Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje
Korisničko ime
Lozinka

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 22:55   #1
pufy
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Cijepljenje

O cjepivima se dosta malo govori u službenim medicinskim krugovima jer se smatra da su potpuno sigurna i učinkovita. S druge strane postoje liječnici koji govore(ne javno) da cjepiva ne da nisu sigurna nego da su i opasna. Zašto?

Zato jer se u cijepivima nalaze razne druge supstance kojima tamo nije mjesto. Koriste se formaldehid, aluminij i živa (koja se povezuje sa nastankom autizma) kao konzervansi isto tako cjepiva mogu biti kontaminirana raznim životinjskim virusima jer se dobivaju iz tih izvora (ptičjih, zečjih pa i ljudskih abortiranih embrija)

Nedavno je bilo i kod nas takvih slušajeva da je dečko nakon cijepljenja MMR dobio meningitis.

Većina bolesti za koje se naša djeca cijepe nisu niti opasne, a još manje smrtonosne, kako nas liječnici žele uvijeriti. Da li ste čuli da je netko umro od ospica ili pasjeg kašlja? Ja ne. A meningitis je često smrtonosna bolest i puno teža od ospica.

Svi smo se cjepili protiv tuberkuloze a još postoje ljudi koji imaju tu bakteriju. Zašto?

Neki ljudi nakon cjepljenja protiv polio dobiju to, pogotovo ako se cjepe sa živim cjepivom.

Da li sve to potrebno? Cjepljenje je rulet, igra na sreću, možda ti ne bude ništa, a možda si nastradao za cijeli život.

Ovo nisam izmislila nego pročitala u nekoliko različitih knjiga. I u svima piše isto,a to je da se manipulira podacima da se ljude navede da se cjepe.

Zanima me vaše mišljenje.

Znam kako farm. industrija funkcijonira zato me čisto strah da je sve to istina.

Da li netko zna kakve su zakonske posljedice za ne cjepljenje?

Zadnje uređivanje pufy : 07.02.2009. at 23:05.
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 05:04   #2
Alan_SP
Banned

Registracija: Sep 2008.
Quote:
pufy kaže: Pogledaj post
Znam kako farm. industrija funkcijonira zato me čisto strah da je sve to istina.

Da li netko zna kakve su zakonske posljedice za ne cjepljenje?
Neke stvari su obavezne. Ukratko, izbjeci sve sto se moze, dokazano je da je bolje preboljeti bolesti u vecini slucajeva (ne svim doduse), imunitet je puno kvalitetniji od onog kod cijepljenja i kod mnogih cijepljenja je kratkotrajan i to ne samo zbog mutacija virusa.

A da ne pricam o opasnostima i da je to uglavnom daj pare.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 11:16   #3
nicole76
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
Quote:

Zanima me vaše mišljenje.
O tome smo bili raspravljali u temi "Voda - prirodan lijek" na Alternativnom liječenju http://www.forum.hr/showthread.php?t=395651&page=2
Ukoliko nisi pročitala knjigu "Što vam liječnici ne govore" savjetujem ti da je pročitaš ali se svakako i konzultiraj s nekim stručnim.
Ja osobno ne bih cijepila dijete i mislim da to nisi obavezna učiniti do trenutka kad dijete kreće u školu i kad treba imati potvrde o obavljenom cijepljenju. E, sad, dal to ikako možeš izbjeći skroz ili ne stvarno ne znam
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 11:52   #4
utisana
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2007.
Sta mislite o ovom novom cjepivu za djevojcice protiv HPV?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 08.02.2009., 12:27   #5
pufy
Registrirani korisnik

Pročitala sam i Što vam liječnici ne govore i Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem, ali članak iz Nexusa 2/3 2006 totalno me šokirao. Intervjuirali su tipa koji je radio na razovju cjepiva u laboratoriju. Citirat ću samo dio:" Nabrojat ću vam neke stvari koje sam ja naišao... u cjepivu protiv dječje paralize acanthamoebu, tkz "amebu koja jede mozak", majmunski citomegalovirus, virus ptičjeg raka u MMR cjepivu, pronašao sam potencjalno opasne inhibitore enzima u nekoliko cjepiva. Pačje, zečje i pasje viruse u cjepivu protiv rubeole. Pestivirus u MMR cjepivu. "

I kako da sad dozvolim da dijete izlažem takvim virusima i to da oni ulaze direktno u krvotok bez uobičajenih imunoloških barijera. Ja sam dijete do sad cijepila, ali mislim da više neću bez obzira na posljedice.

Da li ima koja mama koja nije cjepila svoju djecu?

Ovo je relativno nova problematika, ali mislim da sam prije par godina vidjela jednu mamu sa 2 djece necjepljene na TV.

Btw. intervjuirani tip iz Nexusa rekao je da nikako ne bi cjepio svoju djecu da bi se preselio i promjenio ime ako treba, ali da to nikad ne bi dozvolio.

I skime da se savjetujem kad se manipulira podacima i malo je neovisnih doktora i stručnjaka?
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 12:33   #6
pufy
Registrirani korisnik

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Cjepivo protiv HPV a ne štiti od svih vrsta virusa HPVa nego protiv samo nekoliko najčešćih. A HPV se može sprječiti kao i ostali virusi jedino dobrim imunitetom (pravilnim načinom života i prehranom) i MMS om ako vam treba brzi rezultat kad ste već bolesni. Ja ne bi riskirala sa time.

Sreća da nije obavezno.

I šta to znači obavezno uostalom? Ko me može natjerat na medicinsku intervenciju na mome tjelu ako ja to ne želim. Možda mi vjera brani i neću se cjepiti ni ići kod doktora. I šta sad idem u zatvor?! Ili će me četvorica držati a peti mi dati inekcju koju ne želim?! ne kužim?!!
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:35   #7
Krešimir
®

Krešimir Avatar

Registracija: Jul 2007.
Quote:
Pročitala sam i Što vam liječnici ne govore i Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem, ali članak iz Nexusa 2/3 2006 totalno me šokirao. Intervjuirali su tipa koji je radio na razovju cjepiva u laboratoriju. Citirat ću samo dio:" Nabrojat ću vam neke stvari koje sam ja naišao... u cjepivu protiv dječje paralize acanthamoebu, tkz "amebu koja jede mozak", majmunski citomegalovirus, virus ptičjeg raka u MMR cjepivu, pronašao sam potencjalno opasne inhibitore enzima u nekoliko cjepiva. Pačje, zečje i pasje viruse u cjepivu protiv rubeole. Pestivirus u MMR cjepivu. "

I kako da sad dozvolim da dijete izlažem takvim virusima i to da oni ulaze direktno u krvotok bez uobičajenih imunoloških barijera. Ja sam dijete do sad cijepila, ali mislim da više neću bez obzira na posljedice.

Da li ima koja mama koja nije cjepila svoju djecu?

Ovo je relativno nova problematika, ali mislim da sam prije par godina vidjela jednu mamu sa 2 djece necjepljene na TV.

Btw. intervjuirani tip iz Nexusa rekao je da nikako ne bi cjepio svoju djecu da bi se preselio i promjenio ime ako treba, ali da to nikad ne bi dozvolio.

I skime da se savjetujem kad se manipulira podacima i malo je neovisnih doktora i stručnjaka?
Znam nekoliko roditelja koji nikada nisu cijepili svoju djecu. Neka od te djece već idu u školu i nisu imala nikakvih problema. Danas i liječnici sve manje rade probleme oko toga, trebaš samo potpisati da to radiš na vlastitu odgovornost.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:26   #8
Precious X
Registrirani korisnik

Registracija: May 2007.
Dali cijepiti svoje dijete?

Pa i ne znam baš....

hrv.izvor

vaccination myths

10razloga zašto roditelji odbijaju..

necjepljena djeca nikog ne ugrožavaju

220strana materijala

još malo tekstova

....
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:33   #9
nicole76
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
Quote:
Pa što nije nekoliko curica umrlo od toga?!
Ja općenito nisam za cjepivo, a pogotovo ne protiv HPV-a!
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:56   #10
Arsen
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
Pošast Gardasila širi se svijetom. Podsjetimo se, Gardasil je cjepivo protiv humanog papilomavirusa, za kojeg se smatra da uzrokuje rak grlića maternice. Neke američke države su uvele, a neke namjeravaju uvesti Gardasil u obavezni program cijepljenja za djevojčice. Dakle, prije početka seksualne aktivnosti. KAKO NE BI DOBILE RAK SPOLNIM PUTEM. Merckova ogromna reklamna kampanja ima obećavajući slogan: „JEDAN RAK MANJE.“ Međutim, u pozadini ovakvih vijesti odvija se nešto bitno drugačije. I zastrašujuće. Osim što je CJEPIVO VEĆ ODNIJELO 11 MLADIH ŽIVOTA, prijavljeno je na tisuće negativnih reakcija, od kojih su mnoge bile opasne po život. Tu mislim na paralizu, Bellovu paralizu, Guillain-Barreov sindrom i epileptičke napade. Mnoge trudnice, koje su primile cjepivo, suočile su se sa SPONTANIM POBAČAJEM I OŠTEĆENJEM FETUSA. Izgleda da se dugoročne posljedice uopće ne mogu predvidjeti (slično kao i kod drugih cjepiva). Ovdje moram jasno upozoriti da se u Gardasilu, osim HPV proteina, nalazi i nekoliko krajnje opasnih kemikalija. Recimo, aluminijevi spojevi, koji povećavaju rizik od Parkinsonove bolesti, Alzheimerove bolesti i multiple skleroze. Dalje, polisorbat 80 izaziva neplodnost kod miševa. (Možda djelovanje na čovjeka nije ništa bolje?) Natrijev borat, osim u Gardasilu, koristi se i kao OTROV PROTIV ŽOHARA. Da li se još uvijek želite cijepiti?
Postoji više od 100 vrsta humanih papilomavirusa. Za dvadesetak njih sumnja se da mogu dovesti do raka. (Neka vas to ne plaši, jer više od 90% infekcija TIJELO OČISTI SAMO.) Gardasil štiti (ako štiti) od njih 4. AKO STE VEĆ ZARAŽENI U TRENUTKU CIJEPLJENJA, ONDA VAS NE ŠTITI NITI OD TIH 4. A glavni šok tek dolazi...
Prema jednom najnovijem istraživanju, Gardasil POVEĆAVA RIZIK OD RAKA GRLIĆA MATERNICE ZA 44,6% KOD OSOBA KOJE SU VEĆ ZARAŽENE VRSTOM VIRUSA, KOJA SE KORISTI U CJEPIVU. (Gotovo sve seksualno aktivne osobe zaražene su nekom vrstom HPV-a. To je skoro nemoguće izbjeći. Da je virus toliko opasan, stupanj obolijevanja od ove vrste raka bio bi kudikamo veći. Mit o opasnom virusu ima sve više rupa...) Drugim riječima, cjepivo može aktivirati infekciju, koja je inače bila prisutna u bezopasnom stanju i koja INAČE NE BI STVORILA NIKAKVU ŠTETU. Znate li što to znači? Zločesti duh je čvrsto zatvoren u boci sve dok ne oštetite čep. Na čišćenje od virusa zaboravite, nakon cijepljenja možete ih imati samo više.
Cijeli scenarij oko Gardasila već je dobro poznat. Farmaceutska industrija ga primjenjuje godinama. PRVO PROŠIRITI STRAH OD BOLESTI, A ONDA PONUDITI NAJNOVIJE SPASONOSNO RJEŠENJE. Prema jednoj grozomornoj teoriji, koja dobiva sve više pristaša, u cjepiva se svjesno dodaju neke opasne materije, zbog kojih će daljnja liječenja TEK USLIJEDITI. Tako će se osigurati kontinuirana ovisnost o lijekovima, odnosno stalna zarada. (Prema istom razmišljanju, AIDS je stvoren u laboratoriju i svjesno prenesen na gay-populaciju putem cjepiva. Znamo kako se sve dalje odvijalo...) Nastojim vjerovati da ovo nije istina.
Za kraj, guverner Texasa je direktno povezan sa samim vrhom Mercka. Zašto vam ovo govorim? Jednostavno, Texas je PRVI UVEO obavezno cijepljenje za djevojčice. Bojim se da je svaka etika već odavno ugašena.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:57   #11
utisana
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2007.
Otac mog muza je bio (pokojni je) lijecnik.
On nije dao cijepiti svoju djecu.
Moj dragi je odlicnog zdravlja, zadnjih 15 god. nije bio kod lijecnika iako ga ja molim da napravi ber jednu kontrolu.
Snazan je,u 15 god. je samo jednom imao gripu (i to bas nakon smrti oca,tako da je bio podlozan gripi zbog tuge) inace se osjeca odlicno.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:39   #12
mhninana
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Quote:
Otac mog muza je bio (pokojni je) lijecnik.
On nije dao cijepiti svoju djecu.
Moj dragi je odlicnog zdravlja, zadnjih 15 god. nije bio kod lijecnika iako ga ja molim da napravi ber jednu kontrolu.
Snazan je,u 15 god. je samo jednom imao gripu (i to bas nakon smrti oca,tako da je bio podlozan gripi zbog tuge) inace se osjeca odlicno.
Mislim da je zakonska obaveza cijepiti dijete zbog upisa u vrtić i školu. Jednostavno te na različite načine maltretiraju da to napraviš. Naravno da možeš malo lagati da je dijete bolesno, ali ne možeš to raditi vječno. Kako se svi liječimo homeopatijom prije cijepljenja odem do moje homeopatice pa mi ona da pripravak koji neutralizira negativne posljedice cijepljenja (mislim da je to Thuja) ili mi jednostavno poništi cjepivo homeopatskim pripravkom istog. Do sada se pokazalo da je to super jer nije bilo ni temperature ni razdražljivosti ni nemirnog spavanja. Cjepivo se može poništiti i dugo, dugo nakon cijepljenja pogotovo ako primjetiš da se s djetetom nešto čudno događa od tog događaja npr. loše spava, nemirno je, razdražljivo, hiperaktivno. Zašto sada ima toliko hiperaktivne djece? Jer su generacije i generacije procjepljene i stvorila se nova generacija djece. Mi idemo kod dr. Zdravke Svetličić u homeopatski centar "Valeru" i ona mi je super. Sve lijepo objasni, strpljiva je i dostupna kad god treba.
mhninana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:55   #13
mhninana
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Pošast Gardasila širi se svijetom. Podsjetimo se, Gardasil je cjepivo protiv humanog papilomavirusa, za kojeg se smatra da uzrokuje rak grlića maternice. Neke američke države su uvele, a neke namjeravaju uvesti Gardasil u obavezni program cijepljenja za djevojčice. Dakle, prije početka seksualne aktivnosti. KAKO NE BI DOBILE RAK SPOLNIM PUTEM. Merckova ogromna reklamna kampanja ima obećavajući slogan: „JEDAN RAK MANJE.“ Međutim, u pozadini ovakvih vijesti odvija se nešto bitno drugačije. I zastrašujuće. Osim što je CJEPIVO VEĆ ODNIJELO 11 MLADIH ŽIVOTA, prijavljeno je na tisuće negativnih reakcija, od kojih su mnoge bile opasne po život. Tu mislim na paralizu, Bellovu paralizu, Guillain-Barreov sindrom i epileptičke napade. Mnoge trudnice, koje su primile cjepivo, suočile su se sa SPONTANIM POBAČAJEM I OŠTEĆENJEM FETUSA. Izgleda da se dugoročne posljedice uopće ne mogu predvidjeti (slično kao i kod drugih cjepiva). Ovdje moram jasno upozoriti da se u Gardasilu, osim HPV proteina, nalazi i nekoliko krajnje opasnih kemikalija. Recimo, aluminijevi spojevi, koji povećavaju rizik od Parkinsonove bolesti, Alzheimerove bolesti i multiple skleroze. Dalje, polisorbat 80 izaziva neplodnost kod miševa. (Možda djelovanje na čovjeka nije ništa bolje?) Natrijev borat, osim u Gardasilu, koristi se i kao OTROV PROTIV ŽOHARA. Da li se još uvijek želite cijepiti?
Postoji više od 100 vrsta humanih papilomavirusa. Za dvadesetak njih sumnja se da mogu dovesti do raka. (Neka vas to ne plaši, jer više od 90% infekcija TIJELO OČISTI SAMO.) Gardasil štiti (ako štiti) od njih 4. AKO STE VEĆ ZARAŽENI U TRENUTKU CIJEPLJENJA, ONDA VAS NE ŠTITI NITI OD TIH 4. A glavni šok tek dolazi...
Prema jednom najnovijem istraživanju, Gardasil POVEĆAVA RIZIK OD RAKA GRLIĆA MATERNICE ZA 44,6% KOD OSOBA KOJE SU VEĆ ZARAŽENE VRSTOM VIRUSA, KOJA SE KORISTI U CJEPIVU. (Gotovo sve seksualno aktivne osobe zaražene su nekom vrstom HPV-a. To je skoro nemoguće izbjeći. Da je virus toliko opasan, stupanj obolijevanja od ove vrste raka bio bi kudikamo veći. Mit o opasnom virusu ima sve više rupa...) Drugim riječima, cjepivo može aktivirati infekciju, koja je inače bila prisutna u bezopasnom stanju i koja INAČE NE BI STVORILA NIKAKVU ŠTETU. Znate li što to znači? Zločesti duh je čvrsto zatvoren u boci sve dok ne oštetite čep. Na čišćenje od virusa zaboravite, nakon cijepljenja možete ih imati samo više.
Cijeli scenarij oko Gardasila već je dobro poznat. Farmaceutska industrija ga primjenjuje godinama. PRVO PROŠIRITI STRAH OD BOLESTI, A ONDA PONUDITI NAJNOVIJE SPASONOSNO RJEŠENJE. Prema jednoj grozomornoj teoriji, koja dobiva sve više pristaša, u cjepiva se svjesno dodaju neke opasne materije, zbog kojih će daljnja liječenja TEK USLIJEDITI. Tako će se osigurati kontinuirana ovisnost o lijekovima, odnosno stalna zarada. (Prema istom razmišljanju, AIDS je stvoren u laboratoriju i svjesno prenesen na gay-populaciju putem cjepiva. Znamo kako se sve dalje odvijalo...) Nastojim vjerovati da ovo nije istina.
Za kraj, guverner Texasa je direktno povezan sa samim vrhom Mercka. Zašto vam ovo govorim? Jednostavno, Texas je PRVI UVEO obavezno cijepljenje za djevojčice. Bojim se da je svaka etika već odavno ugašena.
Svaka čast na ovolikom trudu i iscrpnim podacima. Mislim da je ovo sve istina. Farmaceuti moraju od nečega živjeti, a kad se sve shvati prošlo je 20-tak godina. Tako je i sa drugim lijekovima, a mi još zaostajemo za svijetom. Oni ukinu Prozac ali zato netko mora potrošiti zalihe. Važno je odabrati najbolje za sebe i bližnje tj. preuzeti odgovornost i što više se informirati te se ne obazirati na različite panike i strahove koje šire liječnici, mediji i farmaceutske kuće. Skloni su davati lijekove da se ne bi slučajno nešto razvilo, a to što truju koga je briga.
mhninana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:45   #14
pufy
Registrirani korisnik

Članak 77.

Kada se obveza pridržavanja mjera zaštite pučanstva od zaraznih bolesti odnosi na maloljetnu osobu, novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj roditelj, odnosno skrbnik, ako ne izvrši obvezu imunizacije protiv bolesti utvrđenih Programom obveznog cijepljenja djece školske i predškolske dobi

To je kazna za "nesavjesne" roditelje! Bravo za neše sabornike!

Nije strašno mislila sam da će smisliti nešto gore. dve milje kazne pa si na miru.
pufy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:52   #15
Precious X
Registrirani korisnik

ima i ovdje jedna pričica,osobno iskustvo kako se u stvari odobravaju "lijekovi"
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:53   #16
Alan_SP
Banned

Registracija: Sep 2008.
Quote:
Nije strašno mislila sam da će smisliti nešto gore. dve milje kazne pa si na miru.
Sorry, ali to znaci 2000Kn i cijepe ti dijete. Industrija je jaka, kosta i novaca i zdravlja, i zato sto oni kroje zakone, ti ne mozes izbjeci cijepljenje djeteta. Platis i kaznu i cijepe ti dijete.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:59   #17
Arsen
Registrirani korisnik

Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sorry, ali to znaci 2000Kn i cijepe ti dijete. Industrija je jaka, kosta i novaca i zdravlja, i zato sto oni kroje zakone, ti ne mozes izbjeci cijepljenje djeteta. Platis i kaznu i cijepe ti dijete.
Kod nas ne možeš legalno izbjeći cijepljenje djeteta, barem koliko je meni poznato. Dapače, razmišlja se o novim cjepivima, koje bi uveli pod obavezan režim.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:22   #18
Precious X
Registrirani korisnik

ma niste u pravu, puno roditelja ne cijepi... nemojte tako pesimistično, nije baš tako crno

I Alane, sorry, ali taj čl.77 si jednostavno pogrešno interpretirao. (u pravilnike i naputke ne ulazim dok ih ne pročitam, ali zakon predviđa novč.kaznu i to je to-za koju u praxi btw, ne znam da je ITKO platio.) Svako ima pravo odbiti BILO kakav med.zahvat na sebi, ili roditelj/skrbnik u ime djeteta.
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:51   #19
Graham
---

Registracija: Oct 2006.
Moje dijete u 4,5 godine nije cijepljeno, ide u privatan vrtić, vjerovatno će i u takvu školu. Mislim da bi u budućnosti trebalo ozbiljno raspraviti za/protiv cjepljenja. Netko mi je rekao da u Sloveniji više ni jedno cjepivo nije obavezno.
Old 09.02.2009., 11:49   #20
Arsen
Registrirani korisnik

Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
ma niste u pravu, puno roditelja ne cijepi... nemojte tako pesimistično, nije baš tako crno

I Alane, sorry, ali taj čl.77 si jednostavno pogrešno interpretirao. (u pravilnike i naputke ne ulazim dok ih ne pročitam, ali zakon predviđa novč.kaznu i to je to-za koju u praxi btw, ne znam da je ITKO platio.) Svako ima pravo odbiti BILO kakav med.zahvat na sebi, ili roditelj/skrbnik u ime djeteta.
Ako je nešto u OBAVEZNOM programu cijepljenja, to znači da se to MORA. To se ne može LEGALNO odbiti. Druga je stvar da li država tolerira ne-cijepljenje ili ne. I ja vjerujem da nekog konkretnog progona nema.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja