Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2009., 18:48   #1
Unhappy Produljenje noge

Zanima me ako je netko bio na operaciji produljenja noge ili zna nekoga, bila bih jako sretna kada bi procitala tuda iskustva, jer do sada nisam na internetu bas nista nasla o tome..... Radi se o tome da mi decko ima lijevu nogu kracu za 2,50cm,mozda i vise, 21 mu je godina a problem je kao i kod vecine krenuo u pubertetu..!!! zbog krace noge kicma mu jako pati a i kukovi, pogotovo desni jer se na tu nogu vise oslanja....!!!na pretrage ide na shalatu,kod doktora Mateka.....preporucena mu je operacija kako mu se stanje kicme nebi jos vise pogorsalo..!!!vjerojatno ste culi kako ljudi patuljastog rasta idu na operacije kako bi bili vislji, te su operacije JAKO JAKO bolne....!!!posto je mom decku noga kraca 2,5cm,rezali bi mu kost u potkoljenici, stavili fiksator i nekih 20ak dana rastezali kost,svaki dan po milimetar...trpio bi ogromne bolove.....!!!!!!

Bila bih jako sretna i zahvalna kada bi mi se javio netko sa slicnim iskustvom!!
unaprijed zahvaljujem!!
pozdrav!!!
lulu55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:46   #2
Quote:
lulu55 kaže: Pogledaj post
Zanima me ako je netko bio na operaciji produljenja noge ili zna nekoga, bila bih jako sretna kada bi procitala tuda iskustva, jer do sada nisam na internetu bas nista nasla o tome..... Radi se o tome da mi decko ima lijevu nogu kracu za 2,50cm,mozda i vise, 21 mu je godina a problem je kao i kod vecine krenuo u pubertetu..!!! zbog krace noge kicma mu jako pati a i kukovi, pogotovo desni jer se na tu nogu vise oslanja....!!!na pretrage ide na shalatu,kod doktora Mateka.....preporucena mu je operacija kako mu se stanje kicme nebi jos vise pogorsalo..!!!vjerojatno ste culi kako ljudi patuljastog rasta idu na operacije kako bi bili vislji, te su operacije JAKO JAKO bolne....!!!posto je mom decku noga kraca 2,5cm,rezali bi mu kost u potkoljenici, stavili fiksator i nekih 20ak dana rastezali kost,svaki dan po milimetar...trpio bi ogromne bolove.....!!!!!!

Bila bih jako sretna i zahvalna kada bi mi se javio netko sa slicnim iskustvom!!
unaprijed zahvaljujem!!
pozdrav!!!


Ej, za početak bi ti htio reci da se ne brineš previše. Moj buraz je vec nekoliko puta bio na produživanju noge, isto na šalati. Mislim da su tamo najbolji doktori. On inače ima problema s tim od malena, rodio se je sa kraćom nogom! Samo kaj je njemu bila kraća oko 4-5 cm sad je to vec ok odprilike. Dakle ako ne znaš, strgaju mu kost na dva dijela. Kroz svaki dio idu po 3 žice koje se spajaju na obruče, i onda se ta dva obruča povežu šarafima koji se rastežu. I onda ovaj dio koji je između dvije razmaknute kosti se okoštava.
Bolovi jesu jaki, i moraju se čistiti svaki dan rane. Ali on nema jako skraćenje..
Kada mu produže nogu, imati ce mislim mjesec dana još fiksator( ne znam tocno) i onda mu zagipsaju nogu i to je to.. Nista strašno, za par mjeseci je kao novi.. pozz
zgodni forumaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 10:25   #3
Quote:
zgodni forumaš kaže: Pogledaj post
Ej, za početak bi ti htio reci da se ne brineš previše. Moj buraz je vec nekoliko puta bio na produživanju noge, isto na šalati. Mislim da su tamo najbolji doktori. On inače ima problema s tim od malena, rodio se je sa kraćom nogom! Samo kaj je njemu bila kraća oko 4-5 cm sad je to vec ok odprilike. Dakle ako ne znaš, strgaju mu kost na dva dijela. Kroz svaki dio idu po 3 žice koje se spajaju na obruče, i onda se ta dva obruča povežu šarafima koji se rastežu. I onda ovaj dio koji je između dvije razmaknute kosti se okoštava.
Bolovi jesu jaki, i moraju se čistiti svaki dan rane. Ali on nema jako skraćenje..
Kada mu produže nogu, imati ce mislim mjesec dana još fiksator( ne znam tocno) i onda mu zagipsaju nogu i to je to.. Nista strašno, za par mjeseci je kao novi.. pozz
cula sam da svi koji to naprave kroz cijeli zivot osjecaju bolove...to istina?
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 16:20   #4
Quote:
zgodni forumaš kaže: Pogledaj post
Ej, za početak bi ti htio reci da se ne brineš previše. Moj buraz je vec nekoliko puta bio na produživanju noge, isto na šalati. Mislim da su tamo najbolji doktori. On inače ima problema s tim od malena, rodio se je sa kraćom nogom! Samo kaj je njemu bila kraća oko 4-5 cm sad je to vec ok odprilike. Dakle ako ne znaš, strgaju mu kost na dva dijela. Kroz svaki dio idu po 3 žice koje se spajaju na obruče, i onda se ta dva obruča povežu šarafima koji se rastežu. I onda ovaj dio koji je između dvije razmaknute kosti se okoštava.
Bolovi jesu jaki, i moraju se čistiti svaki dan rane. Ali on nema jako skraćenje..
Kada mu produže nogu, imati ce mislim mjesec dana još fiksator( ne znam tocno) i onda mu zagipsaju nogu i to je to.. Nista strašno, za par mjeseci je kao novi.. pozz

Hej!!!e puno ti hvala sto si se javio....hvala ti...sad mi je malo lakse....!!!!
pozdrav
lulu55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 16:22   #5
Quote:
navaha kaže: Pogledaj post
cula sam da svi koji to naprave kroz cijeli zivot osjecaju bolove...to istina?


Hm..ne znam...voljela bi da se javi netko tko je bio na operaciji....!!!!!!
lulu55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 20:17   #6
može mi netko kazat dali je to nasljedno???
kirurgij@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 14:57   #7
Ne,to nije nasljedno.

Gledao sam jednom jednu emisiju na njemačkoj televiziji,ne znam koji program.Večinom bila je emisija o jednom Nijemcu koji si je produžio nogu jer mu je jedan bila kraća.I ovak kak se sjećam taj momak je trpio veeeelike bolove,neko vrijeme je trebao koristit kolica jer je potrebno što manje kretanja.Tak je nekako bilo.

Može li se ta deformacija riješiti nekako da jedna noga ima višu petu,mislim da je noga postavljena na većoj visini,jel' to šta pomaže?
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:13   #8
Pozdrav. Meni je ortoped rekao da moje skraćenje noge od 1.5 cm nije potrebno rješavati operacijom. Rekao je da nabavim uložak visine 1cm ( rekao je da do 0,5 cm imaju svi ljudi nogu kraću, samo se ne primjeti). Pošto je problem ugurati tako visok uložak u cipelu htjela sam ih napraviti. Kako trenutno ne radim htjela sam za kućnu upotrebu naći klompe povišene za 1 cm, i nema šanse! tražili su me po 800,900 kuna u ortopedskim trgovinama. Slučajno sam otkrila Klompica.hr i s njima dogovorila klompe. Za 380 kuna, uključena poštarina, dobila sam prekrasne ženske roza klompe povišene na desnoj peti i super mi je. Pa eto, nadam se da sam nekom pomogla ako traži što sam i ja tražila.
lanariplay007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:50   #9
Pozdrav...
moj problem je sledeci...
prije 5 godina sam slomila butnu kost,i lom je bio veoma slozen spiralni.
i meni su pomocu kompijuterskog gledanja namjestili nogu,znaci nije bilo ni operacije niti nista...
Nosila sam gips 3 i po mjeseca i trebalo mi je 7 mjeseci da stanem na svoje noge...
i ostala mi je je lomljena noga kraca 2 cm,i rekli su mi da ne nosim ulozak jer sam u razvoju i da ce to izrasti(tada sam imala 9 godina,sada 15)...
Ali ima 1 godina dana,meni se javila deformacija kolenja i potkoljenice,te noge sto sam slomila...
Sada sam isla kod doktora,i rekao mi je da nosim ulozak,pa ako se nista ne promjeni moram na operaciju...A takodje drugi mi je rekao,da stavim fiksatore,odnosno da mi se ponovo noga lomi,stave se fiksatori i tako se izduzuje noga...Ako je nko imao slican problem,molila bi da mi objasni,posto mi je to veoma vazno...
HVALA UNAPRIJED!
italiaimic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.