Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 18:09   #1
Astrokartografija

Čini mi se da nem ove teme pa evo
Citiram fish


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Astrokartografija je područje astrologije koje se bavi proučavanjem odnosa između osobe i prostora koji ju okružuje. Ona se temelji na činjenici da nije samo važno tko smo, nego i gdje smo, te je važno znati u kakvim korelacijama je osoba i mjesto na kojem provodi vrijeme na Zemlji. Astrokartografija se bavi i predviđanjima događaja ukoliko osoba promjeni lokaciju i počme živjeti negdje drugdje ili predviđanjem rezultata poslovanja/ljubavne veze/prijateljstva/braka s osobama iz neke druge države ili grada. Danas u vrijeme globalizacije planete, vrijeme kada cijeli svijet postaje jedno veliko mjesto ovo područje astrologije još više dobiva na značaju. astro-kartografije[/URL] izrade se putanje planeta iz natalne karte na mapu svijeta. Svaka od deset planeta ima svoju putanju na jednoj od četiri ključne točke u horoskopu (ASC, DSC, IC, MC u ovisnosti gdje je ta planeta smještena u natalnoj karti). Mjesta križanja planeta su važna u kartografiji, a ona mjesta preko kojih prelaze putanje Saturna, Marsa ili Plutona bi trebalo uzimati s opreznošću, dok su one s Suncem, Jupiterom, Venerom prosperitetna mjesta.
zanima me kako bi meni odgovarao Zagreb u odnosu na Split ,jer ću se možda tam opreselit zbog studija
i koji dio Europe bi mi odgovarao
http://i387.photobucket.com/albums/o...pink/carta.gif
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:19   #2
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
zanima me kako bi meni odgovarao Zagreb u odnosu na Split ,jer ću se možda tam opreselit zbog studija
i koji dio Europe bi mi odgovarao
http://i387.photobucket.com/albums/o...pink/carta.gif
U tvojoj natalnoj karti je Sunce u konjunkciji s IC-om što je povoljno za ekspanziju u obiteljskoj sredini. Posebno za studij stoga jer Sunce radi skladan trigon na vladara 9. polja, ali i redom prima skladne aspekte (na Neptun, Pluton i Sjeverni čvor).

U tom 4. polju imaš i Mars što označava energično obiteljsko nasljeđe koje zbog kvadrata s Uranom (vladarem 9. polja-studij) stvara potrebu da osoba ode studirati u drugo mjesto. Kako u astrokartografskom prikazu linija Sunca/IC ne prolazi ni Zagrebom ni Splitom u tom smislu povoljniji je Split jer mu je tamo natalna pozicija (u tvom slučaju kao što jasno vidiš -Sunce (ja, volja) se križa s vladarem 9. polja (studij) u Beogradu - to je jako dobra pozicija za studij).

Merkur (učenje, stjecanje znanja) je u natalnoj karti u konjunkciji s Jupiterom (studij) što govori o lakom učenju i brzom usvoju studija. Sve je u 3. polju u blizini IC-a, a kako ni Jupiterova ni Merkurova linija ne prolaze ovim gradovima to opet natalna karta upućuje na to da lakše i brže usvajaš znanje i učiš u blizini IC-a (Splita).

No uz kartografiju bitno je promatrati i tranzite u vrijeme odluke.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 19:35   #3
hvala znači split bio bi bolji izbor od zg-a(ionako mislim da ne bih ipak dizajn zbog kojeg sam mislila u zg,više stvarno ne znam što izabrati ,osim šta me nekako najviše vuče taj vizualni dizajn,ali malo ih primaju i tako ,i u užem izboru je kroatistika,odnedavno i arheologija ugl off sam
samo jedno pitanje ,da li bi kroatistika bila dobar izbor

a za Zadar-prepostavljam ista situacija kao i za Zagreb ali je bliže St-u pa je valjda bolje

ontopic -merkurova i jupiterova linija mi prolaze kroz Francusku i Njemačku ,da li je to onda dobro mjesto za studij općenito životiako su male šanse da ikad odem tamo živjet

sorry na off-u
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 21:42   #4
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
hvala znači split bio bi bolji izbor od zg-a
Za studij da kao što obrazložih.
Quote:
samo jedno pitanje ,da li bi kroatistika bila dobar izbor
Yes.
Quote:
ontopic -merkurova i jupiterova linija mi prolaze kroz Francusku i Njemačku ,da li je to onda dobro mjesto za studij općenito životiako su male šanse da ikad odem tamo živjet
I za život općenito, a još je bolji izbor Francuska (Merkur je vladar 4. polja-dom, Merkur u lavu, a i Francuska je u znaku lava).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:36   #5
Ok ,puno hvala kroatistika ostaje u daljnjem izboru
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 12:24   #6
iz Knjige Vladarstava - A.Imširagić
Orijentacija u prostoru

Vatreni znaci - Istok
Vodeni znaci - Sjever
Zračni znaci - Zapad
Zemljani - Jug

Ovan - Istok
Lav - od Istoka ka Sjeveru (za oko 30° od egzaktnog I ka S)
Strijelac - od Istoka ka Jugu
Rak - Sjever
Škorpion - od Sjevera ka Istoku
Ribe - od Sjevera ka Zapadu
Vaga - Zapad
Vodenjak - od zapada ka sjeveru
Blizanci - od Zapada ka Jugu
Jarac - Jug
Bik - od Juga ka Istoku
Djevica - od Juga ka Zapadu

Kardinalni znaci - visoka mjesta, tavan, potkrovlje, sobe na spratu, novopodignute zgrade ili nove oranice i sl. Brdoviti krajevi. Ako se signifikator stvari koji tražimo ili za koju smo zainteresovani nalazi u kardinalnom znaku, to znači da ta stvar nije daleko od nas!
Fiksni znaci - šuma, park, niska mjesta blizu zemlje ili u nivou sa njom, često dobro sakrivena.
Promjenjivi znaci - mjesta blizu vode, pod strehom kuće, na pokrivenim mjestima, toaletu, predoblju, hodniku, pregrađeni prostor, tj sobama unutar soba.

Vatreni zanci - mjesta blizu neke toplote ili vatre: blizu dimnjaka, radijatora, šporeta ili prostora gdje je nekad bila vatra. Blizu zida, pregrada u kući ili paravana.
Zemljani znaci - mjesta blizu zemlje, ispod ili na podu, asfaltu ili u blatu.
Vodeni znaci - mjesta blizu vode: kupatilo, kuhinja, vlažna mjesta u kući. U vrtu, mjesta blizu rupa, cisterni, ribnjaka itd.
Zračni znaci - mjesta na visini ili otvorenom pogledu: gornji djelovi sobe ili mjesta blizu vrha kuće, kao i sva mjesta blizu prozora. Napolju ukazuju na mjesta koja su visoko od zemlje: npr na drvetu (Ge), visoke planine (Sag).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 13:33   #7
e, ovo mi je jako zanimljiva tema
zanima me sljedeće, ako mi može netko objasniti...
dakle, imam u natalu opoziciju sunca i mjeseca, a ti parani mi prolaze kroz Španjolsku, točnije točno kroz Madrid... e sad, da li to znači da bi mi ta opozicija još jače djelovala da odem tamo?
jer sam se baš jako iznenadila kad sam si napravila tu kartu, jer mi je zadnjih par godina upravo želja da odem put Španjolske
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:15   #8
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
e, ovo mi je jako zanimljiva tema
zanima me sljedeće, ako mi može netko objasniti...
dakle, imam u natalu opoziciju sunca i mjeseca, a ti parani mi prolaze kroz Španjolsku, točnije točno kroz Madrid... e sad, da li to znači da bi mi ta opozicija još jače djelovala da odem tamo?
jer sam se baš jako iznenadila kad sam si napravila tu kartu, jer mi je zadnjih par godina upravo želja da odem put Španjolske
logično...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:25   #9
Orijentacija u odnosu na kuće - iz Knjige Vladarstava, A.Imširagić

Asc - Istok
Dsc - Zapad
Mc - Jug
Ic - Sjever

2.k. - istok-istok sjever (više ka istoku, a manje ka sjeveru ili za cca 30°od istoka ka sjeveru)
3.k. sjever-sjever istok, sjeveroistok, ali više ka sjeveru
4.k. sjever
5.k. sjever-sjevero zapad
6.k. zapad-zapad sjever
7.k. zapad
8.k. zapad-zapad jug
9.k. jug-jug zapad
10.k. jug
11.k. jug-jug istok
12.k istok-istok jug

'Ako recimo posmatrate gdje će osoba otputovati, pratite u koju kuću je otišao vladar 9.k. (putovanja), pa ako je npr. u 6 - to će pokazati sjeverozapad (više ka zapadu, manje ka sjeveru), a znak u kome se nalazi ukazat će na zemlju, oblast ili grad, pa ako je to Rak - eto vam Holandije i vjerojatno baš Amsterdam (koji je također rak).'
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:35   #10
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Orijentacija u odnosu na kuće
12.k istok-istok jug
'
vl 9 u 12
ne gine mi Dubai..a?
a ima nesto interesantno
mene mnogo vise privlaci istok od zapada
generalno
kulture ljudi
nesto misticno, egzoticno
i to bliski istok

prema zapadu sam onako
ravnodusna
ne privlaci me ni Skandinavija, ni Australija, ni SAD, ni Afrika, zap Evropa-mogu i ne moram da vidim London, Amsterdam
eto jedino volEm Spaniju i Italiju onako
mene privlace
jedino hispanska Amerika i Bliski istok

ima tu nesto
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:37   #11
Geografsko određenje - iz Knjige Vladarstva, A.Imširagić
Ovan - blago brdovito, pjeskovito ili suho zemljište. Ne mnogo posvećivana mjesta. Nedavno preorano zemljište ili na neki način novo.
Bik - livada, poljana, ravnica, njiva, blato.
Blizanci - visoka mjesta, gola brda.
Rak - jezero, ribnjak, izvor, vlažna, mokra ili močvarna zemljiše..
Lav - pošumljena i stjenovita brda i brdašca, kao i kameni putevi, šume, džungle, ali i pustinje, svjetla i živahna mjesta....
Djevica - prostranstva koja su u istom nivou sa površinom mora, plaža, žitna ili kukuruzna polja.
Vaga - planinske livade, bočne strane planine ili sam vrh planine. Mjesta gdje je šuma posječena, kao i mjesta koja su na uzvišici i koja su otvorena pogledu. Zemljište iz koga viri kamenje. Pjeskovito zemljište. Mjesta blizu vjetrenjača. Lijepi krajolici.
Škorpija - Rijeka, močvara, jarak, groblje, kanalizacija, živo blato.
Strijelac - Veoma visoka mjesta i brda. jasno vidljivi prostori.
Jarac - Planina, stijenje, mračna ili napuštena mjesta. Mjesta neprijatnog mirisa, kao i ona koja je teško doseći. Stara mjesta. Pećine.
Vodenjak - Brdoviti krajevi. Visoravan. Prostori na kojima pušu jaki vjetrovi. Također, valovi na moru. Prerija.
Ribe - more i sva mjesta povezana sa vodom, kao i prostranstva ispod vode. Također i veoma visoka mjesta...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:45   #12
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
vl 9 u 12
ne gine mi Dubai..a?
a ima nesto interesantno
mene mnogo vise privlaci istok od zapada
generalno
kulture ljudi
nesto misticno, egzoticno
i to bliski istok

prema zapadu sam onako
ravnodusna
ne privlaci me ni Skandinavija, ni Australija, ni SAD, ni Afrika, zap Evropa-mogu i ne moram da vidim London, Amsterdam
eto jedino volEm Spaniju i Italiju onako
mene privlace
jedino hispanska Amerika i Bliski istok

ima tu nesto
e, a pogledaj i vladara 3.k.....kad su u pitanju kraći putevi...npr u odnosu na dio grada u kom jesi, ili u odnosu na državu u kojoj jesi....
Ili vl. 9 gdje je pa šta je to u odnosu na kontinent na kom jesi....
Npr. meni je vladar 9.k. na Asc - to je Istok.....Istok mi je draži od zapada....istina....neka otočja Filipini, npr.....odnosno Daleki Istok....
Istok u odnosu na Evropu....rađe bih u npr Rusiju i sl nego u Španjolsku...
Što se tiče 3.k. vladar mi je u 10.k. jug - na kraća putovanja...e ovo je sad teško, svi su mi krajevi dragi, al opet, draži su mi morski od kopnenih...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 01:02   #13
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
e, a pogledaj i vladara 3.k.....kad su u pitanju kraći putevi...npr u odnosu na dio grada u kom jesi, ili u odnosu na državu u kojoj jesi....
Ili vl. 9 gdje je pa šta je to u odnosu na kontinent na kom jesi....
Npr. meni je vladar 9.k. na Asc - to je Istok.....Istok mi je draži od zapada....istina....neka otočja Filipini, npr.....odnosno Daleki Istok....
Istok u odnosu na Evropu....rađe bih u npr Rusiju i sl nego u Španjolsku...
Što se tiče 3.k. vladar mi je u 10.k. jug - na kraća putovanja...e ovo je sad teško, svi su mi krajevi dragi, al opet, draži su mi morski od kopnenih...
a meni je vl 3 u konjunkciji sa Ac-opet istok
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 11:35   #14
Ajmo se malo igrat detektiva. Horarno pitanje - Gdje su pobjegle xy osobe?
Područje, grad, država, mjesto?
S obzirom da se radi o horarnoj karti, sistem je Regiomontanus, i treba isključiti upliv Ur, Ne, Pl.
Inače, pobjegli su iz južnog dijela RH.

[IMG][/IMG]
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 14:29   #15
'Ljudski znaci (Ge, Vi, Aq, kao i prvih 15° Sag) - znači da se nešto, šta nas već interesira, nalazi na mjestu koje često posjećuju ljudi - što naravno može biti i kuća.'


U gornjem primjeru, vladar 3.k. Mars je u Blizancima u 9.k., znači grad ili mjesto gdje ima mnogo ljudi., JZ. Blizanci su i brda. S druge strane, u 3.k. je uklješten Strijelac, vladar otišao u Aq u 5.k. ??? Radi se o 2 osobe, pa ovo znači da su se razdvojili.
Valjda šta mislite? JuAq 5.k. Sjeverozapad, isto ljudski znak.
Znači oba vladara otišla u mjesto posjećivano od puno ljudi.

Prvi vladar Jugozapad, brda, drugi vladar Sjeverozapad, isto brda gdje pušu jaki vjetrovi.

Jel ima tko natalno uklješten znak na osi 3-9?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 00:47   #16
kao prvo bok!
evo,mucim se s dilemom i nikako da je rijesim, pa mi je astrokartografija pala na pamet i iskreno se nadam da ce mi netko biti voljan pomoci i dati odgovor.
planiram preseljenje u bec od listopada na 2 godine zbog studija ili ostanak u rijeci, i nikako da dodjem do odgovora. eto,sad vas maolim ako je itko voljan, da mi pogleda natalnu, mozda mi to pomogne dalje.
17.4.1986,16.45,Derventa BiH
blik kilb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 00:03   #17
Imam pitanje u vezi studija.
Već godinu dana studiram u Zagrebu (iz Slavonije sam), no došla sam na ideju da se sljedeće godine prebacim na istu vrstu studija negdje u Slavoniju.

Zanima me koliko je to dobra ideja jer se u Zagrebu ne osjećam tako ugodno (ili je to jednostavno standardna boljka svakog brucoša koji ode studirati u drugi grad dok prođe razdoblje prilagodbe.)

http://tinypic.com/r/ou5e9e/7
fionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 16:52   #18
Kako bi protumačili moju 9. kuću???

Malo mi je teško da objektivno i bez ulepšavanja protumačim 9. kuću jer mi je veoma važna, ali zbog neptuna mi deluje kao da bih se razočarala ...

Počinje u strelcu (28. stepen strelca), na samom početku kuće je neptun. Dalje se nastavlja narafski u jarcu i tu se nalazi i vladar ove kuće Jupiter (8. stepen). Obe planete su u opoziciji sa mojim stelijumom (Sunce, Merkur, Venera) u raku. Jupiter je u široj konukciji sa Mc. Neptun je vladar 12. kuće (u kojoj su samo lilit i palas)

Dugo sam želela da odputujem u živim u inostranstvu (Australija/Francuska ili bilo gde drugde samo ne ovde), ali sam na kraju usled trenutnih komplikacija odlučila da pokušam se ovde lepo zaposliti, ali ne isključujem opciju odlaska.
__________________
Nitko nije slobodan do onoga koji nad sobom vlada.
lorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 00:48   #19
Prije nekoliko dana, točnije prekjučer posjetila sam Vukovar (povodom obljetnice pada Vukovara) i sve što mogu reći jest da me je grad neobjašnjivo i ludo privukao. Voljela bih kad bi mi netko odgovorio uvidom u moju natalnu kartu zbog čega je to tako i kako bi mi bio aspektiran život tamo (možda se čini da sam prebrzo donijela tu zamisao, ali grad me je osvojio na prvu). Osim toga, općenito gledajući Slavonija me jako privlači, a i uvijek naletim na nekog Slavonca koji mi zarobi srce .

Moja natalna karta

http://tinypic.com/?t=postupload
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:47   #20
Sad sam baš vidjela da nisam dobro kartu stavila, pa ću ponovno

http://i41.tinypic.com/250pfz6.jpg

P. S. Molim moderatore da mi sliku prebace u link jer ja ne znam kako iako sam radila sve kako i inače radim pa mi nije jasno zašto se to dogodilo.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 02.01.2012. at 21:34. Reason: url
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.