Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 05:05   #1
Talking Isus - Horus

ili nije?
sve vrste egipatskog Horusa su:

Her-wer (Har-wer; G/R Haroeris) - "Great Heru/Heru the Elder" Heru in His most abstract, "original" form is known as a hawk, primarily a divinity of sky, even on Predynastic pottery and other objects. The hawk of Her-wer came to be associated with the kingship and was depicted seated atop the ruler's name in the original "serekh" (palace facade) style of hieroglyphic rendering. Her-wer is viewed as a brother, rather than son, of Wesir; His main opposite being Set, the Lord of the Red Land, and the storms in Her-wer's placid blue sky. Confusion of Her-wer's attributes with Heru-sa-Aset's led in later times to both Netjeru being intertwined; however, in His earliest depictions,
Her-wer is strictly a celestial and sometimes solar divinity; only later is He
associated with the kings and with the myth cycle of the Wesirian cult.

Heru-sa-Aset (G/R Harseisis) - "Heru, son of Aset" Probably the best-known and most widely worshipped of the Names of Heru, Heru-sa-Aset, the miraculous child of Aset and Wesir, is symbolized directly in the ruler of Kemet - as the caretaker of the legacy of his predecessor (called "Wesir" upon death in honor of the Lord of the Deceased), and as the defender of the weak and the innocent against outside forces (symbolized in Set,
Lord of foreign lands, strength and violence). During some periods the rulers were believed to be incarnations or avatars of Heru-sa-Aset, and their wives incarnations of Hethert (Heru's consort at Idfu/Edfu and Ta-Netjer/Dendera), or Aset. Even female rulers of Kemet, such as Hatshepsut and Twosret of the New Kingdom, were referred to as "the (Living) Heru." Heru-sa-Aset is usually depicted as a hawk-headed man wearing the Double Crown and a breastplate over His kilt. Heru-sa-Aset's rise to kingship, embodied in a series of popular tales which are referred to in English as "the Contendings of Heru and Set," probably echoes the process of Kemet's unification undertaken by the early Upper Kemetic Predynastic chiefs, who considered themselves "Shemsu Heru" or "Followers of Horus."

Heru-pa-khered (G/R Harpocrates) - "Heru the Child" A specific form of Heru-sa-Aset as a youngster, written about profusely during the Greco-Roman periods, Heru-pa-Khered is depicted as a child holding one finger to his mouth (a direct copy of the hieroglyph for "child," not related to the modern meaning of "silence" we see in that gesture). Stele depicting Heru-pa-Khered standing on the back of a crocodile, holding snakes in His
outstretched hands were erected in temple courtyards, where they would be immersed or lustrated in water; the water was then used for blessing and healing purposes as the Name was attributed with many protective and healing powers. It is perhaps ironic in this light that late myths describe Heru-pa-Khered as being both physically weak and incapable of protecting himself, relying upon the power of His mother Aset to protect Him until His manhood.

Heru-nedj-it-ef (G/R Harendotes) - "Heru, Savior of His Father" - a form of Heru associated with Heru-sa-Aset, particularly in His role as vindicator of Wesir by avenging His death.

Heru-em-Akhet (G/R Harmachis) - "Heru-in-the-Horizon" Heru-em-Akhet is not truly a Name of Netjer, but a divinized persona specifically applied to the great Sphinx stationed before the second pyramid (Khafre) at modern-day Giza. As protector of the Old Kingdom necropolis, Heru-em-Akhet sits facing the dawn and the Nile, watching that no one disturbs the rest of his masters, with his human head and lion body on a much grander scale than any other sphinx known to Kemet. The name also alludes to the presence of the king (Heru) inside the pyramid (more often than not called a horizon, symbolizing the death implicit in sunset and the rebirth implicit in sunrise).

Ra-Heru-akhety (G/R Ra-Horakthy) - "Ra-Heru of Two Horizons" A specialized early form of Ra, composite with Heru the predynastic Name of the sky, Ra-Heru-akhety came to symbolize the inherent majesty of the sun itself and is the patron of the ruling class as well as of the institution of kingship. Ra-Heru-akhety is the most common form of Ra venerated after the Middle Kingdom, with His hawk-headed image surmounted by a red sun-disk and a full cobra wrapped around it. He is sometimes more simply referred to as Heru-akhety. The phrase "two horizons" notes the eternal quality of the Name (from sunrise to sunset, and back again).

Heru-behdety (G/R Haidith) - "Heru of the city of Behdet" The Winged Disk so popular in Kemetic architecture which found its way into other forms of classical art is Heru-behdety, victory personified. In the myth which has come to define this Name, Ra sends Behdety out against Set and his minions to protect the kingship; the battle is joined and is well-fought on both sides with no victors, as the two Netjeru are evenly matched. Ra, watching from heaven, wishes to tilt the battle in Behdety's balance and so transforms Him into a winged sun-disk. Behdety then flies into the sky, blinding his foes and winning the day. The myth is probably a symbolic retelling of the conquest of
the lands of the Delta (Lower Kemet, attributed to Set) by the Predynastic chiefs of Upper Kemet (attributed to Her-wer). Behdety represents the brilliant force of the just warrior, the triumph of daytime over nighttime, the black land over the red, the forces of order over dissension.

Heru-sema-tawy - "Heru, Uniter of the Two Lands" A specialized Name of Heru as reuniter of the two kingdoms of Upper and Lower Kemet after the "Contendings of Heru and Set," possibly originally attributed to the ruler who first unified the two kingdoms and began the Dynastic Period of Kemetic history, and later becoming an epithet of the Name of Netjer.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 08:42   #2
Thumbs up

da...
Nicejski koncil, spaljivanje starokrščanskih spisa, Konstantinova politika i magijska praksa kojom je obožavanje Mitre pretvorio u obožavanje Isusa...
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:09   #3
Što razlikuje Horusa od vrhovnog boga Amon Ra?

Kad mi iz povjesti učimo da je netko vrhovni Bog odmah pomislimo da je to tako i da nemože drugačije... ali on je možda vrhovni Bog jer se izborio za to mjesto... kao što se takmići u maratonu ili za predsjedničku stolicu...

Zabluda je i pomislit da ako je na Planeti zemlji u Egiptu bio vrhovni Bog da to znači odmah da je čitav Univerzum podložan Amen Ra-u....(Nevidljivom)...

Zadnje uređivanje Ramzes13 : 27.01.2009. at 12:32.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:30   #4
Zmija je simbol Enkijeve dinastije...jer Enki je bio sin Anu-a Nibiranski Bog-Kralj i Id-e iz Zmijske rase... Enki (Gospodar zemlje)

Sokol je bio simbol Enkijevog polubrata Enlila koji je bio sin Anu-a i njegovoe polusestre Antu (Gospodar vjetrova)...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 04:11   #5
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Što razlikuje Horusa od vrhovnog boga Amon Ra?

Kad mi iz povjesti učimo da je netko vrhovni Bog odmah pomislimo da je to tako i da nemože drugačije... ali on je možda vrhovni Bog jer se izborio za to mjesto... kao što se takmići u maratonu ili za predsjedničku stolicu...

Zabluda je i pomislit da ako je na Planeti zemlji u Egiptu bio vrhovni Bog da to znači odmah da je čitav Univerzum podložan Amen Ra-u....(Nevidljivom)...
Zemlju su oni podijelili tako sto je Enki vladao Afrikom (tamo su bili rudnici), te je i Egipat bio pod Enkijevim taborom. Njegov sin Marduk je poznat kao Ra i Amon (mi volimo to reci Amen), sto znaci nevidljivi, jer je otisao ratovati za Babilon (koji je isto njegovo srediste u Sumeru) i svemirodrom. Dakle, Egipat je bio direktno pod Mardukom, dok se Enki vise zadrzavao negdje od oka na podrucju JARa, gdje su bili rudnici. Malo da nadopunim.

Sto se tice Enlila, on je imao vlast na cijeloj Zemlji, ali se to u praksi ocitavalo nad kontrolom svemirodroma i Sumera. Naravno da je u svakom panteonu i Enki i Enlil. Ne mozes to izbjeci.

A sto se tice borbe za mjesto glavnog, oni su tu prepustili sreci i ispalo je da se Anu vraca na Nibiru, Enki da vodi poslove (on je bio naucnik i strucnjak kako napraviti posao), a Enlil je dobio vlast na Zemlji i bio je birokrata...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:44   #6
slično je i sa Isusom,bio je jedan zanimljivi strani blog koji je bio u cijelosti posvećen sa "Isus=Marduk"...glasao sam za prvu opciju,zato jer se mnoga imena svetaca,demona,anđela i svakakvih stvari mjenjaju sa mitologijom odnosno religijom,tako da su drugačiji nazivi...tako je pream babilonskom mitu Marduk sin Enkia...

ako nekoga zanima taj mit...

http://www.cresourcei.org/enumaelish.html
http://www.sacred-texts.com/ane/enuma.htm
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:24   #7
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
slično je i sa Isusom,bio je jedan zanimljivi strani blog koji je bio u cijelosti posvećen sa "Isus=Marduk"...glasao sam za prvu opciju,zato jer se mnoga imena svetaca,demona,anđela i svakakvih stvari mjenjaju sa mitologijom odnosno religijom,tako da su drugačiji nazivi...tako je pream babilonskom mitu Marduk sin Enkia...

ako nekoga zanima taj mit...

http://www.cresourcei.org/enumaelish.html
http://www.sacred-texts.com/ane/enuma.htm
Marduk je sin Enkia... ali Isus i Marduk nemoj poredit...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:40   #8
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Marduk je sin Enkia... ali Isus i Marduk nemoj poredit...
Kako je fascinantan zakon percepcije... Čim sam otvorio duh za Enkia i Enlil i njihovu priču odmah čitava masa govorio tome...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:50   #9
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Kako je fascinantan zakon percepcije... Čim sam otvorio duh za Enkia i Enlil i njihovu priču odmah čitava masa govorio tome...
Da, a i ja sam procitao The End of Days, sto sam poceo prije nekog vremena, pa sam sad opet poceo citati. Ukratko, stvarno se pocelo vise pricati o njima (Anunkijima, ne samo ta dva polubrata). Recimo, ja sam malo razglabao kako su oni ustvari arhetip boga (Enlil) i vraga (Enki), te zatim o Sudnjem danu, uzrokovanom ciklickim prolascima Nibirua, te njihovom propagandom da to Bog sudi losima i slicno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:59   #10
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Da, a i ja sam procitao The End of Days, sto sam poceo prije nekog vremena, pa sam sad opet poceo citati. Ukratko, stvarno se pocelo vise pricati o njima (Anunkijima, ne samo ta dva polubrata). Recimo, ja sam malo razglabao kako su oni ustvari arhetip boga (Enlil) i vraga (Enki), te zatim o Sudnjem danu, uzrokovanom ciklickim prolascima Nibirua, te njihovom propagandom da to Bog sudi losima i slicno.
Mislim da Gurdjiffu neće smetati ovo što pišemo...

Možemo i ovo uzet u obzir.... Nakon što su stvorili čovjeka za svoju svrhu... Enki se počeo buniti i htjeo je čovjeku dati slobodu... prišao je Adamu i Evi te im pokazao put i način do spasa... jeli su sa drva spoznaje...sopstvene spoznaje...ali zbog toga su prognani a Enki je postao neprijatelj...(Enki sin Anu i Id-e iz rase Zmija!!!)
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 01:35   #11
Anu i Id-a zvuče kao Adam i Eva, Adam i Heva iz veda.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 01:48   #12
Tko je Mihael ?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 02:03   #13
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Tko je Mihael ?
kao i svaki anđeo, zvijezda ili veza sa njom.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 02:18   #14
Prije mjesec ili dva...nakon što mi se ukazao Isus i tumačenje riječi o pomjeranju planina... nedugo posle sam otkrio veličinu Archanđela i rekao sebi to je to! Vidio sam neizmjerno velika Sunca i objekte...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 01:18   #15
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Mislim da Gurdjiffu neće smetati ovo što pišemo...

Možemo i ovo uzet u obzir.... Nakon što su stvorili čovjeka za svoju svrhu... Enki se počeo buniti i htjeo je čovjeku dati slobodu... prišao je Adamu i Evi te im pokazao put i način do spasa... jeli su sa drva spoznaje...sopstvene spoznaje...ali zbog toga su prognani a Enki je postao neprijatelj...(Enki sin Anu i Id-e iz rase Zmija!!!)
Ustvari, glagol upoznati u biblijskom smislu znaci napraviti dijete. Kad citas Bibliju i vidis referencu kako je netko upoznao svoju zenu, znaci da se rodilo dijete. Tu je distinkcija zacetka (i rodenja) djeteta i eventualnog spolnog odnosa, koji se uglavnom ne spominje.

I zato oni pricaju o dva stabla, koja su razlikovala covjeka i anunakija. Po ostalome smo bili isti. Dakle, jedno je bilo to i "upoznavanju", a mislim da se ne radi o zivotu i smrti, vec o stvaranju novog zivota. Prvi ljudi su bili sterilni. I mi danas radimo nase GM proizvode sterilnima, a covjek je GM (ako vjerujemo u tu pricu, jasno da razumijem ako netko ne zeli vjerovati u to).

Drugo stablo je bilo ono vjecnog (ustvari, ne vjecnog, ali svakako duzeg od naseg vijeka tada, a i sada) zivota.

A sto su to tocno stabla bila, ne znam. Meni je prilicno jasno da kad pricamo o stablu, ne pricamo o stablu, drvetu, ono sto cini sumu.

Enki je htio da se ljudi pocnu spolno razmnozavati. Vjerojatno zato sto je htio da ih ne mora proizvoditi, jer je morao koristiti maternice zena anunakija, a to je i prilicno inkomodirajuce, te i nezgodno, jer iako anunakiji dugo zive, zene ne radaju toliko (zamisli ako im je zivotni vijek oko pola miliona godina, koliko striktne zakone o kontroli populacije oni imaju, Kina je za njih djecja igra), ukratko, tehnicki vrlo nezgodno. A Enlil, koji bas i nije volio ljude i nije ih smatrao korisnima (on se i cijelo vrijeme protivio da se ljudi stvore) je na to dodatno posizio. Sto je opisano protjerivanjem Adama i Eve iz Raja...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:20   #16
@ Alan SP - kud si ti otišo,a tema je samo "sličnost Isusa i Horusa"
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:29   #17
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Marduk je sin Enkia... ali Isus i Marduk nemoj poredit...
http://www.godlikeproductions.com/fo...sage401809/pg1

Jesus was Enki. Jehovah was a servant of Enlil (Enki's half-brother). They later became enemies and contested over the souls of men.


Ancient Sumerian history records the true stories behind the archetypes in the bible. The human-loving Enki/Jesus was/is our saviour. The human-hating Enlil/Jehovah was put in check by Jesus almost 2000 years ago.

http://www.bibliotecapleyades.net/su...aki/anu_12.htm

...evo još nekaj kaj sam uspio nać na netu...znači prema Sumeranima,Isus je bio Enki.Jahve ili samo Bog poznat kod katolika je bio sluga Enlil-ov koji je bio Enkijev polubrat...

...ovo je sve bolje i bolje,ko da gledam neku meksičku sapunicu...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 16:23   #18
Da da Isus ili Enki nije Marduk....Marduk(Amen Ra) je sin od Enkia kao i (Nigishizidda) Thoth ...

Ali pitanje je dali je onaj biblijski Isus istinit ili ne? Ja opet mogu reći kao neki astralni doživljaj da je Isus živ...i spreman pomoć ali dali je biblijska priča točna? Tko li ima pravu bibliju?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:33   #19
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Da da Isus ili Enki nije Marduk....Marduk(Amen Ra) je sin od Enkia kao i (Nigishizidda) Thoth ...

Ali pitanje je dali je onaj biblijski Isus istinit ili ne? Ja opet mogu reći kao neki astralni doživljaj da je Isus živ...i spreman pomoć ali dali je biblijska priča točna? Tko li ima pravu bibliju?
neznam da li je biblijska priča točna,onaj ko vjeruje vjeruje,onaj ko ne ne...nema nekih konkretnih dokaza od kojih bi se moglo to sa sigurnošću reći...pravo bibliju?...vjerojatno je prvotna biblija negdje u Vatikanu...čuo sam od jednog člana foruma,da je riječ ONO(za boga) zamjenjeno sa ON...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:20   #20
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ustvari, glagol upoznati u biblijskom smislu znaci napraviti dijete. Kad citas Bibliju i vidis referencu kako je netko upoznao svoju zenu, znaci da se rodilo dijete. Tu je distinkcija zacetka (i rodenja) djeteta i eventualnog spolnog odnosa, koji se uglavnom ne spominje.

I zato oni pricaju o dva stabla, koja su razlikovala covjeka i anunakija. Po ostalome smo bili isti. Dakle, jedno je bilo to i "upoznavanju", a mislim da se ne radi o zivotu i smrti, vec o stvaranju novog zivota. Prvi ljudi su bili sterilni. I mi danas radimo nase GM proizvode sterilnima, a covjek je GM (ako vjerujemo u tu pricu, jasno da razumijem ako netko ne zeli vjerovati u to).

Drugo stablo je bilo ono vjecnog (ustvari, ne vjecnog, ali svakako duzeg od naseg vijeka tada, a i sada) zivota.

A sto su to tocno stabla bila, ne znam. Meni je prilicno jasno da kad pricamo o stablu, ne pricamo o stablu, drvetu, ono sto cini sumu.

Enki je htio da se ljudi pocnu spolno razmnozavati. Vjerojatno zato sto je htio da ih ne mora proizvoditi, jer je morao koristiti maternice zena anunakija, a to je i prilicno inkomodirajuce, te i nezgodno, jer iako anunakiji dugo zive, zene ne radaju toliko (zamisli ako im je zivotni vijek oko pola miliona godina, koliko striktne zakone o kontroli populacije oni imaju, Kina je za njih djecja igra), ukratko, tehnicki vrlo nezgodno. A Enlil, koji bas i nije volio ljude i nije ih smatrao korisnima (on se i cijelo vrijeme protivio da se ljudi stvore) je na to dodatno posizio. Sto je opisano protjerivanjem Adama i Eve iz Raja...
Misliš na to da je Spasitelj Enki (negdje nazvan Lucifer ili Isus) nakon što su "Oni" stvorili čovjeka... Enki je taj koji nije htjeo više da ljudi budu samo sluge "Boga" pa im je kradom podario "Vatru" iliti moć.... te iz izbavio iz ropstva dajući im moć da se razmnožavaju "Drvo spoznaje" spoznati kao odnos muškarc i žene...

Jel ovo misliš?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.