Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2009., 21:27   #1
Gospa Babalon

dragi moji. moram priznati da znam jako malo o Velikoj Gospi Babalon iliti kurvi babilonskoj. znam da se spominje u otkrivenju i u crowleyjevim spikama pa bih zamolio kompetentne ljude ako znaju nešto "više" o njoj. od kud seže taj "mit" i sl.

i like her
suicideboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:44   #2
Non Nomine Babalon. Jesi siguran da želiš znati ?
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:20   #3
naravno
suicideboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 23:12   #4
Quote:
suicideboy kaže: Pogledaj post
dragi moji. moram priznati da znam jako malo o Velikoj Gospi Babalon iliti kurvi babilonskoj. znam da se spominje u otkrivenju i u crowleyjevim spikama pa bih zamolio kompetentne ljude ako znaju nešto "više" o njoj. od kud seže taj "mit" i sl.

i like her
Telema!
Hadit&Nuit su božanski principi + i - u univerzumu, Therion i Babalon su njihovi zemaljski emisari; oni utjelovljuju te božanske principe, Therion solarne, Babalon lunarne. Njihov misterij je misterij Ruže&Križa. Therion je otac mudrosti, Babalon je majka razumjevanja, Therion je volja, Babalon je ljubav; Therion obitava u chokmahu, Babalon u Binahu. Za istinsko poimanje njihovog odnosa, kao i njihovih službi, minimalno je neophodno postignuće Majstora Hrama, dakle one razine svijesti koja obitava iznad razuma&bezdana, misterij Ruže&Križa tek je odbljesak istinske tajne. Što se tiče Ivanovih otkrivenja; kada um koji nije oslobođen okova predrasuda&neznanja (a kako je i mogao biti u vrijeme u kojem je živio) i čija svijest nije u cijelosti iznad bezdana, ugleda misterij Babalone&Theriona u svoj svojoj slavi, tada nastaje književni uradak poput apokalipse...
U svakom slučaju, ono što su Isus&Magdalena bili u prošlom dobu, to su Therion&Babablon u sadašnjem.
Kao što reče Morpheusova ljubav u Matrixu, "...neke stvari se mjenjaju, no neke uvijek ostaju iste..."
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:07   #5
Babalon i Therion su briatički pojmovi, a ja sam sve uvereniji da je cela Apokalipsa u stvari jedan simbolično prestavljen proces uzdizanja Kundalini. Za razumevanje Babakin možda ne bi bilo zgoreg razumeti Gnostičku Misu i transformaciju Sveštenice kroz taj obred?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:30   #6
Telema!
Gnostička Misa razotkriva odnos Theriona i Babalon u svijetlosti Ruže&Križa; i sigurno da podaje mogućnost dubokih uvida onima kojima su sa njom upoznati...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 08:10   #7
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
...a ja sam sve uvereniji da je cela Apokalipsa u stvari jedan simbolično prestavljen proces uzdizanja Kundalini...
Telema!
Slažem se da bi to mogla biti jedna od mogućih interpretacija Apokalipse. No, ipaK sam skloniji prihvatiti varijantu po kojoj je Apokalipsa djelo koje je nastalo kao posljedica duhovne ekstaze prouzročene uzdizanjem Kundalini, koja se je zrcalila u nedovoljno pročišćenom&nedovoljnom istreniranom umu adepta. Druga varijanta koja mi je prihvatljiva, jeste da je um adepta ipak bio primjereno "obučen"; no vizija koja ga je "pogodila" je bila toliko "ispred svoga vremena", da jednostavno nije bilo načina na koji bi se ona razumjlivo "interpretirala" jezikom svakodnevice toga doba...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:30   #8
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Babalon i Therion su briatički pojmovi, a ja sam sve uvereniji da je cela Apokalipsa u stvari jedan simbolično prestavljen proces uzdizanja Kundalini. Za razumevanje Babakin možda ne bi bilo zgoreg razumeti Gnostičku Misu i transformaciju Sveštenice kroz taj obred?
Osim Gnostičke mise treba razumjeti rad s Etirima ako netko želi razumjeti Babalon prije vremena.
No ova radnja je nepreporučljiva. Nitko još nije skontao niti fizičku ženu, ma kakvi bili; a kamoli tek duhovni obrazac.
Zato dalje od brda za koje nemate opremu.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:58   #9
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Osim Gnostičke mise treba razumjeti rad s Etirima ako netko želi razumjeti Babalon prije vremena.
No ova radnja je nepreporučljiva. Nitko još nije skontao niti fizičku ženu, ma kakvi bili; a kamoli tek duhovni obrazac.
Zato dalje od brda za koje nemate opremu.
Telema!
Ali ti očito jesi, kada si toga svjestan...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 20:31   #10
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
Ali ti očito jesi, kada si toga svjestan...
Agape!
Telema !

Da jesam, bio bih Bog.

Agape !
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 19:28   #11
covjek pita a vi se sprdate dajte odgovor ako znate ako ne sutite ali te vase izjave moze valjda razumjet samo onaj ko o tome zna
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.