Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 21:51   #1
Roditelji mi ne daju da idem u inostranstvo k njemu, sta da radim?

Prica pocinje ovako,njega sam upoznala prije 5 godina,on inace zivi u Americi, bilo smo u vezi, medjutim nesto je se iskompliciralo i mi smo prekinuli, ali odrzavali smo redovno kontakt sve dok nije ponovo dosao u moju zemlju...

...e stvar je da on zeli da se vjencamo, i da ja idem u Ameriku, naravno ja sam pristala jer sam odavno znala da je on definitivno "the one",onaj pravi,medjutim problem je nastupio sa mojim starcima...

....roditelji su inace imali stroziji rezim prema meni ali su me drzali kao kap vode na dlanu,imala sam sve povlastice u zivotu,dali su mi sve s tim da morala sam paziti s kim se druzim,gdje izlazim,a za decka da i ne govorim,tata mi skoro nikad nije dao da imam decka pod izgovorom da niko nije dovoljno dobar za mene,imam 25 godina a nikad im nisam smjela ni spomenuti da imam decka,na fakultet sam isla u drugi grad i stanovala sam sama ali morala sam strogo dolaziti za vikend kuci inace bi nastali problemi,kao ne mogu bez mene,nedostaje im itd...

...e sada kada sam rekla da idem u Ameriku nece ni da cuju,ma nema teorije,kao prvo nedaju tako daleko,drugo neznaju ga dovoljno da bi imali povjerenja da me puste s njim,trece kako ce bez mene,i pored svih napora da ih uvjerim da je to najbolje za mene nece ni da cuju,problem je sto ja ne mogu odmah papire dobiti tako da moram jedno vrijeme ostati kod roditelja da to sredim,ja da imam gdje otici ne bih se ni prepirala sa njima,tako da ljudi moj ineznam sta da radim,pomagajte,koje je najbolje rjesenje?
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:19   #2
Imas 25 godina, udala bi se , imas zavrsen faks - nadji posao.
Prosto kao pasulj.

Zaposlis se, iznajmis stancic i zivis dok ne sredis papire od svog rada.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:39   #3
a kako te to tocno ne pustaju?zatvorili su te u podrum? nemaju te oni tu sta pustat-ne pustat, nije ti 12 osim ako nije stvar u tome da bi oni sve morali spremiti i pripremiti za tvoj odlazak, pa te na taj nacin 'ne pustaju' ?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:11   #4
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Imas 25 godina, udala bi se , imas zavrsen faks - nadji posao.
Prosto kao pasulj.

Zaposlis se, iznajmis stancic i zivis dok ne sredis papire od svog rada.
Eto. Inace tako sam i ja otisla a nisu me bas pustili.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:34   #5
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Prica pocinje ovako,njega sam upoznala prije 5 godina,on inace zivi u Americi, bilo smo u vezi, medjutim nesto je se iskompliciralo i mi smo prekinuli, ali odrzavali smo redovno kontakt sve dok nije ponovo dosao u moju zemlju...

...e stvar je da on zeli da se vjencamo, i da ja idem u Ameriku, naravno ja sam pristala jer sam odavno znala da je on definitivno "the one",onaj pravi,medjutim problem je nastupio sa mojim starcima...

....roditelji su inace imali stroziji rezim prema meni ali su me drzali kao kap vode na dlanu,imala sam sve povlastice u zivotu,dali su mi sve s tim da morala sam paziti s kim se druzim,gdje izlazim,a za decka da i ne govorim,tata mi skoro nikad nije dao da imam decka pod izgovorom da niko nije dovoljno dobar za mene,imam 25 godina a nikad im nisam smjela ni spomenuti da imam decka,na fakultet sam isla u drugi grad i stanovala sam sama ali morala sam strogo dolaziti za vikend kuci inace bi nastali problemi,kao ne mogu bez mene,nedostaje im itd...

...e sada kada sam rekla da idem u Ameriku nece ni da cuju,ma nema teorije,kao prvo nedaju tako daleko,drugo neznaju ga dovoljno da bi imali povjerenja da me puste s njim,trece kako ce bez mene,i pored svih napora da ih uvjerim da je to najbolje za mene nece ni da cuju,problem je sto ja ne mogu odmah papire dobiti tako da moram jedno vrijeme ostati kod roditelja da to sredim,ja da imam gdje otici ne bih se ni prepirala sa njima,tako da ljudi moj ineznam sta da radim,pomagajte,koje je najbolje rjesenje?
S 25 ih tražiš dopuštenje???
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:52   #6
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Imas 25 godina, udala bi se , imas zavrsen faks - nadji posao.
Prosto kao pasulj.

Zaposlis se, iznajmis stancic i zivis dok ne sredis papire od svog rada.
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Eto. Inace tako sam i ja otisla a nisu me bas pustili.
Baš to. Ne kužim.
Imaš sve što ti treba; volite se - pretpostavljam da se poštujete etc...
Gradi SVOJ život draga.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:08   #7
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Imas 25 godina, udala bi se , imas zavrsen faks - nadji posao.
Prosto kao pasulj.

Zaposlis se, iznajmis stancic i zivis dok ne sredis papire od svog rada.
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:26   #8
Smile

Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Prica pocinje ovako,njega sam upoznala prije 5 godina,on inace zivi u Americi, bilo smo u vezi, medjutim nesto je se iskompliciralo i mi smo prekinuli, ali odrzavali smo redovno kontakt sve dok nije ponovo dosao u moju zemlju...

...e stvar je da on zeli da se vjencamo, i da ja idem u Ameriku, naravno ja sam pristala jer sam odavno znala da je on definitivno "the one",onaj pravi,medjutim problem je nastupio sa mojim starcima...

....roditelji su inace imali stroziji rezim prema meni ali su me drzali kao kap vode na dlanu,imala sam sve povlastice u zivotu,dali su mi sve s tim da morala sam paziti s kim se druzim,gdje izlazim,a za decka da i ne govorim,tata mi skoro nikad nije dao da imam decka pod izgovorom da niko nije dovoljno dobar za mene,imam 25 godina a nikad im nisam smjela ni spomenuti da imam decka,na fakultet sam isla u drugi grad i stanovala sam sama ali morala sam strogo dolaziti za vikend kuci inace bi nastali problemi,kao ne mogu bez mene,nedostaje im itd...

...e sada kada sam rekla da idem u Ameriku nece ni da cuju,ma nema teorije,kao prvo nedaju tako daleko,drugo neznaju ga dovoljno da bi imali povjerenja da me puste s njim,trece kako ce bez mene,i pored svih napora da ih uvjerim da je to najbolje za mene nece ni da cuju,problem je sto ja ne mogu odmah papire dobiti tako da moram jedno vrijeme ostati kod roditelja da to sredim,ja da imam gdje otici ne bih se ni prepirala sa njima,tako da ljudi moj ineznam sta da radim,pomagajte,koje je najbolje rjesenje?
Kao Prvo Imas 25 Godina.... i kako mozes da ti jos uvijek neko moze pametovati i govoriti sta treba da se radi... htjela bi ici u AMERIKU naravno kao sve djevojke iz bivse jugoslavije, poslije 18 godine ti si svoj covjek nadzi sebi stan i poso postani samostalna i kad ti papiri budu gotovi niko ti nista nemoze reci sama sebi si gazda i otidzi u ameriku da zivis sa tom osobom ako ti je toliko stalo do njega i da se zelis udati.

NA TVOME MJESTU JA BI ISTE SEKUNDE OTISO NEGDJE GDJE ME NOGE NOSE SAMO DA NESLUSAM TAKVE PRICE I DA SE BOJIS RECI TOLIKO GODINA DA ZELIS NESTO U SVOJOJ BUDUCNOSTI I DA SE ZELIS UDATI
Lud_Zbunjen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:30   #9
Ostati ili otići

Meni dečko nudi život vani, točnije u Dubaiu, želi da se kroz godinu dana oženimo i da ja dođem k njemu. Zajedno smo 3 godine i sigurna sam da je on onaj "pravi", ali nikako ne mogu odlučiti da li da napustim Hrvatsku i odem. Ovdje imam karijeru, za godinu dana bih postala partnerica u jednom odvjetničkom uredu, obitelj, prijatelje...sve. U Dubaiu ne bih mogla radit u struci, ako ne napravim neku specijalizaciju. Ne želim ostaviti svoju karijeru, a isto tako ne želim ostati bez njega! Kako donijeti pravu odluku? Kada se radi o tuđim životima puna sam savjeta, ideja, ali sada kada sam ja glavni akter sve je drugačije, teže... Što biste vi učinili na mojem mjestu???
Verde27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 09:23   #10
Za Nedodirljivu:

Sa 25 bi bar trebala biti svoj čovjek... Ako nisi, nisu ti krivi roditelji, nego ti sama. I ako ostaneš ovdje, nećeš moći reći da su krivi strogi roditelji, nego ti sama...

Za Verde27:

Ne znam kako on to planira otići u Dubai, na koju godinu ili za trajno. Prva opcija možda još i vrijedi nekog razmatranja, ali ako je druga u pitanju, prvo se dobro raspitaj kakav je život žene u zemljama šerijatskog zakona, kakvi su njihovi zakonski propisi u pogledu zaštite žena i općenito ženska prava, pa tek onda uopće razmišljaj da li ti možeš i želiš tako živjeti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:39   #11
Quote:
Verde27 kaže: Pogledaj post
Meni dečko nudi život vani, točnije u Dubaiu, želi da se kroz godinu dana oženimo i da ja dođem k njemu. Zajedno smo 3 godine i sigurna sam da je on onaj "pravi", ali nikako ne mogu odlučiti da li da napustim Hrvatsku i odem. Ovdje imam karijeru, za godinu dana bih postala partnerica u jednom odvjetničkom uredu, obitelj, prijatelje...sve. U Dubaiu ne bih mogla radit u struci, ako ne napravim neku specijalizaciju. Ne želim ostaviti svoju karijeru, a isto tako ne želim ostati bez njega! Kako donijeti pravu odluku? Kada se radi o tuđim životima puna sam savjeta, ideja, ali sada kada sam ja glavni akter sve je drugačije, teže... Što biste vi učinili na mojem mjestu???
Je li on zapadnjak koji radi u Duabaiju ili je tamo domaći? Ako je odande, svakako triput promisli (i pregledaj malo ovaj forum) jer postoji nebrojeno priča da ti dečki, kad se jednom vrate u svoje okruženje, ponašanje promijene za 180, a onda često bude kasno i stvori se sto problema.

A za to ići ili ostati, vidi što ti više znači i svakako, štogod odabrala, nemoj se dovesti u situaciju da financijski ili bilo kako drukčije ovisiš o bilo kome osim o sebi.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 13:21   #12
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Za Nedodirljivu:

Sa 25 bi bar trebala biti svoj čovjek... Ako nisi, nisu ti krivi roditelji, nego ti sama. I ako ostaneš ovdje, nećeš moći reći da su krivi strogi roditelji, nego ti sama...

Za Verde27:

Ne znam kako on to planira otići u Dubai, na koju godinu ili za trajno. Prva opcija možda još i vrijedi nekog razmatranja, ali ako je druga u pitanju, prvo se dobro raspitaj kakav je život žene u zemljama šerijatskog zakona, kakvi su njihovi zakonski propisi u pogledu zaštite žena i općenito ženska prava, pa tek onda uopće razmišljaj da li ti možeš i želiš tako živjeti.
Sve zavisi jel on domaci ili je i on tamo stranac.

Ujedno za strankinje (zene) vaze neka drugacija pravila nego za domace.

Ja bih odmah za Dubai prvo bih uzela ako moze pola godine neplaceno na poslu a za 6 mjesecis tignes steci neki prvi uvid u sve.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 13:26   #13
Nedodirljiva, tko plaća papire, putovnicu, kartu za Ameriku?

Ako od njih očekuješ da plate, onda imaju pravo birati proizvod koji kupuju.

Moj savjet je kao i većine - imaš 25 godina, vrijeme je da se osamostališ. Zaposli se, plati svoje troškove, poljubi roditelje i put pod noge. I u džepu imaj dovoljno novca za put natrag. Možda oni vide nešto što ti ne vidiš.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:04   #14
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Nedodirljiva, tko plaća papire, putovnicu, kartu za Ameriku?

Ako od njih očekuješ da plate, onda imaju pravo birati proizvod koji kupuju.

Moj savjet je kao i većine - imaš 25 godina, vrijeme je da se osamostališ. Zaposli se, plati svoje troškove, poljubi roditelje i put pod noge. I u džepu imaj dovoljno novca za put natrag. Možda oni vide nešto što ti ne vidiš.
Problem je sto se slomi trazeci posao ali nigdje ga nema,po zanimanju sam diplomirani pravnik,da ja imam posao ja bi se davnih dana osamostalila,inace zivim u manjem gradicu pa je jako tesko doci do posla
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:28   #15
Ajde ajde posla ima, mozda ne u struci ali ima ili ces reci da si zavrsila faks a da dana u zivotu nisi nesto radila?

Ovako, dok te oni financiraju imaju i komandu. Ili se udas u opcini da ne znaju i kazes sto je kad papiri stignu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:50   #16
Nedodirljiva - ako te oni financiraju,definitivno si u njihovim raljama. Prema tome,nađi posao (ne mora odmah biti u struci,nešto tek toliko da imaš koju kunu i da NE OVISIŠ O NJIMA) i kupi jednosmjernu kartu. Imaš 25 godina i definitivno je vrijeme da se osamostališ. Problem riješen.
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 21:32   #17
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Sve zavisi jel on domaci ili je i on tamo stranac.

Ujedno za strankinje (zene) vaze neka drugacija pravila nego za domace.

Ja bih odmah za Dubai prvo bih uzela ako moze pola godine neplaceno na poslu a za 6 mjesecis tignes steci neki prvi uvid u sve.
Dečko je naš, dobio je dobar posao u Dubaiu, a takav ni približno ne bi mogao naći u Hrvatskoj. Inače je završio faks u Americi, a i radio je tamo par godina. Bila sam turistički u Dubaiu dva puta, dok još nisam znala da ću se možda tamo jednog dana preseliti. Tada sam bila oduševljena, ali kao što kažem to je bilo turistički. Dubai je inače vrlo liberalan, normalno se nose minice, otvorenije majce, alkohol se toči u većini barova i hotela,ali treba paziti kako se ponaša. Doduše to moram paziti i u Hrvatskoj radi prirode svojeg posla. Jedina opcija koja za mene dolazi u obzir je da se dole zaposlim, ali to zahtijeva dodatno školovanje, koje me trenutno i ne privlači previše. Nakon pravnog faksa, magisterija i pravosudnog ispita, mislim da mi nije za zamjeriti, ali što se mora se mora. Financijski bi morala ovisiti o dečku jedno 6 mjeseci, doduše imam i neku ušteđevinu, a čak i tih 6 mjeseci u mojoj glavi stvara veliki problem. Jesam li zaista toliko komplicirana?
Verde27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 21:41   #18
za nedodirljivu
nemoj piati roditelje, odluči sama
samo im se javi iz USA moraće prihvatiti....

za verde
proceni šta ti je važnije...karijera ili ljubav...
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 00:29   #19
Quote:
Verde27 kaže: Pogledaj post
Dubai je inače vrlo liberalan, normalno se nose minice, otvorenije majce, alkohol se toči u većini barova i hotela,ali treba paziti kako se ponaša. Doduše to moram paziti i u Hrvatskoj radi prirode svojeg posla. Jedina opcija koja za mene dolazi u obzir je da se dole zaposlim, ali to zahtijeva dodatno školovanje, koje me trenutno i ne privlači previše. Nakon pravnog faksa, magisterija i pravosudnog ispita, mislim da mi nije za zamjeriti, ali što se mora se mora. Financijski bi morala ovisiti o dečku jedno 6 mjeseci, doduše imam i neku ušteđevinu, a čak i tih 6 mjeseci u mojoj glavi stvara veliki problem. Jesam li zaista toliko komplicirana?
Znam kako je tamo ..a to jesi li komplicirana je vrlo individualno. Ako ti imas dvojbi oko odlaska onda imas pravo na sve te dvojbe.

Ako tamo u dogledno vrijeme mozes raditi u struci onda je dilema svakako manja.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 17:59   #20
Necete vjerovati sta mi se desilo,nakon tolike borbe i svega,konacno moji roditelji pristali za usa i sve ok,decko mi nestaoisto kao da je u zemlju propao,telefon mu ne radi,ili kad posaljem sms isto kao da ga ukljuci,vidi sms i isto tako iskljuci,i jos nazvala njegovu mamu i ona rece da nema pojma gdje je i da ga stalno neke cure zivkaju...skoro sam skrenula sa pameti,nije moguce da mi se ovo desava
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.