Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 20:51   #1
djubre44
vjecni student

djubre44 Avatar

Registracija: Nov 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku djubre44
Isplata place i blokirana firma

Pozdrav.
Imam jedan problem.Naime firmi je blokiran racun zbog nekih dugova i ja bi htio radnicima platit place u gotovini.
kako da to platim da se na njihovim racunima vidi kao uplata place a ne obicna gotovinska uplata jer ne zelim da im zatvore minus ili ogranice kredit ili slicno.
hvala
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:50   #2
PetBorut
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
Quote:
djubre44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam jedan problem.Naime firmi je blokiran racun zbog nekih dugova i ja bi htio radnicima platit place u gotovini.
kako da to platim da se na njihovim racunima vidi kao uplata place a ne obicna gotovinska uplata jer ne zelim da im zatvore minus ili ogranice kredit ili slicno.
hvala
Ne kuzim bas. S kojeg racuna bi podigao tu gotovinu, s svojeg privatnog (kao fizicka osoba?). I onda mislis sve one doprinose poplacat isto gotovinom? Kako bi to uopce prikazao kao trosak ako je sa privatnog racuna?

Mozda je lakse da to rjesis sa privatnom poznajmicom zaposlenicima.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 06:55   #3
Dubravka20
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Ne kuzim bas. S kojeg racuna bi podigao tu gotovinu, s svojeg privatnog (kao fizicka osoba?). I onda mislis sve one doprinose poplacat isto gotovinom? Kako bi to uopce prikazao kao trosak ako je sa privatnog racuna?

Mozda je lakse da to rjesis sa privatnom poznajmicom zaposlenicima.
Nažalost ne ide,možeš im isplatiti u gotovini ali to banka ne vidi pa pokušaj njih nazvati,da li možda možeš kod njih u banci platiti na njhoe računeto pak nis sigurna.Osim toga da te upozorim ako si blokiran ne bi smio imati ni gotovinu u blagajni jer po Zakonu bi svu gotovinu trebao po pravilu "ubaciti"na žiro račun firme.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:55   #4
aurora-s
Neregistrirana korisnica

aurora-s Avatar

Registracija: Jul 2007.
Mislim da bi trebalo moći ovako- nek me ispravi neki knjigovođa ako sam u krivu. Ideš u banku i ispuniš uplatnicu. Uplatitelj firma ta i ta, primatelj radnik, sve šifre kao kod uplate regularne plaće, a sebi pišeš pozajmicu pravdaš uplatnicama.

Doprinose ti isto nitko ne brani platiti na taj način.

Može i cesija- ti kao privatna osoba si cesus, tvoja firma je cedent a radnik cesionar, al onda si ti uplatitelj. Mislim da je bolje ovo sa pozajmicom.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 26.02.2009., 11:03   #5
lili p.
always

lili p. Avatar

Registracija: Nov 2006.
Plaću poduzeće može isplatiti u gotovini putem blagajne, dok doprinose treba plaćati preko žiro računa.
Ali ovdje je problem što je poduzeću blokiran račun, a u tom slučaju, zakonski, ne smiješ imati novca u blagajni, odnosno ako i imaš moraš uplatiti na žiro račun, ne smiješ plaćati ni plaće, ni dobavljače, ni realizirati kompenzacije ili cesije dok se blokada sa računa ne skine.
Old 26.02.2009., 12:34   #6
Edgar
The Titanodur Master

Upravo tako, , dok traje blokada nema cesija, kompenzacija

svojedobno je to bilo moguće, pa su blokade trajale vječno, priljevi su putem cesija usmjeravane na druge žiroračune......
Old 26.02.2009., 12:37   #7
dante-1
Registrirani korisnik

dante-1 Avatar

Registracija: Aug 2008.
Evo i ja potvruđujem da je to tako

ajmo dalje, još malo pa nestalo
Old 26.02.2009., 14:45   #8
djubre44
vjecni student

djubre44 Avatar

Registracija: Nov 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku djubre44
radi se o mojim privatnim sredstvima ajmo reci ustedevini.firma je mala ima 4 zaposlenika od kojih je 2 u obitelji ostali su radnici,tako da bi samo tim radnicim platio.ja cu se snaci.
znaci nista od toga.hvala na odgovorima jos cu probat nesto iskemijat i raspitat se.pozdrav
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 15:29   #9
kokoroko
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Imaš PM.
kokoroko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:06   #10
GricGric
Pozitivka

GricGric Avatar

Registracija: Feb 2007.
Zna li netko kolike su kazne ako dobitaš bez obzira na blokiran žiro račun posluje gotovinom preko blagajne?
Naime svi znamo da je to zabranjeno, a svi to rade, a nisam čula da je netko kažnjen zbog toga...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 09:56   #11
SuzyQ
Gleda u dijamante

SuzyQ Avatar

Registracija: Jul 2008.
Možeš napraviti sljedeće:

Ti kao fizička osoba pozajmiš firmi novac, i o tome napraviš ugovor o pozajmici. Zatim tom gotovinom uplatiš radnicima plaće i doprinose, doprinosi će ti proć, tu nitko neće biti oštećen ali u bankama to ne prolazi, tj. oni to ne knjiže kao plaću već kao bilo koju običnu uplatu.

Znači, zaposlenici koji su ti koji su u problemu a ne ti. Ti ćeš biti u problemu tek kada ti dođe porezna.

Zadnje uređivanje SuzyQ : 28.02.2009. at 10:49.
SuzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 15:04   #12
Feronom
Registrirani korisnik

firma u blokadi i plaće

Ok, firma je u blokadi, ali treba isplatit plaće radnicima nekako.
Znam da to nije legalno i sve, al na koje načine se to može iskemijat?
nije ni bitno da bude plaća toliko, iako je poželjno, već je bitno da ljudi dobiju lovu nekako. Firma ima firmu kćer koja nije u blokadi.

tnx
Feronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 19:54   #13
rintintina
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2008.
Quote:
Feronom kaže: Pogledaj post
Ok, firma je u blokadi, ali treba isplatit plaće radnicima nekako.
Znam da to nije legalno i sve, al na koje načine se to može iskemijat?
nije ni bitno da bude plaća toliko, iako je poželjno, već je bitno da ljudi dobiju lovu nekako. Firma ima firmu kćer koja nije u blokadi.

tnx
Jedan, naravno nezakonit način: cesija - kćer firma duguje firmi lovu - firma radnicima, dakle umjesto firmi, kćer lovu isplati radnicima.
Znam da će me sto ljudi ovdje popljuvati, ali moglo bi se nekako izvesti.
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 12:40   #14
Dubravka20
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Pisali smo već o tome nađi na gospodarstvi :Isplata plaće i blokada,tako nešto se zove tema.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja