Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 16:44   #1
Zašto je u Daruvaru najjeftinije auto osiguranje?

stvarno ne kužim, pa molim za pojašnjenje
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 14.02.2009., 16:54   #2
To ti je kao zona manjeg rizika. Uz put, mislim da je u Slatini još jeftinije.
A80 is offline  
Old 14.02.2009., 17:04   #3
S obzirom na ogroman porast registracija u tim zonama "manjeg rizika" nekako slutim da će se kad se skupi kritična masa osiguranje znatno poskupiti
STINGer is offline  
Old 14.02.2009., 17:11   #4
ok, zona manjeg rizika, a tko meni brani da ja registriram auto u Daruvaru (ili Slatini) a da ga cijele godine vozam po ZG koji je najveća (valjda) zona rizika??? totalno nelogično

on the other hand, što mi treba da ja iz Splita registiram auto u Daruvaru (ili Slatini)?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 14.02.2009., 17:18   #5
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
ok, zona manjeg rizika, a tko meni brani da ja registriram auto u Daruvaru (ili Slatini) a da ga cijele godine vozam po ZG koji je najveća (valjda) zona rizika??? totalno nelogično

on the other hand, što mi treba da ja iz Splita registiram auto u Daruvaru (ili Slatini)?
Mislim da ti adresa prebivališta mora biti tamo.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Old 14.02.2009., 17:30   #6
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
ok, zona manjeg rizika, a tko meni brani da ja registriram auto u Daruvaru (ili Slatini) a da ga cijele godine vozam po ZG koji je najveća (valjda) zona rizika??? totalno nelogično

on the other hand, što mi treba da ja iz Splita registiram auto u Daruvaru (ili Slatini)?
Adresa prebivališta ili firma
STINGer is offline  
Old 14.02.2009., 17:54   #7
većina rent-a-car ima svoje aute tamo registrirane.
Posebno Pakrac štanca tablice.
alter ego blagajnice is offline  
Old 14.02.2009., 18:18   #8
Ptanje,nisuli oni podrucje od posebne skrbi?
Svicar is offline  
Old 14.02.2009., 20:09   #9
U više navrata sam o tome dao informaciju: Temeljni premijski sustav za osiguranje automobilske odgovornosti svrstava registracije po županiujama u zone rizika, i tako je eto 9. najskuplja zona za ZG i KR - zašto? pa zato jer je skoro 50% registriranih automobila u Hrvatskoj ZG registracije...KR ima čitavo zagorje, a tamo nikad nitko niš ne popije ....tako da se tu dešava i najveći broj šteta, pa je i premija u skladu s tim...ST je 8. zona, a eto Da i SL su najniže zone 4. i 5.

no, ako se ovako budu registrirali ovi iz rentacara/leasinga, neće dugo biti tako jeftine zone...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Old 14.02.2009., 20:17   #10
Ja se nadam da će se to desiti čim prije, tj. da će se približno izjednačiti (ili na neki drugi način promijeniti) činjenica da moj auto sa 50% bonusa na SL ili DA koji se vozi po metropoli ima osiguranje 1200kn, a kada to isto radim sa ZG tablama, onda me košta 2100kn.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 14.02.2009., 20:47   #11
mislim da je u Delnicama isto jeftino. U Daruvaru nema baš puno prometa. Ja sam se kao klinac nis ulicu vozio sa romobilom i slabo koji je auto išao.
mirkec_23 is offline  
Old 14.02.2009., 21:01   #12
Quote:
mirkec_23 kaže: Pogledaj post
mislim da je u Delnicama isto jeftino. U Daruvaru nema baš puno prometa. Ja sam se kao klinac nis ulicu vozio sa romobilom i slabo koji je auto išao.
Za Daruvar - kada je u srijedu i u subotu plac tam, nemože se ni ulicu proči a da za parking ne pričam. nigdje mjesta. Razgranao se i on. Dobili nove dučane i bazene, napreduju.

A za osiguranje vozila, prebivalište mora biti tamo. Imala auto koji smo samo zbog toga morali ići tamo jer je moj imao staro prebivalište u DA i tamo morali na odjavu i s probnim tablicama vozili doma, a prijavili ga na ČK u PP kojoj pripadamo po adresi stanovanja.
Lindy2008 is offline  
Old 14.02.2009., 22:11   #13
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
...i tako je eto 9. najskuplja zona za ZG i KR - zašto? pa zato jer je skoro 50% registriranih automobila u Hrvatskoj ZG registracije...KR ima čitavo zagorje, a tamo nikad nitko niš ne popije ....tako da se tu dešava i najveći broj šteta, pa je i premija u skladu s tim...ST je 8. zona, a eto Da i SL su najniže zone 4. i 5.
→ Daruvarci i Slatinjani najtrizniji u RH
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 14.02.2009., 22:52   #14
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ptanje,nisuli oni podrucje od posebne skrbi?
Nema to veze.I Vukovar i Vinkovci su, pa je razlika 900 kn u ta dva grada, jeftiniji je Vukovar.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 14.02.2009., 23:07   #15
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nema to veze.I Vukovar i Vinkovci su, pa je razlika 900 kn u ta dva grada, jeftiniji je Vukovar.
Samo pitam,znam da su tamo manji porezi,pa mozda ima veze.
Svicar is offline  
Old 14.02.2009., 23:20   #16
Jesi kada bio u Daruvaru?
Krumpir is offline  
Old 15.02.2009., 01:10   #17
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Samo pitam,znam da su tamo manji porezi,pa mozda ima veze.
Ovo ima veze sa procjenom rizika osiguravajuceg drustva.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 15.02.2009., 15:18   #18
ja ne mogu skužit, u ZG je zona većeg rizika zato što ima više auta... po meni mislim da bi se trebalo napraviti neki omjer npr sudara/1000 automobila, da bi se skužilo koliko je zapravo rizično...
rocket86 is offline  
Old 15.02.2009., 15:21   #19
nisu samo sudari, već i rizik krađe i ostalih oštećenja u pitanju. ne zaboravimo onu famoznu zagrebačku tuču kakva inače ne pada u ostatku RH
x-type is offline  
Old 15.02.2009., 15:52   #20
Zato jer su u Daruvaru najbolji vozaci u Hrvatskoj, a u Zagrebu i Krapini najgori.
__________________
Y Ddraig Goch Ddyry Cychwyn
mrachni hajduk! is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.