Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 21:39   #661
Quote:
Karanana kaže: Pogledaj post
Mozda je ovo vise kulinarsko pitanje, ali vidim da svi okrecete prasce ili janjad pa da pitam:
cuo sam od nekih pametnjakovica da je u janje ili prasca dobro ubaciti veliku staklenu flasu od 2 ili vise litara koja se ucvrsti zicom isl., pa tako zajedno okretati na raznju. Navodno se meso tako bolje ispece iznutra jer se staklo usija i zraci toplotu.
Da li je neko slicno vidio ili probao?
ja napravim obrnuto samo mora biti šire grlo od boce
__________________
hated by many.................loved by few.....................respected by all
jdarko051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 10:35   #662


Uploaded with ImageShack.us
Pa sam si si odgovorio na pitanje;čuo sam od nekih pametnjakovića.
Samo ti loži lijepo vatru evo ovaj se je ispekao bez boce;;;;
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:07   #663

s bocom ili bez,glavno da se peče
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:24   #664
U pravu si, ali sam mislio, opet da pitam, mozda i nije sala!

Vazno je da se okrece i lijepo nalozi!

Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post


Uploaded with ImageShack.us
Pa sam si si odgovorio na pitanje;čuo sam od nekih pametnjakovića.
Samo ti loži lijepo vatru evo ovaj se je ispekao bez boce;;;;
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 12:07   #665
Jedno pitanje..Htio bi kupiti gusnatu ploču 40 puta 40, i ispod staviti plinski plamenik 5.3 kW, dali bi to bilo dovoljno ili je to preslab plamenik.... ovo je plamenik -- http://www.coolinarika.com/repositor...tent_large.jpg
dr.Mihajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 00:52   #666
Htio bih kupiti onaj gotovi roštilj iz segmenata, vidio sam ga negdje za oko 100 eura ali ne mogu se sjetit gdje... Zna li neko za područje Dubrovnika da toga ima i gdje? Hvala
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 12:15   #667
puno hvala svima koji su stavili slike svojih roštilja i podjelila svoja iskustva sa ostalima!!

ja sam odlučio sagraditi roštilj!

napravio sam nacrt ali mi treba mala pomoć oko dimenzija!!

kolko da stavim visinu ložišta?
na koju visinu da stavim onu rupu na koju se stavi odojak i koja udaljenost od stražnje strane?
koja je najbolja širina i dubina roštilja?
visina nape, promjer dimnjaka i visina dimnjaka??

hvala!!
pozz

http://tinypic.com/view.php?pic=hwz9s6&s=5
jbingul5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 12:35   #668
Quote:
sime0901 kaže: Pogledaj post

natkrivene površine ima oko 30kvadrata,stol je dugačak 3.7metara i težak oko500kg, potrošeno cigla za pečenjaru oko 650kom, četiri hrastove bačve za ogradu,a konstrukcija od stare hrastove građe stare oko 60godina, i vremena potrošeno cijelu prošlu godinu skoro svako suho popdne i vikendi,to bi bilo ukratko od mene

za stol i ideju s ogradom
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 12:53   #669
Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
puno hvala svima koji su stavili slike svojih roštilja i podjelila svoja iskustva sa ostalima!!

ja sam odlučio sagraditi roštilj!

napravio sam nacrt ali mi treba mala pomoć oko dimenzija!!

kolko da stavim visinu ložišta?
na koju visinu da stavim onu rupu na koju se stavi odojak i koja udaljenost od stražnje strane?
koja je najbolja širina i dubina roštilja?
visina nape, promjer dimnjaka i visina dimnjaka??

hvala!!
pozz

http://tinypic.com/view.php?pic=hwz9s6&s=5
Čitati prijašnje postove ima dovoljno informacija i ideja, također ima mjera savjeta i svega drugoga za samogradnju pećenjare.
pozdrav
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 12:56   #670
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Čitati prijašnje postove ima dovoljno informacija i ideja, također ima mjera savjeta i svega drugoga za samogradnju pećenjare.
pozdrav

puno hvala na informaciji!!

ako ti nije bio problem komentirati moju poruku zašto onda nisi umjesto komentara napisao mjere?!?!??!
jbingul5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:16   #671
Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
puno hvala na informaciji!!

ako ti nije bio problem komentirati moju poruku zašto onda nisi umjesto komentara napisao mjere?!?!??!
Zato što sam ih već napisao, a kada bi svakome tko je postavio takvo pitanje kao ti išao mjeriti pa pisati onda ništa drugo i ne bi trebao raditi, a ti ako si lijen pročitati prijašnje postove kako ćeš se onda baciti na gradnju.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:19   #672
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Zato što sam ih već napisao, a kada bi svakome tko je postavio takvo pitanje kao ti išao mjeriti pa pisati onda ništa drugo i ne bi trebao raditi, a ti ako si lijen pročitati prijašnje postove kako ćeš se onda baciti na gradnju.

ja sam pročitao prijašnje postove i ima različitih informacija!!

npr. promjer dimnjaka, neki kažu da treba biti 1/3 površine ložišta neki 1/8 neki 1/10!! pa sad nek ja izaberem šta želim i nek se dimi na sve strane samo ne kroz dimnjak!!
jbingul5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:32   #673
E ovo je već malo bolje.
A jel ti praviš roštilj ili pečenjaru?
Za dimenzije dimnjaka ti nitko ne može dati točne mjere pošto to ovisi od mnogih faktora, na koju stranu ti je okrenut otvor, koliko ima vjetra u tvom dvorištu, da li je prostor natkriven, ima li kakva zgrada pokraj itd,,,
moj dimnjak je 40x40 i visok je 5,5 metara, i nema dima osim u dimnjaku.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:24   #674
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
E ovo je već malo bolje.
A jel ti praviš roštilj ili pečenjaru?
Za dimenzije dimnjaka ti nitko ne može dati točne mjere pošto to ovisi od mnogih faktora, na koju stranu ti je okrenut otvor, koliko ima vjetra u tvom dvorištu, da li je prostor natkriven, ima li kakva zgrada pokraj itd,,,
moj dimnjak je 40x40 i visok je 5,5 metara, i nema dima osim u dimnjaku.

pravim pečenjaru!
evo ti linka da vidiš kako bi to trebalo izgledati: http://tinypic.com/view.php?pic=hwz9s6&s=5

otvor pečenjare mi je okrneut na južnu stranu, ali je pečenjar ionako okružen drvečem pa nema baš vjetra i nije natkriven..

i da, dimenizje rupe nisam nigdje pronašao, na koju visinu bi stavio rupe i kolko da ju odmaknem od zadnje strane??

hvala
jbingul5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:56   #675
Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
pravim pečenjaru!
evo ti linka da vidiš kako bi to trebalo izgledati: http://tinypic.com/view.php?pic=hwz9s6&s=5

otvor pečenjare mi je okrneut na južnu stranu, ali je pečenjar ionako okružen drvečem pa nema baš vjetra i nije natkriven..

i da, dimenizje rupe nisam nigdje pronašao, na koju visinu bi stavio rupe i kolko da ju odmaknem od zadnje strane??

hvala
E vidiš to je ono što moraš sam odlućiti, kod mene je sistem okretanja ispred pečenjare a ne unutra baš zbog te visine i dubine koja se onda ne bi mogla pomicati od vatre i k vatri kao i višlje odnosno niže, uvijeti pečenja nisu uvijek isti i potreba za blizinom odnosno daljinom od vatre me vodila k tom rješenju koje mi se je do sada pokazalo odličnim, kod mene je dubina ložišta 65 cm a širina 170, otvor ložišta je 140 cm.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 15:42   #676
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
E vidiš to je ono što moraš sam odlućiti, kod mene je sistem okretanja ispred pečenjare a ne unutra baš zbog te visine i dubine koja se onda ne bi mogla pomicati od vatre i k vatri kao i višlje odnosno niže, uvijeti pečenja nisu uvijek isti i potreba za blizinom odnosno daljinom od vatre me vodila k tom rješenju koje mi se je do sada pokazalo odličnim, kod mene je dubina ložišta 65 cm a širina 170, otvor ložišta je 140 cm.
ok!! puno ti hvala!!
jbingul5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:26   #677
pečenjar

ima li ko kakav savjet ili ideju za moju pečenjaru?!?!?!

evo slike: http://tinypic.com/view.php?pic=hwz9s6&s=5
jbingul5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 18:21   #678
izgleda ok. po onom što sam pročitao to je to. ne znam samo koju ćeš debljinu zida. neki su zidali dupli zid ali mislim da je to u slučaju kad planiraju mnogo veći dimnjak i pečenjaru sa vratima u kojoj se razvija mnogo veća temperatura.
ja nisam na svoju krasoticu stavio dupli zid ali je planiram ovih dana obložiti šamotnom ciglom (bar 30cm u vis) i staviti u funkciju.
peka je kupljena, a planira se teletina i jagnjetina.mljac
seratonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:55   #679
Quote:
seratonin kaže: Pogledaj post
izgleda ok. po onom što sam pročitao to je to. ne znam samo koju ćeš debljinu zida. neki su zidali dupli zid ali mislim da je to u slučaju kad planiraju mnogo veći dimnjak i pečenjaru sa vratima u kojoj se razvija mnogo veća temperatura.
ja nisam na svoju krasoticu stavio dupli zid ali je planiram ovih dana obložiti šamotnom ciglom (bar 30cm u vis) i staviti u funkciju.
peka je kupljena, a planira se teletina i jagnjetina.mljac

di si kupio peku? kakvu i kolko para?

hvala!! pozz
jbingul5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 11:21   #680
krasotica je dobila dimnjak.malo je nakrivo, al kog briga. ako je to jedino što ne valja, onda super!
ostaje još da postavim vratašca, šamotn, i da dobro operem sve.
dosta sam zabrljao malterom pa ću morati i dosta strugati čeličnom četkom.
ako neko zna praktičniji način kako se to radi neka samo kaže.
http://img39.imageshack.us/img39/1295/14052010p.jpg

peku sam kupio od "sebastijana". ma imaš ih i po pijacama, ručno rađenih.
sve ti se kreću oko 40-60e. ja sam uzeo "gusanu" peku u kojoj mogu spremiti za 8 ljudi. promjer je oko 45cm.postavit ću slike kad bude u funkciji
seratonin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.