Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 21:19   #1
Lightbulb Otvaranje vinarija i vinoteka

Ovako imam priliku dobiti u najam malo vecu vinariju za sicu love, moja obitelj je dosad za nas radila privatno vino koje bilo jako hvaljeno i dobili smo par nagrada..e sad imam problem..ako to preraste u prof posao..a sto bi htjeo nisam bas upoznat s time..i nesnalazim se bas pa ako je neko voljan pomoći dapače ...Unapriejd Hvala
__________________
Kako uspjeti pitaju..Jednostavno...Pogled ravno..Zalet..BUMP u zid..dok nepukne..ili dok vam glava nerokne..TO znaci Uspjeti!
arestus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:21   #2
Šta ti u stvari pitaš? Konkretiziraj!
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 18:27   #3
Talking

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Šta ti u stvari pitaš? Konkretiziraj!
Peto ukratko..moram pokrenut..cjeli pogon proizvodnje vina.. od plasmana, marketinga pa nadalje pa me zanima ako je ko sa iskustvom da malo pripomogne ):
__________________
Kako uspjeti pitaju..Jednostavno...Pogled ravno..Zalet..BUMP u zid..dok nepukne..ili dok vam glava nerokne..TO znaci Uspjeti!
arestus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 21:01   #4
Kako sam počeo obrađivati vinograd i nasljedio sam određenu količinu vina koju bi htio buteljirati (vino je filtrirano i nalazi se u hrastavoj bačvi ) .
MOLIM DA MI NETKO NAPIŠE POSTUPAK ŠTO SVE MORAM NAPRAVITI
DoNiC94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:24   #5
Quote:
arestus kaže: Pogledaj post
Peto ukratko..moram pokrenut..cjeli pogon proizvodnje vina.. od plasmana, marketinga pa nadalje pa me zanima ako je ko sa iskustvom da malo pripomogne ):
Pa ako imaš vinariju, sva je prilika da ćeš uložiti dosta velike novce u grožđe, ostale materijale i opremu, i da ti neće biti opcija da sve to propadne zbog neke greške koju si počinio.

Drugim riječima - moraš zaposliti enologa koji zna što radi, i koji će svakodnevno (a u kritičnim trenucima kao što je tijekom fermentacije, i non-stop) biti kod vina, a ne naći nekog "da malo pripomogne". Plus neki komercijalist za ove ostale stvari što pišeš.
Supermano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 06:07   #6
Quote:
DoNiC94 kaže: Pogledaj post
Kako sam počeo obrađivati vinograd i nasljedio sam određenu količinu vina koju bi htio buteljirati (vino je filtrirano i nalazi se u hrastavoj bačvi ) .
MOLIM DA MI NETKO NAPIŠE POSTUPAK ŠTO SVE MORAM NAPRAVITI
1. kupiš boce koje ti se sviđaju
2. opereš ih u vodi i sumpovinu ili vinobranu, sve ti piše na vrečici
3.napuniš boce vinom
4.začepiš sa čepom, plutenim , naravno - na posebnoj čepilici za plutene čepove
5. spremiš na par dana i onda počneš piti

Savjet: flaširaj samo 24 komada, za ostalo nabavi inox bačvu, sa plivajućim poklopcem.U hrastu neće dugo stajati ako si već malo odtočio, jer je ušao zrak

Inače preporučam knjigu: Podrumarstvo - Milorad Zoričić
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:52   #7
kako otvoriti vinoteku

Da li je netko upućen na koji način i gdje se treba obratiti da bi otvorio trgovinu za prodaju vina. Da li postoji mogućnost kooperacije sa poznatim vinarijama? Što svo moram nabaviti od opreme osim prostora itd........!
ginkoforte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 12:35   #8
Ne znam da li možeš biti opg ili moraš otvorit obrt za trgovinu ili firmu.Najbolje da pitaš u gradskoj upravi da li možeš otvorit obrt-to ti je 800-tinjak kuna ili doo 20000 kn ili kod referenta za poljoprivredu.Normalno da možeš kooperirat sa vinarijama a možeš i s vinarima koji su upisani u poljoprivredni upisnik i imaju dozvole za prodaju vina.Ako se ne kužiš savršeno u kvalitetu vina bolje zaboravi jer bi ti određeni prodat muda za bubrege.Moraš imat inox bačve ako misliš držat vinu u rinfuzi ili skladišni prostor na boce.Baci se na vinogradarski forum.com ili vinogradarstvo.com
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 20:47   #9
Hvala na odgovoru

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne znam da li možeš biti opg ili moraš otvorit obrt za trgovinu ili firmu.Najbolje da pitaš u gradskoj upravi da li možeš otvorit obrt-to ti je 800-tinjak kuna ili doo 20000 kn ili kod referenta za poljoprivredu.Normalno da možeš kooperirat sa vinarijama a možeš i s vinarima koji su upisani u poljoprivredni upisnik i imaju dozvole za prodaju vina.Ako se ne kužiš savršeno u kvalitetu vina bolje zaboravi jer bi ti određeni prodat muda za bubrege.Moraš imat inox bačve ako misliš držat vinu u rinfuzi ili skladišni prostor na boce.Baci se na vinogradarski forum.com ili vinogradarstvo.com
Raspitao sam u županiji i rekli su mi da se trebam otvoriti obrt za trgovinu. Ova inf. za kooperaciju sa vinogradarima je mi je vrlo korisna jer nisam znao da mogu kooperirati sa vinogradarima koji su upisani u upisnik. Što se tiče ovog djela "muda pod bubrege" nemaš brige, dugogodišnji staž kušanja kvalitetnih (i onih drugih) vina je iza mene. Hvala i na informaciji za forum.
ginkoforte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:31   #10
Vinarija i kako je otvoriti?

Gdje bih mogao nači podatke o proizvođačima vina? Otvorio bih vinariju u Zagrebu,poslovni prostor imam na vrlo dobrom mjestu.Zanima me sve na tu temu,pogotovo vina u rinfuzi.
Lukaf Svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:13   #11
Quote:
ginkoforte kaže: Pogledaj post
Raspitao sam u županiji i rekli su mi da se trebam otvoriti obrt za trgovinu. Ova inf. za kooperaciju sa vinogradarima je mi je vrlo korisna jer nisam znao da mogu kooperirati sa vinogradarima koji su upisani u upisnik. Što se tiče ovog djela "muda pod bubrege" nemaš brige, dugogodišnji staž kušanja kvalitetnih (i onih drugih) vina je iza mene. Hvala i na informaciji za forum.
I di je zapelo, se događa kaj sa otvaranjem trgovine. Ja imam istu zamisao, dapače proizvodim i sam vina, koja su zasad dobila i neke nagrade, pa me interesira dokuda si došao ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 01:45   #12
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
I di je zapelo, se događa kaj sa otvaranjem trgovine. Ja imam istu zamisao, dapače proizvodim i sam vina, koja su zasad dobila i neke nagrade, pa me interesira dokuda si došao ?
bit ce da je ostao na ideji...
u dugom selu ima jedna mala vinarija koja prodaje vina u rinfuzi, iz inox bacvi...vina su ilocka..grasevina 13.5 kn, traminac 15kn, rizling 14kn.
ono sto sam primjetio je da su ta vina dosta slabija od "originala" u litrenoj boci, primjerice grasevine koja u diskontu kosta oko 25 kn
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 10:21   #13
Di je to točno, znaš kak je Dugo selo duuuuuugo, da ne tražim. Da odem pogledati.

Hvala
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 23:04   #14
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Di je to točno, znaš kak je Dugo selo duuuuuugo, da ne tražim. Da odem pogledati.

Hvala
u kolodvorskoj ulici, ta ulica ide od sata u centru prema željezničkom kolodvoru...znači kad ideš niz kolodvorsku 2. skretanje lijevo i odmah s desne strane ti je, novija je zgrada, između frizerskog salona i kafića "ante"...
aj kad ga izdegustiraš, javi dojmove...
ja sam znao popiti njihove graševine u gemištima i do 2.5-3 litre + voda, i od glavobolje ni g ...
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 08:01   #15
Quote:
Lukaf Svizac kaže: Pogledaj post
Gdje bih mogao nači podatke o proizvođačima vina? Otvorio bih vinariju u Zagrebu,poslovni prostor imam na vrlo dobrom mjestu.Zanima me sve na tu temu,pogotovo vina u rinfuzi.
Evo tu.
http://www.hrzvv.hr/kontinent.htm

Poslije kad dođeš na teren pogotovo u Istru(ovisno koja vina želiš prodavat) u svakom selu ćeš pronać kakvog peoizvođača,probat vino i pokušat napravit trgovinu.Isto i s raznim rakijama.Malo kasnim ali sad su vina već malo stara tj.pretočena,filtrirana pa je i vrijeme za kušanje.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:18   #16
burza rinfuznog vina i grožđa

besplatna burza grožda, rinfuznog vina i vina u bocama.
za one koji su pitali gdje i kako nuditi i pronaći vina. Objavite Vašu cjelokupnu ponudu grožda, rinfuznog vina ili vina u boci... kao kupac potražite pomoću naprednog pretraživanja sve što Vas interesira i direktno kontaktirajte objavljivača...
*

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 01.07.2010. at 14:40.
enaprave is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.09.2011., 15:15   #17
Imam opg i prijavljen 1,5 hektar vinograda u težim uvjetima gospodarenja.Koperant sam jedne privatne vinarije,a napravim
godišnje u svom podrumu 1500l vina,a ostatak grožđa prodam vinariji.Jedan dio prodam u rifuzi,a jedan dio napunim u boce i prodam na crno.Vino je visokokvalitetno i dobivam sve pohvale za kvalitetu.Vino je crno sorte mali plavac i držim ga godinu i po u bariq bačvama i nakon toga punim u boce.Interesira me dali moram otvoriti obrt ili preko opg-a mogu dobiti markice za vino.Dali moram imati minimalno tehničke uvjete za podrum i tko ih izdaje,dali se preko opg može preći 85 000kn.
bvrank11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 20:37   #18
trazim vec neko vrijeme po netu neke informacije,ali nikako da pronadjem, pa cu morati izgleda direktno u neku vinariju...ali mozda i necu trebati ako ovdje nadjem priblizno potreben informacije...

zanima me otvaranje vinarije...odnosno plasiranje vina na trziste?
koje uvjete moram imati da plasiram vino na trziste?
da li vinarije obavljaju uslugu proizvodnje vina sa donesenim grozdjem? mora li grozdje biti sa vlastitih vinograda ili moze biti otkupljeno?

puno pitanja,a premalo znanja....
nekome su ova pitanja glupa...ali onome tko o tome nista ne zna su teska...
hvala
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.