Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Treba li cijepljenje biti:
Obvezno 52 56.52%
prepušteno roditeljima da odluče 40 43.48%
Glasovatelji: 92. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2009., 16:02   #21
to jednostavno nije istina, a i potkrijepila sam ti to jednim drugim zakonskim propisom. nemoj idealizirati ovu državu i njene propise, često su u koliziji, česte su rupe, česta praktična nemogućnost provedbe i tako dalje. nije tako banalno, da se može svesti na pojam LEGALNO/ILEGALNO, pogotovo ne u kolokvijalnom smislu.

nemoj bezveze plašiti roditelje.
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:45   #22
Latinica

jel zna netko gdje se i dali može skinuti Latinica: Cijepljenje, negdje u listopadu 2006 je bila, čini mi se. Navodno su se neki liječnici kategorički izjasnili protiv cjepiva, iznoseći pritom baš strašne argumente (ono, da ti se kosa digne na glavi od posljedica, a diskutabilne koristi)
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:17   #23
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
jel zna netko gdje se i dali može skinuti Latinica: Cijepljenje, negdje u listopadu 2006 je bila, čini mi se. Navodno su se neki liječnici kategorički izjasnili protiv cjepiva, iznoseći pritom baš strašne argumente (ono, da ti se kosa digne na glavi od posljedica, a diskutabilne koristi)
Protiv cijepljenja se izražavala samo jedna članica iz udruge Roda. Svi ostali su, više-manje, podržavali cijepljenje. I mene su pozvali u tu emisiju, ali su kasnije tu ponudu opozvali.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 04:12   #24
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
ma niste u pravu, puno roditelja ne cijepi... nemojte tako pesimistično, nije baš tako crno

I Alane, sorry, ali taj čl.77 si jednostavno pogrešno interpretirao. (u pravilnike i naputke ne ulazim dok ih ne pročitam, ali zakon predviđa novč.kaznu i to je to-za koju u praxi btw, ne znam da je ITKO platio.) Svako ima pravo odbiti BILO kakav med.zahvat na sebi, ili roditelj/skrbnik u ime djeteta.
Onda si u pravu. Ja sam valjda krivo cuo, da ti dijete cijepe i tebi "odcijepe" 2000Kn. Ajde, ako je za dijete, 2000Kn i nije puno, samo da dijete ostane zdravo.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:11   #25
Ja sam odlučila ne cijepim i gotovo, pa šta bude. Ako bude trebalo promjenit ću pedijatra i angažirat odvjetnika. Mislim da je to zadiranje u osnovna ljudska prava. Valjda imam pravo odlučiti šta ću unesti u svoje tjelo! Mislim da je takav propis o obveznom cjepljenju protuustavan.

Baš mi je žao da nisam gledala tu Latinicu.

Sad više ni nema nade da ćemo ćuti neka neovisna mišljenja kad su Latina zabranili.
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:23   #26
Quote:
mhninana kaže: Pogledaj post
Mislim da je zakonska obaveza cijepiti dijete zbog upisa u vrtić i školu. Jednostavno te na različite načine maltretiraju da to napraviš. Naravno da možeš malo lagati da je dijete bolesno, ali ne možeš to raditi vječno. Kako se svi liječimo homeopatijom prije cijepljenja odem do moje homeopatice pa mi ona da pripravak koji neutralizira negativne posljedice cijepljenja (mislim da je to Thuja) ili mi jednostavno poništi cjepivo homeopatskim pripravkom istog. Do sada se pokazalo da je to super jer nije bilo ni temperature ni razdražljivosti ni nemirnog spavanja. Cjepivo se može poništiti i dugo, dugo nakon cijepljenja pogotovo ako primjetiš da se s djetetom nešto čudno događa od tog događaja npr. loše spava, nemirno je, razdražljivo, hiperaktivno. Zašto sada ima toliko hiperaktivne djece? Jer su generacije i generacije procjepljene i stvorila se nova generacija djece. Mi idemo kod dr. Zdravke Svetličić u homeopatski centar "Valeru" i ona mi je super. Sve lijepo objasni, strpljiva je i dostupna kad god treba.

Poništi cjepivo?
Kako se to poništi cjepivo? Izbije ti antigene iz tijela?

Ja ne bih svom djetetu dozvolila da ide u vrtić ili školu s necjepljenima.
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 10:14   #27
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post

Ja ne bih svom djetetu dozvolila da ide u vrtić ili školu s necjepljenima.
Zašto onda uopće cijepiš dijete ako misliš da će se, i uz cjepivo, zaraziti od drugih? Pa ti onda uopće ne vjeruješ da cjepivo išta štiti. Ako je tvoje dijete cijepljeno, a druga nisu, onda je tvoje dijete zaštićeno, a druga nisu. Ako već vjeruješ u zaštitnu ulogu cjepiva, onda bi trebala razmišljati upravo tako. Sve izvan toga samo bi potvrdilo tezu da su cjepiva beskorisna.
A ima još jedan problem: teško ćeš doći do popisa tko je cijepljen, a tko ne. Uz to, dijete se kreće i izvan vrtića i škole. Koliko je tu necijepljenih? Misliš mu braniti da se druži s prijateljima-necijepljenima?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 20:41   #28
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Zašto onda uopće cijepiš dijete ako misliš da će se, i uz cjepivo, zaraziti od drugih? Pa ti onda uopće ne vjeruješ da cjepivo išta štiti. Ako je tvoje dijete cijepljeno, a druga nisu, onda je tvoje dijete zaštićeno, a druga nisu. Ako već vjeruješ u zaštitnu ulogu cjepiva, onda bi trebala razmišljati upravo tako. Sve izvan toga samo bi potvrdilo tezu da su cjepiva beskorisna.
...?
Svaka čast, upravo tako, a dala sam i ja jedan link gore a propos necjepljene djece. Štaviše, smatram da cjepljena više ugrožavaju necjepljenu
, svijet, pa i Hrvatska je pun primjera kako su se roditelj/bližnji zarazili od cjepljenog djeteta. (mada ako ćemo tako lupetati i poticati segragaciju, najbolje dijete ostaviti doma pod staklenim zvonom, a ne danas -sutra ga još pustit na kakav party ...)
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 20:56   #29
Negdje sam pročitala da zadnji slučajevi dječje paralize koji su se pojavili na našim prostorima su bili posljedice tkz "živog" cjepiva. Došlo mi je slabo kad sam vidjela da su moje djete dva puta već cjepili time. kakavoj smo se opasnosti izložili svi mi. Ne mogu vjerovati. A nisu me ništa ni pitali.
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 11:52   #30
da li cijepiti svoje dijete?

Mislim da cijepljenje bilo koje vrste, predstavlja i opasnost po zdravlje cijepljene osobe (vlastito iskustvo). Znam i nekoliko djece u invalidskim kolicima, čiji roditelji tvrde da je s djecom bilo sve u redu do nekog cijepljenja. Vjerujem da su u pravu jer sam vidio fotografije te djece prije cijepljenja, i iz kojih se može zaključiti da se radilo o normalnoj i zdravoj djeci.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 12:11   #31
OMG koliko dezinformacija.

Da nema cijepljenja imali bi danas višestruko veću smtrnost djece i ukupno puno kraći životni vijek ljudi.

Da, neka cjepiva nose jako malu mogućnost komplikacija, to su činjenice, nema liječničke intervencije bez rizika, ali to je još puno manje nego opasnost u koje se stavlja dijete ako ga se ne cijepi, to je zapravo siguran ruski rulet u koji se gura dijete a bome i šira okolina sa neodgovornim roditeljskim ponašanjem.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 13:54   #32
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
OMG koliko dezinformacija.

Da nema cijepljenja imali bi danas višestruko veću smtrnost djece i ukupno puno kraći životni vijek ljudi.

Da, neka cjepiva nose jako malu mogućnost komplikacija, to su činjenice, nema liječničke intervencije bez rizika, ali to je još puno manje nego opasnost u koje se stavlja dijete ako ga se ne cijepi, to je zapravo siguran ruski rulet u koji se gura dijete a bome i šira okolina sa neodgovornim roditeljskim ponašanjem.
Ma koji ruski rulet? Očito si nedovoljno informiran ili pratiš samo stranice proizvođača lijekova. Drugi će se zaraziti, ako se ja ne cijepim? Znaš li što time govoriš? DA RUSKI RULET IGRAJU UPRAVO ONI KOJI SE CIJEPE.
„Cijepljenje je sigurno i štiti nas od bolesti. Ako već i postoje neki rizici, oni su daleko manji od same bolesti.“ Ovo je prevladavajuće mišljenje, koje možete čuti u medijima. Što je, naravno, i mišljenje službene medicine. Nažalost, povijest cijepljenja nije baš tako ružičasta. Možda bi tragičnih slučajeva bilo manje, da postoji ŽELJA ZA RE-SAGLEDAVANJEM „VJEČITE ISTINE“. Iako se o tome krajnje rijetko i nerado govori, otkrit ću vam dio crnih stranica... Svojevremeno je dr Robert Mendelsohn, jedan od vodećih svjetskih pedijatara, rekao: „Upotreba živog ili mrtvog cjepiva zapravo POVEĆAVA, A NE SMANJUJE, mogućnost da vaše dijete oboli. Recimo, najbolji način da vaše dijete zaštitite od dječje paralize je NECIJEPLJENJE. Možda čudno, ali bolno istinito.“ Jeste li znali da cjepivo protiv zaušnjaka nosi RIZIK OD MENINGITISA? Ili da cijepljenje protiv ospica može izazvati ENCEFALITIS, kao i svojevrsno otvrdnuće moždane mase, koje GOTOVO UVIJEK ZAVRŠAVA FATALNO? Znate, obrana od ospica uopće nije bezazlen postupak. Osim navedenog, nus-pojave ponekad uključuju mentalnu retardaciju, konvulzije, paralizu i sljepilo. Ha, NISU LI OSPICE IPAK MANJE OPASNE? Prema časopisu Science, čak 26% američke djece, cijepljene protiv rubeole, OBOLJELO JE OD NEKE FORME ARTRITISA. Neki slučajevi zahtjevali su hospitalizaciju. VIRUS SE MOŽE IZOLIRATI U ZAHVAĆENIM ZGLOBOVIMA GODINAMA NAKON CIJEPLJENJA. Kako je rubeola najopasnija za nerođenu djecu, bilo bi logično da se uposlenici rodilišta, ali i svi ginekolozi, bez iznimke, podvrgavaju cijepljenju protiv rubeole. No, 90% njih odbija takav postupak. MOŽDA ZNAJU NEŠTO ŠTO MI NE ZNAMO. A svakako bi željeli znati. Prema američkim izvorima, kombinirano cjepivo DPT (difterija, hripavac, tetanus) UZROKUJE BAREM 1000 SMRTNIH SLUČAJEVA GODIŠNJE kod američke dojenčadi. Sada neću govoriti o pravoj eksploziji autistične djece, koja su oboljela NEDUGO NAKON NEKIH CIJEPLJENJA. Trend je toliko izražen, da ne može biti slučajan. Želite li riskirati, recimo, difteriju, koje više ionako nema, ili nešto puno, puno gore? U normalnim okolnostima, kontakti s mikroorganizmima i infekcija idu točno zacrtanim putem. Onako, kako je to priroda predvidjela. ULJEZI ĆE BITI PREPOZNANI, REGISTRIRANI I SPREMLJENI U MEMORIJU, pa će svaki njihov naredni pokušaj u startu biti deaktiviran. Stvorit će se imunitet. To će se, naravno, dogoditi i sa svakom zaraznom bolešću dječje dobi. Kako se radi o prirodnom i normalnom imunološkom odgovoru, samo mali dio tjelesnog imunološkog sustava (3-7%) bit će angažiran. Ostatak će biti spreman za druge izazove. Umjetna imunizacija je sasvim druga priča. TOKSIČNI SASTOJCI UŠTRCAVAJU SE DIREKTNO U KRVOTOK. To nije uobičajni tijek infekcije, pa se ni uobičajni kontrolni mehanizmi ne uspostavljaju. Ukratko, to nije normalna situacija. OKUPIRANOST IMUNOLOŠKOG SUSTAVA U TAKVIM OKOLNOSTIMA DOSIŽE 70%. To je loša okolnost, jer će tijelo ostati slabije zaštićeno od ostalih infekcija. Sklonosti alergijama i multiploj sklerozi također će narasti. Posljedica vjerojatno ima još, ali su nedovoljno ispitane. A jako je dobro poznato da je smrtnost od većine zaraznih bolesti VEĆ PALA ZA OKO 90% PRIJE UVOĐENJA SPECIFIČNOG CJEPIVA. A zna se i to da je nakon uvođenja cjepiva protiv dječje paralize, SMRTNOST U NEKIM REGIJAMA PORASLA I ZA VIŠE OD 100%. No, tada se pribjeglo statističkim manipulacijama, pa su slučajevi polia pretvarani u aseptički meningitis. Liječnici vjerovatno nisu mogli vjerovati da vide bolest, protiv koje imaju tako jako oružje. To bi bio krah jedne ideje, a to se nije smjelo dogoditi. Ni prije, ni danas.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 15:53   #33
[QUOTE=kuroishijin;18827555]OMG koliko dezinformacija.

Ma nemoj, danas je više bolesnih nego ikada prije. Gotovo svaki čovjek je bolestan od nečega. Možda nema epidemija zaraznih bolesti što je posljedica povećanog higjenskog standarda, ali tu su druge epidemije, autoimunih bolesti koje nastaju kao posljedica OSLABLJENOG IMUNITIETA. Aterioskleroza, rak,multipla itd sve su te degenerativne bolesti nastale u tijelu, nisu uzrokovane nikakvim vanjskim infektima.

Ispravna prehrana bez industrijski obrađene hrane, puno ljubavi i pažnje najbolji je recept za zdravlje. Moje dijete ide u vrtić i nije bilo bolesno godinama. Na žalost sam ga nekoliko puta cjepila i vjerojatno je već šteta nanesena, ali to sam dozvolila zbog toga šta nisam imala nepristrane informacije.

Arsene,
Hvala što postojiš, hvala na informacijama
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 16:24   #34
Jadna vaša djeca, ne znam šta drugo reć...

Ajde mi Arsen, molim te, reci, koji je uobičajeni tijek infekcije. Uzmeš neki komad žice, i pojedeš ga umjesto da se na njega porežeš? Pišeš da cjepivo ne štiti ako si zaražen. Reci mi tko je uopće ikad rekao suprotno i da je cjepivo lijek? Natrijev borat je sol borne kiseline, koja se može koristiti i kao antiseptik i kao insekticid. Znaš, u ljekarnama ima za kupit 96% alkohol za dezinfekciju, a gle čuda, mi nekad popijemo čašu piva ili vina za ručak. Ovisi o količini i koncentraciji.
Također, to što se cijepi protiv virusa, ne znači da nećete dobit rak, samo je puno manja vjerojatnost. Do raka dolazi prilikom mutacija, i može ga uzrokovati svašta, ali pokazala se jasna povezanost prisutnosti virusa s njegovim pojavljivanjem, dakle, virusi ga u određenoj mjeri mjeri potiču, i ako nema virusa imamo manji postotak. Rak se nikad neće moć izliječit, jer ih ima toliko različitih. Pisalo se i da je imunitet najbolji način. Znači, treba svakog stavit u prostoriju punu bacila TBC-a pa nek ga svatko preboli, a s kim bude problema, a šta ćeš, nije mu suđeno? Ili bi svatko trebao prebolit svaku bolest. Ne znam tko je onda uopće izmislio bolest? Neka velika zavjera sigurno...
Šta ovo znači da će samo mali dio imuniteta kod bolesti biti angažiran? Kolko ga ostane onda u rezervi kad imamo gripu? Ili je nama boš cool ne moći se ustati iz kreveta?
I praktički svi ste se cijepili, sve osobe koje znate su se cijepili, cijele škole se cijepe i recite kolko je od njih imalo problema nakon toga?
A nexus je inače vrlo stručan.
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 16:44   #35
Quote:
child_in_time kaže: Pogledaj post

Ajde mi Arsen, molim te, reci, koji je uobičajeni tijek infekcije. Uzmeš neki komad žice, i pojedeš ga umjesto da se na njega porežeš? Pišeš da cjepivo ne štiti ako si zaražen. Reci mi tko je uopće ikad rekao suprotno i da je cjepivo lijek? Natrijev borat je sol borne kiseline, koja se može koristiti i kao antiseptik i kao insekticid. Znaš, u ljekarnama ima za kupit 96% alkohol za dezinfekciju, a gle čuda, mi nekad popijemo čašu piva ili vina za ručak. Ovisi o količini i koncentraciji.
Također, to što se cijepi protiv virusa, ne znači da nećete dobit rak, samo je puno manja vjerojatnost. Do raka dolazi prilikom mutacija, i može ga uzrokovati svašta, ali pokazala se jasna povezanost prisutnosti virusa s njegovim pojavljivanjem, dakle, virusi ga u određenoj mjeri mjeri potiču, i ako nema virusa imamo manji postotak. Rak se nikad neće moć izliječit, jer ih ima toliko različitih. Pisalo se i da je imunitet najbolji način. Znači, treba svakog stavit u prostoriju punu bacila TBC-a pa nek ga svatko preboli, a s kim bude problema, a šta ćeš, nije mu suđeno? Ili bi svatko trebao prebolit svaku bolest. Ne znam tko je onda uopće izmislio bolest? Neka velika zavjera sigurno...
Šta ovo znači da će samo mali dio imuniteta kod bolesti biti angažiran? Kolko ga ostane onda u rezervi kad imamo gripu? Ili je nama boš cool ne moći se ustati iz kreveta?
I praktički svi ste se cijepili, sve osobe koje znate su se cijepili, cijele škole se cijepe i recite kolko je od njih imalo problema nakon toga?
Ovo je ful smješno! 96% alkohol ne služi za dezonfekciju, virusi potiču rak niti jedan virus ne uzrokuje rak. Osim HPVa i to kod onih koji godinama zanemaruju svoje zdravlje, uzimaju kontracepciju koja mjenja normalnu floru u tom području.

Rak se nikad neće moći izlječit- ja ću dodat kemoterapijom. Rak je bolest duše, psihe i tjela, i ne događa se samo tako.

Na sve viruse i bakterije sa kojima si ikada došao u kontakt imaš antitjela u krvi. Ja imam antitjela za mononukleozu, a nikad ju nisam preboljela. Zato to šta pišeš da svi trebaju preboliti svaku bolest je totalna glupost.

Čemu onda služi imunitet?
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 17:38   #36
Cjepivo je samo gomila žive, olova i drugih otrova kojim nas farmaceutska industrija želi oslabiti i pretvoriti u poslušne konzumente. Dok nije bilo tog zla, dok su ljudi živjeli na selu i hranili se samo prirodnom hranom, svi su bili zdravi i sretni.

Yeah, učinite ljudskoj vrsti uslugu i dajte svoj doprinos uklanjanju svojih gena iz okoliša. Nipošto nemojte cijepiti djecu.
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 17:40   #37
Quote:
pufy kaže: Pogledaj post

Ovo je ful smješno! 96% alkohol ne služi za dezonfekciju, virusi potiču rak niti jedan virus ne uzrokuje rak. Osim HPVa i to kod onih koji godinama zanemaruju svoje zdravlje, uzimaju kontracepciju koja mjenja normalnu floru u tom području.

Rak se nikad neće moći izlječit- ja ću dodat kemoterapijom. Rak je bolest duše, psihe i tjela, i ne događa se samo tako.

Na sve viruse i bakterije sa kojima si ikada došao u kontakt imaš antitjela u krvi. Ja imam antitjela za mononukleozu, a nikad ju nisam preboljela. Zato to šta pišeš da svi trebaju preboliti svaku bolest je totalna glupost.

Čemu onda služi imunitet?
Služi za dezinfekciju. Rak se može razviti bez virusa, nigdje ne piše da ga oni ne potiču. Mogu ga potaknuti druge stvari. Ne okreći.
Rak kao bolest neće bit izlječiva 100% po mom mišljenju.
Ništa se ne događa samo tako, sve ima uzrok i posljedicu. Svi smo rođeni s genima koji nam daju predispozicije za nešto.
Imunitet nije uvijek dovoljno jak, ili je po tvojoj definiciji uvijek dostatan da nas zaštiti? Ili samo ljudi slabe duše budu bolesni?
Naravno da stres utječe na imunitet.
Ali, zašto onda je cjepivo loše, ako cijepimo ljude dobrog imuniteta, zdravog tijela i duše?
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 17:42   #38
Quote:
child_in_time kaže: Pogledaj post

Ono što unosiš cjepivom je daleko otrovnije od komada žice. Ovosezonsko cjepivo protiv gripe opet je sadržavalo živu, iako je živa ekstremno otrovna. Da ne govorim o formaldehidu, antibioticima i brojnim drugim sastojcima, koji su sastavni dio svakog cjepiva. Naše tijelo se može nositi s ozljedama, ali ne može s uštrcavanjem otrova direktno u krvotok.
Kada govoriš o HPV-u, moram ti reći da su učinci cjepiva, blago rečeno, diskutabilni. Ako i postoji neki učinak na određene tipove virusa (neka istraživanja pokazuju da čak ni toga nema), ukupna smrtnost od raka neće se mijenjati. Rak će se samo pojaviti na drugoj lokaciji, u vjerojatno još nepovoljnijem obliku. Ono što zovemo bolešću je samo obrambeni sustav organizma, koji se uspostavlja kod stanja pretjerane unutarnje toksičnosti. Uzročnici mnogih bolesti nalaze se u nama cijelog života, ali se neće razrasti, ako za to ne postoji potreba. Pri liječenju, uvijek prvo treba gledati čovjeka i njegove slabosti, a tek onda bolest.
Slažem se, lijek za rak nikada neće biti pronađen, ako sve i dalje bude funkcioniralo na način kako danas funkcionira medicina. Bez obzira na vrste raka, toksemija je uvijek uzročnik. Današnjim alternativnim metodama moguće je izliječiti većinu oboljelih od raka, ako se pridržavaju zadanog protokola, ako pristanu napraviti rez u svome životu i ako se odreknu "pomoći" zračenja i kemoterapije.
Osobno znam jedno dijete, koje je prije cijepljenja bilo apsolutno zdravo, a nedugo nakon cijepljenja utvrdili su mu autizam. Pratiš li neželjene reakcije na Gardasil? Već je bilo i mrtvih. Misliš da je rizik prihvatljiv? Što kažeš o velikom povratku tuberkuloze, i to upravo među cijepljenom populacijom? Samo što je ova nova tuberkuloza daleko tvrdokornija, ne može se liječiti uobičajnim lijekovima.
Pa ti i dalje vjeruj u farmaceutske laži. Lista cjepiva svake je godine sve veća, misliš da smo zbog toga zdraviji? Ja bih rekao upravo suprotno.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 19:44   #39
Arsene, hvala na tvojim postovima, apsolutno podržavam sve što si napisao, jer sam dovoljno tekstova i sama pročitala na tu temu i dijelim tvoje mišljenje.
preporučujem mladim mamama, posebno onima koje imaju kćeri, ma zapravo svima, da pročitaju tekst u novom Nexusu (broj 32, veljača) pod naslovom "Medicinski napad na mlade žene", strašni podaci su izneseni, o tome bi se trebalo sve više pisati, da što više ljudi bude informirano, no nažalost isto tako znamo da takve vrste informacija neće ugledati svjetlo dana na tv-u ili ostalim medijima.
cijepiti dijete? da sam onda znala ono što danas znam NIKAD ga ne bi dala cijepiti!
Old 15.02.2009., 23:18   #40
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Ono što unosiš cjepivom je daleko otrovnije od komada žice. Ovosezonsko cjepivo protiv gripe opet je sadržavalo živu, iako je živa ekstremno otrovna.
...
Ok, treba pritom reći da su npr. živa, arsen (daklem, ti!!! ) zakonom propisani u dozvoljenim količinama u određenim skupinama hrane. Pritom se slažem da je jedno uzeti minimalnu količinu putem hrane a nešto sasvim drugo direktno u krv. Ali eto, samo napominjem, da se ne misli da je sve to isto...
Kumek: Jedno cjepivo (loše) ima 0 % druga za tu istu bolest imaju 80 %, sva ostala imaju 80 %. Zaključak: sveukupna učinkovitost je od 0 do 80 %. Drugim riječima ako ne daš cjepivo imaš 0 % (to je valjda logično) ako daš cjepivo imaš efekat koji varira od 0 do 80 %. Sad reci jeli opravdano uzimati cjepivo?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.