Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2004., 13:02   #1
zelig
Registrirani korisnik

zelig Avatar

Registracija: Aug 2003.
Državni poticaji za male poduzetnike

ima hrpa onih nekih losih i nejasnih jumbo plakata po gradu. meni su ljudi rekli da se radi o programu poticanja srednjeg i sitnog poduzetnistva za mlade (do 30 godina).
Naravno , ovaj post bi trebao biti poslan kao mail samom ministarstvu koje bi me za uzvrat informiralo...ali cini se da je forum efikasniji brzi i jasniji od formalnih kanala.
a i zuri mi se. jer ako je sve kako treba mogao bih do nove godine biti poduzetnik.

pa cu vam svima poslati vizitke. ili barem url )

salim se. jednostavno. koji su uvjeti, modeli pracenja i sve ostale informacije koje imate o ovom poduzecu MMOSP-a

upomoc. ili jos bolje. dajmo da poduzmem.
Old 04.11.2004., 07:39   #2
brzi
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2004.
http://www.mingo.hr/cache.aspx?pg=de...1&id=12&glink=

tu negdje pronađi program koji te zanima
Old 04.11.2004., 09:37   #3
junetina_leso
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2004.
Nazovi 0800-234-505

To ti je CEPOS - centar za poticanje poduzetnistva, oni bi ti trebali pomoci.
Old 04.11.2004., 10:00   #4
brzi
Registrirani korisnik

oni će ti reći da se pronađeš u onim kategorijama i da prikupiš sve papire pa da onda dođeš
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 04.11.2004., 10:08   #5
zelig
Registrirani korisnik

zelig Avatar

cut the red tape drop the bass

ok. hvala na linkovima. iako nisam bas toliko informaticki nepismen da ih ne mogu pronaci sam. Ali to nije ono sto mi je potrebno. zanima me znate li sto i kako tj. jeli netko radio nesto slicno i koliko to dobro funkcionira. mislim. sredstva su nepovratna.

ja trebam ispuniti formulare i netko ce mi dati novac da otvorim tvrtku?

isto tako ce me educirati kako da poslujem, ili ce mi dati poticaj da postanem poduzentik?

sudjeluje li netko u slicnom programu i kako to funkcionira?
Old 04.11.2004., 11:27   #6
brzi
Registrirani korisnik

vratiti će ti novac koji uplatiš državnim institucijama. ako se narodne novine i trgovački sud uz zavod za statistiku smatraju državnim institucijama vrate ti 810+400+55kn.

da bi otvorio firmu treba ti cca 25.000,00 kn i 15-ak dana i onda ti država vrati max 1.265kn, ako se sve gore navedene institucije državne

ja odustao od sudjelovanja u programima za sada
Old 04.11.2004., 11:38   #7
zelig
Registrirani korisnik

zelig Avatar

odlicno. sad si me dotukao. vec sam mislio oprat neku hrpu novaca i pobjec u indiju. a kad ono...kakav je to poticaj? pa tamo pise da dobijes do 20.000 kuna za pokretanje tvrtke.

a kad ono sve isto. prezakon . lol
hvala.
Old 04.11.2004., 11:47   #8
brzi
Registrirani korisnik

sad je stranica prebukirana....

ne znam točno, ja sam ih zvao pa kad mi je tip rekao da se sam pronađem u onih 30 programa pa da sve moram sam pa na pitanje da koji krasni K oni služe mi tip glumi ribu ja za sad odustao...

a ovo za povrat uplaćenog državnim institucijama sam pročitao na http://novac.blog.hr
Old 04.11.2004., 12:18   #9
junetina_leso
Registrirani korisnik

Zelig,

20000 kn casha ti nitko nece dati!

To ti je povrat sredstava koji mozes dobiti za razne troskove (neke takse,tecajevi,konzultanti, informaticka oprema...)

Iskustva imam, od drzave nesto korisno mozes i dobiti ( npr. benificiranu cijenu poslovnog prostora)

Iako, uspjeh tvog poduzetnickog projekta ne ovisi o tih 20000kn. On ovisi samo o tvom znanju,zelji i smislu za poduzetnistvo.Niti jedan program od nikoga nemoze napraviti poduzetnika, to ti vise dodje kao podstrek.

Ako znas sta hoces, idi u akciju, potrosi jedno popodne, nazovi..., svaki poticaj ce ti koristiti , svaka kap kvasi :-)

Ako mislis postati poduzetnik samo zato sto neko daje 20000kn ne trosi vrijeme...
Old 04.11.2004., 12:29   #10
zelig
Registrirani korisnik

zelig Avatar

lol. ma ne mislim postat poduzetnik radi toga. imam plan...imam mnostvo planova ali nemam novaca da ustrojim biznis, robujem na nekom poslu koji me odrzava na zivotu ali ne dopusta ustede da to dovoljno brzo napravim.

pa sam mislio ako me drzava oslobodi tih 25.000 kuna pologa ili mi da poticaj nekog tipa da cu to uspjet napravit uz svoj posao i onda se polako osloboditi duga i postati samostalan. sam svoj gazda i to.

mislim...napravit cu to prije ili kasnije. samo je pitanje moze li se prije uz poticaj od drzave ili kasnije uz neki kredit sa ruznim kamatama.

ako postoji neki thread sa savjetima kako pokrenuti posao u hrvata ili slicno to bi mi isto bilo oke. tipa novac.hr
Old 04.11.2004., 12:59   #11
junetina_leso
Registrirani korisnik

Ako je tako super!

linkovi:
novac.blog je dobro mjesto, u novije vrijeme se malo razvodnio ali u arhivi imas super stvari..

http://novac.blog.hr/arhiva-2004-09.html

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=63504

http://www.poslovniforum.hr/info/doo.asp

Ove drzavne agencije za poticanje poduzetnistva (a la CEPOS) imas u svakom vecem gradu i one ti drze tecajeve tipa "Postati poduzetnik" , cijene tecaja im nisu velike (i vjerojatno mozes za njih dobiti povrat) . Tu u dva popodneva mozes dobiti dobar uvid u sve sto moras napraviti za pokrenuti poduzece i sta te sve poslije ceka.

Takodjer, tu postoje ljudi koji su placeni samo za rad sa buducim poduzetnicima (nisu to neki salteri sa redovima) i od njih mozes dobiti informacija

Sta se tice temeljnog kapitala, ne mora cijeli biti u cashu, unesesh u firmu jedan PC i par stolica...(tako je bar bilo do nedavno)

Takodjer, za obrt ti ne treba temeljni kapital

aj sretno
Old 04.11.2004., 13:10   #12
brzi
Registrirani korisnik

za doo treba minimum 10.000,00 keša, nema više sve u stvarima...
Old 04.11.2004., 14:47   #13
Juraj
Registrirani korisnik

Juraj Avatar

Registracija: Dec 2002.
Quote:
zelig kaže:
pa sam mislio ako me drzava oslobodi tih 25.000 kuna pologa ili mi da poticaj nekog tipa da cu to uspjet napravit uz svoj posao i onda se polako osloboditi duga i postati samostalan. sam svoj gazda i to.
A zasto za pocetak ne krenes kao obrtnik ? Cijela prica te u startu kosta malo para, troskovi su niski i pomalo delas ?
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 19:08   #14
XVII
umjetnik u duši

XVII Avatar

Registracija: Aug 2004.
obavezno kontaktirati poduzetnički centar, svi programi idu preko njih. najprije moraš završiti besplatni tečaj u poduzetničkom centru. on je uvjet da možeš učestvovati u programima. program poduzetnik početnik ti sigurno daje:

- mentorstvo (dobiješ od države lovu kojom platiš mentore u poduzetničkom centru / oni te savjetuju i pomažu ti )
- povrat sredstava za osnivanje tvrtke (u to ne ide temeljni kapital jer to nije trošak, temeljni kapital ulažeš u tvrtku, on je na računu tvrtke i to ti služi za poslovanje)

tvrtka mi je upravo osnovana. kako ide postupak za osnivanje vidi na podforumu posao i karijera http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=63504

baš danas smo slali na ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva (preko poduzetničkog centra) zahtjev za vraćanje sredstava za osnivanje i za mentorstvo, sveukupno 15 940, 80 kn. od toga je 12 000 kn za mentorstvo, a ostalo troškovi osnivanja. najveća stavka je javni bilježnik; u poduzetničkom centru su mi rekli da će se to vratiti.

nadalje, branitelji i žene imaju još prava. također postoji i mogućnost povoljnijih kredita. svakako pođi u poduzetnički centar. no, ideju što ćeš raditi moraš imati. oni će ti savjetovati je li ti bolje krenuti sa tvrtkom ili obrtom, objasniti prednosti i mane svih opcija i tu ćeš dobiti sve potrebne informacije. sretno.
XVII is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 12:47   #15
deatwin
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2002.
Uz ono što napisali su brzi i XVII, dodala bih na listu:

HGK, koja za friške poduzetnike funkcionra po odjelima. Nađeš prvo pod koji "odjel" spada ono čime se misliš baviti, pa sukladno tome zatražiš od nih savjet, preporuku, listu mogućnosti...

HBOR je u kontaktu sa Svjetskom bankom, te sukladno tome i sa raznoraznim fondovima koji prate razvoj poduzetništva/gospodarstva u ovom ćorsokaku Europe
Nakon usvajanja još ponekih deklaracija, supotpisivanja....krenut će financiranje studija pojedinih projekata (ovo ti navodim ukoliko ti je projekt većer razmejra, odnosno ukoliko se oslanja na uvođenje neke nove proizvodnje...)

Sretno, Dea
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 10:14   #16
XVII
umjetnik u duši

XVII Avatar

Registracija: Aug 2004.
31.12.2004. na račun moje tvrtke iz ministarstva gospodarstva je stigla uplata ... to je u sklopu programa poduzetnik početnik i uplatili su 11.140,80 kn. troškove osnivanja tvrtke su pokrili u potpunosti; oni su bili 3.940,80 kn, a za troškove mentorstva su dali manje nego što smo tražili. tražili smo 12 000kn, a uplaćeno je 7 200kn. prethodno je stigla pisana odluka (datirana na 22.11.2004.). potpisao ju je osobno gospodin ministar Branko Vukelić. zatim se malo čekalo i nakon toga je lovica stigla. eto ljudi tako da znate.
XVII is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2005., 20:13   #17
nepta
Registrirani korisnik

nepta Avatar

Registracija: Mar 2003.
žalosno je da se ljudi koji namjeravaju krenut u vlastiti biznis jako malo raspituju o poticajima.
i u vlastitim mjestima, gradovima, županiji a i na nivou ministarstava.
svi kao da očekuju da će im na vrata pokucat neko kao što to rade osiguravajuća društva.
osobno mislim da je najveći poticaj smanjenje poreza na dobit na 20%. točnije, mislim na ukidanje poreza na dohodak od kapitala.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 16:55   #18
mr. No
Registrirani korisnik

mr. No Avatar

Registracija: Oct 2003.
Poticaji u poljoprivredi

Pozdrav ljudi,

Ako netko zna tocno jer .. ovo kaj je na internetu je tragedija .. nigdje ne pise kolki je minimum sadnje niti kolko je poticaj za pojedinu kulturu . .Nasao sam samo . .za psenicu 2.500kn/hektaru . .i to iz 2006 . . .

E sad mene zanima .. tocnije mog djeda .. koji je mene zaduzio za ovaj posao da mu ja pronadjem . .. nesto o cem nemam pojma .. .ako netko zna . .zanima me tocno ..

1) Kolki je minimum . .sadnje da se moze dobiti poticaj

2) Kolko je poticaj po posijanom hektru psenice a kolko je za kukuruz.

3) Do kad se to treba prijaviti . . .

Mislim . .eto . .mozda netko zna odgovore na ova pitanja . .

puno vam hvala ..
Old 30.04.2008., 14:20   #19
meri64
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2006.
Za konkretne kulture to ne znam. Ali točne informacije bi trebao dobiti u poljoprivredno savjetodavnim službama, možda i na njihovoj stranici, www.hzpss.hr, ili u uredu za gospodarstvo u općini u kojoj živite. Probaj pitati na poljoprivrednom forumu, www.poljoprivredni-forum.com.
Ja sam tražila poticaje za podizanje trajnih nasada (lavanda), podnijela zahtjev u 06/2007 i još nisam dobila novce, jer novaca nema.
meri64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 08:41   #20
ghigo
Registrirani korisnik

Registracija: May 2003.
poticaj

Bok meri.
Na kraju koliko sadnica si sadila?
Što se tiče poticaja, podnjeli smo zahtjev recimo oko 06.2007 (kao i ti) i dobili novce čini mi se nakon nove godine. Plus toga, dokumentacija nije bila potpuna pa smo se čuli dosta puta preko telefona ali priznajem da su stvarno bili korektni i čak oni mene zvali par puta
sve u svemu bio sam zadovoljan, vidjet ćemo šta će biti za novi poticaj ;-)

pozdrav iz istre
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja