Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 20:54   #1
Tko se kuži u osiguranja??

Trebam savjet, a možda pomogne i nekom drugom.
Željela bih osigurati kuću, kućanske aparate i sl. S obzirom da sam s policama poprilićno na VI trebala bih savjete, tko nudi dobre police, na što treba obratiti pažnju, i šta se sve u principu može osigurati?
Znam da se gleda udaljenost vatrogasaca (cestovno ili zračne linije? Ma blizu su mi unutar 1km).
Bitniji su mi kućanski uređaji -imam problem s padom napona struje pa me zanima, kako i na koji način da apsolutno sve pokrijem policom, a da ne platim premiju od xy kuna. (Da znam, ja bi i ovce i novce :-) )
Ako netko ima kakav savjet lijepo molim neka me prosvjetli.
Mamaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 21:07   #2
OSIGURANJE uređaja, kuće i ostalog

Odmah da krenem na bit problema. Nisam se odjednom prosvjetlila nego me poćelo lupati po novćaniku. Imam problema s naponom struje pa su se poćeli dešavati kvarovi (pregori receiver, televizor...srećom pod garancijom, ne radi adsl...)
e sad ja bi sve što god mogu osigurala, i to od svega živog mogućeg- kvarova, poplave, požara, udara vlaka (nisam prolupala, kuća mi je blizu potoka i na pružnom prijelazu)
Pa ljubazno molim ako se netko razumije u takve police da me posavjetuje.
Mamaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:07   #3
A da jednostavno nazoves osiguranje i zatrazis da ti kuci dodje zastupnik?
Za imovinu preporucio bi ti Croatiu ili Merkur.

Prvo napravis osnovnu policu osiguranja od pozara i nekih drugih opasnosti. To se odnosi na gradjevinu (laicki, kuca - sve sto je zidano, nepokretno)
Godisnja premije je negdje od 5-6 promila od vrijednosti objekta.

Drugo su stvari kucanstva (sve sto je pokretno - namjestaj itd).
Aparate osigurati od kvara je skupo i neisplativo. Moras pojedinacno navoditi svaki aparat. Merkur ima uracunato u cijenu osiguranje svih el. uredjaja od indirektnog udara groma. Dakle, ako ti zbog kvara na instalacijama rikne televizor, cekas prvu grmljavinu i tada prijavis stetu.

Od vlaka se ne mozes osigurati a i ne trebas. Ako se bas desi da te udari lokomotiva, stetu placa njihovo osiguranje od odgovornosti
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:20   #4
Hvala, ma za HŽ znam natežem se s njima za popravke od remonta pruge.
Sutra imam dogovoren sastanak s jednim zastupnikom.
Hvala za info oko indirektnog udara groma.
Vidjeti ću šta će mi čovjek sve ponuditi, pa to usporediti s drugim kućama.
Mamaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:24   #5
Zar ne postoji onaj neki uređaj koji služi upravo tome...da u slučaju pada/porasta napona prema uređajima pušta i dalje isti napon (znači to čudo ide između utičnice i uređaja).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:29   #6
ja imam od allianza dom+ i kuća+ i tu je obuhvaćeno sve živo...mislim da nisu najjeftiniji al te ne zafrkavaju previše...zanima ih kolko je kvadrata, od čega je građena i od čega je krov...i zdravo
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:07   #7
Kako dobiti 50% popusta prilikom prve registracije auta?
alessandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:18   #8
Nikako
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:35   #9
Sve osiguravajuće kuće po defaultu na policu stavljaju rok 10 godina.
Ako se to želi izbjeći, doplatak je 11% (barem Grawe).
Ali naravno, ako se ne može plaćati itd "ma nije nikakav problem!", "samo se napiše izjava!" da se više ne može plaćati i gotovo!
Zanima me koliko je to istina, i reagiraju li osiguravajuće kuće i kako na prestanak plaćanja i odustajanje od osiguranja unutar tih 10 godina?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:59   #10
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ali naravno, ako se ne može plaćati itd "ma nije nikakav problem!", "samo se napiše izjava!" da se više ne može plaćati i gotovo!
Zanima me koliko je to istina, i reagiraju li osiguravajuće kuće i kako na prestanak plaćanja i odustajanje od osiguranja unutar tih 10 godina?
Nije istina da se imovinske police u svim osiguravajućim kućama rade na rok od 10g. U to sam 100% sigurna. Ja kod sebe imam policu na godinu dana.
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:48   #11
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post

ne moraš ti potpisati na 10 godina ako nećeš,a što se tiče raskida nema problema,jedino ako nije bila kakva isplata štete
Old 06.05.2011., 07:14   #12
Quote:
7sara7 kaže: Pogledaj post
Nije istina da se imovinske police u svim osiguravajućim kućama rade na rok od 10g. U to sam 100% sigurna. Ja kod sebe imam policu na godinu dana.
Naravno da se ne moraju raditi na 10 godina, ali onda plaćaš policu 11% više.
Quote:
MBosec kaže: Pogledaj post
ne moraš ti potpisati na 10 godina ako nećeš,a što se tiče raskida nema problema,jedino ako nije bila kakva isplata štete
Polica je već bila potpisana.

I bila sam u osiguranju, stvarno nije problem za taj raskid.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 06:51   #13
pozdrav, molila bih ako mi netko moze dati informaciju vezanu uz osiguranje kuce.naime gledala sam malo po netu o tome (konkretno alianz) ali nigdje ne vidim koju dokumentaciju treba imati. u nasem slucaju se radi o tome da je kuca formalno jos na osobi koja je pokojna iako su se unuci razdijelili.da li to moze stvarati problem kad se zeli osigurati kuca?
Old 25.07.2017., 20:32   #14
Možda čita netko tko zna kako stvari u praksi hodaju. Želim osigurati kuću i stvari. Trenutno se dvoumim se između Croatie i Allianza. Premije su tu negdje, možda Allianz ispada relativno jeftiniji jer u nekim dijelovima daje veće limite. Ali nije mi to presudno, nego kako se ponašaju kad stvarno treba dati lovu. Da li odugovlače, gledaju kako da ne plate i slično.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.