Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2015., 00:54   #1
Bicikl i srednjoskolac

Sin (16) zeli biciklirati preko Maksimirske, Vlaske, Medvescaka, Ksaverske do skole. Inace mu treba 40 minuta tramvajem.

Ja sam protiv, to mi se cini opasnom rutom. Plocnikom je zabranjeno, cestom - meni nezamislivo. Sto mislite?
mudramama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 01:07   #2
Vozio sam se tuda po cesti,ali i nekad davno po pločniku.Po pločniku je nemoguća misija proći,usko,puno pješaka,parkirani auti..Po Vlaškoj i Maksimirskoj se vozim između tračnica,ali dosta brzo tako da ne smetam tramvajima,opasno je i stvarno treba jako paziti,sve ovisi i o njemu i kako se ponaša u prometu.Probajte složiti neku rutu manje prometnim ulicama.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 01:13   #3
s obzirom da se radi o djetetu - plocnik. fuckas zakon, zivot djeteta je bitan. kolnik tih ulica je preprometan i preopasan.

i pamet u glavu i bez adrenalinskog jurcanja tipicnog za tu dob.
ak hoce jurcati, nek jurca i luduje po Maksimiru. to vam je blizu koliko sam skuzila.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 01:15   #4
Hvala, maxkuki. A Petrova? isto mi se cini prometna, a plocnici zakrceni. A on bi trebao ici u doba najvece guzve, u pola osam.

Cekam da me netko razuvjeri, ali cini mi se da se ne treba forsirati bicikl po nekim rutama... pogotovo s teskim ruksakom na ledjima
mudramama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 01:17   #5
Crimson Wind, slazem se, i ja bi se vozila po plocniku, ponekad. Ali ne zelim da on misli da ok raditi zabranjene stvari svaki dan, tamo i natrag... zaustavit ce ga netko, ili ce naletiti na neku stariju osobu koja izlazi iz haustora...
mudramama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 01:31   #6
Petrova je prometna i uska. nop.

moze ic sporednim cestama izmedju Maksimirske i Zvonimirove, pa Marticevom do Draskoviceve, al nek se drzi plocnika posto je jos dijete.
jedino Rakovcevu i Stoosovu moze kolnikom jer su neprometne.

gle. ja imam 3 banke, pa mom tati svejedno ne bi bilo drago da me vidi na kolniku tih cesta. kad vozimo skupa (on 60, ja 30) idemo plocnikom osim par neprometnih cesta. al zivot djeteta je po meni vredniji od 150/300 kn potencijalne kazne. nek se drzi plocnika pazexi na pjesake i sve pet.

+ kupiti kacigu i nauciti ga da silazi na zebrama gdje nema oznacenog crvenog bic prijelaza. i to je to.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 03:03   #7
Lijepo pogledajte gdje su sve bic staze i neka onuda vozi. PA i neka treba 10 min dulje isplati se zbog tvog mira. I još malo pogledajte ove sporedne ceste gdje može voziti i po pločniku jer vjerojatno nema murije
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 10:24   #8
Prvo Kaciga i bez nje nikuda.
Mene samo zanima ako ima 16 godina, kako ćeš mu odrediti put? Kako ćeš znati da nije skrenuo negdje, da se ne vozi po kolniku? Kako zadržati uopće. I naučiti nekog u 16 GOD kad je najpametniji tada.
Ja nebi išao i nebi pustio svog klinca mada je mlađi. Ali ne zato kaj je to prometno i takvo i onakvo nego zato kaj ti ne možeš kontrolirati dečka u tim godinama. Šta znaci taj put? Ići će ako krene sa bicom svugdje i to ne možeš kontrolirati.
Samo trebaš odlučiti dali je pametan i zna se ponašati u prometu pa mu kupiti ili dati bic da se vozi ili ne.
Ako je poslušan nece biti problema kamo god išao
A otkrit će i druge pravce kako doći od a do b
nitrozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 10:49   #9
Po meni za 16 godina nema nikakvih problema (ako je njemu jasno da cesta nije za vratolomije već Maksimir). Ja sam u to vrijeme vozila skuter, a koliko vidim zakon se nije promjenio tj. A1 kategorija se može polagati sa 15 i pol godina i vozit sa 16 godina. Još bolje, za dvije godine bi mogao autom (realnije za 3 ... prvu godinu vozi dok sam ja suvozač ... he he ).
Danči29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 12:47   #10
Ne znam tocno do kud ide, ali razmisli i malo o ovoj ruti:
Maksimirska/Bukovacka cesta (po plocniku).
Nakon toga na Kispaticevu -> Jordanovac -> Lascinska -> Bijenicka, pa pored Mirogoja.. i na Ksaverskoj.
Ovaj dio nema puno prometa, i nije se opasno po cesti voziti.
Nick76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:50   #11
Ruta Maksimirska-Vlaška-Ribnjak jest nezgodna za voziti po kolniku a pločnici su zakrčeni, ne preporučam. Medveščak ima širok pločnik, tuda je dobro ići. Petrova je meni osobno ok i po kolniku, osobito zapadno od Domjanićeve. Ako se ide na Bijeničku pa na Mirogoj, što je najmanje prometno ali nešto teže jer se savladava veća visinska razlika, preporučam ići Babonićevom jer je od svih vertikala (Lašćinska, Jordanovac, Horvatovac, Srebrnjak, Voćarska) najmanje prometna i jer je uspon najlakši tuda. Prema Medveščaku ići rutom Bijenička-Hermana Bollea-Mirogojska, koristiti pločnik.

Ne treba sina stavljati pod stakleno zvono. Ja s 15 krenuo u školu biciklom i od uključivo Trga žrtava fašizma na istok vozio kolnikom, bilo nas je dosta takvih. Ako želi i ako je svojim općenitim ponašanjem pokazao da mu se može vjerovati i da će biti odgovoran sudionik u prometu, može ga se pustiti. Treba ga naučiti prometne propise s osobitim naglaskom na one koji se tiču biciklista i prednosti prolaska. Treba mu usaditi u glavu da je na pločniku nepozvan gost, da pazi na pješake, ne zaletava se, ne vozi tik do vrata zgrade... Zatim da ne izletava na zebru bez označenog biciklističkog prijelaza, već da ili pregura bicikl ili čeka dok ga netko ne pusti, da po cesti ne krivuda, da daje znakove rukom, da obavlja provjere prije skretanja, da pazi na neke karakteristične nezgodne situacije (vozači auta koji ne drže bočni razmak, vozači auta koji oduzimaju prednost biciklistima...). Po neprometnim ulicama neka vozi po cesti, lakše je, brže, praktičnije, nema problema sa zakonom i pješacima, vježba ravnopravno sudjelovanje u prometu. Nije loše proći potencijalne rute s njim, čak i one koje mi iskusniji ne preporučamo, pa nek vidi i sam da je Maksimirska/Vlaška/Ribnjak ruta za živciranje a ne pedaliranje. Bicikl mora biti dobro osvijetljen i opremljen mačjim očima, on mora nositi reflektirajuću odjeću noću (barem onu traku za nogavicu), nabavite i dobar lokot.

Zadnje uređivanje Lyman : 26.04.2015. at 17:15.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:20   #12
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ne treba sina stavljati pod stakleno zvono. Ja s 15 krenuo u školu biciklom i od uključivo Trga žrtava fašizma na istok vozio kolnikom, bilo nas je dosta takvih. Ako želi i ako je svojim općenitim ponašanjem pokazao da mu se može vjerovati i da će biti odgovoran sudionik u prometu, može ga se pustiti. Treba ga naučiti prometne propise s osobitim naglaskom na one koji se tiču biciklista i prednosti prolaska. Treba mu usaditi u glavu da je na pločniku nepozvan gost, da pazi na pješake, ne zaletava se, ne vozi tik do vrata zgrade... Zatim da ne izletava na zebru bez označenog biciklističkog prijelaza, već da ili pregura bicikl ili čeka dok ga netko ne pusti, da po cesti ne krivuda, da daje znakove rukom, da obavlja provjere prije skretanja, da pazi na neke karakteristične nezgodne situacije (vozači auta koji ne drže bočni razmak, vozači auta koji oduzimaju prednost biciklistima...). Po neprometnim ulicama neka vozi po cesti, lakše je, brže, praktičnije, nema problema sa zakonom i pješacima, vježba ravnopravno sudjelovanje u prometu. Nije loše proći potencijalne rute s njim, čak i one koje mi iskusniji ne preporučamo, pa nek vidi i sam da je Maksimirska/Vlaška/Ribnjak ruta za živciranje a ne pedaliranje. Bicikl mora biti dobro osvijetljen i opremljen mačjim očima, on mora nositi reflektirajuću odjeću noću (barem onu traku za nogavicu), nabavite i dobar lokot.
Ovim je sve rečeno
Debeli potpis.
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 18:08   #13
Quote:
Ruta Maksimirska-Vlaška-Ribnjak jest nezgodna za voziti po kolniku a pločnici su zakrčeni, ne preporučam. Medveščak ima širok pločnik, tuda je dobro ići. Petrova je meni osobno ok i po kolniku, osobito zapadno od Domjanićeve. Ako se ide na Bijeničku pa na Mirogoj, što je najmanje prometno ali nešto teže jer se savladava veća visinska razlika, preporučam ići Babonićevom jer je od svih vertikala (Lašćinska, Jordanovac, Horvatovac, Srebrnjak, Voćarska) najmanje prometna i jer je uspon najlakši tuda. Prema Medveščaku ići rutom Bijenička-Hermana Bollea-Mirogojska, koristiti pločnik.

+1 za Gorsku stazu puno je mirnije i ljepse. I baboniceva je ok ulica.

Mislim da se ovisno o tome ide li u ili iz skole moze ici alernativnim pravcima, sad se na pamet ne mogu sjetiti, ali mislim da se u nekim smjerovima uz malo nosenja bicikla moze presjeci od Bijenicke prema zaraznoj.

Privh par puta mozete se zajedno provozati vikendom da utvrdite rutu i nadjete najsigurniji put.
Old 30.08.2015., 17:05   #14
Quote:

Bravo,Lyman.
To je to. Mora imati usadjeno u svijesti odgovorno ponasanje u prometu biciklom,koliko god to moze imati dijete te dobi. Sve pocinje od kucnog praga,pa razmislite sto i koliko ste ucestvovali u istom.
Moguce pravce ste vec vidjeli ovdje u odgovorima i svakako ih uzmite u obzir.
quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:55   #15
kasniš samo 4 mjeseca
dhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 21:40   #16
Tek je krenuo...
Old 30.08.2015., 21:43   #17
mali vec faks zavrsio
Old 30.08.2015., 23:47   #18
Ja ga vidio neki dan, vadi papire za penziju
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.