Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 21:53   #1501
Quote:
stivenu kaže: Pogledaj post
Imam isti problem i nisam uspio riješiti , probao sam dovesti zrak tik do ruba ložišta ali nije pomoglo , zrak dolazi ali ne dovoljno.
Probavao sam i upuhavati zrak sa vanjske strane ali isto je dimilo.

Probaj spojiti plastičnim cijevima one jefitne od odvoda pa na rubu ložišta izbušiš rupe. Možda tebi uspije.
Kolika ti je dimenzija dimnjaka i visina?

Mislim da je jedino rješenje motor na krovu koji vuče dim.

To sam i mislio na onom rubu ložišta napraviti rupe i dovesti zrak sa cijevima i onda poravnati do visine šamota sa inox limom koji bi bio pun rupa ili tako nešto.
ne znam napamet dimenzije dimnjaka, ali je visok cca 2,5 m iznad ploče i dosta je širok. Mislim da je ona cijev za dovod zraka nedovoljna iako se čini ogromna, jer zašto ne dimi kada otvorim vrata, i to ne moraju biti širom otvorena, volio bih kada bi bio netko tko je bez dima u pečenjari napisao koliki dovod zraka ima i gdje mu je smješten.
mmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:05   #1502
Quote:
mmarin kaže: Pogledaj post
To sam i mislio na onom rubu ložišta napraviti rupe i dovesti zrak sa cijevima i onda poravnati do visine šamota sa inox limom koji bi bio pun rupa ili tako nešto.
ne znam napamet dimenzije dimnjaka, ali je visok cca 2,5 m iznad ploče i dosta je širok. Mislim da je ona cijev za dovod zraka nedovoljna iako se čini ogromna, jer zašto ne dimi kada otvorim vrata, i to ne moraju biti širom otvorena, volio bih kada bi bio netko tko je bez dima u pečenjari napisao koliki dovod zraka ima i gdje mu je smješten.
U jednom clanku o kaminima u zatvorenom prostoru sam pročitao - citiram

Dovod potrebnog zraka se izvodi odgovarajućim kanalom čiji presjek odgovara (minimalno) polovini poprečnog presjeka dimnjaka na koji je kamin spojen.

Predlazem da se napravi proba sa ulaznim vratima. Lagano ih otvarati ( po cca 5 mm) i zabiljeziti položaj vrata i izracunati poprecni presjek preko koga ulazi zrak - i to bi bio minimalni poprečni presjek dovodnog kanala ....
Mozda sam nesto i pomogao, vlastitoga iskustva nemam
.CAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:29   #1503
Quote:
mmarin kaže: Pogledaj post
Nemoj ništa razbijati , jer ja jesam pa nije pomoglo ostale su samo rupe:-(
Probaj spojiti plastičnu cijev , par koljena i direktno do ruba ložišta pa ćeš vidjeti kako vuče

Ja za sada otvaram prozor 40*50 na kipu 5 cm.
stivenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 21:46   #1504
Quote:
sinji galeb kaže: Pogledaj post
... SRETAN BOŽIČ SVIM Pečenjaropravcima te sretnu 2012 i da se napravi štoviše novih pečenjara u novoj godini!!!

... Slavatiho Ljepo napravljen kamin... kaj to ti je plinski??? kad sam vidio pločice mislio sam jao neče valjda ovaj ložiti vatru na njima ... sve bi ispucalo...
a kao što vidim imaš plinski ili žar kutija ispod? baš je ljepo napravljeno!
Hvala ! Drago mi je da se moj roštilj još nekome sviđa. Na ovoj priloženoj slici možeš vidit kakav je to sistem,....obični kupovni vrtni roštilj iz Peveca, ubačen u predviđeni otvor. Sve funkcionira bezprijekorno na terasi moje kuće u Splitu, jedino šta sa strane uključim ventilator da razbija dim dok se drva ne razgore, jer mi je terasa natkrivena Lexanom, pa da nebi vremenom pocrnila, iako nije ni to problem. Sretna Nova Godina svima na forumu !

http://imageshack.us/photo/my-images...030173521.jpg/

Zadnje uređivanje slavatiho : 31.12.2011. at 22:00.
slavatiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:48   #1505
eee sada mi je jasno kak si ti to napravio... svaka čast dobro si to sredio s kaminom od peveca! al to je tako kao i sa čamcem nikad nije dosta velik stalno bi koji metar više... tako i mislim da je sa kaminima
sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 15:43   #1506
da dignemo malo temu

roštilj i zapečeni grah na -16C, nema slika delicija da mi nebudete gladni

tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:12   #1507
he,he...moje skromno pečenje na minusu,da se ne grijem džabe....
Old 06.02.2012., 13:37   #1508
Pozdrav svima ,na proljeće krećem sa radovima (izgradnja pečenjare),pročitao sam sve postove i planiram radit nešto slično kao viking dr. , pa bih molio dr. vikinga ak bi bil ljubazan da stavi dimenzije svoje pečenjare ,piše da dimnjak ne dimi pa me zanimaju posebno dimenzije dimnjaka,unaprijed hvala
dale1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:59   #1509
Quote:
dale1970 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ,na proljeće krećem sa radovima (izgradnja pečenjare),pročitao sam sve postove i planiram radit nešto slično kao viking dr. , pa bih molio dr. vikinga ak bi bil ljubazan da stavi dimenzije svoje pečenjare ,piše da dimnjak ne dimi pa me zanimaju posebno dimenzije dimnjaka,unaprijed hvala
ovako.....ovo su vanjske mjere
dimenzija temeljne ploče-2,00x2,50 m
ložišta---------1,00x2,00 m
visina do v(b)olte-oko 1,20 m
visina do dimnjaka-oko 2,30 m
visina dimnjaka do otvora-oko 1,30 m

unutarnja dim. dimnjaka-40x40 cm
ako te još nešto zanima javi,imam dosta slika ako ti treba....
dimenzije lako izračunaš,cigla je dimenzije 25x12x6,a fuga je oko 1 cm...
Old 07.02.2012., 08:18   #1510
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
ovako.....ovo su vanjske mjere
dimenzija temeljne ploče-2,00x2,50 m
ložišta---------1,00x2,00 m
visina do v(b)olte-oko 1,20 m
visina do dimnjaka-oko 2,30 m
visina dimnjaka do otvora-oko 1,30 m

unutarnja dim. dimnjaka-40x40 cm
ako te još nešto zanima javi,imam dosta slika ako ti treba....
dimenzije lako izračunaš,cigla je dimenzije 25x12x6,a fuga je oko 1 cm...
puno hvala,čekam da snijeg malo okopni
dale1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:37   #1511
Da li netko može poslati par slika , ako ima spojeno kakvo grijanje uz pečenjaru ?

LP s
stivenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:48   #1512
a koja ti je svrha grijanja kad te grije žar....
Old 11.02.2012., 15:12   #1513
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
a koja ti je svrha grijanja kad te grije žar....
smrznu mi se noge a dlaka na trbuhu skoro da i nemam više , moja je pečenjara u zatvorenom pa bi se možda nekako moglo to izvesti .
Čuo sam da se neki griju ali neznam kako , ima nekih kombinacija sa ventilatorima iz temo peći ....
stivenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:39   #1514
Quote:
stivenu kaže: Pogledaj post
smrznu mi se noge a dlaka na trbuhu skoro da i nemam više , moja je pečenjara u zatvorenom pa bi se možda nekako moglo to izvesti .
Čuo sam da se neki griju ali neznam kako , ima nekih kombinacija sa ventilatorima iz temo peći ....
radijatori, pumpa, ventili, ex posuda, cijevi unutar lozista i majstor da ti poslozi
nemam tako ali sam vidio u lovackoj kuci grije se bar 100 m2 od rostilja
mmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 14:52   #1515
Cijevi ispod šamota ili iznad ?
Ako su iznad koliki je minimum za debljinu stjenke cijevi ? Koliko tanbu cijev vatra moze izgoriti??
stivenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:09   #1516
to ces morati naci nekoga tko je iskusniji a cijevi se vide sa strana i na straznjem zidu stvar vunkcionira i to dobro samo treba veci rostilj da to sve stane i da imas konfora za pecenje
mmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 18:25   #1517
Quote:
mmir kaže: Pogledaj post
to ces morati naci nekoga tko je iskusniji a cijevi se vide sa strana i na straznjem zidu stvar vunkcionira i to dobro samo treba veci rostilj da to sve stane i da imas konfora za pecenje
Imam 150*80 cm korisne površine pa bi trebalo nešto stati unutra . Imas mozda kakvu sliku ??
stivenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:26   #1518
Već dugo pratim ovu temu pa reko da se i ja malo pohvalim sa jednim svojim uratkom koji je istina već dugo u upotrebi točnije pet godina

http://s806.photobucket.com/albums/y...raz67/sjenica/
Old 16.02.2012., 20:58   #1519
Quote:
drraz kaže: Pogledaj post
Već dugo pratim ovu temu pa reko da se i ja malo pohvalim sa jednim svojim uratkom koji je istina već dugo u upotrebi točnije pet godina

predivno , puno truda i rada
stivenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:31   #1520
Quote:
drraz kaže: Pogledaj post

vauuuu..
ostao sam bez teksta...
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 21:33.