Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2011., 20:17   #1501

Uploaded with ImageShack.us

evo dugo nisam bio na forumu ima dosta novosti i novih pečenjara ,ja sam nakratko stao sa svojom uspio sam zatvoriti (plastikom) da se donekle moze koristiti po zimi ,,,unutra sve sredjeno sad jedino ići u prikupljane antikviteta
Old 15.11.2011., 15:43   #1502
Thumbs up

Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
pozdrav profesionalci imam jedno pitanje: Naime sagradio sam pečenjaru i lozio sam nekih 20-ak puta i pekao sto peku sto rostilj sve bilo super dimljak vukao ko lud dima ni kapi nije vracalo. Jucer sam imao kolinje i isao sam malo bacit rostilja i pocelo mi je dim vracati natrag. Prije par dana sam probio supu za ražanja (cca 10x10 cm) jeli moguce da mi je to uvijet zasto dimi. Puhalo je jeli to mozda razlog. Inače dimljak mi je unutarnje dimenzije 45X45 cm dugačak je nekih 450cm. Postolje za kapu je u svakom ćošku po tri cigle i na njima betonirana kapa koja u sredini ima rupu promjera 15cm. Bio bih jako zahvalan ako bi mi netko mogao pomoci hvala lijepo.
Da ti se nisu ptice uselile u dimnjak? (Vjetar, ako je do sada radilo OK, rupa ti je odlična 45X45

Usput pozdrav Darko!
Old 15.11.2011., 20:54   #1503
Quote:
Mošt kaže: Pogledaj post
Da ti se nisu ptice uselile u dimnjak? (Vjetar, ako je do sada radilo OK, rupa ti je odlična 45X45

Usput pozdrav Darko!
lijep pozdrav prijatelju i još jednom hvala na starim kotačima ,,,,,nebi vjerovao jučer sam ih krenuo brusiti i sređivati pa sam se sjetio i foruma

kako ti napreduješ !?
Old 18.11.2011., 02:55   #1504
Kako prvo fala svima na fotografije i detaje koji ste stavili u ovaj forum.
Probudili ste majstor u meni.

Posle mnogo truda, sa mojom prijatelja, koji kako ja, nikad nije se bavio sa zidanjem, zavrsilo smo pecenjaru.

Ako neko saka da gleda detaje kako je to sve napravljeno, mozete uzeti moje fotografija sa rapidshare, u RAR.
https://rapidshare.com/files/2920953893/ok.rar
(ako moze neko da mi kaze ima li problem sa linkom, ako da kako da ispravim ili ako mogu administratori nek urade)

Ako neko ima pitanje ili kritike (pohvale) slobodno pisete,

Ispričavamo se zbog jezika.

Pozdrav, iz Makedonije!
toni_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 16:30   #1505
...čestitke na ljepoj pečenjarici! malo al sladko! moram priznat da se mi sviđa i nadstrešak koji je ljepo napravljen! pohvalno da sav balkan radi pečenjare i konačno pošteni forum koji je ujedinijo balkance od Slovenije pa sve do Makedonije!
pozdrav iz Slovenije
sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:08   #1506
pozdrav drustvo, evo i mene s mojom pecarom. trazivsi ideje za pecaru, nasao sam post od ZlayaA link i po uzoru na njegovu, napravio sam poprilicno identicnu, samo u rustikalnom stilu. evo par slika. nije jos u potpunosti gotovo, treba isfugirati, staviti lim, dovrsiti dimnjak... no to je u grubo to.

pan petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:11   #1507

pan petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 16:38   #1508
Lijepo Petre lijepo, još samo treba isprobati.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 22:32   #1509
petre,super izgleda,još samo proba.....
da li ćeš još podignuti dimnjak ili ide odmah kapa.....?
Old 21.11.2011., 08:55   #1510
podići ću jos za par redova, pa onda kapa. moram i radi opšava. proba ovaj vikend!!
pan petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 09:06   #1511
Viking i Pan Petar, za vaše pečenjare
ZlayaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:37   #1512
zlayaa,bit će bolje dogodine kada stavim pravi krov.....
Old 26.11.2011., 14:46   #1513
Pozdrav ekipo,

citam vec duze vrijeme ovaj forum, pa se i ja odlucih podjeliti sa vama svoj uradak vrtne pecenjare sa sjenicom.

Lokacije je siri centar Zagreba (izmedju zvonimirove i Nove Branimirove), vrt se nalazi iza kuce bez direktnog pristupa sa ceste, vec sav materijal mora ici kroz podrum pa na kraj dvorista.

Radove smo zapoceli u krajem ozujka i radili iskljucivo vikendom.

Za pocetak par slika kako smo poceli....
rlonca69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 14:51   #1514
Mozda glupo pitanje...ali nemogu uplodad sliku sa PC-a, poruka je da prelazi limit. Kako da smanjim velicinu sliku tj. na koji nacin da uplodam slike ?

Thx
rlonca69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:24   #1515
Quote:
rlonca69 kaže: Pogledaj post
Mozda glupo pitanje...ali nemogu uplodad sliku sa PC-a, poruka je da prelazi limit. Kako da smanjim velicinu sliku tj. na koji nacin da uplodam slike ?

Thx
Skini program PhotoFiltre, pomocu njega smanjis sliku, prilicno jednostavno
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 23:26   #1516
Quote:

Thx
ili irfanview
Old 27.11.2011., 05:37   #1517
Quote:

Thx
Bilo koji program za obradu fotografije ima opciju "Resize/Resample" ili tako nešto. Odrediš veličinu i to je to. Takvih programa ima dosta besplatnih i brzo ih se skine sa neta.
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 08:28   #1518
zaboravi ove dodatne programe kad postoji nešto još jednostavnije

http://imageresizer.codeplex.com/releases/view/74953

upute
http://imageresizer.codeplex.com/
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 09:53   #1519
Quote:

Thx
Svi su ti dali apsolutno krive savjete. Sliku moraš uploadat i onda kopirat link i postavit tu. Ja osobno koristim http://imageshack.us/ i tamo ipak moras malo smanjiti ako želiš postaviti baš sliku na forum, a ne link. Stavi 640x480.

A pročitaj i ovo http://www.forum.hr/showpost.php?p=2...1&postcount=20
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:30   #1520
Hvala svima na savjetima...
Kad ulovim vremena malo cu se poigrati sa slikama. U svakom slucaju sada imam nekoliko preporucenih opcija pa cu sa prvom koja uspije podici slike na forum.

P.S. danas i svecano okitio sjenicu...:-)

Pozz
rlonca69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.