Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 13:36   #241
na koliko kokosi je dovoljan jedan pijetao? imamo trenutno 8 kokosi i 5 pijetlova i to je udaranje medu njima, tako se izleglo prosle godine i ostavili, kad jedan skoci na kokos evo ostalih kod njega odmah, vidim kokosi vec u 2-3 sad kad je dan duzi odu u kokosinjac, ovi ih gnjave i skacu po njima doslovno cijeli dan...
sokak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:48   #242
Quote:
sokak kaže: Pogledaj post
na koliko kokosi je dovoljan jedan pijetao? imamo trenutno 8 kokosi i 5 pijetlova i to je udaranje medu njima, tako se izleglo prosle godine i ostavili, kad jedan skoci na kokos evo ostalih kod njega odmah, vidim kokosi vec u 2-3 sad kad je dan duzi odu u kokosinjac, ovi ih gnjave i skacu po njima doslovno cijeli dan...

na 8 kokoši 1 pijetao je dovoljan. ostale makni jer kokoši doslovno maltretiraju
Old 25.04.2017., 21:02   #243
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
na 8 kokoši 1 pijetao je dovoljan. ostale makni jer kokoši doslovno maltretiraju
ucinjeno! mir je nastao!

nego jedno drugo pitanje, moze li se pod japansku/mosusnu patku staviti jaja kokosi da se izlegu? hoce li voditi pilice kad se izlegu?
sokak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:38   #244
Quote:
sokak kaže: Pogledaj post
ucinjeno! mir je nastao!

nego jedno drugo pitanje, moze li se pod japansku/mosusnu patku staviti jaja kokosi da se izlegu? hoce li voditi pilice kad se izlegu?
Može samo će piliće odvesti u vodu gdje će uginut.
Opcija sijalica nakon valjenja.
Old 08.05.2017., 09:19   #245
Question Uzgoj kokoši/pilića vikendom

Znam, naslov zvuči jako čudno Priča je sljedeća, nedavno kupio vikendicu, 50 km od Zagreba gdje živim i radim. Planiram ići svaki vikend na vikendicu (možda promašim tu i tamo koji, ali rijetko...). Interesira me ima li smisla hraniti kokoši/piliće ukoliko ih se može doći posjećivati samo vikendom? Radilo bi se o desetak komada, koristio bih one automatske plastične hranilice i pojilice. Zdrava jajca, meso i drekec za vrt... Eto, nadam se da sam dao dovoljno podataka o onome što mi se mota po glavi, pa je pitanje sad: DA ili NE

Hvala unaprijed svima
tallcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 09:36   #246
Mozda bi i islo ako je solidno ogradjeno, nema lisica i kobaca, a lokacija nije u Medjimurju....

Imam poznanika na selu koji ima cijelo jato raznoraznih kokosi (i pjetlova, jel), zive u prostranom straznjem dvoristu, pare se ko koga dohvati, jaja nesu u grmlju, kokoske leze na jajima i vodaju pilice okolo, ostali spavaju na granama starog oraha ... Prehrana minimalna, par saka kukuruza a za ostatak se pobrinu sami... E, sad, to straznje dvoriste je valjda pola jutra i razgazeno je k'o da svinje po njemu ruju...

Kad se pojave gosti, baba posalje klinca da uhvati pile ili dva i za dva sata rucak je na stolu, jaja uvijek viska (pa dobijes i zamotac )... Ali malo-malo se cuje pickaranje lisici i kopcu...

Nije neka investicija, probaj
Old 08.05.2017., 09:37   #247
U teoriji da, u praksi ne vjerujem da je izvedivo. Osim toga, valjda koke držiš zbog SVJEŽIH jaja? A ona stara 6 dana van frižidera i nisu tako svježa. Mislim, koke mogu preživit 6 dana bez tebe u zatvorenom, pitanje je samo dal ima smisla. Ako ih misliš puštati na zrak (na livadu) treba ih navečer zatvarati a ujutro otvarati, da neželjeni četveronožac ne napravi dar-mar.

Što se tiće tova pilića, trebaš svakodnevno ih obići, najviše zbog mogućih uginuća i bolesti.

@Garo
da vjerujem ja da on to drži tako prirodno, al sam i jako siguran da od 10 pilića max 4-5 stignu do lonca. ostali stradaju "po putu" tj ne stignu dovoljno narasti iz raznih razloga.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 09:56   #248
Vrlo konstruktivni savjeti, zahvaljujem

Istina što se "ubiranja" jaja tiče... vidim da nesilice ne bi imale smisla... ali recimo nekakvi pilići za konzumiranje? Zašto mislite da bi ih se moralo svaki dan obići?... radi kanibalizma mozda, znam da to zna biti problem... ogradio bih im dio dvorišta gdje bi se kretali, ili kupio onaj drveni kokosinjac ograđen mrežom, razmišljam... ma ovo bi za sada više bila nekakva showcase proizvodnja... čisto vježbanje za onda kad se odlučim odseliti tamo, kroz 2-3 godine da baš ne budem totalni tukac
tallcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:05   #249
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
@Garo
da vjerujem ja da on to drži tako prirodno, al sam i jako siguran da od 10 pilića max 4-5 stignu do lonca. ostali stradaju "po putu" tj ne stignu dovoljno narasti iz raznih razloga.
Ako i toliko, ali sustav ipak funkcionira... Dovoljno je velik broj i dovoljno mala ulozena sredstva pa su ljudi zadovoljni... To im je i tako posve sporedna djelatnost (tov junadi i proizvodnja ratarskih kultura su core business) koja sluzi zadovoljenju dnevnih potreba povelike obitelji...

Ali, ipak, ima uvijek netko doma da liju povija grabljama... I netko tko ipak pokupi bar dio jaja snesenih po skrovitim mjestima....
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.