Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
Korisničko ime
Lozinka

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2004., 12:21   #21
Mrtva mrkva
Banned

Mrtva mrkva Avatar

Registracija: Feb 2004.
Te garsonijere su ti najskuplje... a zasto toliko brzas? Moji su trazili stan dvije godine. Ipak kupujes nesto trajno, to ti mora biti ljubav na prvi pogled.
Old 09.09.2004., 12:23   #22
chocogirl35b
One&Only

chocogirl35b Avatar

Registracija: Jan 2004.
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Te garsonijere su ti najskuplje... a zasto toliko brzas? Moji su trazili stan dvije godine. Ipak kupujes nesto trajno, to ti mora biti ljubav na prvi pogled.
Zato što dižem kredit koji je sad povoljan zbog akcije koja traje do 31.12.2004. tak da dotad moram imati stan, a i moram odseliti od doma što prije (koljem se s mamom, a i vrijeme mi je da se osamostalim)...
Old 09.09.2004., 12:27   #23
papa štrumf
Sjeti se covjece tko si

papa štrumf Avatar

Registracija: Jul 2003.
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
dvije godine nedaj bože
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 12:27   #24
Mrtva mrkva
Banned

Mrtva mrkva Avatar

Registracija: Feb 2004.
Ajoj... a sretno onda!
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 09.09.2004., 12:57   #25
chocogirl35b
One&Only

chocogirl35b Avatar

Zanima mi i Roch Bau izvedba? Šta je to točno, gdje se mogu raspitati? Da li bi mi to bilo pametnije uzeti?
Old 09.09.2004., 13:47   #26
Prolaznica
meditira :)

Prolaznica Avatar

Registracija: Dec 2002.
Chocogirl, kad vidim tvoje godine mogu ti samo savjetovati da ne brzas. Tako je moj dragi kad je imao 25 kupio garsonjeru jer mu se to tada cinilo idealno i super za njega samog i blablabla. Nakon nekoliko godina otplate stana ja sam mu uletila u zivot . Kako je garsonjera bila stvarno premala za nas dvoje, a htjeli smo poceti zivjeti zajedno, nije mu bilo druge nego da ode skup sa mnom u podstanare i da stan oglasi u plavi oglasnik, tako da smo do neki dan placali i ratu za stan i mjesecnu najmninu.

U svakom slucaju, budi 100% sigurna u ono sto hoces. Mi smo odlucili da kad krenemo u kupnju stana, da cemo svakako traziti manji trosobni, jer kad jednog dana budemo imali djece, da ne bude opet potraga za vecim stanom. Sretno
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:54   #27
Ipanema
I drive.

Ipanema Avatar

Registracija: Apr 2003.
Quote:
Prolaznica kaže:
Chocogirl, kad vidim tvoje godine mogu ti samo savjetovati da ne brzas. Tako je moj dragi kad je imao 25 kupio garsonjeru jer mu se to tada cinilo idealno i super za njega samog i blablabla. Nakon nekoliko godina otplate stana ja sam mu uletila u zivot . Kako je garsonjera bila stvarno premala za nas dvoje, a htjeli smo poceti zivjeti zajedno, nije mu bilo druge nego da ode skup sa mnom u podstanare i da stan oglasi u plavi oglasnik, tako da smo do neki dan placali i ratu za stan i mjesecnu najmninu.

U svakom slucaju, budi 100% sigurna u ono sto hoces. Mi smo odlucili da kad krenemo u kupnju stana, da cemo svakako traziti manji trosobni, jer kad jednog dana budemo imali djece, da ne bude opet potraga za vecim stanom. Sretno
Choco ovo je i meni jucer palo na pamet. Ti si ipak u TIM godinama, ak me razmes
Old 09.09.2004., 14:06   #28
chocogirl35b
One&Only

chocogirl35b Avatar

Quote:
Prolaznica kaže:

Jasno je to meni, i u pravu si... Ali ako za koju godinu odlučim da želim živjeti negdje drugdje ili da mi treba veći stan, ovaj bi iznajmila i s tim novcem plaćala ratu za stan... Na kraju krajeva, stan ne može biti višak, a fakat mi je žao davati lovu u tuđi đep, kad s istom cifrom mogu otplaćivati ratu i biti svoj na svome...
Old 09.09.2004., 20:17   #29
Tijana
_______

Tijana Avatar

Quote:
chocogirl35b kaže:
A koliko se plaća agencija?
Pitala sam muza i kaze da smo mi platili 2% agenciji.

Ja se toga uopce ne sjecam! Postadoh senilna!
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 07:53   #30
Prolaznica
meditira :)

Prolaznica Avatar

Quote:
chocogirl35b kaže:
Jasno je to meni, i u pravu si... Ali ako za koju godinu odlučim da želim živjeti negdje drugdje ili da mi treba veći stan, ovaj bi iznajmila i s tim novcem plaćala ratu za stan... Na kraju krajeva, stan ne može biti višak, a fakat mi je žao davati lovu u tuđi đep, kad s istom cifrom mogu otplaćivati ratu i biti svoj na svome...
super ako ces to moci ostvariti, no samo pazi i na ovo:
1. rijetko kada ces moci sa mjesecnom stanarinom placati ratu za kredit, pogotovo kad je veci stan u pitanju
2. i mi smo razmisljali o toj soluciji, no problem je bio u tome sto za banku nismo bili kreditno sposobni placati istovremeno 2 kredita, tako da je tu veliki problem. zato i jesmo bili prisiljeni prodati ovaj manji stan da bi jednog dana mogli otplacivati veci

in any case, svaka cas na odluci odlaska u samostalan zivot, "obozavam" ljude koji zive u simbiozi sa starcima i u 40-ima
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 15:42   #31
Neona
Pacijent

roh-bau

Evo, sto se tice kupovine stana iz prve ruke.
Cijena roh-bau u pravilu je 30% niza od sistema "kljuc u ruke". To znaci da kod roh-bau sistema dobijes instalacije u stan s time da ih po stanu sama razvodis, svu vanjsku stolariju (prozore i vrata), i pregradne zidove. To ti se isplati ako imas neke veze sa gradevinom i znas majstore koji ce ti obaviti dio posla. Inace se u to nemoj upustati. Po mom misljenju najbolje je kupiti neki stan u kvartu koji poznajes ne stariji od 10 godina ili kupiti stariji stan ali povoljnjije pa uci u renoviranje. Iz mog iskustva; kupili smo nov novcat stan u roh-bau, prosli smo nesto jeftinije ali u novoj zgradi nikad neznas sto ce poci po zlu. Kod nas je to bila zajednicka antena koja jos ni danas ne funkcionira, telefonski prikljuËci kod kojih je majstor iz HT-a ostao zaprepasten jer kad je otvorio kutiju zice su popadale van bez ikakvog smisla i reda, krov koji zimi kada napada puno snijega prokisnjava jer zljebovi su preuski da prime svu vodu, u podrumu se dize vlaga pa su svi zidovi mokri i jos mnogo toga. Zato kupi stan tamo gdje nekog poznas da ti kaze sto te ceka. Sto se tice kvadrata kupi koliko trebas jer u vecem stanu su i rezije vece.

Odgovori s citatom
Old 13.09.2004., 07:02   #32
chocogirl35b
One&Only

chocogirl35b Avatar

Re: roh-bau

Quote:
Neona kaže:
Evo, sto se tice kupovine stana iz prve ruke.
Cijena roh-bau u pravilu je 30% niza od sistema "kljuc u ruke". To znaci da kod roh-bau sistema dobijes instalacije u stan s time da ih po stanu sama razvodis, svu vanjsku stolariju (prozore i vrata), i pregradne zidove. To ti se isplati ako imas neke veze sa gradevinom i znas majstore koji ce ti obaviti dio posla. Inace se u to nemoj upustati. Po mom misljenju najbolje je kupiti neki stan u kvartu koji poznajes ne stariji od 10 godina ili kupiti stariji stan ali povoljnjije pa uci u renoviranje. Iz mog iskustva; kupili smo nov novcat stan u roh-bau, prosli smo nesto jeftinije ali u novoj zgradi nikad neznas sto ce poci po zlu. Kod nas je to bila zajednicka antena koja jos ni danas ne funkcionira, telefonski prikljuËci kod kojih je majstor iz HT-a ostao zaprepasten jer kad je otvorio kutiju zice su popadale van bez ikakvog smisla i reda, krov koji zimi kada napada puno snijega prokisnjava jer zljebovi su preuski da prime svu vodu, u podrumu se dize vlaga pa su svi zidovi mokri i jos mnogo toga. Zato kupi stan tamo gdje nekog poznas da ti kaze sto te ceka. Sto se tice kvadrata kupi koliko trebas jer u vecem stanu su i rezije vece.
Hvala ti puno na odgovoru, mislim da zasad neću na roh bau opciju... Probat ću s agencijom koju mi je Tijana preporučila...
Old 13.09.2004., 15:24   #33
Tijana
_______

Tijana Avatar

Quote:
chocogirl35b kaže:
Hvala ti puno na odgovoru, mislim da zasad neću na roh bau opciju... Probat ću s agencijom koju mi je Tijana preporučila...
Choco, puno srece u trazenju stancica! I mi polako razmisljamo o vecem stanu. Tek sad sam skuzila da ta agencija preko koje smo uzeli svoj stan ima svoju stranicu na netu

Pogledaj si na www.pea.hr
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 20:02   #34
papa štrumf
Sjeti se covjece tko si

papa štrumf Avatar

Registracija: Jul 2003.
štrumfeto evo ti linkovi na neke stanove

drugi po redu je u botincu(jako blizu)

kajzerica
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 21:32   #35
beatrice
Registrirani korisnik

beatrice Avatar

Registracija: Dec 2003.
ko prvo: congrats.
ko drugo: a jaaa biii.
a treće: budi spremna na pizdarijos oko kredita, akciji usprkos. prijaviš se ti za njega do 31. 12. al pitanje je kolko ćeš čekat realizaciju. ima ih okolo mene, trebalo im 4 miseca da dojdu pare od krede, a sve je išlo po bankinom planu, oće reć nije došlo do nekih neočekivanih, neuobičajenih, nikad- prije- nam- se- to- nije- dogodilo kašnjanja.
Znači da bi trebala razmislit i kako ćeš prikupit kešovinu za predujam, čist ono za vsaki slučaj

sretno!!!
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 18:36   #36
Clea
sugar cube

Registracija: Oct 2003.
choco, kod koje banke dizes kredit?
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 21:10   #37
maks
Registrirani korisnik

maks Avatar

Registracija: Dec 2003.
prvo bi ti preporučio 1.5 sobni umjesto garsonjere cca 40-45 m2
ogromna je razlika ako u stanu imaš još jednu sobu, a garsonjere su i skuplje po kvadratu

gledaj što više toga, nemoj uzimati prvo što ti se svidi
agencije su OK, njima je u cilju da se nekretnina što prije proda p a čak i obrađuju vlasnike da spuste cijenu, ali svakako gledaj i oglase i obilazi stanove i sama jer puno ljudi ne želi prodati preko agencije iz raznih razloga

isplati se uzeti stan u lošijem stanju pa uložiti nešto u njega, može se dobiti dosta povoljnije, a ionako bi prije useljenja premaljala zidove i izbrusila parket, a možda i adaptirala kupaonicu
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 06:58   #38
chocogirl35b
One&Only

chocogirl35b Avatar

Quote:
Clea kaže:
choco, kod koje banke dizes kredit?
Preko Erste... banke
Old 16.09.2004., 06:59   #39
chocogirl35b
One&Only

chocogirl35b Avatar

Quote:
beatrice kaže:
ko prvo: congrats.
ko drugo: a jaaa biii.
a treće: budi spremna na pizdarijos oko kredita, akciji usprkos. prijaviš se ti za njega do 31. 12. al pitanje je kolko ćeš čekat realizaciju. ima ih okolo mene, trebalo im 4 miseca da dojdu pare od krede, a sve je išlo po bankinom planu, oće reć nije došlo do nekih neočekivanih, neuobičajenih, nikad- prije- nam- se- to- nije- dogodilo kašnjanja.
Znači da bi trebala razmislit i kako ćeš prikupit kešovinu za predujam, čist ono za vsaki slučaj

sretno!!!
Hvala...

Nisam uopće razmišljala da bi moglo tak dugo trajati, trebala bih u banci pitati koliko su inače "brzi"...
Old 16.09.2004., 07:00   #40
chocogirl35b
One&Only

chocogirl35b Avatar

Quote:
maks kaže:
prvo bi ti preporučio 1.5 sobni umjesto garsonjere cca 40-45 m2
ogromna je razlika ako u stanu imaš još jednu sobu, a garsonjere su i skuplje po kvadratu

gledaj što više toga, nemoj uzimati prvo što ti se svidi
agencije su OK, njima je u cilju da se nekretnina što prije proda p a čak i obrađuju vlasnike da spuste cijenu, ali svakako gledaj i oglase i obilazi stanove i sama jer puno ljudi ne želi prodati preko agencije iz raznih razloga

isplati se uzeti stan u lošijem stanju pa uložiti nešto u njega, može se dobiti dosta povoljnije, a ionako bi prije useljenja premaljala zidove i izbrusila parket, a možda i adaptirala kupaonicu
Hvala na savjetu, apsolutno se slažem... Jedino što kod starog stana moram napraviti procjenu (što je dodatni trošak) i naravno procjena mora odgvarati ugovornoj cijeni stana...
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja