Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Treba li cijepljenje biti:
Obvezno 53 55.79%
prepušteno roditeljima da odluče 42 44.21%
Glasovatelji: 95. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2009., 23:35   #41
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ok, treba pritom reći da su npr. živa, arsen (daklem, ti!!! ) zakonom propisani u dozvoljenim količinama u određenim skupinama hrane. Pritom se slažem da je jedno uzeti minimalnu količinu putem hrane a nešto sasvim drugo direktno u krv. Ali eto, samo napominjem, da se ne misli da je sve to isto...
Što se tiče hrane, najviše žive je u ribama i drugoj morskoj hrani. Pola svake amlgamske plombe čini živa. Naravno, živa direktno u krv je najgora moguća varijanta dolaska žive u tijelo.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:39   #42
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Što se tiče hrane, najviše žive je u ribama i drugoj morskoj hrani.
...
Yep, u plavoj ribi dozvoljeno je 7 ppm-a žive. Ne znam sad napamet za tebe (arsen).
Kumek: Jedno cjepivo (loše) ima 0 % druga za tu istu bolest imaju 80 %, sva ostala imaju 80 %. Zaključak: sveukupna učinkovitost je od 0 do 80 %. Drugim riječima ako ne daš cjepivo imaš 0 % (to je valjda logično) ako daš cjepivo imaš efekat koji varira od 0 do 80 %. Sad reci jeli opravdano uzimati cjepivo?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 00:25   #43
Quote:
Yep, u plavoj ribi dozvoljeno je 7 ppm-a žive. Ne znam sad napamet za tebe (arsen).
Ja sam čuo da su stvarne količine zapravo dosta veće. (Kontrolori žive ne dežuraju na ribarnici.)
A što se tiče arsena... gadan je, kako god okreneš.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 01:52   #44
Quote:
fenomena kaže: Pogledaj post
Arsene, hvala na tvojim postovima, apsolutno podržavam sve što si napisao, jer sam dovoljno tekstova i sama pročitala na tu temu i dijelim tvoje mišljenje.
preporučujem mladim mamama, posebno onima koje imaju kćeri, ma zapravo svima, da pročitaju tekst u novom Nexusu (broj 32, veljača) pod naslovom "Medicinski napad na mlade žene", strašni podaci su izneseni, o tome bi se trebalo sve više pisati, da što više ljudi bude informirano, no nažalost isto tako znamo da takve vrste informacija neće ugledati svjetlo dana na tv-u ili ostalim medijima.
cijepiti dijete? da sam onda znala ono što danas znam NIKAD ga ne bi dala cijepiti!
Clanak je strava. Ustvari, clanak je odlican, trebao bi ga svatko procitati, musko ili zensko, ali to o cemu pise je strava. Jedino sto ja mislim da su profulali kad misle da se radi samo o pohlepi. U Nexusu sam citao o Codexu (pokrenuo sam i temu o njemu na forumu, nije bas zazivjela, valjda je toliko strasna da ljudi niti ne zele znati za to), a tu spominju da zele smanjiti ljudsko stanovnistvo na cca 5% populacije koja je sada (oko pola milijarde, plus minus), te sto pobiti, sto onemoguciti da se ikad rodi.

Citao sam isto (i u Nexusu izmedu drugih mjesta) o napadima na zene drugim sredstvima, gdje se namjerno steriliziraju (recimo Brazil, Afrika), gdje im se namjerno unistava reproduktivna sposobnost, opcenito se zene napadaju. Logicno, vjerojatno su glavni tvorci politike istrebljenja uglavnom muskarci, pa im je bez problema opaliti po zeni, njenoj reproduktivnoj sposobnosti.

A da to povezem sa cijepljenjem, mislim da i prica o cijepljenju kao obavezi, te kreiranjem sve kreativnijih cjepiva, kad vise konkretne bolesti ne postoje u prirodi (ali u laboratorijima ih cuvaju, znamo i zasto), a ljude cjepimo od tih bolesti pod obavezno isto pridonosi cilju ubijanja ljudi. I pri tome, dok ljude ubijaju, jos malo i zarade.

Shvacam da ce netko pomisliti kako bulaznim kao najgori teoreticar zavjere, ali sto vise stvari citam i znam, sve mi vise David Icke djeluje kao glas razuma i istine. Do nedavno mi je David Icke izgledao kao karikatura. A sad me strah slusati sto govori, jer mi se cini da je sve vise u pravu. I uz put budi receno, nisam neki depresivac koji se svega boji, strah ga je da ga proganjaju i slicno, no kad covjek vidi sto farmaceutska i prehrambena industrija rade, kako postaju oruzja masovnog unistenja, sve mi je teze vjerovati da to rade samo zbog novca. Mozda i rade samo zbog novca, ali zar ne znaju da kad pobiju koku koja nese zlatna jaja, nece imati vise niti jaja, niti koke? Nekako mi je nejasno da bi iole inteligentna osoba mogla opravdati ubijanje zlatne koke s time da ce to omoguciti vise novca. Meni je ocito da ce ubijanje koke koja nese zlatna jaja uroditi mrtvom kokom, bez ikakvih (ni zlatnih) jaja.

Da li sam stvarno postao teski paranoicar/teoreticar urota?
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 15:52   #45
Kad sam bila mala,u igri,stalo bi se netko ogrebao na nekakav stari,rdjavi cavao,na udice kad bi lovili ribe,ogrebli na vrata,greble su nas macke....nikad se nisam cijepila protiv tetanusa.
Danas te za sve cjepe protiv tetanusa!Prije par godina sam se porezala na staklo,pa su mi na hitnoj to ocistili i cijepili me protiv tetanusa???
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:04   #46
cjepljenje je zakonska obveza a svako nepoštivanje ,pogotovo u ovom slučaju biva sankcionirano.osim toga tko to odbija bit će pod obradom centra za socijalni rad.nejasnoće i problemi cjepiva su jedno a zakonske obveze drugo.tko uopće postavlja ovakvu temu nije normalan
'Išla sam do župnog ureda u Palmotićevoj, kod isusovaca. Kažem tamo ženi u mantiji da bih krstila dijete, a ona kaže: 'A to biste krstili?' Ja joj odgovorim: 'Oprostite, nije 'to', ona je moja kći.' Njezin odgovor bio je: 'Ne možemo je krstiti jer je crna', priča majka danas 8-godišnje djevojčice iz Zagreba.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:16   #47
ja cijepim svoju djecu, i više nego je u kalendaru.

vidim da postoji jaka struja roditelja koji svoju djecu ne bi cijepili- u HR ne možete izbjeći cijepljenje cjepivima koja su u kalendaru

i sama se svake zime cjepim protiv gripe
stjuardesa b is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:08   #48
Quote:
Ok, treba pritom reći da su npr. živa, arsen (daklem, ti!!! ) zakonom propisani u dozvoljenim količinama u određenim skupinama hrane....
Da se nadovežem na ovo:
Otrovi se dopuštaju jer je okoliš toliko zagađen da je nemoguće izbjeći ih. Lakše je zakonm dopustiti određenu količinu nego mijenjati svijet.
Za živu sam se dosta informirala i ona se, kao i ostali teški metali, u organizmu akumulira. Mislim da se nikakve količine ne izbacuju iz tijela prirodnim putem, a njezina korist je nepostojeća.
Formaldehid je kancerogen.
Najbolji argument za cijepljenje (koji često ljudi koriste) je da je svijet ionako otrovan, da ne možeš izbjeći to. Kao, što ta mala kap znači...
Cilj bi trebao biti da se smanje, jer nikad ne znaš koja kap je prelila čašu.

A i zašto se to radi kad su još sasvim mali? Pa da se ne mogu vidjeti razlike ako dođe do oštećenja. Dijete bi kad je sasvim malo (do godine dana) trebalo biti uz mamu, potpuno zaštićeno od svijeta. To je najbolje "cijepljenje" koje postoji...

Postoji kakav klub, udruga ili...sekta "luđaka koje sebe nazivaju informiranima" kojima se mogu pridružiti?
Honey_Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 02:10   #49
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Kad sam bila mala,u igri,stalo bi se netko ogrebao na nekakav stari,rdjavi cavao,na udice kad bi lovili ribe,ogrebli na vrata,greble su nas macke....nikad se nisam cijepila protiv tetanusa.
Danas te za sve cjepe protiv tetanusa!Prije par godina sam se porezala na staklo,pa su mi na hitnoj to ocistili i cijepili me protiv tetanusa???
U tome i jeste problem, kad stvari ostavis vise manje kakve jesu, ti jesi zdravija, ali oni ne zaraduju. A uz put, i ljudi duze zive. A kao sto rekoh, meni ovo sve manje lici na obicnu zavjeru, ajmo mi njima izvuci pare, a sve vise na onu, ajmo mi njih ubiti i izvuci pare pri tome.

Strasno je to sto ljudi vjeruju da Big Pharma radi za dobro nas, a ne njih. Ima ljudi koji jos uvijek misle da proizvodaci automobila misle na nas kad proizvode "bolje" i skuplje aute, a ne na svoju zaradu. No, kod Big Pharme stvarno izgleda da ne zele samo pare.

Ameri su primili u svoju farmaceutsku industriju japanske ratne zlocince, koji su provodili nehumane eksperimente na ljudima. Sve su im oprostili, dobili su dobar posao, jer je njihovo znanje bilo jako vazno. A evo samo jedan primjer sto su radili (pisem po sjecanju):

Operirali bi ljude pri svijesti, operacije nisu imale nikakvog medicinskog smisla, zanimalo ih je da vide sto ce biti. I tako, dok su polako rezali, uklanjali organe zivom i svjesnom covjeku, rekao je jedan od njih, da su se svi ponasali jednako: Prvo su vristali, derali se, plakali i molili, a onda, nakon nekog vremena bi samo utihnuli.

Odmah se vidi koliko su takva znanja korisna za medicinsku nauku opcenito da opravdaju zataskavanje tog tipa raznog zlocina. Ovo je bilo ironicno. Cinjenica jeste da u njihovim papirima koji nisu dosli do javnosti ima i korisnih stvari.

Da ne bi ispalo da sam lud, bulaznim i slicno, malo citajte, evo samo jedan link: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...Depravity.html A kljucne rijeci mozete naci u clanku, izmedu ostalog, jedinica 731 (Unit 731).

Zadnje uređivanje Alan_SP : 17.02.2009. at 02:19.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 17:34   #50
pa, helou ljudi, naravno da je u pitanju biznis i ništa drugo. to su firme, i to privatne, a ne humanitarne org. alo!
da boli koga od njih ona stvar za tuđu djecu, malo sutra bi toliko djece patilo i umiralo na dnevnoj bazi. to su iste one firme koje po zemljama tzv 3eg svijeta izrabljuju malu dječicu kao jeftinu radnu snagu, heej. zašto mislite da ih briga za vaše klince? ako se sami ne pobrinemo za svoje, nitko neće!
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:13   #51
Ako negdje postoji kontinuirana i bezočna zdravstvena propaganda, onda je to kod cijepljenja. Pranje mozga o neophodnosti cijepljenja već je pomalo i dosadno. Digni rukav... ubod... i spasonosna tekućina već kola po žilama. Mama je sigurno vesela, doktor zna što radi i BOLEŠTINE NEĆE BITI. Dobro, malo crvenila oko ubodnog mjesta i još neke sitnice... SITNICE??? Siguran sam da vam o stravičnim mogućim posljedicama cijepljenja nisu rekli ništa. Znate li da vam prijete PARALIZA, ENCEFALITIS, MENINGITIS, ANAFILAKTIČKI ŠOK I SMRT? Pa artritis, astma, glavobolja i eskalacije alergija? Smetnje u krvotoku, neurološke posljedice... Invalid umjesto zdravog djeteta? Primjera je bezbroj.

U SAD su 1976. godine najavili veliku epidemiju svinjske gripe. Spasonosno cjepivo trebalo je smiriti paniku u masama. I što se dogodilo? MRTVE SU IZNOSILI IZ PROSTORA ZA CIJEPLJENJE! Kada je broj mrtvih prešao 300, a broj paraliziranih 1000, akciju su zaustavili. Uz to, najavljene epidemije uopće nije bilo, iako je procijepljenost ostala mala.

Sindrom nenadane smrti dojenčadi odnese svake godine u SAD oko 10.000 života. Pretpostavlja se da je BAREM ZA POLOVICU SMRTNIH ISHODA ODGOVORNO DTP CJEPIVO (protiv difterije, tetanusa i hripavca). Nakon jedne akcije cijepljenja australskih domorodaca, umrlo je čak 50% cijepljene djece. Cijeli slučaj je odmah zataškan. Hm, loša sreća?

U Japanu su 1976. godine uveli masovno cijepljenje protiv gripe za djecu. Tada je cijepljeno 17 milijuna djece. No, kasnije su utvrdili da je EPIDEMIJA PODJEDNAKO POGODILA CIJEPLJENE I NECIJEPLJENE. Kampanja je zaustavljena zbog očite neučinkovitosti, a sudske tužbe zbog fatalnih ishoda i invalidnosti vukle su se godinama. Država je na kraju platila milijunske odštete.

Neki nezavisni istraživači već odavno su utvrdili da se cjepiva ne testiraju na znanstveni način. NI ZA JEDNO CJEPIVO NE PROVODE SE NIKAKVA DUGOROČNA ISTRAŽIVANJA S KONTROLNOM GRUPOM. Reakcija na cjepivo definirana je tako da se kaže da sve negativne reakcije na cjepivo dolaze vrlo brzo nakon davanja injekcije. Ali, to nema puno smisla. OZBILJNE NEUROLOŠKE REAKCIJE JAVLJAJU SE POSTEPENO I ČESTO SU POGUBNIJE OD KRATKOROČNIH. (Autizam je nekada bio vrlo rijedak. Konkretnije, BIO JE RIJEDAK DOK SE NIJE POČELO MASOVNO CIJEPITI.) Uostalom, ako vas kemijsko trovanje MOŽE UNIŠTAVATI GODINAMA, zašto to ne bi bio slučaj i sa cjepivima, u kojima je smiješano svašta, uključujući FORMALDEHID I ŽIVU? Naravno, liječnici nerado prijavljuju teške nuspojave, a pogotovo nerado išta povezuju s cijepljenjem. Cijela filozofija mogla bi se srušiti kao kula od karata. U pozadini svega kriju se dvije vrste problema: laboratorijska zagađenja i sistemska zabluda.

Zaboravite na to da su laboratoriji najčistija mjesta na svijetu. Majmunski virus SV40 već se našao u cjepivu protiv dječje paralize (radi se od majmunskih bubrega). KASNIJE JE TAJ VIRUS NAĐEN U TUMORSKIM TKIVIMA. U istom cjepivu protiv pronađena je i tzv. „ameba koja jede mozak.“ Dalje, virus ptičjeg raka nađen je u MMR cjepivu. Ovakvi i slični kontaminati javljaju se kontinuirano. Hoćete li naići na nešto od toga zavisi o čistoj sreći. Jedan istraživač je zapisao: „U cjepivima možete otkriti zbunjujuće materijale. ZNATE DA NE BI TREBALI TAMO BITI, ALI NE ZNATE ŠTO TOČNO IMATE. Vidio sam i nešto što je sličilo na fragment ljudske dlake. A strana bjelančevina može značiti bilo što, uključujući i IZLUČEVINU VIRUSA. Neki kontaminati ostaju neotkriveni, zato što ih se i ne traži. Što sve unosimo cjepivima od abortiranih fetusa ili ptičjeg tkiva možemo samo nagađati. Nebo je granica.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:18   #52
od moje prijateljice sin,rodjen je kao normalna,zdrava beba.normalno se razvijao,pricao,igrao se,pjevao...sve kao beba od 2 god.
Onda su ga cijepili-tu noc je mali dobio konvulzije,temperatutu oko 42 ,hitnom prebacen u bolnicu gde su mu dali ne znam sad tocno,ali veliku kolicinu apaurina u zilu na glavi da ga smire i pokusaju spustiti temperaturu.Od tada djete ima stalne,uglavnom nocu,konvulzije,prestao je pricati,piski u pelene,ima 9 godina.Autistican je.Doktori su do prije 2 godine odbijali dijagnozu i govorili da ima samo manjih poteskoca.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:38   #53
No comment, just
Kumek: Jedno cjepivo (loše) ima 0 % druga za tu istu bolest imaju 80 %, sva ostala imaju 80 %. Zaključak: sveukupna učinkovitost je od 0 do 80 %. Drugim riječima ako ne daš cjepivo imaš 0 % (to je valjda logično) ako daš cjepivo imaš efekat koji varira od 0 do 80 %. Sad reci jeli opravdano uzimati cjepivo?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 00:03   #54
hvala kaj pišete o ovoj temi. baš pričam sa starcima i sa curom. starci su htjeli cijepit sisterku, a i cura se htjela cijepit. obije protiv ovog raka grlića maternice. pa sam im ispričal par činjenica tu s teme pa baš ne misle isto ko i prije. (fala bogu)

baš razmišljam kak bum nekom glavu odvrnul ak s cjepivom dojde blizu mom djetetu il curi..
ovaj svijet je stvarno. mah.. nemam riječi. :/

aenema. heh.
Old 25.02.2009., 00:38   #55
Svima koju su za i protiv cijepljenja neka pogledaju ovaj film. Ima 10 djelova...

http://www.youtube.com/watch?v=9TdSp3hyuHk

Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 00:50   #56
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
od moje prijateljice sin,rodjen je kao normalna,zdrava beba.normalno se razvijao,pricao,igrao se,pjevao...sve kao beba od 2 god.
Onda su ga cijepili-tu noc je mali dobio konvulzije,temperatutu oko 42 ,hitnom prebacen u bolnicu gde su mu dali ne znam sad tocno,ali veliku kolicinu apaurina u zilu na glavi da ga smire i pokusaju spustiti temperaturu.Od tada djete ima stalne,uglavnom nocu,konvulzije,prestao je pricati,piski u pelene,ima 9 godina.Autistican je.Doktori su do prije 2 godine odbijali dijagnozu i govorili da ima samo manjih poteskoca.
Nažalost, ovakve priče uopće nisu rijetkost, iako se većina slučajeva zataškava. ZDRAVO DIJETE POSTANE TEŠKO BOLESNO NAKON CIJEPLJENJA. Sprega interesa prelama se na našoj djeci i to me definitivno užasava. Kada će se javno progovoriti o najvećoj medicinskoj prevari? Još nešto... Znate li da je Pasteur pred smrt priznao da je bio U KRIVU? No, to je već druga priča...
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 01:10   #57
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Svima koju su za i protiv cijepljenja neka pogledaju ovaj film. Ima 10 djelova...

http://www.youtube.com/watch?v=9TdSp3hyuHk
Ovo bi definitivno trebalo prevesti i pokazati svima koji misle cijepiti svoju djecu. Mislite da je prava eksplozija autizma, koja se pojavila nakon uvođenja cjepiva, SLUČAJNA? Da će cijepljena djeca biti zdravija? Mislite da je proizvođačima cjepiva STALO DO ZDRAVLJA VAŠEG DJETETA? Mislite da je antifriz (jedan od standardnih sastojaka cjepiva) dobar za vaše dijete? Mislite da uvođenje žive direktno u krvotok doprinosi zdravlju? Znate li da se za neka cjepiva koriste i abortirani ljudski fetusi? Pa životinjski proteini... Znate li da su u cjepivu i antibiotici? Istina je puno mračnija, nego možete i zamisliti...
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 01:37   #58
a ja se cijelo vrijeme pitam tko su ti sto zovu "kunolovac".
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 19:12   #59
Caos..
super diskusija...evo ja bih se prijavila kao mama koja nije cijepila svoju djecu,
imam 3 djece...20 mjeseci, 3,5 i 5 godina...
kao izvjestaj vam dajem da kod doktora nismo bili od djetetova 6 mjeseca, znači redovno savjetovanje...nikad nisu bili na antibioticima...stvarno su ok...
potpisala sam da ne zelim da cijepim djecu..i pedijatrica mi poslije nikad nije nudila..niti nepotrebno filozofirala...mislim da ni ona nije za cijepljenje...
samo mi je preporucila cijepivo protiv -gnojnog menigitisa i tetanus...ja se jos nisam odlucila...razmisljam...
i djeca mi na svu srecu ne idu u vrtic...iako ovog starijeg planiram upisat u vrtic kao predskolca...znaci...samo na par sati...tako da ne znam kako ce to izgledati ako traze kalendar cjepiva...
molila bih ako netko ima iskustva ...sa vrticem ili skolom da napise nesto..
pozdrav!!
noema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 19:36   #60
Evo imam ja par iskustava za prenijet....prvo jedno a mogu kasnije i još koje...

Jednog dežurstva u hitni trakt je došao dječak školske dobi u stanju ekstremne insuficijencije disanja, visokofebrilan, pepeljasto sive boje kože i sa svim znakovima septičkog šoka....Nakon inicijalne reanimacije gdje je koliko toliko stabiliziran nažalost umire za dva dana pod slikom zatajenje kardiovaskularnog sustava uslijed septičkog šoka...
Nikako nam nije bilo jasno zašto se to dešava, jer osim napomena da je osoba "samo kašljala" ništa drugo nije sugeriralo konkretan uzrok....
Drugi dan, već kad je bilo očito da je bitka izgubljena, mama onako ofrlje spomene da je dječak bio zdrav " i da se nije čak ni cijepio nikad"....Uglavnom, nakon prvotnog nevjerovanja svojim ušima i dodatnih pitanja u tom smjeru kao i reevaluacijom simptomatologije pokazalo se da je dječak u 21 stoljeću, usred Europe, umro od akutne slike pertusisa ( magarećeg kašlja ). Bolest uopće ne bi ni dobio ili bi klinička slika bila sasvim blaga da je bio procijepljen. To je sasvim jasno.
Preteško je bilo gledati roditelje u hodniku nakon smrti. Taj očaj i nemoć i slušati krikove...a sve zato jer su se malo pravili pametni na način kojim se ovdje baljezga o cijepljenju i igra sa sudbinama vlastite djece....

Eto drage majke, to je moje iskustvo....Jasno, naći ćete vi razloga ovo popljuvati, uopće u to ne sumnjam. I slobodno ne cijepite svoju djecu jer "nećete nasjeddati farmaceutskoj industriji"....Samo naprijed!
Ali malo razmislite o drugoj strani medalje....jer kad meni dođu u ruke da im moram davati adrenaline, bosti vene i davati DC....a to sam vjerojte na riječ radio baš zbog takvih razloga....e onda vam je kasno za kajanja....
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.