Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Dali znate da postoje prirodni lijekovi za sve bolesti?
Znam 4 100.00%
Nesto sam cula/cuo 0 0%
Nisam znala/znao za sve bolesti 0 0%
Ne, koristim samo sluzbenu medicinu 0 0%
Glasovatelji: 4. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 01:42   #1041
Do Biljke:
Ok, to je to śto sam htio ćuti: "zdravo je jer se prodaje u svakoj trgovini zdrave hrane"
Alkohol, duhan itd isto prodaju skoro u svakoj trgovini s hranom.
A u trgovinama s zdravom hranom prodaju medju ostalim i umjetni zasladjivać na bazi Saharina, koji je drugi najveći uzroćnik raka (da je uzroćnik raka dokazali znanstvenici -nadji u netu)

Btw pitanje da li je zdravo odnosilo se je, jer si ocjenjivao ulje od konkretnog proizvodjaća a ne svi rade zdrava ulja, jer neki producenti rade iskljućivo rafinirana ulja a ona nisu zdrava, a u najmanju ruku daleko manje od hladno presanih.
Toliko od mene do Tebe.

Za ostale:

Śto se tiće ulja od konoplje a i ostalih ulja najvażnije je dali piśe na njima da su hladno presana.
Npr prodaje se ne malo ulja u time konopljinog, koje je rafinirano i skoro da nema nikakve veze sa zdravljem o ćemu neki znaju ali mnogi njih ne, pa seżu za tim uljima na policama u trgovinama a npr pored njih stoji (skuplje) ulje od iste biljke, koje je hladno presano.

Nije vrlina ismijavanje ili kritiziranje, nego tolerancija različitosti drugih ljudi i njihovih pogleda.
-vlastita Majmun, makar i u odijelu, ostane majmunom -vlastita Knjige daju znanje, ali ne čine čovjeka -vlastita Postupci, a ne riječi, govore istinu -vlastita U vezi mojih kvačica
benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 04:42   #1042
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
rasprava je trenutno na razini da kad ja pitam koju boljku ulje konoplje/kanabisa/trave lijeci da mi se odgovara da se 'sigurno nikad nisam propisno napusio'. na to ja odgovaram da se prestane s drogeraskim spikama i za to bivam kartoniran.

no mene i dalje zanimaju tvrdnje o ljekovitim ucincima, i legalnog ulja i ilegalnog. istrazivanja, testiranja, molim navesti metodu, uzorak, period i rezultate. i to ne na misevima nego na ljudima jer mozda je ovo alternativa ali koliko pratim ne bi trebalo biti bulaznjenje sacice koja ne skriva da konzumira ilegalnu biljku.
Vpatim od boljke zbog koje moram svakodnevno uzimati tabletu - radi se o odredjenom problemu s urinarnim traktom. Bez te tablete doslovno ne mogu normalno funkcionirati. Prije nekog vremena, a zbog svojeg peseka koji je bolovao od raka poceo sam proucavati alternativne metode. Na zalost, peseku je bilo prekasno, iako mu je CBD oil znacajno povecalo kvalitetu zivota. Prekasno smo poceli tu terapiju a rak mu je bil uzasno agresivan - trebali smo poceti s jacim THC uljem i agresivnije. CBD mu je ublazil bolove ali nije napao rak. I tako, pesek je otisao...

Procitao sam tako i jedan clanak koji govori o obecavajucim rezultatima u primjeni THC ulja u tretiranju problema koje i ja imam. I tako, kupil sam si ulje 50/50 i svakodnevno uzimam barem jednu (do dvije) kapljicu ispod jezika. Uzimao sam tjedan dana (sada ide drugi) i vec sam tjedan dana bez tablete - sto bi mi bilo nemoguce prije toga.

Uglavnom, nisam siguran je li to "originalno" RSO ili phoenix tears ulje jer sam RS kaze da niti jendno ulje na trzistu nije on blagoslovio niti proizveo, ali meni se ne da zajebavati s proizvodnjom iako mogu lako i legalno nabaviti kanabis gotovo bilo koje sorte. Rezultati su za sada dobri, i super se osjecam.

NAdalje, ljepse spavam, manje sam nervozan, smireniji, onak. Nikada nisam zujav od toga - osim jednom kad sam uzeo tek malo vise pa sam se smijao kao lud (ali kratkotrajno) i uopce nisam zainteresiran za high jer mi iskreno i ne pase.

Napravit cu eksperiment i uzeti jos jednu dozu ovoga sto uzimam - https://herbaldispatch.com/product/p...s-thc-mct-oil/ bez uzimanja tableta koje sam prestao uzimati na svoju ruku (nije mi zivot u opasnosti) - pa cu nakon toga prestati uzimati ulje - ako se radi samo o maskiranju simptoma tegobe ce se valjda vratiti, bas kao i kad ne uzmem tabletu. Nadam se potpunom nestanku problema, da sad ne kazem iscjeljenju :-). No, vidjet cemo. U svakom slucaju kanim ponovo otici kod urologa na pregled, pa ako te uistinu zanimaju cinjenice a ne samo trolanje, mozemo razgovarati.

Otvoren sam za nove stvari, zelim vjerovati da ovo stvarno moze i pomaze ljudima kao sto i meni pomaze.

Pustimo price o marginalcima koji izlaz iz svojih stvarnih ili umisljenih problema vide u alkoholu, drogi i temeljem kojih stvaramo negativne stereotipe. Vidim oko sebe kako se ljudi navlace na prescription pain killers (imas masu clanaka na netu o problemu) i osobno poznajem nekoliko ljudi koji su se navukli na to - radi se o ekvivalentu heroinskoj ovisnosti. Sad, zasto je MJ van zakona, valjda zato jer se prirodne biljke ne mogu patentirati i od njih luciti zaradu...
kradljivac is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:42   #1043
Lijepo čuti da ti pomaže, ali ovo sigurno nije RSO. Ima manje od 20% THC-a, a pravo RSO ima preko 80%. Ukratko, ovo ulje je jako razrijeđeno. To se vidi i po cijeni.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:30   #1044
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
no mene i dalje zanimaju tvrdnje o ljekovitim ucincima, i legalnog ulja i ilegalnog. istrazivanja, testiranja, molim navesti metodu, uzorak, period i rezultate. i to ne na misevima nego na ljudima jer mozda je ovo alternativa ali koliko pratim ne bi trebalo biti bulaznjenje sacice koja ne skriva da konzumira ilegalnu biljku.
prije godinu i pol dana izliječila sam upalu žlijezde slinovnice uz pomoć RSO za cca tjedan dana, u dozi zrna riže pod jezik 1 put na dan. Nisam paralelno uzimala antibiotike.
Old 20.09.2017., 01:03   #1045
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Lijepo čuti da ti pomaže, ali ovo sigurno nije RSO. Ima manje od 20% THC-a, a pravo RSO ima preko 80%. Ukratko, ovo ulje je jako razrijeđeno. To se vidi i po cijeni.

U stvari, ovo sto sam ja kupio malo je drugacije - ima drugaciju etiketu - Phoenix tears 1ml per unit in MCT oil: CBD 200mg THC 200 mg. Ulje niti je razrijedjeno niti je jeftino (oko 60CAD za onu malu plasticnu tubu). Odlucio sam se za ovaj omjer jer ne zelim okusiti "negativne" posljedice uzimanja ulja, high me ne zanima, ne privlaci niti ga trebam. U stvari, s vremenom ako mi se organizam privikne na ovo i ako uocim povoljne ucinke ili osjetim potrebu ili sve zajedno, pokusat cu i sam praviti svoj RSO.

Inace, zivim u Kanadi, u ON i tu mozes kao covjek uci u cistu, sigurnu, lijepo uredjenu i ugodnu trgovinu i popricati s ljudima koji se nesto i kuze u MJ te u miru bozjem, bez komuniciranja s kojekakvim elementima kupiti ono sto ti treba u dobroj vjeri da kupujes kvalitetno i sigurno. Nije jos sto posto legalno jer jos nisu valjda skuzili tko, kako i koliko ce zaradjivati od toga. Eto.
kradljivac is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 06:28   #1046
Quote:
baja3000 kaže: Pogledaj post
Dajem mu znači 2 puta dnevno doza veličine graška.
Kolicina mi se definitivno cini prevelikom - koliko sam procitao na stranicama RS, treba poceti s malim kolicinama i oprezno. Velicina pola zrna rize je dovoljna. Na njegovim stranicama imas detaljne upute kako napraviti ulje i koji strain trebas koristiti.

Postepeno mozes povecavati doze, ali ovo mi se definitivno cini kolicina za oduzet se.

Sve informacije o koristenju cannabis ulja dostupne na RS web stranicama besplatno. http://phoenixtears.ca/
kradljivac is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:57   #1047
Pitanje isto o kojem kanabisovom ulju tko piśe.

Jer ima "pravog" (RSO) a i onog od sjemenki, koje se może kupiti legalno vjerovatno u svakoj trgovini sa zdravom hranom.

RSO se uzima u dozama velićini zrna riże a ovog drugog żlićicama.

Nije vrlina ismijavanje ili kritiziranje, nego tolerancija različitosti drugih ljudi i njihovih pogleda.
-vlastita Majmun, makar i u odijelu, ostane majmunom -vlastita Knjige daju znanje, ali ne čine čovjeka -vlastita Postupci, a ne riječi, govore istinu -vlastita U vezi mojih kvačica
benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:52   #1048
Dobar dančić i Pozdrav starom društvu ovde na ovom podfrumu, Evo opet napokon se javljam jer više od godine dana se nečijom greškom se nisam mogao logirati na svoj nick
Ima jako puno noviteta kod mene. Kao prvo ostao sam bez podkoljenice i dobio još jednu novu dijagnozu FANTOMSKE BOLOVE uz ove neuropatske ovi su još i jači teži i intenzivniji te je to još jedan razlog za nastavak uzimanja ulja RSO Ali tu nije kraj priči jer jedno zlo nedolazi samo supruga mi umrla nakon duge borbe sa tumorom linfa. Jedino što sam sretan umrla je bez bolova a ne kao ISUS PRIBIJEN NA KRIŽ. Zahvaljujući ulju bolove nije osjetila a i produžen joj je život tri i više godine nakon dijagnosticiranja tumora linfoma.Po medicini joj je bez kemoterapije predviđeno par mjeseci života. Na kemo nije išla jer svi znamo što su bojni otrovi i patnje sa nuspojavama a i na kraju postotak preživjelih. To znači ipak joj je život produžen par godina. Sve to mogu zhvaliti svome dobavljaču i proizvođaču ulja koje je sad sa sigurnošću mogu tvrditi da je potentno ne samo vizavi smanjenju bolova nego i usporavanju razvoja i širenju tumora. Na sebi čovjek naj bolje vidi i osjeti jer i razvoj i progresiju gangrene nogu sam usporio više od godine dana da nedojde do anputacije iako je kirurg još 2015 g. to predvidio u puno kraćem roku.
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:08   #1049
jenki zj , dobrodošao nam natrag!

Žao mi je zbog tvojih zdravstvenih problema i zbog supruge.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:29   #1050
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
jenki zj , dobrodošao nam natrag!

Žao mi je zbog tvojih zdravstvenih problema i zbog supruge.
Zahvajujem ! Nikome se to ne dogodilo. Muke isusove su mala beba koje su par dana trajale a ovo traje mjesecima i još nevidim kraja patnjama. Jedino da si skratim muke da prejdem na farmaceutski otrov morfij pa da mi srce otkaže :eek
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:27   #1051
Posto otac boluje od karcinoma jednjaka/zeluca, zanima me gdje kupiti RSHO , dakle ne ove fore iz medihempa za 4k kuna, nego pravo ulje. Moze i na PM.Hvala
xulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:04   #1052
KAPI KONOPLJE

gDJE SE MOGU ARUCITI KAPI KONOPLJE NA RECEPT KOD NAS, cULA SAM DA APOTEKE UZIMAJU RECEPT I ONDA NARUCUJU LIJEK KOJI JE 1000 KN STO JE JAKO PUNO
Old 16.10.2017., 19:07   #1053
Privatni recept se dobije od doktora specijaliste. Radi se o kapsulama i svejedno plaćate punu cijenu
Ldray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:36   #1054
Ne znam sama napraviti to ulje, radije bi ga kupila mada mislim da kazne vise nisu tako velike ako se pokaze medicinska dokumentacoja-bratić-rak-preporuka da bi mu kapi pomogle, nebi pusio ni nista slicno, 1000 kn je jako skupo u odnosu na USA gdje je to po 100 $ i manje a ima raznih vrsta-za anksioznost, bolove,...
Old 16.10.2017., 22:01   #1055
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je sam posadit unutar hmm kukuruza ili nečeg sto bi skrivalo konoplju. Puno te jeftinješe dojde. A ulje se valjda radi jednako kao i suncokretovo

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Pa nije to trava za pušenje nego medicinske sorte koje se nesade po kuruzima
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:12   #1056
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
gDJE SE MOGU ARUCITI KAPI KONOPLJE NA RECEPT KOD NAS, cULA SAM DA APOTEKE UZIMAJU RECEPT I ONDA NARUCUJU LIJEK KOJI JE 1000 KN STO JE JAKO PUNO
Poštovana ako je ulje po recepru RSO ononije u kapima nego je gusto kao mast smola da vas neki psihopat ne nasanjka kojim slučajem.
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:38   #1057
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Ne znam sama napraviti to ulje, radije bi ga kupila mada mislim da kazne vise nisu tako velike ako se pokaze medicinska dokumentacoja-bratić-rak-preporuka da bi mu kapi pomogle, nebi pusio ni nista slicno, 1000 kn je jako skupo u odnosu na USA gdje je to po 100 $ i manje a ima raznih vrsta-za anksioznost, bolove,...
https://www.pinterest.com/pin/433190057881309189/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:43   #1058
Kanjac nije problem napraviti ulje ako se ima od čega ali po poželjnim postotcima 25 do 30 čiste indice a 70 do 75 % sative u bar dvije sorte u mom ulju je nositelj white widow - bijela udovica koja se za moje dijagnoze pokazala naj potentnijom a znam i kod moje supruge i još njih par koji su ga trošili
Ljudi budite svjesni da se od govna može napraviti pita ali se nemože jesti tako i to ulje
Zbog isoke cijene otapala puno ih radi sa izopropilnim benzinom koji je za lokalmu upotrebu ali zbog neugodnog okusa nije za oralnu to oboljeli od tumora pluća i gastro trakta najbolje znju čim prinesu ustima i nosu a kamoli kad gutaju. Zato ulje treba raditi sa biljnim etilnim alkoholom.
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:10   #1059
Bok jenki zj. Žao mi je što te sve snašlo.
Pobrkao si otapala, nije izopropil benzin već alkohol. A 96% tni etil alkohol više se ne prodaje, samo 70% tni.
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:27   #1060
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Bok jenki zj. Žao mi je što te sve snašlo.
Pobrkao si otapala, nije izopropil benzin već alkohol. A 96% tni etil alkohol više se ne prodaje, samo 70% tni.
Prošli tjedan sam nabavio 10 litara odnosno 8 kilograma etilnog 96%- tnog alkohola za otapanje sirovog propolisa jer pravim tinkture 35% tnog popolisa za podizanje imuniteta.
Ako ga ja mogu nabaviti onda mogu i oni bliže valova 170 kunića je litra odnosno 800 grama.
Za izoropilni ili teški alkohol u pravu si pogrešio sam u nazivu
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.