Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 11:34   #1
Modna kuća MAK

Pokrenula sam ovu temu iz jednog jedinog razloga.
Kupac sam dosta artikala iz modne kuće Mak moda. I uvijek sam bila zadovoljna. Uvijek sam tamo našla nešto za sebe, ako nije bilo trenutno sašili su mi po mjeri, i zaista mi je to bio jako dobar dućan. Do ove jeseni, kada sam tamo došla u namjeri da kupim smeđe hlače.
I našla sam hlače, trenutno ih nisu imali u dućanu u Zg, pa su mi ih obećali poslati iz Splita. Iz Splita su došle hlače veličine cca 46, a sa etiketom 40. Poslala sam ih natrag. Nakon tjedan dana dolaze hlače ponovno. Opet iste, malo (ali ne dosta) sužene. Opet ih vračam. Nakon tjedan dana čekanja hlače dolaze, opet preširoke. Prodavačice mi predlažu da iz uzmem, nosim do proljeća i na proljeće da im ih vratim da mi ih poprave
Ja to odbijam i ostavljam im hlače u dućanu. Nakon 2 tjedna dolazim po hlače, koje su potpuno iste kakve su i bile prije 2 tjedna.
Tu gubim živce, uzimam hlače, i odnosim ih kući.
Hlače nemam, ne mogu ih nositi, platila ih jesam.
Ali, čak nisam zbog toga pokrenula ovaj post. Pokrenula sam ga zato da razmijenimo mišljenja, pa da ta mišljenja pošaljemo na upravu Mak mode, kako bi opet imali mjesto gdje ćemo sa povjerenjem kupovati našu odjeću.
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:40   #2
Ja ne kupujem u Maku iz prkosa, zbog odnosa vlasnice prema radnicama. Moja kolegica je radila tamo i dala je vrlo brzo otkaz (uz napomenu da je imala noćne more kako još mora odlaziti na posao, a stvari koje mi je pričala su nevjerojatne). S obzirom da sam radila s curom znam da je dobar i firmi odan radnik, tako da ako ona nije mogla tamo onda je to stvarno nešto.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:07   #3
Sviđaju mi se neki njihovi kaputi, ali to su uglavnom stvari rađene za revije pa budu i dosta skupi. Ostatak kolekcije mi je malčice preozbiljan, ali moja mama ima dosta njihovih stvari i stvarno je sve super sašiveno.
Ono što mene buni kod njih je to što su mi kao brend nedefinirani.Prije par godina je Makjanićka hodala po televiziji i govorila kako ona nije kreatorica nego obrtnik,a posao obrtnika je snimiti što rade veliki kreatori i onda to iskopirati. Vidim da je u međuvremenu promjenila priču, danas je ipak modna kreatorica
Nedefiniranost mi se odnosi na dio kada u dućanu uz svoje stvari drži u prodaji neke majčice i vestice xy kvalitete i proizvodnje, katalozi su im puni nekih genijalnih stvari koje ne možeš kupiti u dućanu jer je tamo 98% neki basic i slično...
A ovo za izrabljivanje radnika nisam čula za nju, ali se ne čudim jer ti "kreatori" znaju biti tako odvratni prema svojim zaposlenicima da je to za izrigat se
Moja poznanica je radila za jedne druge st razvikane, osmišljavala im je i šila cijele kolekcije, po cijeli dan radila doslovce duple smjene pod amen, haljine su se prodavale za 5-6 tisuća kunića, a oni su nju plaćali 2 tisuće , 5 godina na crno, bez ikakvih doprinosa...Užas. A glavno da oni daju izjave za tv i naslikavaju se po novinama, a kada znaš da oni tu svog doprinosa nisu imali ni trunke, onda je to pregozno. Sve ideje i trud od podplaćenih radnica
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 00:27   #4
samo cu rec da MAK ima dozivotni minus kod mene!
ne zelim im radit cak ni losu reklamu
fashionbabie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 19:46   #5
Quote:
fashionbabie kaže: Pogledaj post
samo cu rec da MAK ima dozivotni minus kod mene!
ne zelim im radit cak ni losu reklamu
Zašto?
Koje je tvoje iskustvo po ovoj temi?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 16:34   #6
Thumbs down Sramota

Neda Makjanic cudoviste bez morala. Sud ce sve reci. Pravda ce pobjediti.
Zene moje nemojte tamo kupovati. Sve vas vara. Roba je skart. Vara s cjenama. Jedan dan imate popusta, drugi dan nemate. Prodavacice su neljubazne. Vjerojatno ih ni ne placa, zato su takve. Izgledaju katastrofa, neuredne, smrdljive, neugledne. Ducani smrde po cigaretama. Nekidan sam bas jednu uhvatila kako ispred vrata pusi, guta cigaretu. Poplasila sam je se. Jos mi je onako smrdljiva pocela nuditi robu. Fuj.
Neda se i dalje ponasa kao da posjeduje cijeli svijet, mijenja cure non-stop. Katastrofa!!!
koka.moka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 17:14   #7
Nakon onih skandaloznih 13,7 milijuna kuna uzetih od grada, ne bi joj ni mrtva ostavila svoju kunu u dućanu.

Dobro je poznato što su uvjeti rada bolji, zaposlenici se češće mijenjaju. Not.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 19:59   #8
ma nebi jadna Nedica

Dobila je 13,7 milijuna kn gradskog novca za 100 m2 prostora... a radnice imaju "nikakvu" placu... a da zaboravila sam... treba biti "in" poduzetnica.. putovati na skupe destinacije, trositi na masaze i kremice za bore al nema joj pomoci, stara frigidna zenturaca..
koka.moka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:11   #9
bez rijeci

ma znate sta... ni ja ni itko meni blizak nece krocit nogom u Mak-a. nema sanse..

godinama sam kupovala u njih, brdo para ostavila.. a zasto... da bi me svaki put dovele do ludila... kao suzit ce, skratit.. bla bla... a dodje mi roba krivih nogavica, krivo suzena, kriva etiketa... ma boe sacuvaj... jos i cijene mislim da se formiraju kako im se svidi taj dan.... skupo a kvaliteta nikakva..
sve bi to jos i bilo dobro da nisu neke radnice katastrofa... ajde ove nove se ni ne snadju potiraju ih... al ove stare...
Ona stara plavusa, koja je tamo od stoljeca sedmog, sta je neka kao voditeljica, toliko je zivcana, neljubazna, isfrustrirana kucka...
.. koluta ocima, prenemaze se, vice, laze...
... Mogla bi se ona malo spustit na zemlju kako je nebi netko drugi spustio ...
koka.moka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:00   #10
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Moja poznanica je radila za jedne druge st razvikane, osmišljavala im je i šila cijele kolekcije, po cijeli dan radila doslovce duple smjene pod amen, haljine su se prodavale za 5-6 tisuća kunića, a oni su nju plaćali 2 tisuće , 5 godina na crno, bez ikakvih doprinosa...Užas. A glavno da oni daju izjave za tv i naslikavaju se po novinama, a kada znaš da oni tu svog doprinosa nisu imali ni trunke, onda je to pregozno. Sve ideje i trud od podplaćenih radnica
galići?


ot: jako dobro poznajem ženu tamo kupuje robu već nekih 76, 7 godina - s obzirom da se ona zna pravit fina, i kao sad je neka čunkica - onda nju drže kao kap vode na dlanu, nema nikakvih greški, stalni popusti, etiketa odgovara naručenoj/ kupljenoj odjeći i sl... sve joj suze/skrate, ona sama izmišlja šta bi uz to i oni to naprave...

a prema ostalima, uđeš u dućan, niti da te pogledaju - nismo ih vrijedni, jel prije par mjeseci došla sam pogledat imaju li kakve haljine, malo svečanije - a one su mi ponudile najobičnije haljine od lana i neku katastrofalnu bilu s groznim uzorkom. i kad sam ponovila da tražim svečanu haljinu prodavačica je samo zakolutala očima i okrenula se drugoj mušteriji. sve u svemu -
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:29   #11
@mala nevaljala -pogodila si
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 11:31   #12
Katastrofa!!!

Nikada nisam ništa kupila u Maku-ali po pričama prijateljica čula sam da su prema radnicima odvratni.Pa što vas tu onda čudi!!!
RASPAIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 18:56   #13
Ja sam jedna od radnica mak-a i moram vam reći da su uvjeti rada vrhunski...od radnog vremena do plaće...slobodni vikendi i praznici...Neda je slučaj za sebe,ali budimo iskreni koji vlasnik tj.šef nije??? Neznam kakva je situacija u Zg ali garantiram vam da su u Splitu sve radnice ljubazne i radimo već dugi niz godina za mak... Da je baš toliko loše koliko se priča,sigurno se nebi toliko zadržale na istom radnom mjestu...
garavuša8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 20:01   #14
KokaMoka-u pravu si! Garavuša, ti mora da si Neda glavom i bradom jer kako drugačije objasniti tvrdnju da su uvjeti rada vrhunski. Vrhunski je vrijeđanje cura i nazivanje svakakvim pogrdnim imenima, zivkanje na mobitele, stalna kontrola i sazivanje raznih nepotrebnih sastanaka u večernjim satima (umjesto da cure/žene idu kući nakon posla), inventure po cijelu noć nakon završene popodnevne smjene umjesto da se odredi dan kad je dućan zatvoren da se to obavi. I sve to, naravno, NEPLAĆENO! Kvaliteta materijala posebna je tema. Ne bih je sad niti započinjala. Osobno sam svjedočila više puta kako se prijeti životom curama u njenim zagrebačkim dućanima, šalje ih se u neku stvar jer je inkas taj dan premali za gđu. modnu kreatoricu. Sve svoje frustracije iskaljuje na svojim radnicama. Cure u dućanima još dobro i prolaze ali krojačice su najveće žrtve. Rad na normu, podplaćenost i svakodnevna vrijeđanja i prijetnje. Kad joj je loš dan lete štenderi s robom po cijeloj radioni, roba se baca, gazi uz neprestalno vrištanje nervno rastrojene žene. A di su oni dani kad su bila iskapčanja struje zbog gradnje rodilišta (netom prije nego što je dobila grdnu lovu i preselila se u Kopilicu) pa radiona nije mogla raditi pola dana, a ona dođe i kaže da joj se živo hebe šta sad nema struje jer norma mora bit ispunjena pa onda zapovjedi da se žene vrate kad dođe struja isti dan i onda rade do navečer ko bijelo roblje-BEZ NAKNADE I PREKOVREMENIH. I tome sam svjedočila više puta svojim očima. Pa onda, kad završi kolektivni godišnji napuca sve radne subote u 9. mjesecu iz inata šta su žene bile na odmoru-naravno i to im se NE PLATI, a ako se koja usudi i pitat kad će bit plaćeno prijeti joj se i vrijeđa (opet osobno svjedočila).Zato Garavuša, ne pričaj bajke o savršenim radnim uvjetima kojih nema jer da ih ima ne bi se svaki mjesec tražile nove radnice i tako već godinama. To zna i inspekcija rada ali ništa ne čini jer su potkupljeni, a na Zdravstvenom i Mirovinskom šalterske djelatnice smiju se kad vide koliko prijava i odjava mjesečno naprave za MAK. I to nikoga u ovoj državi nije briga!? Nitko se od nadležnih nije zapitao šta to smrdi. Bitno je da se ona naslikava po novinama i zateže kod plastičnih kirurga dok joj radnice jedva preživljavaju. Jedino dobro u svemu je to da je plaća redovna pa makar bila mizerna. Da rezimiram- Neda je jedno zlo od žene koje se rijetko viđa.Mogla bi ja ovako pisat do sutra ali mi se zgadilo.
Poppy Honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 00:11   #15
JA SAM NAŽALOST RADILA U TOM ZMIJSKOM GNIJEZDU....
I MOGU VAM SAMO REĆI DA JE NEKE POSLOVE BOLJE IZGUBITI NEGO NAĆI!!!! I NIJE TU SAMO NEDA PROBLEM,NEGO I ONA KUJA OD VODITELJICE I KOLEGICE KOJE SU S GODINAMA RADA POSTALE KAO I NEDA I ZNAJU SAMO OGOVARATI I IŽIVLJAVATI SE NA MLAĐIM I NOVIM KOLEGICAMA... (ČAST IZUZECIMA,KOJIH JE JAAAAAKO MALO).... ALI STALO SE SVIMA U KRAJ,PA ĆE I ONA USKORO POTONUT...VEĆ JE NA DOBROM PUTU KA DNU....
baby.girl is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.09.2011., 21:08   #16
Moj je brat svojedobno kod njih naručio odijelo (ne sijećam se više zašto baš kod njih..)..Ugl. dobio čovjek odijelo, ono super na prvu. I odsvira čovjek koncert u tom odijelu, ide sve na pranje, kad ono košulja crna ispod...Tako drugi, pa treći put. I odemo mi kod Nede da kažemo da je odijelo super ali očito je podstava loša jer nakon svakog koncerta kad se oznoji košulja upije tu crnu od podstave valjda...i to crnilo se ne može poslije oprati sa košulje..
Neda počela vrištat ka luđakinja, bacati odijelo po podu i gaziti ga. Rekla nam je da joj donesemo hlače da bla bla bla, donijeli mi i hlače, ona vratila lovu i pred nama pokidala odijelo...
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 11:38   #17
Quote:
baby.girl kaže: Pogledaj post
JA SAM NAŽALOST RADILA U TOM ZMIJSKOM GNIJEZDU....
I MOGU VAM SAMO REĆI DA JE NEKE POSLOVE BOLJE IZGUBITI NEGO NAĆI!!!! I NIJE TU SAMO NEDA PROBLEM,NEGO I ONA KUJA OD VODITELJICE I KOLEGICE KOJE SU S GODINAMA RADA POSTALE KAO I NEDA I ZNAJU SAMO OGOVARATI I IŽIVLJAVATI SE NA MLAĐIM I NOVIM KOLEGICAMA... (ČAST IZUZECIMA,KOJIH JE JAAAAAKO MALO).... ALI STALO SE SVIMA U KRAJ,PA ĆE I ONA USKORO POTONUT...VEĆ JE NA DOBROM PUTU KA DNU....
E, tu si u pravu! "Plavuša", voditeljica dućana puca po šavovima i odavno je na tabletama za smirenje . Ali, budimo realni, da nema interesa davno bi otišla iz MAK-a. Ali nije ona jedina, problem počinje već od radione, tj. od nastanka kroja koji već godinama radi ista žena koja još uvijek nije savladala kompjuterski program sastavljanja kroja i izrade mjera tako da nije čudo da je odjeća krojena sa greškama kad je kroj i sam takav. Kvaliteta materijala koji puštaju boju i kidaju se nakon jednog nošenje općepoznata je stvar. Da ne govorim o odjeći koju nakon sezone povuče iz prodaje pa je smjesti u skladište da prezimi i onda slijedeće sezone vrati "staru" robu u dućan sa novim cijenama. hahahhah )) I onda se čudi kad se mušterije žale da ima se roba raspada.
Poppy Honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 18:15   #18
Quote:
Poppy Honey kaže: Pogledaj post
E, tu si u pravu! "Plavuša", voditeljica dućana puca po šavovima i odavno je na tabletama za smirenje . Ali, budimo realni, da nema interesa davno bi otišla iz MAK-a. Ali nije ona jedina, problem počinje već od radione, tj. od nastanka kroja koji već godinama radi ista žena koja još uvijek nije savladala kompjuterski program sastavljanja kroja i izrade mjera tako da nije čudo da je odjeća krojena sa greškama kad je kroj i sam takav. Kvaliteta materijala koji puštaju boju i kidaju se nakon jednog nošenje općepoznata je stvar. Da ne govorim o odjeći koju nakon sezone povuče iz prodaje pa je smjesti u skladište da prezimi i onda slijedeće sezone vrati "staru" robu u dućan sa novim cijenama. hahahhah )) I onda se čudi kad se mušterije žale da ima se roba raspada.
MA KADA BI NADLEŽNE INSTITUCIJE RADILE SVOJ POSAO KAKO TREBA DAVNO BI NEDICA STAVILA KLJUČ U BRAVU...ALI TO SU PODPLAĆENE GUZICE KOJE DOPUŠTAJU DA JADNE ŽENE PROLAZE PAKAO...KATASTROFA!!!
baby.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:14   #19
Podižem temu !!
Vidim da je zadnji odgovor ovdje pisan 2011 godine,pa me zanima da li je još uvijek tako što se rada tiče i odnosa prema radnicama ? Ja sam jučer bila na razgovoru i danas su me zvali za probni rad.Ništa konkretno nisam mogla sznat,a ovo ovdje što čitam je prestašno pa me čisto zanima da li je i dalje tako ?
__________________
.... Idemo dalje...
Vaga 18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 02:27   #20
Quote:
Vaga 18 kaže: Pogledaj post
Podižem temu !!
Vidim da je zadnji odgovor ovdje pisan 2011 godine,pa me zanima da li je još uvijek tako što se rada tiče i odnosa prema radnicama ? Ja sam jučer bila na razgovoru i danas su me zvali za probni rad.Ništa konkretno nisam mogla sznat,a ovo ovdje što čitam je prestašno pa me čisto zanima da li je i dalje tako ?
i? sad je vec skoro 2 mjeseca od tvog posta, kakvo je stanje?
cabo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.