Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 11:19   #1421
kad se uopce dobije prva rata? :/ muz je predao u sredinom lipnja (mala je rodjena krajem petog).
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:04   #1422
Ja sam dobila prvu ratu, za drugo dijete ako je to bitno, neki dan. Pocetkom tjedna. Od Grada.
A situacija je ista. Malena rodena krajem 5og mjeseca, papire predali par dana prije napunjenih mjesec dana.
bokafalsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:39   #1423
Potpora novorodence Zg

Imamo boraviste ja i suprug 2 godine u Zg ali nam nedaju nikakvu novcanu potporu za novorodence, kazu da nemamo pravo (da barem jedan roditelj treba biti prijavljen duze od 5 godina u Zg).
U mjestu gdje smo prije prebivali isto kazu da treba biti prijavljen najmanje 3 godine....
Da li je netko bio u istoj situaciji i da li imamo pravo igdje na jednokratnu novcanu pomoc od neke opcine ili grada??
EvaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:10   #1424
Quote:
EvaZ kaže: Pogledaj post
Imamo boraviste ja i suprug 2 godine u Zg ali nam nedaju nikakvu novcanu potporu za novorodence, kazu da nemamo pravo (da barem jedan roditelj treba biti prijavljen duze od 5 godina u Zg).
U mjestu gdje smo prije prebivali isto kazu da treba biti prijavljen najmanje 3 godine....
Da li je netko bio u istoj situaciji i da li imamo pravo igdje na jednokratnu novcanu pomoc od neke opcine ili grada??
ako sada imate boraviste znaci da u nekom drugom gradu imate prebivaliste (osobna). Koliko dugo? Jednokratna pomoc se vezuje uz prebivaliste, a ne boraviste. Daje se radi povecanja nataliteta, a ako vi stalno mijenjate boraviste gradovi nemaju motivaciju davati novce.
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 00:39   #1425
Pozdrav,

Da li je netko informiran o uvjetima za jednokratnu novcanu potporu od hzzo-a ukoliko mama i dijete nisu na istoj adresi?
Ukoliko se prijavim na muzevu adresu prije poroda, gubim pravo naknade od grada, ne znam da li uvjet o 5-ogodisnjem prebivalistu vrijedi i za hzzo?
Dijete bi svakako prijavili na tatinu adresu, pa ne znam da li ostajem bez svih prava na naknade u slucaju moje promjene prebivalista.
(Zbunjujuca mi je ta administracija...)
Hvala unaprijed!
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 00:42   #1426
(Ja sam na ugovoru o radu do 12.mjeseca kada isti istice, a bebac bi bio prijavljen na tatu obzirom na radni odnos, doplatke etc..)
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:06   #1427
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li je netko informiran o uvjetima za jednokratnu novcanu potporu od hzzo-a ukoliko mama i dijete nisu na istoj adresi?
Ukoliko se prijavim na muzevu adresu prije poroda, gubim pravo naknade od grada, ne znam da li uvjet o 5-ogodisnjem prebivalistu vrijedi i za hzzo?
Dijete bi svakako prijavili na tatinu adresu, pa ne znam da li ostajem bez svih prava na naknade u slucaju moje promjene prebivalista.
(Zbunjujuca mi je ta administracija...)
Hvala unaprijed!
Pomoc od hzzo-a nema veze s prebivalistem. Kada rodis ionako moras na hzzo odnijeti rodni list i tiskanicu 2 - nekada je bila tiskanica 3 (dobije se kod prijave dijeteta na zdravstveno osiguranje-svejedno koji roditelj prijavljuje) pa ti uz sljedecu porodiljni naknadu uplate i jednokratnu pomoc.
Ako je prebivaliste u istom gradu ne gubis prava.
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:09   #1428
Yeli, Pogledaj si i ovdje...Ako negdje zapnes pitaj.

http://prijavadjeteta.blogspot.hr/20...ate-22015.html
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:01   #1429
Hvala na odgovoru.
Prebivaliste ce biti u drugom gradu (sad sam u zg, a idem u sv ivan zelina).
Da li otac moze podnjet zahtjev za jednokratnu ili samo mame?
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:07   #1430
I hvala na linku, po onom sto sam shvatila nemam pravo niti na naknadu od grada zg niti hzzo-a (grad zg uvjetuje 5 g isto prebivaliste, hzzo uvjetuje 12 mjeseci isto prebivaliste...).
Jedina opcija je da pitamo da li muz moze predati zahtjev i biti korisnik za jednokratnu i od grada zeline i od hzzoa

Koji cuspajz
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:57   #1431
Decko i ja imamo razlicita prebivalista, ali u vrijeme podnosenja zahtjeva ja sam imala boraviste u njegovom gradu i bez problema dobila od Hzzo-a naknadu.
Naknadu grada pak nismo dobili, jer njegov grad trazi da oboje moramo imati prebivaliste, a dijete je rodjeno u njegovom gradu i prijavljeno na njegovu adresu.
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.