Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2009., 21:21   #1
Eon

nešto mi nije jasno.
svi znamo spiku o eonima koji donose nove poglede na religiju i sl. iz jednog izvora znam da 2100 i nekoje dolazi doba vodenjaka, a opet po crowleyju je eon djeteta-sina počeo 1904.

kako to?
suicideboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:43   #2
Svaki eon ima prijelazno razdoblje, a trenutno se nalazimo u jednom. Prijelaz počinje padom Velike Ravnodnevnice. Npr. Horusov eon nije prestao ali padom Ravnodnevnice, nalazimo se u Horus - Ma'at razdoblju nakon čega slijedi - Ma'at.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:22   #3
djelomićno kopćam, može to malo "žešće"??
suicideboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:38   #4
Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
nešto mi nije jasno.
svi znamo spiku o eonima koji donose nove poglede na religiju i sl. iz jednog izvora znam da 2100 i nekoje dolazi doba vodenjaka, a opet po crowleyju je eon djeteta-sina počeo 1904.

kako to?
Telema!
Doba Vodenjaka se nalazi unutar eona Horusa, Osvajajućeg&Okrunjenog Djeteta, svaki eon traje oko 2000 godina, sa tim da smjena eona nastaje kada je većinska svijest čovječanstva spremna za nadogradnju postojeće formule razvoja (kao što npr. atomska bomba eksplodira tek kada posjeduje "kritičnu masu", samo atom manje i nema eksplozije), a ne kada je istekao zadani "period". Inače, Doba Vodenjaka je astrološki termin, Eon Horusa je više evolucijski termin, neki bi ga čak možda nazvali i religijskim. Eon Horusa bi mogli zvati i Dobom Lava&Vodenjaka, Dobom Theriona&Babalon. Therion se je već pojavio, no; svi sa nestrpljenjem očekujemo pojavu naše Gospe...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:04   #5
Zar Cameron Parsons nije bila... Njena pojava?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:39   #6
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Zar Cameron Parsons nije bila... Njena pojava?
Telema!
Mislio sam na pojavu žene "Crowleyevog" kalibra, žene koja bi mu u svakom pogledu mogla parirati i biti ravnopravna, kako u moći, tako i u magici i u utjecaju...
Za Cameron predpostavljam da je bila Parsonsova žena (zbog prezimena) no, o njoj ne znam ništa; pa bi te molio, ako te je volja pisati, da nas malo obrazuješ...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 07:42   #7
Telema!
Pojava Babalon inkarnirane u materijalnom obličju, najavljuje postepeni dolazak eona Maat...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:08   #8
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
Mislio sam na pojavu žene "Crowleyevog" kalibra, žene koja bi mu u svakom pogledu mogla parirati i biti ravnopravna, kako u moći, tako i u magici i u utjecaju...
Za Cameron predpostavljam da je bila Parsonsova žena (zbog prezimena) no, o njoj ne znam ništa; pa bi te molio, ako te je volja pisati, da nas malo obrazuješ...
Agape!
Da, bila je Parsonsova žena i njegova glavna partnerka u Babalon radovima kad je on verovao da je inkarnirao Babalon na zemlji.
Žene koje su ravnopravne Crowley-u po raznim pogledima postoje tu i tamo, ali ne vidim zašto bi mislili da će sepojaviti neka žena, ili muškarac, koji bi mu bili ravnopravni kao profetu? Bar za još recimo 2000 godina
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:09   #9
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
Pojava Babalon inkarnirane u materijalnom obličju, najavljuje postepeni dolazak eona Maat...
Agape!
Koliko se ja sećam Crowley je taj Aeon nazivao Aeonom Temide. Maat je Achadova invencija, a Achad, bojim se, nije se makao od Malkuta i uglavnom nijepouzdan. Kao ni Nema koja je tu ideju pokupila od njega i koja doslovno lupeta kad priča o tom Aeonu Maat koji je navodno ona realizovala.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:27   #10
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sećam Crowley je taj Aeon nazivao Aeonom Temide. Maat je Achadova invencija, a Achad, bojim se, nije se makao od Malkuta i uglavnom nijepouzdan. Kao ni Nema koja je tu ideju pokupila od njega i koja doslovno lupeta kad priča o tom Aeonu Maat koji je navodno ona realizovala.
Telema!
Ma nema frke, može se zvati i Aeon Temide (Temida je očito podobniji simbol jer preciznije ukazuje na vladavinu Venere u Vagi). U svakom slučaju, moguća pojava ženskog avatara u liku Babalon sasvim ljepo navješta dolazak doba Sklada&Ravnoteže...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:41   #11
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Da, bila je Parsonsova žena i njegova glavna partnerka u Babalon radovima kad je on verovao da je inkarnirao Babalon na zemlji.
Žene koje su ravnopravne Crowley-u po raznim pogledima postoje tu i tamo, ali ne vidim zašto bi mislili da će sepojaviti neka žena, ili muškarac, koji bi mu bili ravnopravni kao profetu? Bar za još recimo 2000 godina
Telema!
Vjerujem da se radi o nadopuni Crowleyevog rada, kao i o pripremi za razdoblje Temide; Tko zna, možda se baš AC "vrati" u ženskom "vozilu"; osobno mi se sviđa kao moguća varijanta jedan crveni ferari-bugati vrhunske kvalitete pogonjen zrakom, vodom, strujom ili suncem;, možda bez kotača...
Agape!

P.S.
Pošto je već kao svećenik predsjedao nad dolaskom Aeona Ozirisa&Horusa; možda nije previše pretenciozno očekivati da će predsjedati i nad svitanjem Aeona Temide...
Izgleda da nekako uvijek baš njega dopadne ta zadaća; iako, iskreno, malo mu zavidim na dužini trajanja godišnjeg odmora...
No dobro, ipak je on jedan od šefova, pa hajde onda, neka mu bude...
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:23   #12
Ovdje dolazi u obzir isključivo Ma'at. Jedino kod Nje se srca važu na posljednjem Sudu. Lijepa Venerica dolazi zajedno s Babalon dok će razdoblje pripadati Ma'at.
Treba imati na umu da je Ravnodnevnica već pala.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:27   #13
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Ovdje dolazi u obzir isključivo Ma'at. Jedino kod Nje se srca važu na posljednjem Sudu. Lijepa Venerica dolazi zajedno s Babalon dok će razdoblje pripadati Ma'at.
Treba imati na umu da je Ravnodnevnica već pala.
Ok, no hajde da to pogledamo i ovako. Knjige se originalno zvala Liber L. vel Legis. Al je kasnija invencija koju je nalinio Achad, a crowley prihvatio. L je Lamed - karta je Atu VIII. Nije li na njoj već prikazana atribucija Maat i ne postoji li ponegde mišljenje da je četvrto poglavlje već skriveno u samoj knjizi? Šta se iza toga sve može skrivati?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:38   #14
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ok, no hajde da to pogledamo i ovako. Knjige se originalno zvala Liber L. vel Legis. Al je kasnija invencija koju je nalinio Achad, a crowley prihvatio. L je Lamed - karta je Atu VIII. Nije li na njoj već prikazana atribucija Maat i ne postoji li ponegde mišljenje da je četvrto poglavlje već skriveno u samoj knjizi? Šta se iza toga sve može skrivati?
AL je Bog, a riječ je o knjizi Božjeg zakona. Slijedi zakon AR.

heh...kad govoriš o atuju osam...ne znam.
No, atribucija Ma'at je ionako poznata ali slijedeće njezino razdoblje nije. Ovdje treba slijediti ono što kaže gematrija i svakako uzeti u obzir astrološke aspekte pod obavezno.
Kao amater astrolog, preporučam.

U samoj knjizi je skrivena sve i jedna riječ. Od početka do kraja, a slijedeći Zakon iz nje se tek nazire.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:42   #15
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
AL je Bog, a riječ je o knjizi Božjeg zakona. Slijedi zakon AR.

heh...kad govoriš o atuju osam...ne znam.
No, atribucija Ma'at je ionako poznata ali slijedeće njezino razdoblje nije. Ovdje treba slijediti ono što kaže gematrija i svakako uzeti u obzir astrološke aspekte pod obavezno.
Kao amater astrolog, preporučam.

U samoj knjizi je skrivena sve i jedna riječ. Od početka do kraja, a slijedeći Zakon iz nje se tek nazire.
Ali originalno se knjiga zvala Liber L. vel Legis. Evo je naslovna strana pre nego što je L. promenjeno u Al.

Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:46   #16
Da naravno...ali znaš li zašto je to tako ?

Zato što je L jednak AL-u. Možeš pisati i izgovarati oboje jer smisao je jednak.

AL se uostalom može izgovoriti kao eL.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 02:02   #17
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
Mislio sam na pojavu žene "Crowleyevog" kalibra, žene koja bi mu u svakom pogledu mogla parirati i biti ravnopravna, kako u moći, tako i u magici i u utjecaju...
Agape!
To bi bila ja.
__________________
Eternal sunshine of the spotless mind
Pipy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 08:09   #18
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Da naravno...ali znaš li zašto je to tako ?

Zato što je L jednak AL-u. Možeš pisati i izgovarati oboje jer smisao je jednak.

AL se uostalom može izgovoriti kao eL.
Gematrijska vrijednost nije ista a to je prilično bitno. To što se nešto slično odgovara nema nikakve veze sa magijskim značenjima riječi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:28   #19
Quote:
Pipy kaže: Pogledaj post
To bi bila ja.
wellcome,godess of mine heart, extasy of my soul...
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:55   #20
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Gematrijska vrijednost nije ista a to je prilično bitno. To što se nešto slično odgovara nema nikakve veze sa magijskim značenjima riječi.
Telema!
Upravo tako. 31 nije isto što i 30. Osim toga, A - atu 0, Luda, razvijeni, prevaziđeni Therion; L - Atu 8, Harlekin, razvijena, prevaziđena Babalon.
Prvo dolazi A - Therion, zatim sljedi L - Babalon, iz čega proizilazi veliko L., mAAt, Temida, Doba Vage. 0 se lako pretvara u 8, a i u jednom i u drugom simbolu se zrcali sigil 69. Kako se 0 pretvara u 8, a 8 u 0, može se lako vidjeti presavijanjem gumice za kosu "...zbog moje kose, drveća vječnosti...". sigil Venere, ankh, u sebi obuhvaća cijelokupno drvo života, simbol čovjeka "...tajne skrivene u njima, niti jedna zvijer naslutiti neće...". A Venera vlada Vagom...
Ali to je sve skupa samo jedan zmajski let, i nema nikakve veze sa sadašnjim trenutkom...
A svaki zmaj ima neku svoju priču...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.