijeće ne odgovara vranama i golubovima.

manje ptice vole čeprkati i birati pa nešto sjemenki i padne dolje, ako to povremeno počistiš neće ti ništa od tih većih ptica ni dolaziti.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2020., 23:06   #219
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
slobodno je stavi na zid balkona, veličina ovog dijela na koji se slijeće ne odgovara vranama i golubovima.



manje ptice vole čeprkati i birati pa nešto sjemenki i padne dolje, ako to povremeno počistiš neće ti ništa od tih većih ptica ni dolaziti.
hvala, tanveer .
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2021., 17:44   #220
ne znam jesu li ih to vrane istisnule i pored Maksimira, ali ove zime nema mog društva na balkonu, čak ni sad kad je fest zahladilo. naiđe još pokoja sjenica, ali ništa ni blizu redovnim obilascima cijelog jata kakve sam imala desetak godina u nizu (s jasnim terminima doručka, ručka, večere i povremene noćne užine oko 3), druge vrste da ni ne spominjem. ima li ih drugdje, viđate li ih?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.