Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2009., 06:32   #1
Planet je ispao iz tračnica

Mene zanima da li je netko primjetio da zemlja nije više u centru. Netko od starijih koji se sjećaju gdje je bio izlazak sunca u ovo vrijeme prije 20 ili više godina. Netko tko je promatrao zalaske sunca prije 30 godina i tko se sjeća gdje je toćno sunce zalazilo a gdje izlazilo u njegovom kraju?
Sjećam se još kao klinac da je sunce uvijek zalazilo za Učkom, ali znam da nikad nije zalazilo u pravcu Pule. Niti u pravcu Trsta. A to se danas dešava. Ovisno o dobu godine. A zimi je toliko nisko da će nam dan ubrzo izgledati kao polarni. Da li je itko primjetio ovu pojavu?
Znači li to da ne samo da je zemlja ispala iz centra nego da sve više i više gubi pravilnost putanje oko svoje osi? Znači li to da se kritična zamašna masa planeta mjenja?
I sve te globalne promjene. Ja ne vjerujem da su stakleničke plinove uzrokovale krave koje prde.
Sjećam se da su kinezi imali akciju u kojoj su tvrdili da imaju kritičnu masu da planet izbace iz putanje i da globalno promjene uvjete života na planeti. Sjećam se da se pisalo o toma da su tu akciju i proveli u djelo. Nekako od tog vremena je usljedilo mnogo globalnih promjena koje se dešavaju vrlo rapidno.
Zanima me zašto nitko ništa o tim događajima s planetom ne objavljuje?
Je li to zato jer se ništa ne zna ili zato što je istina zastrašujuća?
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 07:42   #2
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je netko primjetio da zemlja nije više u centru. Netko od starijih koji se sjećaju gdje je bio izlazak sunca u ovo vrijeme prije 20 ili više godina. Netko tko je promatrao zalaske sunca prije 30 godina i tko se sjeća gdje je toćno sunce zalazilo a gdje izlazilo u njegovom kraju?
Sjećam se još kao klinac da je sunce uvijek zalazilo za Učkom, ali znam da nikad nije zalazilo u pravcu Pule. Niti u pravcu Trsta. A to se danas dešava. Ovisno o dobu godine. A zimi je toliko nisko da će nam dan ubrzo izgledati kao polarni. Da li je itko primjetio ovu pojavu?
Znači li to da ne samo da je zemlja ispala iz centra nego da sve više i više gubi pravilnost putanje oko svoje osi? Znači li to da se kritična zamašna masa planeta mjenja?
I sve te globalne promjene. Ja ne vjerujem da su stakleničke plinove uzrokovale krave koje prde.
Sjećam se da su kinezi imali akciju u kojoj su tvrdili da imaju kritičnu masu da planet izbace iz putanje i da globalno promjene uvjete života na planeti. Sjećam se da se pisalo o toma da su tu akciju i proveli u djelo. Nekako od tog vremena je usljedilo mnogo globalnih promjena koje se dešavaju vrlo rapidno.
Zanima me zašto nitko ništa o tim događajima s planetom ne objavljuje?
Je li to zato jer se ništa ne zna ili zato što je istina zastrašujuća?
neznam...može biti a i ne mora...netko ima neš pametnije???
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 10:05   #3
Zemlja se okreće oko Sunca po elipsi koja s vremenom mijenja ekscentricitet. Osim toga, rotira oko svoje osi a osim rotacije postoje još dva gibanja koja izvodi: precesija i nutacija. Ah da, zaboravio sam reći da zemlja ne rotira oko svog središta već oko težišta sustava Mjesec-Zemlja koje je ne dubini od približno 2000 km (radijus Zemlje je 6371 km). I sad to sve zbroji i dobiti ćeš položaj izlaska i zalaska Sunca na pojedini datum. Jasno da te stvari nisu fiksne inače bi astrolozi propali jer se ne bi ništa događalo i ne bi imali što bajati.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:46   #4
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Zemlja se okreće oko Sunca po elipsi koja s vremenom mijenja ekscentricitet. Osim toga, rotira oko svoje osi a osim rotacije postoje još dva gibanja koja izvodi: precesija i nutacija. Ah da, zaboravio sam reći da zemlja ne rotira oko svog središta već oko težišta sustava Mjesec-Zemlja koje je ne dubini od približno 2000 km (radijus Zemlje je 6371 km). I sad to sve zbroji i dobiti ćeš položaj izlaska i zalaska Sunca na pojedini datum. Jasno da te stvari nisu fiksne inače bi astrolozi propali jer se ne bi ništa događalo i ne bi imali što bajati.
Hvala što si ovo napisao. Kako crpimo zemlju već više od 100 godina vadeći plin i naftu nije li moguće da se težište mjenja i da zarotira zemlju u nepredvidivoj putanji pa da nam jedan dan traje 6 a drugi 23 sata?
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:14   #5
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Hvala što si ovo napisao. Kako crpimo zemlju već više od 100 godina vadeći plin i naftu nije li moguće da se težište mjenja i da zarotira zemlju u nepredvidivoj putanji pa da nam jedan dan traje 6 a drugi 23 sata?
To što mi radimo planetu je premalo za bilo kakve uočljive efekte. Priroda je puno jača u tim stvarima od traljavih ljudskih pokušaja.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:01   #6
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Jasno da te stvari nisu fiksne inače bi astrolozi propali jer se ne bi ništa događalo i ne bi imali što bajati.
Majstore nauči barem najosnovnije stvari o astrologiji pa onda napiši nešto o njoj Govorim o astrologiji koja koristi realnu astronomiju, naravno
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 12:48   #7
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Majstore nauči barem najosnovnije stvari o astrologiji pa onda napiši nešto o njoj Govorim o astrologiji koja koristi realnu astronomiju, naravno
Odavno je astrologija izgubila vezu s astronomijom. Ostala su im čudesa izlazaka Sunca, Venere, Marsa i ostalih planeta čas u ovoj, čas u onoj "kući" i sazviježđu što je direktna posljedica putanje Zemlje kakva je.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 21:50   #8
Ma to se zemlja napila pa se malko ljulja gore-dole i lijevo-desno tako da ni sunce ne izlazi i zalazi na istome mjestu
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 07:10   #9
Eo, ga jutros sunce stiže s Platka. Mislim, ono debeli sjeveroistok.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 10:19   #10
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Eo, ga jutros sunce stiže s Platka. Mislim, ono debeli sjeveroistok.
Pa jasno kad si na 45.3 stupnja sjeverne zemljopisne širine. Uzmi globus i lampu i sve će ti biti jasno.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:34   #11
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Eo, ga jutros sunce stiže s Platka. Mislim, ono debeli sjeveroistok.
Bog ljudi!
Idi na Google Earth,i malo se zabavljaj bit će ti štošta jasnije.Mukotrpak Pozdrav!
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 01:06   #12
Ja sam to odavno primjetio, cempres u vrtu mi je nekad stajao ravno a sad je vise u desno...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 01:18   #13
Quote:
Bule kaže: Pogledaj post
Bog ljudi!
Idi na Google Earth,i malo se zabavljaj bit će ti štošta jasnije.Mukotrpak Pozdrav!
Pa, jaa! Išo ja. Pa tako mi je postalo još očitije! A zašlo je u Trst. Debeli sjeverozapad. Bokte! Da ispala iz tračnica! Ravna se nekim pokvarenim žiroskopom.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:34   #14
Sunce izlazi na istoku a zalazi na zapadu samo na ravnodnevnice. Kad je dan dulji (proljeće i ljeto) na sjevernoj hemisferi sunce izlazi i zalazi sjevernije a zimi južnije. Stvar geometrije i nagnute osi.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:25   #15
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Pa, jaa! Išo ja. Pa tako mi je postalo još očitije! A zašlo je u Trst. Debeli sjeverozapad. Bokte! Da ispala iz tračnica! Ravna se nekim pokvarenim žiroskopom.
Moraš preispitati svoja sjećanja.
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:27   #16
Najbolje je da odete na zvjezdarnicu u Višnjanu,tamo radi jedna pametna ekipa i budu ti sve pojasnili primjerom u praksi,a vidjet ćeš i zvijezde kroz teleskop.
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:19   #17
Ma ispao je. Nekad se (koju godinu) vrati u putanju ali većinom je ispao. I ne samo to. I ljudi su načisto popizdili, pa i životinje i sve živo na zemlji, nikad gore nije bilo. Eskaliralo je sve norme ponašanja koji 21 vjek? Zemlja je ispala iz tračnica i to se očituje na ljudima i njihovom ponašanju. I točka.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:53   #18
Opet su se zajebavali sa nuklearnim pokusima na dnu oceana? ccc...

lako za to gdje izlazi i zalazi, mene brine što ga svaki dan vidim sve manje i manje a sred ljeta je, mislim kad ču ga vidjet ako ne sad?
i nemojte čovjeka zaj.. hehe

:cheers: :nhf:
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 17:02   #19
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Opet su se zajebavali sa nuklearnim pokusima na dnu oceana? ccc...

lako za to gdje izlazi i zalazi, mene brine što ga svaki dan vidim sve manje i manje a sred ljeta je, mislim kad ču ga vidjet ako ne sad?
i nemojte čovjeka zaj.. hehe

:cheers: :nhf:
Pa to ti ja pričam... pari nevidljivo al' nije tu je i svi to vide i golim okom.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 23:35   #20
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Odavno je astrologija izgubila vezu s astronomijom. Ostala su im čudesa izlazaka Sunca, Venere, Marsa i ostalih planeta čas u ovoj, čas u onoj "kući" i sazviježđu što je direktna posljedica putanje Zemlje kakva je.
mislis li ti da venera, saturn, jupiter, mars...nemaju nikakvog utjecaja na covjeka i prirodu, vec samo sunce i mjesec cije promjene su toliko jasno (materijalno) izrazene? znas li da ce dobar astrolog cim te vidi skuziti u kojoj "kuci" se nalazi tvoj jak natalni saturn znanstvenice?

astrologija je prva znanost uopce covjecanstva, a astronomija tek proizasla iz astrologije. astrologija se izmedjuostalog bavi utjecajem planeta na covjeka i prirodu, pa je jasno da promatra promjene na nebu s obzirom na zemlju.
znas li zbog cega se danas astrologija svodi na bla bla u jutarnjem ili gloriji? tko je to ucinio astrologiji na zapadu i zasto?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.