Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 19:53   #1
Pitanja i odgovori u vezi Sunca i njegovih aspekta

... nije So u 12. toliko loše, možda će u životu s lakoćom odigrati mnoštvo različitih, nerijetko i oprečnih uloga, a da toga neće biti niti svjestan. Neosvješten ego ( So u 12. ) donosi mu upravo to, kamelonsku prilagodljivost samo treba voditi računa o tomu da prepozna granicu između samog sebe i uloge koju igra, to je malo teži dio cijele priče.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:30   #2
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nije So u 12. toliko loše, možda će u životu s lakoćom odigrati mnoštvo različitih, nerijetko i oprečnih uloga, a da toga neće biti niti svjestan. Neosvješten ego ( So u 12. ) donosi mu upravo to, kamelonsku prilagodljivost samo treba voditi računa o tomu da prepozna granicu između samog sebe i uloge koju igra, to je malo teži dio cijele priče.
Često od mene traži pomoć u tome, nekako zajedno otkrivamo slojeve psihe izvan astrologije.
Ali upravo ovo što si rekla nam oboma ide teže,granica između sebe i uloge. Voljela bih mu pomoći da to njegovo Sunce zasja u punom sjaju,da pokaže drugima ono što ja vidim.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:48   #3
... znaš, ne mora ono zasjati, ako nema tu snagu niti neće, ali je bitno da bude svoje, makar i slabo. Mislim da je ključ u smjeru u kojem čovjek gleda, iz nekakvog iskustva bih rekla da se za sve što se tiče simbolike planeta koji se nalaze u 12. odgovori traže u samomu sebi, umjesto pogledavajući uokolo. S vremenom neki elementi podsvijesti jednostavno isplivavaju u svijest i ugodan je osjećaj dobiti takve spoznaje. A što se tiče drugih, oni teško da će vidjeti njegovo So, kakvo je ono uistinu, u 12. je kući, kući najdubljih oceana koju niti njezin nositelj ne uspijeva dokučiti, a kamoli okolina. To je jednostavno tako.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 22:21   #4
Pitanja i odgovori u vezi Sunca i njegovih aspekta

Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Nešto smo se nedavno ja i Neva upustile u raspravu i zapitale smo se (dobro,ja ) što je točno Sunce u ženskoj karti,a Mjesec u muškoj. Kako bi se to manifestiralo u konkretnoj situaciji? Neva je rekla:˝Odi pitaj Fish.˝ pa pomislih: ˝Zašto ne.˝
Jer,čitam vaše topice,interesantni su,sve me više vuku da čitam dalje,a osnovno ne shvaćam: što je točno Sunce? Predstavlja li ono nekakve moje čisto osobne težnje kojima nema mjesta u dodiru s drugim ljudima (nadam se da kužiš što hoću reći,da nisam opet prenejasna),one moje ciljeve, nade i želje koje me čine individuom. A to je opet ASC. Zbilja ne znam kako interpretirati to svoje Sunčeko. A onda ne kužim ni svrhu toga da kažem:˝Eto,Sunce mi je u Ribama.˝


Oprosti što sam zagnjavila,ali shvaćam te neke osnovne energije planeta,već polako i kužim kako funkcioniraju neki aspekti,a muči me što mi je onaj najosnovniji princip (dakle Sunce) još uvijek velikim dijelom nepoznanica.Mislim,ne znam kamo ga svrstati.
Hvala ti i Bog s tobom kad budeš ovo pokušala dešifrirati. I mene lovi jeza kad bacim pogled na ovo gore.
Nisi me zagnjavila, sve sam skužila iz prve. No, ovo tvoje pitanje se u biti svodi na pitanje Sunca u ribama. Početi ću jednom pričom, sigurno si je čitala, no upravo ona opisuje samu srž tog Sunca (Ega).


Lutka od soli i more

Jednom se lutka od soli došetala na obalu oceana. Nikada još nije vidjela ocean, pa se zaprepastila nad njegovom veličinom.

''Tko si ti?" - upitala ga je znatiželjno.

A ocean joj reče:

''Ne mogu ti objasniti tko sam. Ali ti možeš saznati ako uđeš u mene.''

Lutka se skanjivala, šetajući i dalje obalom. Malo se plašila. Onda više nije mogla odoljeti znatiželji....umočila je palac u more. Palac se rastopio. Lutka vrisnu i povuče nogu.

''Kako si podmukao!" - vrisnu lutka. ''S tobom više ne želim imati nikakva posla!''

I okrene se da ode. Ali ocean je zaustavi riječima: ''Eto daje ti se prigoda da saznaš što je na svijetu najveće. A ti si uzmaknula!''

Lutka se predomisli....i vrati se na obalu. Opet je šetala i šetala. Pogledavala na ocean, smišljala što učiniti. Ovdje je uistinu bilo neko neviđeno čudo.

''Obećaj da mi nećeš nauditi'', reče napokon. ''Ući ću u tebe da bih saznala što je na svijetu najveće.'' I ona zagazi u vodu do gležnja…do koljena…do struka…do grla…do tjemena…I preko tjemena....

I onda više nije bilo pitanja. Ona je pomoću sebe saznala što je najveće na svijetu.......

Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Ribe su,ako sam shvatila, orijentirane na druge. Kako onda moj ego,moje,kako da se izrazim,najsebičnije i neotuđivije ja,vezan uz druge?
Evo kako:


Sunce (Ego) je onaj dio svjesnog uma s kojim se obično poistovjećujemo. Znakom ribe vlada planeta Neptun. Neptun je neosobna planeta, vlada kolektivnom psihom (to je ono more iz priče ). Neptunova funkcija jest da rastvara, da dezintegrira...zato je Ego (Sunce) u znaku ribe slab jer je neprestano podložan toj Neptunovoj dezintegraciji. Tj. tu volja (Sunce) biva potopljena i upijena Neptunovom moći rastvaranja baš poput one priče o Lutki od soli.

A upravo Sunce u znaku riba ima vezu s prvim osjećajem sebe, tkz. praiskonskim Egom i upravo zato jer se tu Sunce nalazi u sferi Neptunova utjecaja, on Ego je tu uronjen u ogroman rezervoar arhetipskih sadržaja i kolektivne memorije. No to Neptunovo uranjanje u ogroman spremnik kolektivnog nije svjesno, već ono spada u domenu vančulne percepcije pa je spoj s kolektivnim nesvjesnim....ustvari spoj s onim "drugima" koje ti spominješ.

Upravo odatle ribama moć intuicije i znanja o tome "što drugi misle" ili "što drugi osjećaju". Ali i problem kada treba ispoljiti vlastitu volje (Sunce) jer je Neptun bezgraničan.


P.S. Evo na kraju, jedan primjer iz svog iskustva: Jednom sam na faksu više mjeseci radila opsežni semestarski rad, uz brdo neprospavanih noći, truda i muke....na kraju kada je sve bilo gotovo i ušminkano, sve tvrdo uvezah i predam. I onda se još nakon nekog vremena čudila što me mentor ne zove na konzultacije mog uradka, dok nisam saznala da sam ga zaboravila potpisati. Mislim....nije to jedini primjer Neptunovog antiEga, ali eto sada me baš sjetilo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 23:01   #5
... ako je Sunce ego, a ego u 12. kući nestaje, može li se kroz simboliku 05. kuće, naravno naglašene, ne određeni način " nadoknaditi " taje ego, stvoriti identitet zarobljen Suncem u 12. kući?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 15:37   #6
...moje je So na vrhu 12. kuće, na 18,32st, sam vrh 12. kuće je na 18,04st, no može li ono djelovati i na 11.kuću ili se računa da je isključivo okrenuto 12. kući?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:05   #7
Nisam nigdje našla pa ću tu postaviti pitanje. Što se događa ako je neka planeta u lošem znaku za sebe a u dobroj kući.? Npr. meni je Sunce u Vodenjaku u 1. kući. Aspekti su dobri.
ex cecilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 13:19   #8
Kod mene je Sunce u Lavu u 10. kući.Što to znači?....(a tu mi je i Venera,a o njoj sam već dobila odgovor na drugoj temi)



Negdje sam čitala da Sunce predstavlja našeg oca,a kasnije svekra ili muža...tako nekako
 
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 23:45   #9
Što znači Sunce i Mars u 8. polju lava? pls ako netko zna da mi odgovori
ivazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 23:26   #10
... što bi moglo značiti Sunce u konjukciji sa Chironom na vrhu 12. kuće kada je u pitanju muž ili otac osobe?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 23:02   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Samopouzdanje je jedna posebna tema, ovisi o mnogo čimbenika (tu psihologija ima što za reći) i tu bi s astrološkog gledišta imali što pisati. No astrološki gledano najviše ovisi o osnovnoj kombinaciji posebice Suncu (ja).
kvadrat neptun i osjecaj inferiornosti
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:16   #12
...što govori sunce konjukcija mars?
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:45   #13
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
...što govori sunce konjukcija mars?
Možda imaš visok krvni tlak, zasigurno imaš veliku volju i agresivnost, voliš upravljati (managerirati), samouvjerenost...
...ako je konjukcija u vatrenom znaku vjerojatno te muškarci optužuju da imaš "muški mozak"

Voliš li oružje, mačeve možda ili puške ?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 23:19   #14
... koliki se orbis tolerira kod konjukcije Sunca i Marsa?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 14:27   #15
Sta znaci kad je sunce u 12.kuci u konjukciji sa saturnom i u kvadratu sa plutonom?
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:29   #16
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Možda imaš visok krvni tlak, zasigurno imaš veliku volju i agresivnost, voliš upravljati (managerirati), samouvjerenost...
...ako je konjukcija u vatrenom znaku vjerojatno te muškarci optužuju da imaš "muški mozak"

Voliš li oružje, mačeve možda ili puške ?
I jedno i drugo je strijelac, za mozak je ponekad istina, al u nekim situacijama, nije baš da sam uvijek takva, u biti sam takva samo ako je, hm, "potrebno", ako me neko hebe u mozak...
I da volim upravljati, ali baš agresivnost ....imam ja i svoju umiljatu stranu ^^
Moja patološka ljubomora me nekad dovodi do ludila, al opet to je druga priča, naučiš se nosit sa svim..

Oružje ne kao oružje, već mi je "meta" i "natjecanje" napetije ...davno prije trenirala sam streljaštvo pa eto, mali dokaz....hvala na pojašnjenju, a što je sa sunce opozicija mjesec? eto još samo to
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:46   #17
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo je strijelac, za mozak je ponekad istina, al u nekim situacijama, nije baš da sam uvijek takva, u biti sam takva samo ako je, hm, "potrebno", ako me neko hebe u mozak...
...
eh, odluči se jeli "ponekad" ili "samo ako je potrebno", ima razlike...

Nisam profi astrolog, no ono što sam vidio (dosad) je opoziciju Sunce-Mjesec u natalima ljudi koji su imali rastavljene roditelje. Naravno nemora biti uvjek pravilo, no poanta svake natalne karte je da je to slika tvog subjektivnog doživljaja. Dakle, svaka opozicija predstavlja razdvajanje što znači možda postoji doživljaj roditelja kao odsutnog. Trebala bi i imat smisao za hod u tuđim cipelama tj. možeš se staviti u poziciju drugoga.

It is hard for Sun opposition Moon people to find happiness within themselves. They tend to look outside of themselves for fulfillment. They are inclined to form serious relationships at an early age, simply because of this tendency to try to find an answer to happiness from an "other". They are prone to divorce, partly because of this prematurity, and partly because their needs are complicated.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:59   #18
Što bi značio aspekt Sunce BiQuintile Neptun?

Sunce mi je u desetoj kući u Lavu,a Neptun je u trećoj kući u Strijelcu.
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:29   #19
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
eh, odluči se jeli "ponekad" ili "samo ako je potrebno", ima razlike...

Nisam profi astrolog, no ono što sam vidio (dosad) je opoziciju Sunce-Mjesec u natalima ljudi koji su imali rastavljene roditelje. Naravno nemora biti uvjek pravilo, no poanta svake natalne karte je da je to slika tvog subjektivnog doživljaja. Dakle, svaka opozicija predstavlja razdvajanje što znači možda postoji doživljaj roditelja kao odsutnog. Trebala bi i imat smisao za hod u tuđim cipelama tj. možeš se staviti u poziciju drugoga.

It is hard for Sun opposition Moon people to find happiness within themselves. They tend to look outside of themselves for fulfillment. They are inclined to form serious relationships at an early age, simply because of this tendency to try to find an answer to happiness from an "other". They are prone to divorce, partly because of this prematurity, and partly because their needs are complicated.
Kako si to lijepo primjetio

Pa neznam teško mi je objektivno govorit o sebi .....ali mislim da je "samo ako je potrebno"....

Eh, moji su rastavljeni ....
Općenito svašta sam proživila, grozne probleme s njima, bolje da ne počmem...
A taj dio na engleskom je točan 100%....
Tek sam sad primjetila koliko su ta 2 aspekta utjecala na moje hobije
Ako ima ikakve veze taj dio sa "hod u tuđim cipelama" sa time da se inače bavim glumom(ništa profi) ??? onda me to stvarno, hm, fascinira
Hvala puno
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 14:11   #20
Sunce u Vodenjaku u 1.polju, trigon sa saturnom, marsom i plutonom u 9.
Može li mi netko pomoći opisati, pošto je u prvoj kući- trebalo bi se dobro izražavati, no baš i nije tako. Inače mars je u vagi. Da li to šteti?
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.